Nasze Przedszkole bierze udział w programie "Mamo, tato, wolę wodę!"

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce. Został on zainicjowany w 2009 r. przez Żywiec Zdrój, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

Biedronki wolą wodę

Podczas zajęć wysłuchaliśmy tekstu E. Stadmuller pt.,, Przygody pana Kropelki'', następnie zrobiliśmy ilustracje i wybieraliśmy rysunki do poszczególnych fragmentów tekstu, na koniec Michał złączył wszystkie prace w całość. Teraz możemy oglądać i czytać naszą książkę w szatni.

Życie pod wodą

Układaliśmy puzzle przedstawiające życie pod wodą, mówiliśmy o przedstawionych zwierzętach, obejrzeliśmy koralowce zgromadzone w kąciku przyrody.

Co to co? to H2O

Dzięki tym słowom piosenki dowiedzieliśmy się jak wygląda cząsteczka wody.

galeria...

Tygryski wolą wodę!

Woda to właśnie to, co Tygryski lubią najbardziej 🙂 Starszaki również wzięły udział w zajęciach promujących picie wody. Choć było ich mało, to sprawnie wykonały karty pracy, które podarował im Zdrojek. Jak zwykle porozmawiały o znaczeniu wody i jak zachęcić innych, aby też pili wodę.

Spotkanie ze Zdrojkiem

24 stycznia grupa Tygrysków oraz Biedronek miała okazję poznać Zdrojka, który odwiedził dzieciaki w przedszkolu, aby promować picie wody oraz zdrowy styl życia. Dzieci wspólnie ze swoimi paniami odśpiewały i zatańczyły na powitanie hymn programu "Mamo, tato, wolę wodę!".

Dzieci obejrzały prezentację dotyczącą zdrowego odżywiania oraz stylu życia. Adaś z grupy Biedronek odczytał dzieciom list od Zdrojka, w którym wyjaśnia on, jak ważne są zdrowe, regularne posiłki oraz jaki wpływ na organizm człowieka ma woda.

galeria...

Porozmawiajmy o wodzie

W ramach realizowania projektu Krasnale rozmawiały dziś o wodzie. Gdzie można ją spotkać, jak wygląda, jak smakuje. Dowiedziały się, dlaczego woda jest potrzebna do życia. Wysłuchały historii "O Panu Kropelce" i jego podróżach. O tym, jak woda, a w tym Pan Kropelka krąży po świecie. Same też wykonały kropelki wody.

Porozmawiały również o zwierzętach, jakie można spotkać w oceanach. O tym, czym różnią się ssaki od ryb. Obejrzały ilustracje przedstawiające morskie stwory. Na sam koniec wspólnie ułożyły puzzle przedstawiające morski świat.

galeria...