Witamy na stronie Biedronek

Logo grupy "Biedronek"

Witamy na stronie naszej grupy. Jesteśmy wesołymi 5 i 6-latkami. Lubimy bawić się, śmiać i radośnie spędzać czas ze sobą oraz z naszymi Paniami. A bawią się i uczą z nami nauczycielki, Pani Sylwia i Pani Patrycja. Pani Małgosia przychodzi do nas dwa razy w tygodniu i uczy nas języka angielskiego.

Z naszymi Paniami można kontaktować się wysyłając wiadomość mailową na poniższe adresy:

Jest z nami również Pani Beata, która dba o naszą salę i przynosi nam pyszne posiłki z kuchni.

Poznaliśmy „O”

Na tablicy znajdują się kartki z napisami: Okulary, O, noga, ucho, oko, dłoń. Na dole zdjęcia znajduję się kartka ze słowami na O.

Zachęcamy naszych rodziców do zabawy z nami w zabawę „Wymyśl słowo na O lub z O”.

Higiena naszych rąk i zębów

Na stole leżą cztery podniebienia wykonane z różowych kartek z czerwonymi językami i białymi zębami wykonanymi z wytłaczanek po jajkach.

We wtorek 21 września rozmawialiśmy o higienie naszych rąk i zębów. Wykonaliśmy doświadczenie, w którym pomalowaliśmy naszym dwóm kolegom ręce fioletową farbą. Ich zadaniem było umyć ręce w ciągu 15 sekund, gdyż w tym czasie niektórzy z nas je myją. Okazało się, że jest to zbyt krótko, by dokładnie je umyć. Dzięki temu wiemy, że musimy myć je dłużej, by znikły z nich bakterie. Następnie rozmawialiśmy o prawidłowym myciu zębów. A w zespołach wykonaliśmy nasze podniebienia z zębami.

Dwoje dzieci stoi przed umywalkami. Widać ich odbicia w lustrze. Oboje mają fioletowe dłonie.
Dzieci siedzą przy stole. Każdy z nich maluje pędzlem kawałek wytłaczanki po jajkach.
Dziewczynka klei pędzelkiem kawałek zęba. Na stole leży podniebienie z różowej kartki z przyklejonym jednym zębem.

Rodzicom Kuby i Ignacego

za ryzy papieru.

Rodzicom Wiktorii K., Liliany i Leopolda

za kasztany i żołędzie.

Poznajemy zero

W poniedziałek 13 września poznaliśmy cyfrę i liczbę zero. Najpierw szukaliśmy sposobu, jak sprawdzić, ile kasztanów znajduję się pod chustami, nie zaglądając pod nie. Następnie poprzez dotyk liczyliśmy, ile kasztanów jest w danej obręczy. Okazało się, że w dwóch nie było ich wcale. Obręcze były puste, a więc kasztanów było zero. Tym samym poznaliśmy różne określenia informujące o tym, że czegoś jest zero. W grupach układaliśmy ze skakanek zera oraz wystukiwaliśmy sylaby słowa zero. A przy stołach ćwiczyliśmy jego pisanie.

Dzieci siedzą na podłodze wokół obręczy przykrytych chustami. Jedno dziecko dotyka niebieskiej chusty.
Dzieci siedzą w grupie na podłodze. Układają zero ze skakanki
Dzieci stoją stopami na skakankach

Rodzicom Laury

za zabawki do piasku.

Piosenka na wrzesień

Piosenka „Pamiątki z wakacji” U. Piotrowska

1. Skąd te śmiechy, skąd te piski?
      To plecaki i walizki.
      Zgromadziły się na stacji,
      bo już wracać czas z wakacji.
      Były w górach i nad morzem,
      żeglowały po jeziorze,
      odwiedziły każdy kątek,
      teraz wiozą moc pamiątek.

Ref.: Muszelki, bursztyny, z kory łódeczki,
kamyki i szyszki, śmieszne kubeczki,
latawce bez sznurka, wędki składane,
koszulki ze zdjęciem, piłki dmuchane.

1. Wszyscy dobrze wiedzą o tym,
      że najmilsze są powroty.
      A radości więcej mamy,
      gdy jedziemy z pamiątkami.
      Położymy je w szufladach,
      będą chętnie opowiadać.
      O słoneczku, plaży, lesie,
      Kiedy przyjdzie słotna jesień.

Rodzicom Wiktorii C. i Krysi

za ryzy papieru.

Zasady dobrej zabawy

Dzieci stoją i siedzą w sali z uniesionymi rękami do góry. Razem z nimi na podłodze siedzi pluszak Ryś.

W czwartek 9 września odwiedziła naszą grupę Pani Strażnik Miejska. Przyprowadziła ze sobą Rysia strażnika. Wspólnie opowiadali nam o zasadach dobrej zabawy. Pani Strażnik przygotowała dla nas zabawę z Rysiem, wcześniej ustaliła z nami zasady – mieliśmy nikomu nie zdradzić, gdzie jest Ryś i usiąść po cichu na swoje miejsce, gdy już go znajdziemy. Za pierwszym razem nam nie wyszło, więc Pani powtórzyła zabawę i przypomniała zasady. Drugim razem poszło nam lepiej. Wiemy już, że zabawa będzie udana, gdy będziemy przestrzegać zasad.

Dzieci siedzą na podłodze zwrócone w stronę Pani strażnik miejskiej. Pani strażnik miejska trzyma w rękach pluszaka rysia.
Dzieci siedzą na podłodze z zamkniętymi oczami i odwrócone w stronę szafek.
Dzieci szukają pluszaka schowanego w sali.