DRODZY RODZICE, SYMPATYCY, ZNAJOMI !

Bardzo dziękujemy za nominację w Plebiscycie Przedszkole na medal, organizowanym przez redakcję „Naszemiasto.pl”. Głosowaniu już się zaczęło i trwać będzie do czwartku, 17 maja br. do godz. 21.00. Bardzo bardzo prosimy o głosy! Za każdy bardzo bardzo też dziękujemy! 🙂

Aktualne wyniki głosowania

Prosimy też o głosy dla naszych Krasnali i Tygrysków,
którzy biorą udział w plebiscycie na najsympatyczniejszą grupę przedszkolną.

Zagłosuj!
Wyślij sms o treści PGP.53 na numer 72355

(koszt 2,46 zł z VAT)

Zagłosuj!
Wyślij sms o treści PGP.57 na numer 72355

(koszt 2,46 zł z VAT)

Aktualne wyniki głosowania

WIELKI SŁOŃ CZ. 6

W poniedziałek 23 kwietnia przedszkolaki po raz ostatni spotkały się z paniami z Fundacji Mederi. Obejrzały rysunki wykonane przez swoich rodziców oraz wysłuchały o kolejnej przygody słonika, który był nieostrożny i otworzył drzwi obcej osobie. Dzieci narysowały własne propozycje zachowania w tej sytuacji. Na zakończenie spotkania wszyscy przesłali sobie iskierkę z najlepszymi życzeniami.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wykonali wspaniałe rysunki.

WYRÓŻNIENIE BIEDRONEK W KONKURSIE PLASTYCZNYM

W piątek 20 kwietnia grupę Biedronek odwiedziła pani Dyrektor i wraz z gratulacjami wręczyła dyplomy i nagrody za wyróżnienie za wykonaną i zgłoszoną pracę w dzielnicowym międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Polskie symbole narodowe w oczach dziecka". Przedstawiciele Biedronek odebrali dyplomy i nagrody dla całej grupy. Pani Dyrektor osobiście  każdemu gratulowała oraz poczęstowała cukierkami.

 

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE W OCZACH DZIECKA

W piątek 20 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie dzielnicowego międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego organizowanego przez nasze Przedszkole "Polskie symbole narodowe w oczach dziecka". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Multimedialnej Bibliotece nr XXXI przy ul. Tynieckiej. Grupa Tygrysków we współpracy z grupą Krasnali (jako gospodarze imprezy) zaprezentowała krótki montaż słowno-muzyczny.

Konkurs objęty został honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, a Naczelnik Tomasz Morawski osobiście zaszczycił spotkanie swoją obecnością, dzięki czemu podniósł rangę tego wydarzenia.

Serdecznie gratulujemy wygranym oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

galeria...

DZIEŃ ZIEMI – MRÓWECZKI I BIEDRONKI

W piątek 20 kwietnia z okazji Dnia Ziemi Biedronki zaprosiły Mrówki na wspólne zajęcia. Odbył się quiz ekologiczny, podczas którego obie grupy wykazały się dużą wiedzą, za co w nagrodę wszyscy otrzymali kolorowanki. Mrówki i Biedronki doskonale poradziły sobie z segregowaniem śmieci. Po południu przedszkolaki poznały psa Pucusia, który pomógł przyjaciołom dbać o środowisko, po czym pokolorowały rysunki z książki, a Adaś rozwiązał krzyżówkę.

galeria...

KRASNALE W PRZEDSZKOLU 344

W czwartek 19 kwietnia Krasnale wybrały się na zajęcia koleżeńskie do Przedszkola nr 344. Przedszkolaki wspólnie z grupą Sokołów wzięły udział w zabawach z kodowania na dywanie. Rozwiązywały zadania na tablicy interaktywnej oraz na macie edukacyjnej. Następnie razem spędziły czas na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym.

Serdecznie dziękujemy Sokołom za kolejne spotkanie!

galeria...

WIELKI SŁOŃ CZ. 5

W środę 18 kwietnia odbyło się piąte spotkanie w ramach programu "Wielki słoń". Podczas wysłuchania opowiadania o nowej przygodzie słonika  przedszkolaki dowiedziały się, jak zaprotestował, gdy hipopotam zabrał jego łopatkę. Chętne dzieci przećwiczyły umiejętność protestowania, gdy ktoś je zaczepia. Na kartkach obrysowały swoją dłoń i śpiewały słowo STOP.

V MOKOTOWSKI KONKURS PIOSENKI O WARSZAWIE

We wtorek 17 kwietnia szóstka Tygrysów: Patryk, Wiktoria, Ala C., Ala J., Zuzia i Krzysio wzięli udział w V Mokotowskim Konkursie Piosenki o Warszawie. Było dużo emocji, ale wszyscy dali z siebie wszystko godnie reprezentując nasze przedszkole z piosenką "Czerwony autobus". Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrodę dla Przedszkola.

WIELKI SŁOŃ CZ. 4

W poniedziałek 16 kwietnia nasze Przedszkole ponownie odwiedziły panie z projektu "Wielki Słoń". Porozmawiały z dziećmi na temat złości. W jaki sposób nasze przedszkolaki sobie z nią radzą, co robią, gdy się denerwują oraz dlaczego odczuwają takie emocje. Na koniec, jak zwykle, dzieci wykonały rysunki oraz zabrały zadanie domowe dla rodziców.

galeria...

TYGRYSKI W INSTYTUCIE PAMIĘCI NARODOWEJ

W poniedziałek 16 kwietnia Tygryski były na wycieczce w Instytucie Pamięci Narodowej na warsztatach dotyczących odzyskania przez Polskę niepodległości. O tamtych wydarzeniach opowiadała dzieciom "niedźwiedzica" Baśka Murmańska, która przywędrowała z Rosji wraz z batalionem Murmańczyków i która podała łapę samemu marszałkowi Piłsudskiemu. Sympatyczny miś w bardzo przystępny sposób przedstawił historię zaborów i odzyskania niepodległości naszego kraju. Tak przedszkolakom się podobały warsztaty, że postanowiły jeszcze tam wrócić, by poznać kolejne ciekawe wydarzenia z naszej historii.

galeria...

MAMA JAGNY Z WIZYTĄ U TYGRYSKÓW

W piątek w grupie IV "Tygryski” gościem była mama Jagny, która opowiadała o swojej pracy, polegającej na leczeniu dzieci i młodzieży. Mama Jagny jest lekarzem, opowiadała o pracy lekarza psychiatry: co robi, jak ważny jest ten zawód i bardzo potrzebny dzieciom i młodzieży w każdym wieku, a szczególnie w wieku dorastania. Gość w tym dniu miał urodziny i z tej okazji wszystkie dzieci zaśpiewały Pani doktor "Sto lat" i złożyły życzenia.

Dziękujemy mamie Jagny za miłą pogadankę i zapraszamy częściej.

galeria...

ARCHI – PRZYGODY CZ. 7

Podczas kolejnych zajęć z Panią Pauliną, które odbyły się w piątek 13 kwietnia przedszkolaki spacerowały po okolicy i szukały miejsc im znanych. Na mapie zaznaczyły m.in. Dom Michała i Stefana, Sztukarnię, Szkołę Główną Handlową i lodziarnię Malinową.

galeria...

WIELKI SŁOŃ CZ. 3

W piątek 13 kwietnia odbyło się czwarte spotkanie w ramach projektu "Wielki Słoń". Nasze przedszkolaki wysłuchały kolejnej opowieści o Słoniku i jego mamie. Dzieci rozmawiały również z paniami o tym, co robią, aby się nie bać oraz jak one i ich rodzice radzą sobie ze strachem.

galeria...

STRÓJ WILANOWSKI Z NADWIŚLAŃSKIEGO URZECZA

W czwartek 12 kwietnia Biedronki uczestniczyły w zajęciach etnograficznych pt. "Stój wilanowski z nadwiślańskiego Urzecza". Przedszkolaki dowiedziały się, jak kiedyś ubierali się mieszkańcy Wilanowa. Same ubrały postać mężczyzny i kobiety, dowiedziały się, co to jest czepek, zapaska, surdut. Na zakończenie spotkania wycinały elementy ubrania, którymi ozdobiły własne figurki.

galeria...

WIELKI SŁOŃ CZ. 2

W środę 11 kwietnia odbyło się w naszym przedszkolu drugie spotkanie w ramach programu "Wielki Słoń". W zajęciach wzięły udział wszystkie nasze przedszkolaki. Tym razem dzieci rozmawiały z paniami na temat tego, co robić, aby się nie zgubić. Wysłuchały kolejnej przygody słonika. Wspólnie z naszymi gości przedszkolaki omawiały również rysunki wykonane przez rodziców 🙂

Krasnale

Biedronki

WIELKI SŁOŃ

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze spotkanie realizowane w ramach programu profilaktycznego "Wielki Słoń". Przedszkolaki poznały panie, które przez kolejne dni będą odwiedzać nasze przedszkole. Dzieci rozmawiały z nimi o tym, co najlepiej potrafią robić. Na koniec narysowały to, w czym czują się jak mistrzowie. Dostały również zadanie domowe dla rodziców: po drugiej stronie rysunku dziecka rodzice muszą narysować, to w czym oni są najlepsi.

Zachęcamy do odrobienia lekcji 🙂

Krasnale

Biedronki

Tygryski

KRASNALE W BIBLIOTECE

5 kwietnia Krasnale wybrały się na wiosenne spotkanie do biblioteki. Dzieci obejrzały tam prezentację o oznakach wiosny. Zapoznały się z wyglądem pierwszych, wiosennych kwiatów oraz ptaków symbolizujących nadejście tej pory roku. Panie bibliotekarki opowiedziały Krasnalom o tradycji topienia Marzanny. Następnie każdy wykonał swoją papierową Marzannę.

galeria...

ZACZAROWANE SŁOWA

W środę 4 kwietnia w Domu Kultury Centrum Łowicka odbył się finał XII Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Zaczarowane słowa – polscy poeci uczą dzieci", organizowanego przez Przedszkole nr 145 "Czterolistna Koniczynka". Nasze Przedszkole reprezentowała Oliwka z grupy Biedronek, która zakwalifikowała się do finału i zdobyła zasłużone wyróżnienie.

Oliwce serdecznie gratulujemy!

WIELKI SŁOŃ

W kwietniu br. w naszym Przedszkolu realizowany będzie autorski program profilaktyczny "Wielki Słoń" Fundacji Mederi. Harmonogram spotkań i zajęć we wszystkich grupach przedszkolnych znajduje się w kalendarzu imprez.

Program składa się z interaktywnych modułów i obejmuje działaniem trzy grupy odbiorców:

  • dzieci: ćwiczenie umiejętności społecznych, wzmacnianie poczucia własnej wartości, wyrażanie własnego zdania, stawianie granic, radzenie sobie w trudnych sytuacjach (zajęcia dla dzieci w przedszkolu – 6 zajęć po ok. 45 minut)
  • rodziców – wzmocnienie umiejętności rodzicielskich poprzez psychoedukację rodziców w zakresie stymulowania optymalnego rozwoju dziecka (spotkania z rodzicami – 2 spotkania: wstępne 1h, warsztat 2h)
  • nauczycieli – doskonalenie umiejętności rozpoznawania czynników ryzyka związanych z rozwojem dziecka, edukacja, zapobieganie oraz rozpoznawanie i wczesna interwencja w zespole dziecka krzywdzonego, poniesienie kompetencji wychowawców przedszkola z punktu widzenia uzależnień i przemocy (spotkania z nauczycielami – 3 spotkania: wstępne 1h, 2x warsztat 3h).

Program profilaktyczny „Wielki Słoń” jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta St. Warszawy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania, które odbędą się w terminach:

  • 06.04.2018 r., godz. 17.30 – 18.30 – spotkanie wstępne przed realizacją zajęć z dziećmi
  • 24.04.2018 r., godz. 18.00 – 20.00 – zajęcia seminaryjno-warsztatowe

Ponadto przed i po spotkaniach z dziećmi, nauczycielami i rodzicami będzie możliwość konsultacji indywidualnych z prowadzącymi.

MÓJ BOHATER Z DOBRANOCKI REKSIO

Nasze przedszkole bierze udział w wielu konkursach. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" – "Mój bohater z dobranocki Reksio" udział wzięła nasza koleżanka z grupy Tygrysków – Julka, która otrzymała wyróżnienie za swoją pracę.

Julci serdecznie gratulujemy 🙂

ARCHI – PRZYGODY CZ. 6

Na kolejnym spotkaniu z panią Pauliną, które odbyło się w piątek 30 marca przedszkolaki rozmawiały o barwach ciepłych i zimnych. W trzech kubkach z wodą rozpuściły barwnik do tkanin: żółty, czerwony i niebieski. Pani Paulina dostawała trzy kolejne kubki i włożyła do nich zwinięte ręczniki papierowe. Dzieci obserwowały, jak barwy "przesuwają" się po ręczniku i mieszają, tworząc nowy kolor: pomarańczowy, zielony i fioletowy. Przykładając kolorowe folie obserwowały zmiany barwy, dowiedziały się, że są barwy ciepłe i zimne. Same układały kolorowe kartki z podziałem na barwy ciepłe i zimne, z czym poradziły sobie doskonale. 

galeria...

RODZICE CZYTAJĄ

W piątek 30 marca grupę Krasnali ponownie odwiedził tata Gabrysi H. Nasz gość przeczytał dzieciom legendy Warszawskie. Przedszkolaki wysłuchały historii Bazyliszka oraz Złotej Kaczki. 

Serdecznie dziękujemy Tacie Gabrysi
za odwiedziny i wspólne czytanie 🙂

Krasnale

RODZICE CZYTAJĄ

W czwartek 29 marca gościem Mróweczek była mama Maćka. Przeczytała dzieciom dwie bajeczki: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek oraz „Z muchą na luzie ćwiczymy buzię” Marty Galewskiej-Kustry. Ta druga bajeczka była okazją do ćwiczeń logopedycznych. Wszystkie dzieci razem z mamą Maciusia świetnie się bawiły.

Serdecznie dziękujemy Mamie Maćka
za odwiedziny i wspólne czytanie 🙂

Mróweczki

KONCERT GUCIA I DUDUSIA

We wtorek 27 marca nasze przedszkole odwiedzili Gucio i Duduś, z którymi przedszkolaki szukały wiosny. Dzieci śpiewały wiosenne piosenki, zamieniały się w niedźwiedzie i pszczoły oraz bociany. Nasi goście przynieśli ze sobą Jasia – instrument muzyczny w kształcie głowy z dzwonkami, który razem z widzami grał i tańczył, by wiosna prędko do nas zawitała.

galeria...

RODZICE CZYTAJĄ

Dzisiaj grupę Biedronek odwiedziła mama Helenki, która przeczytała dzieciom dwie bajki: "Calineczkę" oraz "Mrówka wychodzi za mąż".

Serdecznie dziękujemy mamie Helenki
za odwiedziny i wspólne czytanie 🙂

ARCHI – PRZYGODY CZ. 5

Podczas piątkowych zajęć z panią Pauliną Biedronki i Tygryski dowiedziały się, co to jest skala. Przedszkolaki mierzyły odległość wykorzystując stopy i łokcie. Każdy został zmierzony. Dzieci porównywały również swój wzrost. Wykorzystując miarkę mierzyły zaznaczone wysokości. Wiele radości sprawiło im odrysowanie swojego ciała na dużym kartonie – powstało bardzo ciekawe dzieło. Na zakończenie zajęć przedszkolaki lepiły z plasteliny, a pracę umieściły w kwadracie. Tak powstało dzieło wzorowane na pracy Leonarda da Vinci.

galeria...

FIOŁKOWE SMOKI W WIOSENNYCH TARAPATACH

W piątek 23 marca nasze przedszkolaki obejrzały wiosenne przedstawienie o smoku, który był śpiochem i nie upilnował miodu 🙂 Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i wiosna będzie mogła szybko nadejść. Dzieci również wzięły udział w przedstawieniu zamieniając się w kwiatuszki. Nasi goście pokazali przedszkolakom, jak wygląda ul, którędy wchodzą i wychodzą pszczoły oraz jak kiedyś wydobywano ten miód.

galeria...

TYGRYSKI W MUZEUM GEOLOGICZNYM

W czwartek 22 marca Tygryski poszły na wycieczkę do Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego. Dzieci oglądały najprzeróżniejsze skały, również takie, na których odcisnęły się skamieniałości roślin i innych organizmów żywych. Najbardziej podobał się im szkielet mamuta z imponującymi kłami, ale także zrekonstruowane dinozaury. Zafascynował je też wulkan, który ku ich zaskoczeniu zaczął nagle wypuszczać kłęby dymu. Przedszkolaki długo buszowały w sali z pomocami naukowymi oraz ogromnym globusem. Nie miały najmniejszej ochoty opuszczać muzeum, a wycieczkę uznały za bardzo udaną 🙂

galeria...

RODZICE CZYTAJĄ

W środę 21 marca grupę Krasnali odwiedziła mama Ani, która przeczytała dzieciom aż trzy bajki: "Opowiadania dla przedszkolaków" Renaty Piątkowskiej, "Mój przyjaciel Szymon" Kitty Crowther oraz "Pan Brumm" Daniela Nappy.

Dziękujemy mamie Ani za odwiedziny,
wspólne czytanie
oraz słodki poczęstunek 🙂 

Krasnale

ZABAWY Z KODOWANIEM

W poniedziałek 19 marca nasze Krasnale odwiedziły 6-letnie Sokoły z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 344. Przedszkolaki bawiły się w kodowanie na dywanie z wykorzystaniem m.in. maty oraz kolorowych kubeczków. Krasnale pracowały w parach ze starszymi kolegami kolorując odpowiednie pola w małej kratownicy. Powstały z tego piękne tulipany. Następnym razem to my, Krasnale wybieramy się odwiedzić Sokoły w ich przedszkolu 🙂 Dziękujemy za wspólną zabawę!

galeria...

ARCHI – PRZYGODY CZ. 4

Na ostatnich zajęciach z „Archi-przygód”, które odbyły się w piątek 16 marca Biedronki i Tygryski słuchały, jak Pani Paulinka opowiadała o tym, jakich materiałów używa się do budowy domków, jak rozważnie je wykorzystywać i chronić zasoby naturalne w budownictwie przed wpływem żywiołów. Pani Architekt zaprezentowała dzieciom cegłę, kamień, słomkę, drewno, glinę i inne materiały. Przedszkolaki, pracując w grupach, zainspirowane przez Panią budowały modele schronień.

galeria...

DNI OTWARTE

Zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami, którzy złożyli wnioski w rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 o przyjęcie dziecka do naszej placówki na dni otwarte, które odbędą się 21 i 22 marca br. w godz. 15.00 – 17.00.

Podczas wizyty będzie możliwość obejrzenia przedszkola, zabawy swobodnej dzieci oraz rozmowy z Dyrektorem Przedszkola.

WIELKANOCNA WIZYTA TYGRYSKÓW W BIBLIOTECE

W czwartek 15 marca grupa IV „Tygryski” kolejny raz odwiedziła zaprzyjaźnioną Bibliotekę na ulicy Melsztyńskiej. Jednak tym razem było inaczej: dzieci oglądały przedstawienie teatralne pt. ”Zwyczaje wielkanocne dawniej”. Dowiedziały się, jak dawniej na wsi obchodzone były Święta Wielkanocne, jakie były zwyczaje i obrzędy, co oznaczają symbole świąteczne. Brały udział w występach razem z aktorami i przez chwilę poczuły się, jak prawdziwi aktorzy.

galeria...

BIEDRONKI W MUZEUM GEOLOGICZNYM

We wtorek 13 marca Biedronki odwiedziły Muzeum Geologiczne. Dzieci oglądały różne skamieniałości, dowiedziały się, że soli jest wiele rodzajów i są różnego koloru. Najwięcej czasu przedszkolaki spędziły oglądając odtworzone dinozaury. Z dużym zainteresowaniem oglądały jaskinię i pustynię. Obejrzały wnętrze wulkanu, a w środę wykonały własną erupcję wulkanu. Każdy narysował swojego dinozaura, którego po wycięciu przykleił na papierze. By dinozaurom było fajnie 5-latki przykleiły wulkany, wielkie drzewa, trawę, niebo.

TYGRYSKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 70

We wtorek 13 marca Tygryski udały się do Szkoły Podstawowej nr 70 na ul. Bruna, by zobaczyć, co ich czeka w przyszłym roku, gdy już zostaną uczniami. Przedszkolaki zostały bardzo miło przyjęte przez nauczycielki oraz uczniów klasy 1e. Wzięły aktywny udział w lekcji o oznakach wiosny. Dowiedziały się, skąd się wziął i jak wyglądał dawniej zwyczaj topienia marzanny. Wspólnie z pierwszoklasistami wykonały z kolorowego papieru hiacynta. Pracowały tak ładnie i grzecznie, że w nagrodę otrzymały pieczątki za super pracę. Dzieci zwiedziły różne zakamarki szkoły poczynając od kuchni poprzez pokój nauczycielski, sale dla młodszych i starszych klas, salę sportową, bibliotekę, kończąc na szatni. Najważniejsze, że wyszły ze szkoły z pragnieniem, by tam jak najszybciej wrócić 🙂

galeria...

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY Z RODZICAMI

W piątkowe popołudnie 9 marca w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty z udziałem Rodziców, dzieci oraz nauczycieli z naszej placówki. Podczas spotkania wszyscy w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem tworzyli piękne kompozycje świąteczne, które przeznaczone zostaną na kiermasz organizowany przez Radę Rodziców.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wzięli udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Szczególne podziękowania kierujemy do Mamy Michała z grupy Krasnali za ogromne zaangażowanie i zakup, zorganizowanie oraz przywiezienie materiałów do wykorzystania podczas warsztatów.

galeria...

POCZYTAJMY O MIGRACJACH CZ. 6

W piątek 9 marca odbyło się ostatnie spotkanie Biedronek i Tygrysków z uczniami Szkoły Podstawowej nr 157 i bohaterami książki "Chłopiec z Lampasy"'. Przedszkolaki rozmawiały ze starszymi koleżankami o jej zawartości. Otrzymały też rysunek lwa, który symbolizuje odwagę.

Na zakończenie wręczyły podziękowanie nauczycielce, pani Beacie Siwiec oraz uczniom klasy VII a.

Bardzo dziękujemy za wspólne spotkania i zapraszamy jeszcze 🙂

galeria...

GÓRNIK W PRZEDSZKOLU

W piątek 9 marca u Krasnali pojawił się niezwykły gość – prawdziwy górnik! Okazał się nim Dziadzio Michała, który odwiedził przedszkolaki, by opowiedzieć im o pracy górnika, o wydobywaniu węgla i jego zastosowaniu. Dzieciaki poznały legendę o Skarbniku, której słuchały z zaciekawieniem. Miały okazję zobaczyć z bliska prawdziwy strój górnika, lampę, kilof oraz inne atrybuty związane z pracą w kopalni. Oglądały węgiel, który mogły dotknąć oraz zabrać do domu. Na koniec spróbowały prawdziwych śląskich oblatów.

Górnik odwiedził też Mróweczki, którym zrobił niespodziankę i poczęstował wszystkie maluszki śląskimi oblatami.

Bardzo dziękujemy Dziadziowi Michała za odwiedziny i bardzo ciekawe spotkanie 🙂

galeria...

ARCHI – PRZYGODY CZ. 3

W piątek 9 marca dzieci z grupy Biedronek i Tygrysków uczestniczyły w kolejnych zajęciach z edukacji architektonicznej. Tym razem pani Paulina przyniosła na spotkanie różne materiały potrzebne do wykonania domu. Przedszkolaki oglądały blachę do krycia dachów, cegły, płytki, wykładziny, panele oraz zdjęcia przedstawiające domy z różnych rejonów świata.

Dzieci podjęły próbę i same tworzyły własne budowle, wykorzystując do pracy plastelinę, patyczki i sznurek.

galeria...

BIEDRONKI W BIBLIOTECE

W czwartek 8 marca Biedronki były po raz kolejny w bibliotece, gdzie tym razem rozmawiały o wiośnie. Porównywały krajobraz zimowy z wiosennym, poznały nazwy pierwszych wiosennych kwiatów: przebiśniegi, pierwiosnki, wysłuchały śpiewu skowronka. W oczekiwaniu na pożegnanie zimy zrobiły kukiełki Marzanny - każda wyszła wyjątkowo ładnie i niepowtarzalnie.

galeria...

CZYŚCIOSZEK

Nasze Przedszkole przystąpiło do akcji zbierania środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin. Zachęcamy wszystkie dzieci i Rodziców do włączenia się do naszych działań.

Zbiórkę prowadzimy na terenie przedszkola do dnia 23 marca 2018 r. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane Fundacji Szlachetny Bohater na rzecz najbardziej potrzebujących rodzin.

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Informujemy, że na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy zamieszczone zostały komunikaty dotyczące rekrutacji do warszawskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019. Prosimy o zapoznanie się z nimi:

HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH

Na stronie internetowej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy umieszczone są harmonogramy dni otwartych do:

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami.

ZACZAROWANE SŁOWA

W środę 7 marca w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Odyńca odbył się XII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. "Zaczarowane słowa – polscy poeci uczą dzieci", organizowany przez Przedszkole nr 145 w Warszawie, w którym wzięła udział Oliwia z grupy Biedronek.

Oliwia pięknie zaprezentowała wiersz Elizy Rozdoby pt. "Zostań moim przyjacielem". Teraz czekamy na wyniki mocno trzymając kciuki 🙂

Biedronki

TYGRYSKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 157

We wtorek 6 marca starszaki wybrały się na pieszą wycieczkę do Szkoły Podstawowej Nr 157 im. Adama Mickiewicza. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z obiektem oraz nawiązanie kontaktów z przyszłymi wychowawcami. Podczas  wizyty przedszkolaki poznały sale lekcyjne, szatnie, łazienki, zwiedziły bibliotekę, świetlicę komputerową, stołówkę oraz salę gimnastyczną, na której klasy I-IV przygotowały wspaniały występ muzyczny oraz piękne przedstawienie pt. „Calineczka”.

LEKARZ ZEGARÓW – BIEDRONKI

We wtorek 6 marca Biedronki odwiedziły zakład zegarmistrzowski. Pan zegarmistrz, z zawieszonym stetoskopem, opowiedział i pokazał dzieciom, jak zbudowane są różne zegary. Przedszkolaki zobaczyły zegary  nowoczesne, ale najciekawsze były te stare, ręcznie nakręcane. Dużo radości sprawiło wszystkim słuchanie dźwięków wydawanych przez budziki.

MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!

W ramach realizacji programu "Mamo, tato wolę wodę" Biedronki wzięły udział w specjalnych zajęciach, podczas których wysłuchały tekstu E. Stadmuller pt. "Przygody pana Kropelki", po czym zrobiły ilustracje i wybierały rysunki do poszczególnych fragmentów tekstu. Na koniec Michał złączył wszystkie prace w całość. Teraz można oglądać i czytać wykonaną książkę w szatni.

ARCHI – PRZYGODA

W piątek 2 marca odbyło się drugie spotkanie z panią architekt, podczas którego dzieci z grupy Biedronek oraz Tygrysków obejrzały makiety architektoniczne. Następnie same weszły w rolę architektów i w grupach tworzyły własne projekty. Wykorzystując tekturowe opakowania, rolki po papierze, papier kolorowy, flamastry stworzyły: plac zabaw, domy wraz z ulicami, przedszkole, wieżowce, hotel. I już nie mogą się doczekać następnego spotkania

RODZICE CZYTAJĄ

W czwartek 1 marca grupę Krasnali odwiedził Tata Gabrysi, Pan Ludosław Hołda, który przeczytał naszym przedszkolakom bajkę o Kubusiu Puchatku, "Lokomotywę" oraz "Słonia Trąbalskiego". Krasnalom wizyta ta bardzo się spodobała.

Bardzo dziękujemy Tacie Gabrysi za odwiedziny i zapraszamy innych rodziców do czytania bajek!

Krasnale

RODZICE CZYTAJĄ

We wtorek 27 lutego Mróweczki odwiedził Tata Solany, Pan Olin Gutowski, który przyniósł ze sobą… sto bajek! Był to oczywiście tom Jana Brzechwy „Sto bajek”. Maluszki wysłuchały kilku wierszy, które opowiadały o tym, co przydarzyło się różnym zwierzętom. Bawiły się też w naśladowanie odgłosów, więc sala na chwilę stała się polaną na skraju lasu – słychać było pohukiwanie sów, kwakanie kaczek i rechot żab.

Bardzo dziękujemy Tacie Solany za odwiedziny i zapraszamy innych rodziców do czytania bajek!

Mróweczki

"SOPELKOWA MUZYCZKA"

KONCERT ZESPOŁU PUCH-PUCH

We wtorek 27 lutego przedszkolaki uczestniczyły w koncercie „Sopelkowa muzyczka” zespołu „PUCH-PUCH”. Duduś i Gucio jak zwykle porwali wszystkich do wspólnej wesołej zabawy. Dzieci poznały nowe instrumenty i ich brzmienie, które Goście przynieśli w tajemniczej walizce – stalową drumlę i mosiężne dzwonki. Dzwonki mogły same złożyć z części, a potem każdy na nich zagrał.

Bardzo dziękujemy i już czekamy na następne spotkanie!

W BAWIALNI KSIĘCIA PEPI

W poniedziałek 26 lutego Biedronki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Dzisiaj miały okazję zwiedzić komnaty w Pałacu pod blachą. Pan przewodnik przebrany w mundur oprowadzał po salach i opowiadał, jak dawniej wyglądało życie księcia Józefa Poniatowskiego. Dzieci zobaczyły salonik, w którym książę przyjmował gości, sypialnię oraz gabinet. Obejrzały uzbrojenie żołnierzy: szpady i muszkiet oraz mundury.

galeria...

UCZYMY SIĘ KODOWAĆ

W sobotę 24 lutego nasze nauczycielki z Panią Dyrektor na czele wzięły udział w szkoleniu "Mistrzowie kodowania". Zajęcia te miały na celu zapoznanie nauczycielek z matą edukacyjną oraz możliwościami z nią związanymi. Mistrzowie Kodowania to ogólnopolski i innowacyjny program edukacyjny Samsung Electronics Polska, który jest odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby oraz wyzwania społeczne i edukacyjne. Gwarantuje rozwój umiejętności uczestników w zakresie programowania przy jednoczesnym kształtowaniu kompetencji miękkich, m.in. kreatywności, umiejętności pracy w grupie, kompetencji komunikacyjnych i logicznego myślenia.

Już nie możemy się doczekać, aby wykorzystać matę w pracy z dziećmi

POCZYTAJMY O MIGRACJACH CZ. 5

W piątek 23 lutego nasze Przedszkole ponownie odwiedzili  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 157 i zapoznali dzieci z dalszymi losami Andżeliki i Tadzika. Przedszkolaki pokolorowały rysunki zwierząt, miały do wyboru rysunek kota, psa, żyrafy, a na pamiątkę wspólnych zajęć wszyscy ustawili się do zdjęcia.

ARCHI – PRZYGODA

W piątek 23 lutego rozpoczęły się zajęcia edukacji architektonicznej Archi-przygody w ramach projektu opracowanego i realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Grupę Biedronek oraz Tygrysków odwiedziła pani architekt, która opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy i pokazała przyrządy potrzebne w pracy architekta.

SPOTKANIE Z NECIEM

W ramach realizacji projektu Dzień Bezpiecznego Internetu nasze przedszkolaki wspólnie wzięły udział w zajęciach, podczas których poznały Necia. Dzieci obejrzały bajkę z nim w roli głównej. Dowiedziały się, że z komputera i internetu należy korzystać tylko pod okiem rodziców. Wspólnie również śpiewały piosenkę Necia o internecie. Następnie każda grupa pokolorowała Necia według własnego pomysłu.

"O SZEWCZYKU, CO SMOKA WAWELSKIEGO POKONAŁ"

We wtorek 20 lutego wszystkie nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "O Szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał". Dzieci przypomniały sobie starą legendę, którą pan aktor zaprezentował w ciekawy i zabawny sposób.

RODZICE CZYTAJĄ

Grupę Mróweczek odwiedziła Mama Basi, Pani Marta Krysiak, która przeczytała dzieciom bajkę Kena Kimury pt. "999 kijanek". Po wysłuchaniu bajki przedszkolaki bawiły się w żabki, skakały jak one, szukały domków i chowały się do nich przed drapieżnikami.

Mróweczki

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Z okazji Światowego Dnia Kota nasze Przedszkole odwiedziły wolontariuszki z Fundacji Koty z Grochowa wraz z kotem Melonem. Panie pokazały dzieciom akcesoria potrzebne do pielęgnacji kotów oraz działań pracowników fundacji. Na zakończenie spotkania przedszkolaki obserwowały kota Melona, który spacerował po sali i bacznie wszystkich obserwował.

Dziękujemy paniom wolontariuszkom za wizytę!

Mróweczki

Krasnale

Biedronki

Tygryski

KRASNALE W ŻŁOBKU

Dzieciaki z grupy "Krasnali" 16 lutego odwiedziły Żłobek nr 5 w celu wspólnego świętowania Światowego Dnia Kota. Panie ze żłobka przygotowały ciekawe przedstawienie o łakomym kotku, który musiał wezwać doktora z powodu bólu brzucha. W ten sposób dzieci przypomniały sobie, że nie należy jeść zbyt dużo – zwłaszcza słodyczy.

TYGRYSKI W BIBLIOTECE

W czwartek 15 lutego Tygryski uczestniczyły w warsztatach w Bibliotece nr XXX. Starszaki dowiedziały się o pochodzeniu zwyczaju tłustego czwartku, a także o tym, co powinno znaleźć się w zdrowej diecie. Wykonały też piramidę zdrowego żywienia, która teraz wisi w przedszkolnej sali, by przypominać, co należy jeść, a jakich produktów unikać.

RODZICE CZYTAJĄ

13 lutego grupę Krasnali odwiedziła Pani Monika, mama Tymka, która przeczytała przedszkolakom bajkę z książki pt. "100 bajek krasnoludka". Dzieci porozmawiały z gościem o rodzeństwie. Na koniec Tymek poczęstował wszystkich cukierkami

Serdecznie dziękujemy Pani Monice za odwiedziny!

Krasnale

POCZYTAJMY O MIGRACJACH CZ. 4

Dzisiaj, tzn. w piątek 9 lutego, ponownie grupę Tygrysków i Biedronek odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 157, którzy czytali o dalszych losach Andżeliki. Każdy pokolorował rysunek według własnego pomysłu, w grupach układaliśmy pocięte obrazki.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

9 lutego Tygryski uczciły Międzynarodowy Dzień Pizzy i same przygotowały pyszną pizzę. Starszaki zagniotły ciasto, pokroiły dodatki, którymi udekorowały ciasto przy okazji bawiąc się w liczenie. Po upieczeniu zjadły całą pizzę ze smakiem jednogłośnie oceniając, że była po prostu pyszna

BIEDRONKI W BIBLIOTECE

W czwartek 8 lutego 5-latki rozmawiały o prawidłowym odżywianiu. Pani przeczytała o Tadku Nienacki, przedszkolaki dowiedziały się, które produkty należy jeść, a których unikać. Następnie każdy przykleił produkty w odpowiednich miejscach Piramidy Żywieniowej.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U TYGRYSKÓW

5 lutego w grupie Tygrysków odbyła się bardzo ważna Uroczystość. Dzień Babci i Dziadka.  Z tej okazji dzieci przygotowały krótki program artystyczny, konkursy oraz warsztaty, podczas których wspólnie ze swoimi Babciami i Dziadkami wykonały prezenty.

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym gościom za przybycie.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U MRÓWECZEK

W poniedziałek 5 lutego w grupie Mróweczek odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem Babć i Dziadków z okazji Ich święta.

SPOTKANIE TYGRYSKÓW Z POLICJANTEM

W środę 31 stycznia Tygryski odwiedził tata Julki i opowiedział o pracy funkcjonariusza policji. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek o różnych aspektach policyjnej pracy. Z jeszcze większym zainteresowaniem obejrzały i przymierzały wyposażenie funkcjonariusza.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U BIEDRONEK

W środę 31 stycznia Biedronki gościły Babcie i Dziadków. Podczas występu zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: śpiewając piosenki, mówiąc wiersze, grając  na kołatkach i klawesach, tańcząc Koziorajkę. Dzięki wspólnej zabawie dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że ich Babcie i Dziadkowie są SUPER, bo potrafią robić to co oni. Po poczęstunku każdy wręczył swoim bliskim prezenty.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U KRASNALI

W środę 31 stycznia w grupie Krasnali odbyła się bardzo ważna uroczystość. Było to święto Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały Dziadkom i Babciom krótki program artystyczny, a następnie zaprosiły na słodki poczęstunek.

KONCERT "NOWY ROK" – Krasnale i Mróweczki

We wtorek 30 stycznia przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. "Nowy Rock". Dzieciaki miały możliwość zapoznania się z brzmieniami różnych instrumentów, tj. gitara, werbel oraz gitara elektryczna. Miały okazję podłączyć kabel do gitary oraz uderzyć w struny. Wraz z Guciem i Dudusiem śpiewały piosenki pokazując między innymi, jak robi się ciasto. Było dużo śmiechu, tańców i dobrej zabawy.

KONCERT "NOWY ROCK" – Tygryski i Biedronki

We wtorek 30 stycznia przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. "Nowy Rock". Na zakończenie karnawału odwiedzili nas Duduś i Gucio. Były więc wspólne tańce przy rytmach samby i rock' n' rolla. Zuzia połączyła kabel do gitary elektrycznej, na której grały dzieci.

TYGRYSKI W POWSINIE

W poniedziałek 29 stycznia starszaki pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie, gdzie uczestniczyły w zajęciach stacjonarno-terenowych edukacyjnych pt. "W zimowym lesie – czy cały las zimą śpi?"

MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!

24 stycznia grupa Tygrysków oraz Biedronek wzięła udział w zajęciach dotyczących wody oraz zdrowego stylu życia. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu "Mamo, tato, wolę wodę!" Dzieci wspólnie ze swoimi paniami wzięły udział w zabawach oraz obejrzały prezentację dotyczącą zdrowych nawyków żywieniowych. Rozwiązywały zadania na tablicy multimedialnej, przygotowane przez Zdrojka, który odwiedził dzieciaki w przedszkolu.

KRASNALE W BIBLIOTECE

W czwartek 18 stycznia Krasnale odwiedziły bibliotekę. Dzieci wzięły udział w zajęciu poświęconym książkom. Dowiedziały się, jak je wypożyczać, jak zachowywać się w bibliotece oraz jak oznaczone są książki dla dzieci. Wysłuchały również opowiadania przeczytanego przez panią bibliotekarkę oraz obejrzały bajkę o śwince Peppie, która zapisała się do biblioteki Krasnale miały szansę obejrzeć najciekawsze zbiory książek dla dzieci, wysłuchać historii najstarszej książki oraz wziąć udział w mini zawodach bibliotecznych. Budowały też wieżę z książek oraz uczestniczyły w slalomie między książkami.

RODZICE CZYTAJĄ

W środę 17 stycznia 4-letnie Krasnale odwiedziła Mama Jasia, która przeczytała dzieciom bardzo wesołą historię autorstwa Justyny Bednarek pt.: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Niecodzienne przygody głównych bohaterek bardzo rozśmieszyły dzieci.

Serdecznie dziękujemy Mamie Jasia za wspólnie spędzony czas

POCZYTAJMY O MIGRACJACH

W piątek 12 stycznia odbyło się trzecie spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 157. Biedronki i Tygryski wysłuchały o dalszych losach bohaterów książki pt. "Chłopiec z Lampasy". Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa, która polegała na podawaniu imienia dziecka z drugiej grupy. Przedszkolaki oglądały zdjęcia przedstawiające uciekinierów na łodziach. Na zakończenie Michał narysował postać Tadżina tak, jak sobie go wyobraża.

WARSZTATY AKTORSKIE

W piątek 12 stycznia odbyły się warsztaty aktorskie, prowadzone przez mamę Tymka z grupy Mróweczek. Tym razem uczestnikami były dzieci z dwóch najstarszych grup: Biedronki i Tygryski. Podczas spotkania dzieci wykorzystał rękawiczki, które raz były meduzą, raz pieskiem, a nawet pająkiem. Przedszkolaki wyruszyły też w zimową podróż: jeździły na nartach, łyżwach, ulepiliśmy bałwana.

Mamie Tymka bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia

Biedronki

BIEDRONKI W BIBLIOTECE – O BABCI I DZIADKU

W czwartek 11 stycznia odbyły się zajęcia w bibliotece. Biedronki rozmawiały o rodzicach swoich rodziców – babciach i dziadkach. Obejrzały telefony i telewizory, z których korzystali dziadkowie. Poznały zasady gier z młodości babci i dziadka – skakanie w gumę, gra w kapsle, zabawy na trzepaku. Na zakończenie każdy wykonał laurkę dla swoich najbliższych.

RODZICE CZYTAJĄ

W środę 10 stycznia Biedronki odwiedziła mama Kornelki i przeczytała przedszkolakom fragmenty książki Ł. Wierzbickiego pt. "Afryka Kazika". Dzieci poznały niektóre przygody dziadka Kazika, który podróżował po Afryce na rowerze.

Mamie Kornelki bardzo dziękujemy. Jednocześnie zapraszamy innych Rodziców do spotkania w grupach i wspólnego czytania.

WYCIECZKA BIEDRONEK DO POWSINA

We wtorek 9 stycznia dzieci z grupy Biedronek pojechały do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie. Pani pokazała im tablicę, na której narysowane były leśne zwierzęta. Przedszkolaki musiały wskazać zwierzę po usłyszeniu wydawanego odgłosu. Słuchały też ciekawostek na temat zwierząt leśnych: jak żyją, jak wyglądają, co robią zimą. Następnie udały się do lasu, gdzie podczas zajęć terenowych miały okazję wsłuchać się w odgłosy ptaków, obejrzeć mrowisko, paśniki oraz posłuchać wielu innych ciekawostek przyrodniczych.

BIEDRONKI NA ZAMKU KRÓLEWSKIM

W poniedziałek 8 stycznia Biedronki wzięły udział w lekcji muzealnej pt. "Zamek od kuchni, czyli król i jego dwór''. Każdy z dzieci wcielił się w rolę służącego króla: był kucharz, cukiernik, lekarz, ogrodnik, stajenny, krawiec, strzelec, odźwierny, strażak, zegarmistrz. Przedszkolaki poznały obowiązki poszczególnych służących oraz ich charakterystyczne akcesoria. Na zakończenie zajęć wszyscy zrobili swoje portrety i atrybuty poszczególnych służących.

WARSZTATY AKTORSKIE

W piątek 5 stycznia mama Tymka z grupy Mróweczek odwiedziła najmłodsze dzieci w naszym Przedszkolu: Mróweczki oraz Krasnale. Podczas spotkania z przedszkolakami przeprowadziła w każdej grupie warsztaty aktorskie, które wzbudziły w maluchach wielką ciekawość i zachęciły do działań. Zapraszamy do obejrzenia krótkich fotorelacji:

Mróweczki

Krasnale

BAL KARNAWAŁOWY

4 stycznia odbył się u nas w przedszkolu bal karnawałowy. Wszystkie dzieci były przepięknie i bardzo pomysłowo poprzebierane. Dzieci tańczyły oraz bawiły się wspólnie w rytm karnawałowej muzyki. Między tańcami przedszkolaki obejrzały pokazy cyrkowe, których główną bohaterką była suczka Lusia. Nie tylko piesek wzbudził jednak zachwyt. Również właściciel pieska, klaun, który żonglował i wygłupiał się otrzymał gromkie brawa.

"MIESZKAŃCY LASU" – ZAJĘCIA KRASNALI

3 stycznia Krasnale wybrały się do Lasu Kabackiego, gdzie wzięły udział w zajęciach stacjonarno - terenowych pt. "Mieszkańcy Lasu". Dzieci słuchały ciekawostek na temat zwierząt leśnych oraz oglądały ciekawe eksponaty przyrodnicze. Następnie udały się do lasu, gdzie podczas zajęć terenowych miały okazję wsłuchać się w odgłosy ptaków, obejrzeć mrowisko, paśniki oraz posłuchać wielu innych ciekawostek przyrodniczych.

STRAŻNIK MIEJSKI U PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek 22 grudnia nasze przedszkole odwiedził strażnik miejski. Spotkał się z dziećmi z grupy Krasnali, Biedronek oraz Tygrysków i rozmawiał z przedszkolakami o bezpieczeństwie. Miał ze sobą parę ciekawych przedmiotów, które wzbudziły ciekawość dzieci: lizaka, kajdanki oraz kolorowe plansze.

ORYGINALNA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA

W piątek 22 grudnia, tuż przed świętami, odbyło się spotkanie z Panią Dyrektor, podczas którego wszystkie przedszkolaki, które wspólnie z Rodzicami przygotowały oryginalną ozdobę bożonarodzeniową i przyniosły ją do przedszkola, by wziąć udział w przeglądzie świątecznym, otrzymały w podziękowaniu dyplomy. Były brawa i gratulacje oraz zadowolenie i radość dzieci.

POŻEGNANIE PANI HANI

W środę 20 grudnia Pani Hania była u nas ostatni raz. Pracowała w przedszkolu wiele wiele lat i przyszła pora na zasłużona emeryturę. Dzieci z całego przedszkola zaśpiewały Pani Hani piosenkę. Były życzenia i kwiaty od przedszkolaków, wszystkich pracowników naszej placówki oraz od Rady Rodziców.

Dziękujemy Pani Hani za wszystkie lata, które spędziła w naszym przedszkolu.

KRASNALE I TYGRYSKI W BIBLIOTECE

21 grudnia Krasnale i Tygryski wybrały się razem do biblioteki, gdzie wspólnie wzięły udział w zajęciach poświęconym Świętom Bożego Narodzenia. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat tradycji obchodzenia tego święta, wysłuchały kolęd oraz wykonały wspólnie długi, papierowy łańcuch choinkowy.

WIGILIA BIEDRONEK

19 grudnia 2017 z okazji Świąt Bożego Narodzenia grupę Biedronek odwiedzili rodzice. Dzieci śpiewały piosenki związane ze świętami, następnie razem z rodzicami ozdabiały choinki - stojaki. W spotkaniu wzięła udział pani Dyrektor, która złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Wspólnie spędzony czas zakończył się poczęstunkiem i wspólną zabawą.

UROCZYSTOŚĆ CHOINKOWA W KRASNALACH

19 grudnia w Krasnalach odbyła się Uroczystość Choinkowa, podczas której dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne oraz wyrecytować wierszyki. Każdy spisał się na medal. Po części artystycznej przedszkolaki wspólnie z rodzicami wykonały bałwanki ze skarpet, ryżu i guziczków. Pracę umilał słodki poczęstunek. W między czasie można było odwiedzić kiermasz świąteczny oraz zakupić niezwykłe ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci i ich rodziców.

SPOTKANIE WIGILIJNE TYGRYSKÓW

W poniedziałek 18 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne w grupie najstarszych przedszkolaków, na które przybyli rodzice. Dzieci zaśpiewały kilka piosenek świątecznych, m.in. po angielsku oraz kolędę. Były życzenia świąteczne i noworoczne, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz kiermasz ozdób bożonarodzeniowych.

SPOTKANIE GWIAZDKOWE W MRÓWECZKACH

W poniedziałkowe popołudnie 18 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne grupy Mróweczki. Na początku podczas pląsu „Sanna” maluszki trochę czarowały, tańcząc z dzwoneczkami, żeby na święta spadł śnieg. Potem podczas opowieści o wyprawie trzech króli sprzed wieków wykonały z rodzicami gwiazdę betlejemską i śpiewały wspólnie piosenki świąteczne. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców.

SERCE ZA ODWAGĘ

Dzieci z grupy "Biedronek" naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej akcji świątecznej pt. "Serce za Odwagę" i wykonały piękne kartki świąteczne, które przekazane zostały żołnierzom Podziemia Niepodległościowego.

MILION DRZEW DLA WARSZAWY

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji „Warszawskie Święto Drzewa”, będącej działaniem wspierającym program „Milion drzew dla Warszawy”, organizowanej przez Klub Gaja. Przedszkolaki uświadomiły sobie, jak ważną rolę odgrywają drzewa w przyrodzie oraz jakie mają znaczenie w życiu człowieka. Podczas zajęć i zabaw kształtowały więzi z przyrodą oraz pozytywny do niej stosunek. Podczas różnorodnych działań poznały ideę i zasady ochrony środowiska oraz wykonały wiele ciekawych prac plastycznych na temat drzew. Regularnie nasi podopieczni ochoczo doglądają młodych drzewek posadzonych w ogrodzie przedszkolnym i zastanawiają się, czy drzewka nie urosły już trochę.

POCZYTAJMY O MIGRACJACH

W piątek 15 grudnia, już po raz drugi Tygryski i Biedronki odwiedzili uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej nr 157, którzy przyszli na zajęcia z przedszkolakami. Młodzież czytała dzieciom o dalszych losach Andżeliki, pokazała na mapie, gdzie znajduje się Lampedusa, zachęcała też wszystkich do wspólnej zabawy w naśladowanie zwierząt. To było bardzo ciekawe spotkanie.

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

W czwartek 14 grudnia Biedronki kolejny raz udały się na spotkanie do biblioteki. Tym razem wysłuchały tekstu pani Strzałkowskiej pt. "Boże Narodzenie" i rozmawiały o tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz rozpoznały potrawy wigilijne. Wspólnie wykonały również bardzo długi kolorowy łańcuch na choinkę, który ozdobił świąteczne drzewko.

Były też życzenia świąteczne oraz pyszny słodki poczęstunek.

GWIAZDKOWE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

We wtorek 12 grudnia do naszego przedszkola na spotkanie z dziećmi przybył Mikołaj. Ale zanim przybył pojawił się Mrozek wraz ze Śnieżynką, którzy wystąpili na scenie przed przedszkolakami w przedstawieniu pt. "Gwiazdkowe spotkanie z Mikołajem". Po spektaklu Śnieżynka zabawiała widzów, czekających na wytęsknionego gościa. Gdy już i On dotarł było wiele radości, śmiechu, tańców i dobrej zabawy.

Wszystkie dzieci otrzymały piękne prezenty, a na pamiątkę tego wspaniałego spotkania każdy usiadł do pamiątkowego zdjęcia.

KARTKA ŚWIĄTECZNA

Biedronki wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym pt. "Kartka świąteczna". Dzieci wykonały kartki świąteczne, za  które otrzymały dyplom uznania. Wszystkie zgłoszone prace zostaną podarowane organizatorom Wigilii dla Osób Samotnych w Katowicach, czym sprawią obdarowanym ogromną radość.

POCZYTAJMY O MIGRACJACH

W piątek 8 grudnia dzieci z grupy Tygrysków i Biedronek odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 157, którzy przyszli poczytać przedszkolakom o migracjach. Zajęcia odbyły się w ramach projektu o tym samym tytule, organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Informacje o projekcie Poczytajmy o migracjach dla szkół

NASZE PRZEDSZKOLE ODWIEDZIŁ MIKOŁAJ

W środę 6 grudnia, dokładnie w imieniny Mikołaja nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Swą wizytą sprawił wszystkim ogromną radość, w dodatku obdarował dzieci prezentami. Każda grupa otrzymała niezwykły mebel do sali – kącik czytelniczy. Teraz wszystkie książeczki znajdą swoją półeczkę, a każde dziecko – miejsce do odpoczynku z książką w ręce.

Mikołaj osłodził dzieciakom również swą wizytę obdarowując każdego słodką – własną podobizną! Były też wspólne rozmowy, piosenki, prezenty dla Mikołaja od dzieci i wiele wiele radości

SPORTOWE MIKOŁAJKI PRZEDSZKOLAKÓW

We wtorek 5 grudnia nasze Tygryski były w Szkole Podstawowej nr 85, gdzie uczestniczyły w imprezie dla przedszkolaków pt. "Mikołajki przedszkolaków". Oprócz spotkania z samym Mikołajem przedszkolaki miały okazję wziąć udział w wielu zabawach sportowych, m.in grały w hokeja, jeździły na sankach, rzucały piłką do celu, chodziły na szczudełkach, grały w gry podłogowe planszowe. Obejrzały magiczne przestawienie i tańczyły przy dźwiękach skocznej muzyki. Na koniec każdy otrzymał prezent od samego Mikołaja.

Udział w imprezie był świetną zabawą z wieloma ciekawymi niespodziankami.

UWAGA! DRODZY RODZICE!

KONTO BANKOWE RADY RODZICÓW JEST JUŻ ZAŁOŻONE

Rada Rodziców pragnie poinformować, że rachunek bankowy Rady Rodziców został założony w Banku Pocztowym S.A.

Numer rachunku bankowego (rachunek bieżący), na który można dokonywać wpłat tytułem składek na budżet Rady Rodziców to:

91 1320 1104 7850 0389 2000 0001

Prosimy o dokonywanie wpłat według następującego schematu:

Posiadacz rachunku/odbiorca:

Rada Rodziców Przedszkola nr 148 w Warszawie,

ul. Kazimierzowska 45, 02-572 Warszawa

Tytuł wpłaty:

imię, nazwisko dziecka, grupa, składka za miesiąc …………

Ze względu na okoliczność, że składki na budżet Rady Rodziców nie były zbierane począwszy od początku roku przedszkolnego, informujemy, że istnieje możliwość wpłacenia dodatkowych kwot, tytułem składek za miesiące poprzednie. W tytule przelewu proszę jedynie wpisać miesiące, za które dokonywana jest wpłata.

Jednocześnie Rada Rodziców, mając na uwadze planowane wydatki, zwraca się do Rodziców z uprzejmą prośbą, o uzupełnienie w miarę możliwości wpłat za miesiące ubiegłe, tak aby planowany preliminarz wydatków mógł być w pełni zrealizowany. Za wszystkie wpłaty oraz wyrozumiałość i cierpliwość serdecznie dziękujemy.

Rada Rodziców

WARSZAWA W OCZACH DZIECI

Miło nam poinformować, że Oliwia z "Biedronek" uczestniczyła w XIII edycji konkursu plastyczno-technicznego dla Przedszkolaków pt. "Warszawa w oczach dzieci", organizowanego przez Przedszkole nr 190 w Warszawie. Za swoją pracę otrzymała dyplom i grę planszową. Gratulujemy!

NADANIE IMIENIA GRUPIE IV

"TYGRYSKI URWISKI"

Czwartek 30 listopada był niezwykle ważnym dniem dla najstarszych przedszkolaków z grupy IV. Bo waśnie tego dnia grupa otrzymała nazwę "Tygryski Urwiski". Dzieci zgodnie zdecydowały, ze tak właśnie chcą się nazywać. Aby stać się godnym członkiem tygryskowej grupy musiały wykonać kilka niełatwych zadań, z którymi doskonale sobie poradziły. Były więc zagadki, zabawy muzyczne i z chustą animacyjną, sprawdzian sprawnościowy oraz wspólne malowanie ogromnego tygryska - symbolu grupy. Każdy został też pasowany na Tygryska Urwiska i otrzymał pamiątkowy dyplom.

NADANIE IMIENIA GRUPIE III

"BIEDRONKI"

W czwartek 30 listopada dzieci z grupy III miały swoje święto - oficjalnie grupa otrzymała nazwę "Biedronki". Były więc kolorowe zabawy z chustą animacyjną, biedronkowe zabawy, wyklejanie biedronek z papieru kolorowego. Oczywiście było uroczyste pasowanie każdego przedszkolaka i przyjęcie do grona Biedronek grupowych, dyplomy i medale oraz biedronkowy tort!

Bardzo dziękujemy Rodzicom Adasia za piękne grafiki i dyplomy biedronkowe, a Mamie Zuzi R. za pyszny tort

NADANIE IMIENIA GRUPIE II

"KRASNALE"

W środę 29 listopada grupa czterolatków oficjalnie otrzymała nazwę "Krasnale". Zanim jednak to nastąpiło przedszkolaki musiały wykonać kilka zadań, z którymi poradziły sobie rewelacyjnie. A były to zabawy z chustą animacyjną do wybranej muzyki, gra memory, ułożenie krasnala z kilku elementów. Każdy czterolatek został pasowany na Krasnala dużą kolorową kredką i został przyjęty w poczet krasnalowej drużyny. Każdy otrzymał też pamiątkowy dyplom oraz krasnalową naklejkę. Na koniec czekała na wszystkich pyszna niespodzianka - ogromny drożdżowy krasnal upieczony przez panie kucharki przedszkolne.

LEŚNA KOŁYSANKA

We wtorek 28 listopada w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. "Leśna kołysanka". Dyzio i Gucio pokazali dzieciom instrument ud. Przedszkolaki wysłuchały i zatańczyły również podczas gry na patykach.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek 24 listopada, w przeddzień święta misiowego, w naszym przedszkolu odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci ze wszystkich grup, z ulubionymi pluszakami w ręku bawiły się, tańczyły, wykonywały misie z różnych materiałów. Podczas wspólnych działań integrujących wszystkie przedszkolaki m.in. odgadywały zagadki misiowe i oglądały bajkę pt. "Miś Uszatek". Było więc radośnie, wesoło, a przede wszystkim misiowo.

Drodzy Rodzice!

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego, przy udziale m.in. pracowników Kuratorium Oświaty w Warszawie, opracowany został "Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością". Informator w wersji elektronicznej dostępny jest m.in. na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Warszawie, w zakładce Rodzice i Uczniowie - informacje bieżące.

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

ORZEŁ BIELIK – LEGENDA GODŁA POLSKIEGO

W czwartek 23 listopada przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny pt. "Orzeł Bielik – legenda godła polskiego" w wykonaniu artystów z Teatru "Koliberek". Muchomorek i Prawdziwek w humorystyczny sposób przedstawili historię małego orła, który wyrósł na dużego, pięknego ptaka i który stał się symbolem narodowym.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

We wtorek 21 listopada najmłodsze przedszkolaki z grupy I uczestniczyły w uroczystości pasowania na przedszkolaka. Maluszki recytowały wierszyk, śpiewały piosenki i tańczyły, a Rodzice bili wielkie brawa. Po występach dzieci wraz z Rodzicami brały udział w kolorowych zabawach z chustą animacyjną, po czym i mali i duzi złożyli uroczystą przysięgę w obecności nauczycielek i Pani Dyrektor. Rodzice dodatkowo wykazali się dużą znajomością naszego przedszkola celnie odpowiadając na wszystkie zadane Im pytania. Punktem kulminacyjnym było uroczyste pasowanie kolorową kredką każdego dziecka przez Panią Dyrektor. W ten sposób każdy maluch stał się prawdziwym przedszkolakiem. Dodatkowo grupa otrzymała wyjątkową nazwę: "Mróweczki". Były też dyplomy, "mrówkowe" naklejki oraz pamiątkowa książka. Po części oficjalnej "Mróweczki" udały się na małe słodkie co nieco, przygotowane przez Rodziców. Niespodzianką była ogromna "Mrówka", upieczona przez panie kucharki przedszkolne.

TO NAJWIĘKSZE JEST SZALEŃSTWO NIE ZNAĆ SŁOWA "BEZPIECZEŃSTWO"

W poniedziałek 20 listopada nasze przedszkole odwiedzili aktorzy teatru "Maska" z Krakowa i przedstawili dzieciom spektakl pt. "To największe jest szaleństwo nie znać słowa BEZPIECZEŃSTWO". To śmieszne i bardzo pouczające przedstawienie, którego bohaterzy, czyli mała biedronka Aldonka, czarnoksiężnik, skrzat Jeżynek w humorystyczny sposób przypomniały maluchom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

XV OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW MOKOTÓW 2017

We wtorek 14 listopada 5-latki z grupy III i IV z naszego przedszkola wzięły udział w sportowych zmaganiach podczas XV Olimpiady Przedszkolaków Mokotów 2017. Impreza odbyła się w Szkole Podstawowej nr 85 przy ul. Narbutta.

Nasze przedszkolaki dzielnie walczyły z drużynami z innych mokotowskich placówek przedszkolnych. Efektem rywalizacji jest zajęcie zasłużonego II miejsca. Serdecznie gratulujemy!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE NR XXX

W czwartek 16 listopada w obliczu zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia dzieci z grupy III odwiedziły Bibliotekę nr XXX, gdzie wśród książek i przytulanek m.in. układały puzzle z misiami, wyklejały części misia kulkami z krepiny. Po złożeniu i przyklejeniu na karton zabrały go do Przedszkola i nazwały KLAPEK.

JESIENNE KORALE

W poniedziałek 13 listopada odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów wszystkim dzieciom, które wzięły udział w jesiennym przeglądzie pt. "Najpiękniejsze jesienne korale". Przedszkolaki wraz z rodzicami wykonały piękne korale z darów jesieni: jarzębiny, kasztanów, żołędzi, szyszek bądź z innych materiałów w kolorach obecnej pory roku. Wszystkie prace prezentowały się niezwykle okazale i zasługiwały na wielkie uznanie. Wywieszone w galerii przedszkolnej cieszyły oko wszystkich je oglądających.

Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy za udział w przeglądzie.

galeria...

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 10 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczyły wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy naszej placówki.

Po słowie wstępnym Pani Dyrektor dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały krótkie programy artystyczne przygotowane na tę okoliczność, po czym obejrzały animowany film pt. "Polak mały", mówiący o symbolach narodowych. Po powrocie do swoich sal na dzieci czekała słodka niespodzianka - poczęstunek w barwach narodowych, czyli biało-czerwonych, przygotowany przez panie kucharki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

W czwartek 9 listopada dzieci z grupy IV były w Bibliotece, gdzie uczestniczyły w zajęciach pt. "Dzień Pluszowego Misia"...

STOLICZKU, NAKRYJ SIĘ

We wtorek 7 listopada dzieci z grupy III pojechały do Zamku Królewskiego, gdzie uczestniczyły w warsztatach pt. "Stoliczku, nakryj się". Przedszkolaki dowiedziały się o obowiązkach służących oraz dlaczego musiały one nosić fartuszki i czepki. Zwiedziły jadalnię króla Augusta Poniatowskiego, gdzie podziwiały zastawę stołową, a w kredensie srebrne wazy. Przechodząc przez różne komnaty spotkały Bazyliszka i Złotą Kaczkę. W sali wystawowej zobaczyły talerze z różnych krajów oraz kolekcję figurek porcelanowych. Na zakończenie udały się do pracowni, gdzie z gliny wykonywały naczynia według własnych pomysłów, które po wypaleniu zabiorą do domu.

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

W poniedziałek 30 października dzieci z grupy III odwiedziła mama Marysi, która opowiedziała o pracy leśnika. Przedszkolaki obejrzały  mundur leśnika,  gablotę z owadami – szkodnikami. Dowiedziały się o bardzo ważnych obowiązkach leśników, dzięki którym można korzystać z uroków lasów. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali kolorowanki, z których wykonały plakat pt. " Co robi leśniczy".

SADZIMY DRZEWA

We wtorek 24 października 4 – 5-latki z grupy III posadziły w naszym ogrodzie przedszkolnym dwa drzewa – buki. Sadzonki przedszkolaki otrzymały z Klubu Gaja w ramach akcji "Milion drzew dla Warszawy", w której nasza placówka zgłosiła swój udział. Pan Tadzio wykopał dwa dołki, w których dzieci umieściły buki. Przy okazji dowiedziały się, jak należy dbać o posadzone drzewka, sypały ziemię i ugniatały ją. Teraz będą obserwować, jak drzewka rosną razem z nimi.

WARZYWNE SEKRETY JASIA I MAŁGOSI

We wtorek 24 października w naszym przedszkolu pojawili się aktorzy, którzy zaprosili wszystkie dzieci na przedstawienie teatralne pt. "Warzywne sekrety Jasia i Małgosi"...

ZWIERZĘTA ŻYJĄCE W LESIE

W czwartek 19 października dzieci z grupy III odwiedziły Bibliotekę nr XXX, gdzie uczestniczyły w zajęciach poświęconych zwierzętom żyjącym w lesie. Przedszkolaki poznały zwyczaje zwierząt, rodzaje ich domów, sposoby odżywiania. Wysłuchały odgłosów wydawanych przez poszczególne zwierzęta. Mogły też dotknąć rogów jelenia. Na zakończenie każdy ulepił z plasteliny własne zwierzątko.

DRZEWO - DOMEM DLA ZWIERZĄT

We wtorek 17 października w grupie IV odbyło się zajęcie prowadzone przez pracownika Klubu Gaja pt. "Drzewo – domem dla zwierząt".

JESIENNE ZABAWY Z MAMĄ I TATĄ

W piątek 13 października w naszym przedszkolu odbył się piknik rodzinny pod hasłem "Jesienne zabawy z Mamą i Tatą". Po przywitaniu dzieci i rodziców przez Panią Dyrektor Agnieszkę Wojas animatorzy Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA zaprosili wszystkich do wspólnych zabaw i tańców integracyjnych. Uczestnicy mogli również aktywnie spędzić czas bawiąc się zabawkami KLANZY oraz działać twórczo na stanowiskach przygotowanych przez nauczycielki naszej placówki. Dużą atrakcją był bufet. Przygotowane przez rodziców i kucharki przedszkolne dania oraz napoje cieszyły się ogromnym powodzeniem. Podczas imprezy wszyscy doskonale się bawili, miło spędzając czas ze swoimi pociechami.

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

W środę 11 października dzieci z grupy III odwiedziła mama Marysi, która pracuje jako policjantka. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat prawidłowego zachowania się podczas poruszania się po ulicy. Na koniec otrzymały odblaski, które od tej chwili będą je chronić podczas poruszania się po ulicach.

W BIBLIOTECE

W czwartek 28 września dzieci z grupy III odwiedziły Bibliotekę nr XXX przy ul. Melsztyńskiej. Przedszkolaki poznały zasady obowiązuje podczas poruszania się po ulicy w mieście i po za nim. Obejrzały film o prawidłowych zachowaniach na drodze i bezpiecznie przeprowadziły Marka z domu do szkoły. Na zakończenie wszyscy kolorowali sygnalizator świetlny.

GODZINY PRACY PRZEDSZKOLA

Nasze Przedszkole otwarte jest w godzinach od 7:00 do 17:00. Oddziały przedszkolne czynne są w godzinach:

  • grupa I: 7:00 – 16:00 (piątek do 15:30)
  • grupa II: 7:00 – 17.00
  • grupa III: 8:00 – 16:00 (piątek do 15:30)
  • grupa IV: 8:00 – 17:00

Dzieci z grupy III do godziny 8:00 zbierają się w sali grupy II, natomiast dzieci z grupy IV w sali grupy I.

Dzieci z grupy I od godziny 16:00 (w piątek od godz. 15:30) są w sali grupy IV, natomiast dzieci z grupy III od godziny 16:00 (w piątek od godz. 15:30) są w sali grupy II.