MróweczkiTygryskiBiedronki

Bezpieczeństwo na wakacjach

W ostatnim tygodniu dyżuru wakacyjnego nasze przedszkolaki miały okazję spotkać się ze Strażniczką Miejską i Panią Policjantką. Panie poruszały temat bezpiecznych wakacji. Dzieci poznały sposoby radzenia sobie w chwili, gdy się zagubią. Dowiedziały się, w jaki sposób zgłaszać służbom wypadek oraz utrwaliły numer alarmowy. Dzięki temu mogą bezpiecznie wyruszać na wakacje.

Dzieci siedzą na podłodze. Przed nimi na krześle siedzi pani w mundurze i podnosi kartkę A3 z ilustracją do góry.
Dzieci siedzą na podłodze. Przed nimi stoi Pani w mundurze, która im coś opowiada.

Dyżur wakacyjny

Informujemy, że nasze przedszkole pełni dyżur wakacyjny w I turnusie,
tj. od 03 do 21 lipca 2023 r. w godz. 7:00 - 17:00.

Dyżur wakacyjny odbędzie się w lokalizacji zastępczej przy ul. Abramowskiego 4.

Wyprawka na dyżur wakacyjny

Prosimy rodziców o przyniesienie do przedszkola:

 • podpisanego cienkiego kocyka lub prześcieradła do przykrycia podczas leżakowania o wymiarach 140/65 (tylko dla dzieci 3-letnich),
 • podpisanego worka z kompletem ubrań na zmianę,
 • kapci,
 • nakrycia głowy,
 • podpisanego kubeczka na wodę do picia,
 • chusteczki mokre i suche.

Prosimy Rodziców, których dzieci w roku szkolnym uczęszczają do innych przedszkoli, o dostarczenie w pierwszym dniu dyżuru upoważnień do odbioru dziecka (tylko w przypadku, gdy dziecko będzie odbierała inna osoba niż rodzic) oraz podpisanej informacji o przetwarzaniu danych osobowych:

Druki dostępne są również w sekretariacie placówki.

Proszę pamiętać również o dokumencie potwierdzającym tożsamość osoby, odbierającej dziecko z przedszkola celem weryfikacji.

Nieobecność dziecka podczas dyżuru wakacyjnego

Nieobecność dziecka, uczęszczającego w roku szkolnym do innego przedszkola i przewidywany czas jej trwania należy zgłosić poprzez wysłanie SMS-a na numer:

723 245 922

do godz. 8:50.

W wiadomości SMS prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka oraz daty nieobecności.

Nieobecność dziecka, będącego naszym przedszkolakiem i przewidywany czas jej trwania należy zgłosić poprzez wprowadzenie nieobecności w systemie iOpłaty.

Strona do logowania: https://ioplaty.progman.pl/ioplaty

W przypadku braku zgłoszenia nieobecności dziecka/dzieci bądź zgłoszenie nieobecności po godzinie 8:50 opłata za żywienie w danym dniu nie będzie rozliczona (nie podlega zwrotowi).

Wizyta w Muzeum Rzeźby

Na podłodze siedzi pani, w jednej dłoni trzyma obrazek, a w drugiej rzeźbę. Za nią widać półki z ustawionymi rzeźbami, przed nią siedzą dzieci.

W piątek 23 czerwca grupa Tygrysów wybrała się do Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Na relację z tego wydarzenia zapraszamy do zakładki Tygrysów.

Uroczystość Zakończenia Przedszkola

Dzieci ubrane w galowe stroje oraz cztery panie pozują do zdjęcia. Za nimi stoi granatowy parawan, na którym widnieje napis: Stary rozdział zamykamy, nowy teraz otwieramy. Są też zdjęcia na sznurkach oraz papierowa książka, z której wylatują motylki.

W czwartek 22 czerwca Biedronki oficjalnie zakończyły rok szkolny wspólnie z Rodzicami. Zapraszamy do zakładki Biedronek na fotorelację.

Rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Wokalnego „Kraina Wartości”

W poniedziałek 19 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Wokalnego „Kraina Wartości”. W konkursie wzięły udział dwie dziewczynki z grupy Biedronek, które przesłały nagrania swoich wykonań. Przedszkolaki obejrzały filmy i mocno gratulowały koleżankom odwagi. Dziewczynki otrzymały dyplomy, podziękowania dla rodziców oraz nagrody.

Dzieci siedzą na podłodze przed monitorem, na którym wyświetlany jest film z dziewczynką w czarnej bluzce i spódnicy. Przed dziećmi stoją trzy panie, które są zwrócone do monitora.
Dzieci siedzą na podłodze przed monitorem, na którym wyświetlany jest film z dziewczynką w czarnej bluzce i spódnicy. Przed dziećmi stoją dwie panie, które są zwrócone do monitora.
Dzieci siedzą na podłodze przed monitorem. Przed dziećmi stoją trzy panie i dwie dziewczynki. Pani trzymają w rękach kartki, a pani w czarnej bluzce dwie papierowe torby.
Serdecznie gratulujemy Wiktorii i Rozalce!

Wizyta w Muzeum Rzeźby

Dzieci siedzą razem z panią na podłodze w sali. Pani pokazuje im drewienko.

W piątek 16 czerwca grupa Biedronek wybrała się do Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Na relację z tego wydarzenia zapraszamy do zakładki Biedronek.

Finał kampanii Rowerowy Maj

Wszystkich uczestników kampanii Rowerowy Maj, a także rodziców, nauczycieli i mieszkańców Warszawy zachęcamy do udziału w pikniku z okazji ukończenia 6. edycji kampanii Rowerowy Maj w Warszawie!

W tym roku finał kampanii będzie świętowany w Parku im. Zbigniewa Herberta na warszawskich Bielanach. Piknik odbędzie się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Bielany.

Na gości pikniku będzie czekało mnóstwo atrakcji - trampoliny, warsztaty, animacje, gry terenowe, warsztaty z robotyki, malowanie twarzy i wiele, wiele innych aktywności dla osób w każdym wieku. Będzie to także okazja do przećwiczenia swoich umiejętności jazdy na rolkach w ramach zajęć prowadzonych przez Rolki na Bielanach.

Będzie także coś dla amatorów zimowych sportów - lodowisko. Nie trzeba zabierać własnych łyżew, będzie można wypożyczyć je bezpłatnie na miejscu.

Na uczestników czekać będą także strefy relaksu. To świetna okazja do odpoczynku na wygodnych leżakach i kocach wśród szumu drzew i śpiewu ptaków w urokliwym Parku Herberta. A na głodnych nie tylko wrażeń i relaksu czekać będzie strefa gastro.

Wspólny przejazd ulicami Warszawy

Niektórym strefa relaksu przyda się w szczególności, bo ta niedziela zapowiada się naprawdę intensywnie! Piknik poprzedzi wspólny przejazd ulicami Warszawy, na który zapraszamy wszystkich na rowerach, rolkach, hulajnogach, wrotkach, czy deskorolkach. Trasa przejazdu ma ok. 10 kilometrów i prowadzi przez Most Poniatowskiego - al. Jana Pawła II - ul. W. Broniewskiego - ul. Z. Romaszewskiego.

Plakat: Finał akcji Rowerowy Maj Harmonogram: 13:00 Rozpoczęcie pikniku w parku im. Zbigniewa Herberta 13:10 Występ szkolnego zespołu instrumentalnego 13:30 Ogłoszenie wyników kampanii 14:30 Występ taneczny Pro-Dance 15:30 Występ Teatru Tak: Koncert Fionka dzieciom 17:00 Występ zespołu tanecznego REX 17:30 Ogłoszenie wyników konkursu 18:00 Zakończenie pikniku Na małych i dużych czekają liczne atrakcje: lekcje jazdy na rolkach, lodowisko, trampoliny, gry terenowe, warsztaty z robotyki, malowanie twarzy, bezpłatny serwis rowerowy, strefa gastronomiczna, i wiele, wiele innych!

Finał Rowerowego Maja już za nami. Nasze przedszkolaki mocno zaangażowały się w tym roku do akcji. 31 dzieci ze wszystkich grup aktywnie przyjeżdżało do przedszkola na hulajnodze, rowerze, rolkach i deskorolce. Akcję wspierały też Pani Dyrektor oraz Pani Patrycja i Pani Beata z Biedronek. Najaktywniejszą grupą w przedszkolu okazała się grupa Biedronek, która zdobyła nagrodę.

Serdecznie gratulujemy Wszystkim Przedszkolakom aktywnych przejazdów i zachęcamy dalej do ruchu!

W Labiryncie pod Warszawą

Dzieci w labiryncie wskazują na odnalezione obrazki

W poniedziałek 5 czerwca dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pojechały do Milanówka, gdzie spędziły czas na zabawie w "Labiryncie pod Warszawą". Na fotorelacje zapraszamy do zakładek grupowych.

Dzień Dziecka

W czwartek 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w sali każdej grupy odbyły się zabawy. W grupie Mróweczek dzieci bawiły się przy muzyce z wykorzystaniem chusty animacyjnej. W grupie Tygrysów przygotowany był tor przeszkód - najwięcej radości sprawiło dzieciom przesuwanie piłki poprzez dmuchanie w nią przez słomkę. W grupie Biedronek dzieci wykonały swojego gniotka. Na zakończenie tego radosnego dnia dzieci jadły galaretkę z lodami.

Siedem dziewczynek stoi, zaś przed nimi siedzi ośmiu chłopców. Każde dziecko ma maskę zwierzątka.
Dziewczynka przechodzi stawiając stopy w kółko. Dwóch chłopców stoi przed stołem na którym ułożony jest labirynt.
Dziewczynka trzyma słomkę w buzi i dmucha na piłkę.
Dzieci trzymają chustę animacyjną i podskakują do góry w rytm muzyki.
Dzieci trzymają chustę i próbują wrzucić piłki do jej środka.
11 dzieci stoi obok siebie. Dzieci ubrane są w kolorowe stroje i na głowach mają maski lwa, psa, jednorożca, świnki, żyrafy, tygrysa.
Dzieci ustawione w rzędzie w kolorowych strojach z maskami na głowie. 4 dziewczynki przebrane są za pantery, 1 za ptaka, chłopcy przebrani są za nietoperza, zająca, tygrysa, orła. Jeden posiada opaskę z rogami renifera.
Dzieci z założonymi maskami zwierząt stoją w kole. W środku w mniejszym kole stoi 5 chłopców i 2 dziewczynki. Chłopcy założone mają maski jelenia, smerfa, zająca,nietoperza. Jeden z chłopców ma na głowie rogi renifera. Dziewczynki mają maski kota i misia.

Wycieczka do Labiryntu pod Warszawą

Informujemy, że w poniedziałek 5 czerwca br. dzieci z naszego przedszkola jadą na wycieczkę do Labiryntu pod Warszawą w Milanówku. Wycieczka finansowana jest z funduszy Rady Rodziców.
Wyjazd z przedszkola odbędzie się o godz. 9:15, w związku z tym śniadanie będzie o godz. 8:30.
Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do przedszkola w tym dniu odpowiednio wcześnie.
Powrót z wycieczki do przedszkola ok. godz. 14:00.

WAŻNE INFORMACJE!

Prosimy, by dzieci w tym dniu były odpowiednio ubrane, stosownie do warunków pogodowych i miały czapeczkę oraz wygodne buty
Prosimy nie dawać dzieciom żadnych plecaków, jedzenia, picia, zabawek.
Podczas wycieczki dzieci zjedzą kanapkę i jabłko. Będzie herbata i woda do picia.
Po powrocie do przedszkola będzie obiad (I i II danie).
Rodziców dzieci, które źle znoszą podróż autokarem prosimy o zgłaszanie tego faktu nauczycielkom i zaopatrzenie dzieci w odpowiednie środki przeciw chorobie lokomocyjnej.

Prosimy o wypełnienie i dostarczenie do przedszkola zgody na udział dziecka w w/w wycieczce:

Druk zgody jest również do pobrania w przedszkolu.

Dzień Dziecka w przedszkolu

Wkrótce 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka. Chcemy, by ten dzień był dniem szczególnym dla naszych przedszkolaków. Dlatego też przygotujemy kilka kolorowych atrakcji w przedszkolu, m.in. zorganizujemy niezwykły pokaz mody.

Do Państwa zwracamy się z prośbą o przygotowanie w domu wspólnie z dzieckiem maski lub opaski wybranego, ulubionego zwierzątka i przyniesienie jej do przedszkola właśnie w czwartek 1 czerwca. Jeżeli jest taka możliwość prosimy również o pasujące do niej ubranie (nie jest to jednak konieczne). Dzieci będą się prezentować w nich we wspomnianym pokazie mody.

Незабаром 1 червня – День захисту дітей. Ми хочемо, щоб цей день став особливим для наших дошкільнят. Тому ми підготуємо декілька яскравих атракціонів у дитячому садку, наприклад, ми влаштуємо неординарне дефіле (показ моди).

Просимо разом із дитиною вдома виготовити  маску чи пов’язку улюбленої тварини та принести її до садочка у четвер, 1 червня. Якщо є можливість, ми також просимо відповідний одяг (але це не обов'язково). У них будуть діти презентувати свій виріб на показі моди.

Uwaga! Konkurs!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola
do udziału w Rodzinnym Konkursie Wokalnym "Kraina Wartości".

Logo "Kraina Wartości" Przedszkole nr 148 w Warszawie

Regulamin Rodzinnego Konkursu Wokalnego “Kraina Wartości”

Cele konkursu:

 • wychowanie do wartości,
 • zwrócenie uwagi na wartości, skłonienie do refleksji nad nimi,
 • pogłębianie zrozumienia wartości,
 • rozwijanie umiejętności wokalnych,
 • zachęcanie dzieci do prezentowania swoich talentów,
 • zachęcanie rodziców do współpracy
 1. Konkurs skierowany jest do dzieci i rodziców Przedszkola nr 148 „Kraina Wartości” w Warszawie.
 2. Zadaniem uczestników jest zaśpiewanie piosenki o wartościach, emocjach (np. szczęściu, przyjaźni, pomocy).
 3. Piosenki mogą być dowolnie wybrane przez uczestnika.
 4. Udział w konkursie mogą wziąć dzieci występujące: solo, w duecie lub w zespole; wspólnie z rodzicami/opiekunami albo rodzeństwem (maximum 5 osób).
 5. Uczestnicy śpiewają jedną piosenkę „a capella” bez podkładu muzycznego, z podkładem audio lub z akompaniamentem instrumentu, np. pianino, gitara.
 6. Każdy utwór powinien zostać nagrany na video i przesłany do przedszkola w formacie mp4 na adres: PKuzmicz@eduwarszawa.pl lub SBrzostek@eduwarszawa.pl.
 7. Przesłane nagrania powinny być w dobrej jakości (zarówno video jak i audio).
 8. Nagrania należy przesłać do 12.06.2023 r.
 9. Wszystkie nagrania zostaną opublikowane na stronie internetowej przedszkola.
 10. Uroczyste rozstrzygnięcie odbędzie się 19.06.2023 r.

Положення Cімейний Bокальний Kонкурс «Країна цінностей»

Цілі конкурсу:

 • виховання цінностей,
 • привернення уваги до цінностей, заохочення до роздумів над ними,
 • поглиблення розуміння цінностей,
 • розвиток вокальних навичок,
 • заохочення дітей до презентації своїх талантів,
 • заохочення батьків до співпраці.
 1. Конкурс спрямований до дітей та батьків дитячого садка № 148 «Країна цінностей» у Варшаві.
 2. Завдання учасників - заспівати пісню про цінності та емоції (наприклад, щастя, дружба, допомога).
 3. Пісні на вибір учасника.
 4. У конкурсі можуть брати участь діти, які виконують: соло, дуетом або гуртом; разом з батьками/опікунами або братами і сестрами (максимум 5 осіб).
 5. Учасники виконують одну пісню «а капела» без музичного фону, з аудіофоном або в супроводі інструментів, наприклад, фортепіано, гітари.
 6. Кожну пісню потрібно записати на відео та надіслати в дитячий садок у форматі mp4 на адресу: PKuzmicz@eduwarszawa.pl або SBrzostek@eduwarszawa.pl
 7. Переслані записи мають бути гарної якості (як відео так і аудіо).
 8. Записи необхідно надіслати до 12 червня 2023 року.
 9. Усі записи будуть опубліковані на сайті дитячого садка.
 10. Урочисте оголошення результатів конкурсу відбудеться 19.06.2023 р.

Dzień Dobrych Uczynków

W piątek 19 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków. Najpierw porozmawialiśmy o tym, czym są dobre uczynki i w jaki sposób możemy je spełniać. Następnie wspólnie zatańczyliśmy oraz zaśpiewaliśmy piosenkę o pomocnych rączkach. Podczas zabawy ruchowej określaliśmy, czy dany uczynek jest dobry, czy zły, a na koniec każde dziecko narysowało swoje pomocne dłonie.

Dzieci siedzą skrzyżnie, w kole na podłodze. Część dzieci zgłasza się trzymając uniesione ręce w górze.
Dzieci stoją tyłem i mają uniesioną dłoń. Przed nimi ustawiona jest tablica multimedialna na której wyświetlony jest teledysk do piosenki o pomocnych rączkach.
Na podłodze leży skakanka, która dzieli salę na dwie połowy. Na jednej połowie stoi pani trzymająca niebieską poduszkę ze smutną miną, na drugiej pani trzymająca poduszkę z wesołą miną.Jedna dziewczynką stoi po stronie ze smutną miną, kilkoro dzieci również przechodzi na tą stronę. Większośc dzieci stoi po stronie pani trzymającej poduszkę z uśmiechniętą miną.
Na stole leży 6 rysunków przedstawiających odrysowane dłonie. Na środku stołu stoi pojemnik z kredkami. Czworo dzieci koloruje swój rysunek.
Na stole leżą 4 rysunki przedstawiające odrysowane dłonie. Na środku stołu stoi pojemnik z kredkami. Obok rysunków leża szablony odrysowanych dłoni. Dzieci kolorują swoje rysunki.
Zdjęcie przedstawia 20 prac przedstawiających odrysowane przez starszaki dłonie. Wszystkie rysunki są kolorowe i ozdobione.

Teatrzyk "Wyprawa w nieznane"

W czwartek 18 maja gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Koliberek. Razem ze Słodką Żabką wyruszyliśmy w podróż w poszukiwaniu zamku wypełnionego słodkościami. Dowiedzieliśmy się, jak słodycze wpływają na nasz organizm i dlaczego warto jeść dużo warzyw i owoców.

W tle krajobraz leśny, drzewa, strumyk, kwiaty, motyle. Jeden z aktorów trzyma dużą, niebiesko-zieloną, pluszową stonogę z fioletowym kapeluszem, drugi dużą, pluszową, zieloną żabę w kolorowej sukience.
W tle murowany zamek znajdujący się w lesie. Jeden z aktorów trzyma dużą, pluszową, zieloną żabę w kolorowej sukience, drugi dużą, niebieską, pluszową rybę w niebieskim kapeluszu.
W tle wnętrze zamku znajdującego się w lesie, wypełnione słodyczami. Nad ilustracji tortu wystaje głowa pluszowej, zielonej żaby w kolorowej sukience. Obok aktor trzyma dużą, niebieską, pluszową rybę w niebieskim kapeluszu.
Na tle leśnego krajobrazu stoi 5 dzieci - 2 chłopców i 3 dziewczynki. Dzieci trzymają w rękach kolorowe worki wręczane przez jednego z aktorów.
Na tle leśnego krajobrazu stoi 5 dzieci - 2 chłopców i 3 dziewczynki. Dzieci mają uniesione w górę ręce, w których trzymają plastikowe owoce i warzywa .

Rozstrzygnięcie III Warszawskiego Konkursu

"Dziecko w świecie wartości: Pomoc"

Logo programu Dziecko w świecie wartości, realizowanego w Przedszkolu nr 148 w Warszawie

Na środku sali jest granatowy parawan z przyczepionymi pracami plastycznymi. Na górze, na żółtym tle, widnieje zielony napis Dziecko w świecie wartości. Obok parawanu stoi stolik z papierowymi torbami, ustawionymi na nim.
Na środku sali stoi mężczyzna z dwiema paniami. Jedna z nich podaje drugiej torbę papierową. Za nimi jest granatowy parawan z przyczepionymi pracami plastycznymi. Na górze, na żółtym tle, widnieje zielony napis Dziecko w świecie wartości. Przed nimi siedzi widownia na krzesełkach.

W środę 17 maja w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie III edycji Warszawskiego Konkursu "Dziecko w świecie wartości". Tym razem tematem przewodnim była pomoc. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej, która miała przedstawiać niesioną pomoc innym.

W konkursie wzięło udział 34 przedszkolaków z 23 warszawskich przedszkoli.

Konkurs został sfinansowany ze środków Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Rafał Miastowski. Na uroczystości nie mogło go oczywiście zabraknąć. Osobiście wręczył laureatom konkursu dyplomy oraz nagrody.

Pan w czarnej marynarce wręcza papierową torbę dziewczynce, przy której klęczy mama. Za nimi stoją dwie panie.
Pan w czarnej marynarce wręcza papierową torbę dziewczynce. Za nimi stoją dwie panie.
Pan w czarnej marynarce wręcza papierową torbę chłopcu. Za nimi stoją dwie panie.

Uroczystość umilił gościom występ grupy Biedronek, która zaprezentowała krótki program artystyczny, związany z tematem konkursu.

Dzieci ubrane w stroje galowe stoją w półkolu i trzymają w rękach kołatki.Za nimi jest granatowy parawan z przyczepionymi pracami plastycznymi. Na górze, na żółtym tle, widnieje zielony napis Dziecko w świecie wartości. Przed dziećmi siedzi widownia na krzesełkach.
Dzieci ubrane w stroje galowe stoją w półkolu. Za nimi jest granatowy parawan z przyczepionymi pracami plastycznymi. Na górze, na żółtym tle, widnieje zielony napis Dziecko w świecie wartości. Przed dziećmi siedzi widownia na krzesełkach.
Dzieci ubrane w stroje galowe stoją w półkolu. Dziewczynki trzymają w rękach kartki z cyframi 997. Za nimi jest granatowy parawan z przyczepionymi pracami plastycznymi. Na górze, na żółtym tle, widnieje zielony napis Dziecko w świecie wartości. Przed dziećmi siedzi widownia na krzesełkach.

Po obejrzeniu i wnikliwym przeanalizowaniu prac jury przyznało następujące miejsca w danych kategoriach wiekowych:

3 latki:

I miejsce - Marysia z Przedszkola nr 148 "Kraina Wartości"
II miejsce – Konstantsin z Przedszkola nr 250 "Akwarelka"
III miejsce - Helena z Przedszkola nr 286

4 latki:

I miejsce - Tytus z Przedszkola nr 244 "Niegocińskie Skrzaty"
II miejsce - Nela z Przedszkola nr 148 "Kraina Wartości"
III miejsce - Antonina z Przedszkola nr 419

5 latki:

I miejsce - Helena z Przedszkola nr 55 im. Polskich Podróżników
II miejsce - Matylda z Przedszkola nr 275
III miejsce - Pola z Przedszkola nr 97 "Leśna Polanka"
III miejsce – Rozalia z Przedszkola nr 148 "Kraina Wartości"

6 latki:

I miejsce - Zuzanna z Przedszkola nr 428
I miejsce – Kaja z Przedszkola nr 250 "Akwarelka"
II miejsce - Julia z Przedszkola nr 126 "Zaczarowane Podwórko"
II miejsce – Laura z Przedszkola nr 148 "Kraina Wartości"
III miejsce - Rozalia z Przedszkola nr 138
III miejsce – Antoni z Przedszkola nr 55 im. Polskich Podróżników

Dzieci wraz z czterema dorosłymi pozują do zdjęcia. Za nimi jest granatowy parawan z przyczepionymi pracami plastycznymi i napisem Warto pomagać - rzecz znakomita. Na górze, na żółtym tle, widnieje zielony napis Dziecko w świecie wartości.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Wiosna w zielonych okularach

Miło nam poinformować, że Kamil z grupy Biedronek zdobył III miejsce w konkursie plastycznym "Wiosna w zielonych okularach", organizowanym przez Przedszkole nr 244 "Niegocińskie Skrzaty" w Warszawie. Blanka z Biedronek i Natalka z Tygrysków otrzymały wyróżnienie.

Dwie dziewczynki i chłopiec stoją przed granatowym materiałem i pozują z nagrodami w rękach do zdjęcia.

Dyplom za udział w konkursie plastyczno-przyrodniczym "Wiosna w zielonych okularach" dla Przedszkola nr 148 " Kraina Wartości". Dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy kreatywności oraz wyobraźni twórczej. Niegocińskie skrzaty.

 Serdecznie Wam gratulujemy!

Konkurs „Moja Mama”

Przedszkolaki z grupy Tygrysów i Biedronek wzięły udział w konkursie plastycznym „Moja Mama”, organizowanym przez Dom Kultury Dorożkarnia. Vlad i Tymofiy z Tygrysów oraz Łucja, Krysia i Laura z grupy Biedronek zdobyli nagrody. Natomiast pozostali otrzymali wyróżnienie.

Grupa dzieci stoi w rzędzie z torebkami papierowymi i pozuje do zdjęcia. Za nimi w tle widać monitor, tablice z literami, plakatami, obrazkami.
Grupa dzieci stoi w rzędzie z papierowymi torebkami i pozuje do zdjęcia. Za dziećmi znajduje się granatowy parawan.
Serdecznie Wam gratulujemy!

Dyżur wakacyjny - potwierdzenie woli zapisu

Informujemy, że w terminie 10 - 24 maja br. rodzice dzieci, zakwalifikowanych potwierdzają wolę zapisu na dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu. Potwierdzeniem woli jest wniesienie opłaty za żywienie w okresie dyżuru w wysokości 240 zł.

Podaną kwotę należy wpłacić na konto bankowe:

14 1030 1508 0000 0005 5054 7082

W tytule wpłaty należy wpisać: imię i nazwisko dziecka - dyżur wakacyjny.

Brak wpłaty w w/w terminie będzie jednoznaczne z rezygnacją z udziału dziecka w dyżurze wakacyjnym.

Rowerowy Maj

Baner akcji rowerowy maj. Napis: Bierzemy udział w kampanii Rowerowy Maj

To już dzisiaj, czyli 4 maja startuje Akcja Rowerowy Maj. Zachęcamy wszystkie Przedszkolaki do przyjazdu do przedszkola na rowerze, hulajnodze, deskorolce, czy rolkach. Akcja trwa od 4 do 31 maja.

Dzień Ziemi

Na dworze stoi pani, która trzyma papierową torbę, do której dzieci wrzucają śmieci.

W piątek 21 kwietnia w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Ziemi. Najpierw przedszkolaki wysłuchały wiersza „Sznurek Jurka”. Wspólnie zastanawiały się, czy śmiecenie jest czymś dobrym. Potem część dzieci wymyślała, co można zrobić z plastikowych kubeczków, patyczków, czy pudełek po czekoladkach. Następnie obejrzały film o planecie Ziemi i poznały katalog zasad, których należy przestrzegać, by Ziemia była zdrowsza. Na koniec zajęć zatańczyły taniec Ekopingwinka, dzięki któremu utrwaliły kolory pojemników na śmieci. Potem udały się na dwór, by posprzątać okolicę.

W tym roku nasze przedszkole brało udział w akcji "Sprzątamy dla Polski” 2023. Udało nam się pozbierać i wyrzucić sporo papierowych śmieci.

Dzieci siedzą w dużym kole na podłodze. Na środku koła stoi pani, która rzuca coś na zieloną matę.
W sali dzieci siedzą w dużym kółku. Na środku kółka kuca pani, do której podchodzi dziewczynka w różowym swetrze i sięga do dłoń pani. Przed panią na podłodze leży zielona mata, na której są śmieci.
Dzieci siedzą na podłodze i spoglądają na monitor, na którym widać ziemię i dłoń, która ją trzyma. Obok monitora stoi pani.
Dzieci stoją w sali w grupce i patrzą na panią, która pokazuje im ruch taneczny.
Dzieci stoją na dworze w rzędzie. Przed nimi stoi pani w czarnej kurtce.
Dzieci biegają po dworze i zbierają papierowe śmieci. Dziewczynka w żółtej czapce zgniata papierową kartkę.

MAM to! Młodzi Artyści Mokotowa 2023

Nasza koleżanka Rozalka z grupy Biedronek, wzięła udział w Festiwalu „Mam to! Młodzi Artyści Mokotowa 2023”, organizowanym przez Służewski Dom Kultury w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Wystąpiła przed publicznością śpiewając piosenkę Sanah „2:00”. Świetnie sobie poradziła i serdecznie gratulujemy jej odwagi.

Podziękowanie za udział w Festiwalu mam to! Młodzi artyści Mokotowa 2023 otrzymuje Rozalia Zdońska.

„Sprzątamy las”

Dzieci stoją wraz z panią przebraną w strój teatralny na tle dekoracji leśnej. Pani ma perukę oraz okulary.

We wtorek 18 kwietnia nasze przedszkole ponownie odwiedził Teatrzyk „Złoty Dukat”. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Sprzątamy las”. Przypomniały sobie zasady przebywania w lesie i pomogły bohaterom, aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu. Wspólnie z aktorami śpiewały piosenkę, która zachęcała do pracy i sprzątania w lesie.

Pani w stroju teatralnym stoi na tle dekoracji leśnej. Zagląda do plecaka i w ręku trzyma butelkę plastikową. Spoglądają na nią dzieci siedzące na widowni.
Pan i pani w strojach teatralnych stoją na tle dekoracji leśnej. Dzieci spoglądają na nich siedząc na widowni.
Dzieci siedzą na krzesełkach i unoszą ręce w górę.

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy oraz radości ze spotkania z bliskimi przy świątecznym stole. Niech ten szczególny czas przyniesie nam nadzieję, wiarę i miłość oraz pokój na świecie. Wesołego Alleluja życzą Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Przedszkola nr 148 w Warszawie

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 202

Dzieci w kurtkach, czapkach i zielonych, odblaskowych kamizelkach stoją przed budynkiem, ustawione w parach.

W środę 5 kwietnia Biedronki wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 202. Relacja z tego wydarzenia dostępna jest w zakładce grupowej Biedronek.

Rekrutacja na dyżur wakacyjny

Informujemy, że rekrutacja na dyżur wakacyjny 2023 rozpoczyna się 4 kwietnia 2023 r. o godz. 12:00 i trwa do 20 kwietnia 2023 r. do godz. 20:00. Wnioski należy składać w systemie rekrutacyjnym na stronie:

Szczegółowe informacje, dotyczące rekrutacji znajdą Państwo na stronie:

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na nadal trwający remont przedszkola w lokalizacji przy ul. Kazimierzowskiej 45 dyżur wakacyjny naszej placówki najprawdopodobniej odbędzie się w lokalizacji zastępczej przy ul. Abramowskiego 4. O ewentualnej zmianie lokalizacji poinformujemy na stronie internetowej.

Wiosenne odrodzenie

Grupa dzieci w kurtkach i czapkach oraz zielonych, odblaskowych kamizelkach stoi przed panią w szarej czapce i zielonej kurtce, która pokazuje im ptaka w książce.

W czwartek 30 marca grupa Biedronek wybrała się na wycieczkę do CEPL w Powsinie. Zapraszamy na fotorelację do zakładki Biedronek.

Góra Grosza

Na stoliku ułożone są trzy woreczki. W każdym worku są posegregowane monety 1, 2 i 5 groszowe.

Informujemy, że w związku z udziałem w akcji charytatywnej "Góra Grosza" zebraliśmy 19 kilogramów monet 1, 2 i 5 groszowych, co dało kwotę 198 złotych 40 groszy:

 • monet 1 groszowych było 9 kilogramów, co dało kwotę 54 złotych 90 groszy,
 • monet 2 groszowych było 5 kilogramów, co dało kwotę 47 złotych,
 • monet 5 groszowych było 5 kilogramów, co dało kwotę 96 złotych 50 groszy.
Dziękujemy za udział w Akcji Charytatywnej „Góra grosza”.

XVII edycja Konkursu "Palmy i Stroiki Wielkanocne"

W czwartek 23 marca nasze przedszkole otrzymało informację o wynikach Konkursu na Wielkanocny Stroik, organizowany przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 326 „Chatka Skrzatka”. Grupa Biedronek zajęła pierwsze miejsce. Dzieci, które brały udział w przygotowaniach otrzymały dyplom, a grupa otrzymała plecak, grę planszową oraz zestaw kreatywny do tworzenia kartek. Na relacje z tego wydarzenia zapraszamy do zakładki grupowej Biedronek.

Na brązowym tle znajduję się dyplom. Napis dyplom za udział w Konkursie Palm i stroików wielkanocnych otrzymuje grupa Biedronek z Przedszkola nr 148. Organizator: Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 326 "Chatka Skrzatka".
Na podłodze leżą dyplomy ułożone w kółko, plecak z napisem paso oraz dwa pudełka z grami.
Wielkie gratulacje!

Dzień Wody

W środę 22 marca w obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Wody". Podczas zabaw na placu przedszkolaki przeprowadzały eksperyment z wsiąkającą wodą. Po powrocie do przedszkola spotkały się w sali, by wspólnie porozmawiać o tym, jak ważna i potrzebna nam jest woda. Następnie obserwowały, co dzieje się ze złożonymi, papierowymi gwiazdkami po położeniu ich na wodę oraz w parach tworzyły magiczne rysunki, które pojawiały się dopiero po kontakcie z wodą.

Dzieci stoją w kółku na placu zabaw, nauczycielka demonstruje wynik wsiąknięcia wody w piasek.
Na placu zabaw dzieci w grupkach wykopują zmoczony piasek.
Na podłodze stoi metalowa miska wypełniona wodą. Na wodzie położone jest 5 rozwiniętych i 1 nierozwinięta, papierowa gwiazdka.
Na placu zabaw dzieci w grupkach wykopują zmoczony piasek.
Cztery dziewczynki kucają na piasku i kopią w nim rękami.
Dzieci w sali na podłodze, w grupkach rysują coś na kartkach.
Na podłodze stoi metalowa miska wypełniona wodą. Wokół miski znajdują się dzieci obserwujące skutki położenia papierowego obrazka do wody.

Dzień Szczęścia

Dzieci uśmiechają się do zdjęcia grupowego.

W poniedziałek 20 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Szczęścia". Na początku rozmawialiśmy o różnych symbolach szczęścia, zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy do piosenki o szczęściu, a następnie każda grupa pomalowała w zespołach części plakatu, który na koniec został połączony w całość.

Dzieci stoją w półkolu i podnoszą jedną rękę do góry.
Dziewczynka i 3 chłopców kolorują plakat kredkami.
Plakat pokolorowany przez dzieci. Na plakacie znajdują się uśmiechnięte emotikony oraz napis dzień szczęścia.

Dzień Pandy Wielkiej

W czwartek 16 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pandy Wielkiej. Przedszkolaki wspólnie obejrzały krótki film o życiu pand, dotknęły i powąchały bambusa, a następnie gimnastykowały się wzorem Kung Fu Pandy. Po powrocie do sal, każda grupa wykonała pracę plastyczną.

Dzieci siedzą na podłodze w siadzie skrzyżnym. Nad dziećmi pochyla się pani w niebieskiej bluzce i daje im do powąchania liście.
W sali dzieci stoją i wyginają się w różne kierunki.
Przy stoliku siedzi chłopiec, który malował czarną i białą farbą, na niebieskiej kartce pandę.
Przy stoliku siedzi piątka dzieci, która na kartkach maluje czarną i białą farbą pandy.
Na stoliku leżą prace plastyczne dzieci. Są to przyklejone pandy na niebieskiej kartce z dorysowanymi gałązkami bambusowymi.
Cztery prace leżą na niebieskim tle. Przedstawiają pandę wykonaną białą i czarną farbą.
Na tablicy wiszą cztery prace dzieci. Przedstawiają pandy, namalowane białą i czarną farbą.

Wycieczka do Chatki Spełnionych Marzeń

Na podłodze leżą trzy rzędy lalek wykonanych z łyżek, drucików kreatywnych oraz skrawków materiałów.

We wtorek 14 marca nasze przedszkolaki ze wszystkich grup wybrały się na wycieczkę autokarową do Chatki Spełnionych Marzeń w Głoskowie. Na miejscu dzieci dowiedziały się, co będą po kolei robić. Rozpoczęły od zajęć wspólnych, na których poznały różne rodzaje lalek, takie, jak: pacynki, kukiełki, marionetki, lalki jawajki z wyspy Jawa, lalki żyworęki oraz zobaczyły, na czym polega teatr cieni. Miały okazje same odgrywać scenki z lalkami. Okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe i na pewno wymaga wprawy. Po części wspólnej grupy się rozdzieliły i uczestniczyły w warsztatach. Oczywiście nie zabrakło też czasu na zabawę na świeżym powietrzu, a trzeba przyznać, że pogoda naprawdę dopisała. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał kiełbaskę, chlebek i owoce oraz napił się ciepłej herbaty.

Dzieci wraz z dorosłymi stoją na dworze w kurtkach.
Dzieci siedzą na dywanach w sali i obserwują dwie panie, które trzymają w dłoniach kukiełki.
Dzieci siedzą na dywanach w sali i obserwują dwójkę dzieci, która trzyma w dłoniach kukiełki. Obok dzieci stoją dwie panie w zielonych koszulkach.
Dzieci siedzą na dywanach w sali i obserwują dwie panie w zielonych koszulkach oraz ósemkę dzieci z pacynkami na dłoniach
Dzieci siedzą na dywanach w sali i obserwują film wyświetlany na projektorze. Dzieci wznoszą dłonie w górę i je zaciskają.
Dzieci siedzą na dywanach w sali oraz stoją. Jeden chłopiec stoi blisko pani i zaciska dłonie. Inni patrzą na projektor.

Zapraszamy do zakładek grupowych na relację z warsztatów: Mróweczki, Tygryski, Biedronki.

Wycieczka do Chatki Spełnionych Marzeń

Informujemy, że we wtorek 14 marca br. dzieci z naszego przedszkola jadą na wycieczkę do Chatki Spełnionych Marzeń w Głoskowie. Wycieczka finansowana jest z funduszy uzyskanych z UNICEF-u.

Wyjazd z przedszkola odbędzie się o godz. 9:00, w związku z tym śniadanie będzie o godz. 8:15.

Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do przedszkola w tym dniu odpowiednio wcześnie.

Powrót z wycieczki do przedszkola godz. 14:00 - 14:30.

WAŻNE INFORMACJE!

Prosimy, by dzieci w tym dniu były odpowiednio ubrane, stosownie do warunków pogodowych i miały wygodne buty.

Prosimy nie dawać dzieciom żadnych plecaków, jedzenia, picia, zabawek.

Podczas wycieczki dzieci zjedzą kiełbaskę, przekąski i ciepłą herbatę.

Po powrocie do przedszkola będzie obiad (I i II danie).

Rodziców dzieci, które źle znoszą podróż autokarem prosimy o zgłaszanie tego faktu nauczycielkom i zaopatrzenie dzieci w odpowiednie środki przeciw chorobie lokomocyjnej.

Prosimy o wypełnienie i dostarczenie do przedszkola zgody na udział dziecka w w/w wycieczce.

Інформую вас, що у вівторок, 14 березня цього року, діти з нашого дитячого садка їдуть на екскурсію до Хатки здійснених мрій у Глоскові. Поїздка фінансується за кошти, отримані від ЮНІСЕФ.

Виїзд автобусом із дитячого садка о 9:00, тому сніданок буде о 8:15.

Просимо батьків приводити дітей у садок у цей день досить рано.

Повернення  із екскурсії в садок о. 14:00 - 14:30.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

У цей день діти повинні бути одягненими відповідно до погодних умов та мати зручне взуття.

Просимо не давати дітям рюкзаки, їжу, напої та іграшки.

Під час подорожі діти з'їдять   ковбаску, закуски та гарячий чай.

Обід (перша та друга страва) буде в дитячому садку після повернення.

Просимо батьків дітей, які не терплять проїзду автобусом (заколисування), повідомити про це вихователів та забезпечити дітей відповідними засобами проти заколисування.

Прохання заповнити та надати до дитсадка згоду на участь вашої дитини у вищевказаній мандрівці.

Obrączkowanie ptaków

Dzieci w strojach zimowych i w zielonych kamizelkach patrzą na pana, który w dłoniach trzyma ptaka.

We wtorek 21 lutego grupa Biedronek wybrała się na wycieczkę do CEPL w Powsinie. Zapraszamy na fotorelację do zakładki Biedronek.

Rozstrzygnięcie III edycji Rodzinnego Konkursu

"Dziecko w świecie wartości: Pomoc"

Logo programu Dziecko w świecie wartości, realizowanego w Przedszkolu nr 148 w Warszawie

W poniedziałek 20 lutego w naszym przedszkolu odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie III edycji Rodzinnego Konkursu z cyklu "Dziecko w świecie wartości". Tym razem tematem była pomoc. Konkurs organizowany był w ramach programu wychowawczego „Dziecko w świecie wartości”, realizowanego w naszym przedszkolu.

Dwie panie wręczają chłopcu dyplom oraz brązową torbę. Na chłopca i panie patrzą dziec, które siedzą na podłodze.
Dwie panie wręczają dziewczynce dyplom oraz brązową torbę.
Dwie panie wręczają dziewczynce dyplom oraz brązową torbę.

W konkursie wzięło udział 11-ścioro przedszkolaków wraz z rodzicami, którzy przygotowali piękne prace, które zachwyciły wszystkich, zarówno małych, jak i dużych.

Dwie panie wręczają dziewczynce dyplom oraz brązową torbę.
Dwie panie wręczają chłopcu dyplom oraz brązową torbę.
Dwie panie wręczają chłopcu dyplom oraz brązową torbę.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych: 3,4,5 i 6 latków. Wszyscy autorzy zostali docenieni dyplomem oraz nagrodą.

Dwie panie wręczają dziewczynce dyplom oraz brązową torbę.
Pani stoi z pracą, dyplomem oraz nagrodą w ręku. Pani się uśmiecha.
Dwie panie wręczają dziewczynce dyplom oraz brązową torbę.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

3 latki:

1 miejsce: Marysia Z.
2 miejsce: Alina
3 miejsce: Ustymian

4 latki:

1 miejsce: Nela
2 miejsce: Valentyn
3 miejsce: Timoffi

5 latki:

1 miejsce: Rozalia
2 miejsce: Solomiia
3 miejsce: Anastasiia

6 latki:

1 miejsce: Laura
2 miejsce: Basia

Na środku sali stoi grupa ośmiorga dzieci, która trzyma w rękach brązowe torby, oraz dwie panie. Wszyscy uśmiechają się.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

Zając i stonoga – pełna przygód droga

W poniedziałek 20 lutego nasze przedszkole odwiedzili strażnicy miejscy. Zaprezentowali przedstawienie pt. „Zając i stonoga – pełna przygód droga”. Przedszkolaki słuchając opowieści zabawek powtórzyły zasady przechodzenia przez jezdnię oraz zasadę nierozmawiania z nieznajomymi. Na koniec porozmawiały z Panią Strażnik, a następnie same przećwiczyły przechodzenie przez pasy pod czujnym okiem Pana Strażnika Miejskiego.

W centrum widać zabawki - zająca, stonogę oraz rysia, które są częścią przedstawienia. Stoją nad namalowanymi domkami na materiale. Obok nich znajduję się niebieska kurtyna.
Przed dziećmi siedzącymi na krzesełkach i matach znajduję się pani i pan strażnik miejski. Za nimi znajduję się dekoracja.
Dzieci trzymają się za ręce i w parach przechodzą przez materiałowe pasy. Porządku pilnuje pan strażnik miejski, który włącza sygnalizator świetlny.

Tłusty czwartek

W czwartek 16 lutego przedszkolaki bliżej mogły poznać tradycję tłustego czwartku. Obejrzały prezentację multimedialną, poznały historię powstawania pączków, a także zobaczyły proces tworzenia pączków w cukierniach. Same też dzieliły się swoją wiedzą na temat różnych rodzajów pączków.

Dzieci siedzą na podłodze przed monitorem, na którym wyświetlane są pączki oraz napis tłusty czwartek.
Dzieci siedzą na podłodze przed monitorem, na którym wyświetlana jest prezentacja o pączkach. Obok monitora stoją dwie panie.
Trzy dziewczynki tworzą donouta ze swoich ciał. Dwie trzymają się za ręce, a jedna w środku kółka kuca.

Europejski Dzień Numeru Alarmowego - 112

W poniedziałek 13 lutego w przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Numeru Alarmowego. Przedszkolaki obejrzały film, w którym trzylatka układała swojego tatę w pozycji bocznej ustalonej. Następnie wspólnie z Panią omawiały kroki, które wykonywała dziewczynka w filmie. Gdy już poznały instrukcję, same w parach ćwiczyły układanie kolegów w pozycji bezpiecznej. Ochotnicy z każdej grupy mieli też okazję wypróbować swoich sił przy udzielaniu pomocy osobie dorosłej, z czym każdy również sobie poradził. Na koniec zajęć dzieci wspólnie ze Śpiewającym Brzdącami utrwaliły numer alarmowy przy piosence "112".

Dzieci siedzą na matach przed monitorem. Na monitorze wyświetlana jest dziewczynka, która stoi przy leżącym mężczyźnie.
Dzieci siedzą na matach przed monitorem i panią z dwójką dzieci - dziewczynka siedzi obok pani, a chłopiec leży na matach przed ich kolanami. Pani trzyma swoje obie ręce na czole i brodzie. Na monitorze wyświetlana jest dziewczynka, która stoi przy leżącym mężczyźnie.
Dzieci pracują w parach na matach. Jedna osoba z pary leży, drugą siedzi przy niej i układa ją w pewnych pozycjach.
Chłopiec układa drugiego chłopca, który leży na macie w pozycji bocznej ustalonej.
Dzieci siedzą na matach wokół pani, która siedzi z podkurczonymi kolanami.
Dzieci stoją przed monitorem, na którym wyświetlany jest numer alarmowy oraz chłopiec.

Dzień Pizzy

W czwartek 9 lutego w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pizzy. Przedszkolaki obejrzały prezentację o pizzy, dowiadując się, skąd pochodzi oraz jaka jest jej historia. Same ćwiczyły wyrabianie ciasta na różne sposoby. W grupach tworzyły pizzę z gumy animacyjnej, dodając odpowiednio podane składniki. Na podwieczorek miały zaś okazję spróbować Margherity, która okazała się strzałem w dziesiątkę i wszystkim bardzo smakowała.

Dzieci siedzą na podłodze w sali na matach. Patrzą w monitor, na którym widać pizzę i napis. Obok monitora stoją dwie panie.
Dzieci siedzą na podłodze i wyciągają ręce do przodu przed siebie.
Dzieci stoją w szatni na podłodze obok gum animacyjnych. Obok dzieci stoją też trzy panie, każda przy swojej gumie.
Dzieci stoją w szatni na podłodze obok gum animacyjnych. Obok dzieci stoją też trzy panie, każda przy swojej gumie.
Dzieci siedzą w szatni na podłodze obok gum animacyjnych. Obok dzieci siedzą też trzy panie, każda przy swojej gumie.
Dzieci siedzą przy stolikach i jedzą pizze, którą mają położoną na talerzykach.

Uwaga!

Zmiana terminu konkursu!

Konkurs "Dziecko w świecie wartości: Pomoc"

Logo programu Dziecko w świecie wartości, realizowanego w Przedszkolu nr 148 w Warszawie

Przedłużamy możliwość dostarczania prac konkursowych do piątku 10 lutego br.

Szczegóły konkursu w aktualnościach poniżej oraz na drzwiach wejściowych przedszkola.

Warsztaty ze stomatologiem

W piątek 3 lutego nasze przedszkolaki miały okazję bliżej poznać zawód stomatologa. Relacje ze spotkania można obejrzeć w zakładkach grupowych.

Dzieci siedzą na podłodze, na matach. W środku półkola siedzi pani w okularach. Przed nią leży biała teczka.
Pani pokazuje dzieciom siedzą cym na matach obrazek dziecka na fotelu stomatologicznym.

Dzień Pozytywnego Myślenia

W czwartek 2 lutego w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pozytywnego Myślenia. Zaczęliśmy od obejrzenia reklamy, w której grała nasza koleżanka z grupy Biedronek. Rozmawialiśmy o uśmiechu, który pomaga nam się pozytywnie nastrajać do działania. Oglądaliśmy film edukacyjny, który podał nam wskazówki, co robić, by nie myśleć negatywnie. Następnie wykonywaliśmy prace w parach i grupach. Mając narysowane tylko pewne elementy, musieliśmy dorysować resztę. Pokazało to nam, że nie zawsze musimy od razu wyrzucać nasze nieudane prace plastyczne, bo może z nich powstać coś naprawdę fajnego.

Dzieci siedzą na podłodze przed monitorem, na którym wyświetlana jest mała dziewczynka, która się uśmiecha. Obok monitora stoją dwie panie i dziewczynka.
Dzieci siedzą na podłodze przed monitorem, na którym wyświetlany jest napis.
Dzieci siedzą na podłodze i spoglądają na panią w biało-czarnej bluzce, która wskazuje palcem na tablicę, na której wisi kartka.
Dzieci pracują w grupach na podłodze. Przed nimi leżą białe kartki papieru i kredki.
Dzieci pracują przy stolikach. Przed nimi leżą białe kartki papieru i kredki.
Dzieci pracują w grupach na podłodze. Przed nimi leżą białe kartki papieru i kredki.

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

W naszej placówce obowiązują zasady przyjęć do publicznych przedszkoli prowadzonych przez m. st. Warszawa dostępne na stronie:

https://edukacja.um.warszawa.pl/przedszkola

Jednocześnie informujemy, że w budynku naszego przedszkola przy ul. Kazimierzowskiej 45 trwa remont i do czasu jego zakończenia placówka funkcjonuje w lokalizacji zastępczej przy ul. Abramowskiego 4. Planowany termin wznowienia działalności przedszkola w budynku przy ul. Kazimierzowskiej 45 to wrzesień 2023 roku.

Informujemy, że na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy zamieszczone zostały komunikaty dotyczące rekrutacji do warszawskich przedszkoli na rok szkolny 2023/2024. Prosimy o zapoznanie się z nimi:

Teatrzyk "Brzydal"

W poniedziałek 30 stycznia przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Brzydal”. Dowiedziały się, co to znaczy być prawdziwym przyjacielem oraz co, tak naprawdę liczy się w życiu.

Dzieci siedzą na podłodze i oglądają przedstawienie teatralne. Przed nimi występuję Pan przebrany za niedźwiadka. Za panem stoi kotara z malowidłem lasu.
Dzieci siedzą na podłodze i oglądają przedstawienie teatralne. Przed nimi występuję Pan przebrany za niedźwiadka oraz Pan przebrany za liska. Za panami stoi kotara z malowidłem lasu.
Dzieci siedzą na podłodze i oglądają przedstawienie teatralne. Przed nimi występuję Pan przebrany za niedźwiadka oraz Pan przebrany za liska. Za panami stoi kotara z malowidłem lasu, a obok nich skrzynia skarbów.

Uwaga! Konkurs!

Logo programu Dziecko w świecie wartości, realizowanego w Przedszkolu nr 148 w Warszawie

Serdecznie zapraszamy wszystkie nasze przedszkolaki wraz z rodzicami do udziału w organizowanej przez nas III edycji Rodzinnego Konkursu z cyklu "Dziecko w świecie wartości". Tym razem będzie o pomocy:

"Dziecko w świecie wartości: Pomoc"

Konkurs organizowany jest w ramach programu wychowawczego „Dziecko w świecie wartości”, realizowanego w naszym przedszkolu.

Tematem konkursu jest praca plastyczna, przedstawiająca wartość, jaką jest pomoc. Zadaniem dzieci jest wykonanie pracy razem z rodzicami, pod ich bacznym okiem lub przy niewielkiej współpracy. Jedno dziecko może przekazać jedną pracę.

 • Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3.
 • Forma pracy – płaska lub przestrzenna.
 • Technika pracy – dowolna.
 • Każda praca powinna zawierać na odwrocie metryczkę: imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, pełny adres przedszkola wraz z numerem telefonu i e-mailem oraz nazwę wartości, którą przedstawia.

Szczegółowy przebieg i regulamin w/w konkursu znajdą Państwo na stronie:

http://przedszkole148.waw.pl/iii-rodzinny-konkurs-pomoc/

Na prace czekamy do poniedziałku 06 lutego br.

Liczymy na dużą aktywność i kreatywność naszych przedszkolaków!

Dzień LEGO

W piątek 27 stycznia wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zabawach, poświęconych klockom LEGO. Dzieci obejrzały film dotyczący powstania klocków LEGO oraz zobaczyły, jak wygląda LEGOlandia. Ścigały się między grupami w klasyfikowaniu klocków ze względu na kolor. A także tańczyły do piosenki Shakiry „LEGO”. Następnie we własnych salach tworzyły różne konstrukcje z klocków.

Dzieci siedzą na podłodze przed monitorem, na którym wyświetlany jest film.
Dzieci stoją w kółku i podnoszą rękę. Pani wskazuje dziewczynkę w niebieskiej bluzie.
Dzieci segregują na matach klocki LEGO, wrzucając je do różnych pojemników. Dzieci, które stoją, przyglądają się temu.
Dzieci siedzą na podłodze przed monitorem, na którym wyświetlany jest film.
Dzieci stoją przed panią, która wznosi swoje ręce.
Grupa dzieci siedzi na matach i układa klocki LEGO.

Kolorowy karnawał

We wtorek 24 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, prowadzony przez Teatr Złoty Dukat. Przedszkolaki tańczyły i bawiły się do wielu znanych piosenek, rzucały magiczną kostką, a także prezentowały swoje stroje karnawałowe. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Dzieci w strojach karnawałowych stoją w sali ozdobionej balonami i bibułą. Przed nimi stoi pani i pan w mikrofonami przy buzi.
Dzieci w strojach karnawałowych siedzą w sali ozdobionej balonami i bibułą. Przed nimi stoi pani i pan w mikrofonami przy buzi oraz pani w czapce.
Pan i Pani w różowo-fioletowych strojach stoją z chłopcem w przebraniu policjanta. Chłopiec trzyma w dłoniach pomarańczową kostkę.
Dziewczynki w strojach karnawałowych stoją w sali. Przed nimi stoi pani z mikrofonem przy buzi. kilka dziewczynek się zgłasza.
Chłopcy w strojach karnawałowych stoją w sali napinając mięśnie i uginając nogi. Obok nich stoi pani i pan w mikrofonami przy buzi.
Dzieci w strojach karnawałowych stoją w sali ozdobionej balonami i bibułą. Przed nimi stoi pani i pan w mikrofonami przy buzi.

Zima w lesie

Dzieci w zielonych, odblaskowych kamizelkach stoją w lesie. Obok nich stoi dwóch panów.

W czwartek 19 stycznia grupa Biedronek wybrała się na wycieczkę do CEPL w Powsinie. Zapraszamy na fotorelację do zakładki Biedronek.

Na placu zabaw

Dzieci w zielonych, odblaskowych kamizelkach bawią się na sprzętach na placu zabaw.

Nasze przedszkolaki z grupy Tygrysków i Biedronek we wtorek 17 stycznia wybrały się na spacer po okolicy, a także udały się na plac zabaw, gdzie mogły korzystać z różnych ciekawych sprzętów. Zapraszamy do ich zakładek grupowych: Tygryski, Biedronki.

Kartka świąteczna: Wesołych Świąt! Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2023 Roku życzą Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Przedszkola nr 148 w Warszawie

Spotkania świąteczne

W dniach 19, 20 i 21 grudnia odbyły się w każdej grupie w naszym przedszkolu spotkania świąteczne z udziałem rodziców. Zapraszamy do zakładek grupowych na krótkie fotorelacje.

Grupa Mróweczki. Dwie panie siedzą obok dzieci. Wszyscy ubrani są w świątecznym klimacie.
Grupa Tygryski. Dzieci stoją na tle granatowego materiału z gwiazdkami. Na głowach mają opaski ze srebrnymi gwiazdkami, dłońmi wskazują na siebie.
Grupa Biedronki. Dzieci stoją w półkolu. Ubrane są w stroje świąteczne. W tle za nimi jest dekoracja.

Świąteczne puzzle

W środę 14 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu pt. "Świąteczne puzzle", organizowanego przez nauczycielki naszego przedszkola, Panią Kasię i Panią Hanię. Zadaniem konkursowym było wykonanie świątecznych puzzli dowolną techniką plastyczną w dowolnym formacie.

W konkursie wzięło udział 10-oro przedszkolaków wraz z rodzicami, którzy przygotowali piękne puzzle, które zachwyciły wszystkich, zarówno małych, jak i dużych.

Na środku stoi granatowa dekoracja z kolorowymi balonami, obok stoi Pani Dyrektor oraz nauczycielka, przed dekoracją siedzą dzieci.
Na stole leżą dyplomy oraz nagrody - kolorowa plastelina zapakowana w ozdobne woreczki dla uczestników konkursu.
Przed dekoracją siedzą dzieci z dyplomami i nagrodami, obok stoi Pani Dyrektor i nauczycielka, które zwracają się do dzieci. Przed nimi na matach na podłodze siedzą pozostałe dzieci.

Komisja konkursowa miała duży problem, by wyłonić zwycięzcę, dlatego też wszystkie prace zostały wyróżnione i wszyscy ich autorzy nagrodzeni.

Przed dekoracja z napisem "Rozstrzygnięcie konkursu "Świąteczne puzzle" stoją dzieci z dyplomami i nagrodami, po bokach stoją nauczycielka oraz Pani Dyrektor. Jedna nauczycielka kuca. Nauczycielki trzymają w rękach dyplomy dla dzieci nieobecnych.

Serdecznie gratulujemy!

A tak prezentują się świąteczne puzzle naszych małych i dużych artystów:

Na stole leżą ułożone puzzle. Na obrazku jest zielona choinka z kolorowymi bombkami, renifer, żółte gwiazdy i żółty księżyc na tle niebieskiego nieba.
Na stole leżą ułożone puzzle. Na obrazku jest Mikołaj na saniach, które ciągnie renifer. Obok jest choinka, dziewczynka w różowym ubraniu i chłopiec w niebieskim ubraniu. Nad nimi jest niebieskie niebo i żółte słońce.
Na stole leżą ułożone puzzle. Na pomarańczowym obrazku jest choinka z kolorowymi bombkami, pod nią leżą prezenty w kolorowych opakowaniach.
Na stole leżą ułożone puzzle. Na obrazku jest bałwan po lewej stronie. Po prawej stronie jest choinka, obok niej stoi dwójka dzieci. Powyżej są czerwone sanie, na których siedzi Mikołaj. Sanie ciągnie renifer. Na całej kartce są płatki padającego śniegu.
Na stole leżą ułożone puzzle z patyczków, na których narysowany jest bałwanek w czerwonej czapce i z niebieskim szalikiem.
Na stole leżą ułożone puzzle. Na obrazku narysowana jest dwójka dzieci, renifer, choineczka, prezenty i gwiazda betlejemska.
Zielona choinka, na której przyklejone są gwiazdki i bombki.
Puzzle, przedstawiające zieloną choinkę, na której są kolorowe bombki w kształcie kółeczek, na wierzchołku jest żółta gwiazda.
Puzzle - na obrazku jest uśmiechnięty bałwanek, z czerwoną czapką, szalikiem biało-zielonym, z czerwonymi guzikami i rękawiczkami. Wszędzie jest padający śnieg.
Puzzle: na niebieskim tle jest Mikołaj w czerwonym ubraniu i choinka z ozdobami. Mikołaj wiesza ozdoby na choince. Pod choinką leżą trzy prezenty zapakowane w kolorowy papier.

"Futerko jeżyka" i wizyta Mikołaja

We wtorek 13 grudnia nasze przedszkolaki odwiedzili prawdziwi aktorzy z Teatru Horyzont i przedstawili bajkę pt. "Futerko jeżyka". Dzieci obejrzały przygodę jeżyka, który za namową leśnego chochlika zamienił się w owieczkę, a już będąc nią doszedł do wniosku, że najlepiej jednak być sobą.

Na scenie stoją aktorzy, jeden przebrany za wiewiórkę, drugi za jeżyka. Przed nimi siedzą dzieci, które oglądają przedstawienie.
Na scenie stoi jeden aktor przebrany za jeżyka i drugi, przebrany za chochlika.
Aktorzy przebrani za wiewiórkę i owcę stoją naprzeciw dzieci, które stoją i patrzą się na nich i uważnie słuchają.

Po przedstawieniu zagościł u nas prawdziwy Mikołaj, który zadawał bardzo dużo pytań i poprosił o... piosenkę. Nie obeszło się oczywiście bez prezentów - każdy przedszkolak został obdarowany prezentem - niespodzianką.

Dzieci siedzą na podłodze w sali, do której wchodzi Mikołaj.
Mikołaj stoi przed dziećmi siedzącymi na podłodze i mówi do nich.
Mikołaj siedzi na krześle, przed nim siedzą dzieci na podłodze i śpiewają piosenkę.

Na koniec odbyła się wspólna sesja zdjęciowa z naszym miłym gościem.

Dzieci siedzą na podłodze, trzymają kolorowe torby z prezentami, za nimi stoi Mikołaj, nauczycielka i Pani Dyrektor.

Mikołaju, bardzo dziękujemy za odwiedziny i za prezenty!

Dzik nie jest taki zły - Wycieczka do CEPL

Dzieci idą z panem do lasu. Dzieci mają na plecach plecaki. Są ubrane w czapki, kurtki oraz odblaskowe, zielone kamizelki.

W czwartek 8 grudnia grupa Biedronek wybrała się na wycieczkę do CEPL w Powsinie. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć w zakładce grupowej Biedronek.

Konkurs gier planszowych - W przestrzeni kosmicznej

W poniedziałek 28 listopada reprezentanci grupy Tygrysów uczestniczyli w rozstrzygnięciu konkursu gier planszowych, organizowanego przez Przedszkole nr 142 w Warszawie. Ich pomysł na grę zajął drugie miejsce, oprócz dyplomu otrzymali również grę „Emocje kodowane”. Na relacje z tego wydarzenia zapraszamy do zakładki grupowej Tygrysków.

Dyplom otrzymuje Przedszkole nr 148 za zajęcie II miejsca w konkursie gier planszowych "W przestrzeni kosmicznej". Warszawa, 28.11.2022 r.

Pasowanie na Przedszkolaka

Pani Dyrektor oraz nauczycielka stoją obok dzieci w czerwonych, żółtych, zielonych oraz niebieskich biretach i trzymających dyplomy. Za nimi napis pasowanie i kolorowe balony.

W czwartek 24 listopada odbyło się pasowanie na przedszkolaka w najmłodszej grupie. Na relacje z tego wydarzenia zapraszamy do zakładki grupowej Mróweczek.

Dzień Kredki

We wtorek 22 listopada dzieci z grupy Tygrysków i Biedronek wspólnie obchodziły Dzień Kredki. Obejrzały film edukacyjny na temat powstawania kredek. Rozmawiały w kole o rodzajach kredek, ich różnicach i podobieństwach. Rysowały różnymi rodzajami kredek na czas, który wyznaczała im klepsydra. Następnie udały się na wernisaż i oglądały swoje prace. Decydowały też, którymi kredkami najlepiej im się pracowało. Na koniec zajęć bawiły się do piosenki Fasolek „Kolorowe kredki”.

Dzieci siedzą na podłodze przed monitorem, na którym wyświetlane są kredki.
Dzieci chodzą wokół stołów, na których leżą kartki z rysunkami.
Dzieci podnoszą jedną rękę do góry. Pani wskazuje im kredkę.
Rysunki dzieci leżą na podłodze. Są wykonane kredkami.
Rysunki dzieci leżą na podłodze. Są wykonane kredkami.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Napis Dzień życzliwości. Pod napisem, kartki z odbitymi w farbie dłoniach. Na środku tablicy papierowe dłonie z sercem w środku.

W poniedziałek 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy wspólnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Podczas burzy mózgów przedszkolaki szukały odpowiedzi na pytanie: Kim jest życzliwa osoba. Uczyły się również powitań w różnych językach, a także przekazywały sobie iskierkę życzliwości. Na koniec odbiły swoje dłonie umoczone w farbie, tworząc łańcuch życzliwych dłoni.

Dzieci siedzą na matach i poduszkach. Przed nimi stoją panie. Jedna z nich spogląda na białą tablicę i trzyma w dłoniach flamaster.
Dzieci stoją w półokręgu i trzymają złożone dłonie. Przekazują sobie coś z dłoni do dłoni. Z boku dzieci stoi pani, która się temu przygląda.
Pani w bluzie pomaga chłopcu odbić dłoń na kartce. Druga pani nachyla się nad stolikiem, z flamastrem w ręku. Za chłopcem stoją i siedzą pozostałe dzieci.

Wycieczka do Dyniolandii

W czwartek 17 listopada nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę autokarową do Dyniolandii. Zapraszamy do zakładek grupowych na relację z tego wydarzenia.

Dzieci w żółtych kamizelkach odblaskowych nachylają się przez płotek do królika i rzucają mu jedzenie.
Dzieci w żółtych kamizelkach odblaskowych stoją i kucają do zdjęcia. W ich tle widać dużą dynię ułożoną z siana i pomalowaną na pomarańczowo.
Dzieci w zielonych kamizelkach odblaskowych stoją i się uśmiechają do zdjęcia. W ich tle widać siano.

Skacząca królewna

We wtorek 15 listopada nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Skacząca Królewna” w wykonaniu Teatru Prima. Dowiedziały się, że bardzo ważne jest, by być dobrym dla innych i używać miłych słów, bo gdy nie będziemy tego robić, różne przykre rzeczy mogą nas spotkać.

Dzieci siedzą na krzesełkach i matach. Przed nimi stoją rekwizyty teatralne. Występuję pani w przebraniu królewny oraz pan, który jest królem.
Dzieci siedzą na podłodze. Przed nimi stoją rekwizyty teatralne. Występuję pani w przebraniu królewny oraz pan, który jest księciem.
Dzieci siedzą na krzesełkach i matach. Przed nimi stoją rekwizyty teatralne. Występuję przed nimi czarodziej.

Świąteczne puzzle - zaproszenie do konkursu

Serdecznie zapraszamy wszystkie nasze przedszkolaki wraz z rodzicami do udziału w świątecznym konkursie, organizowanym przez nasze przedszkole.

Konkurs: Serdecznie zapraszamy wszystkie nasze przedszkolaki i ich rodziców do udziału w konkursie "Świąteczne puzzle". Termin składania prac: 5.12.2022 r.
1. Zadaniem konkursowym jest wykonanie puzzli o tematyce świątecznej z dowolnych materiałów i dowolną techniką. 2. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: praca przestrzenna lub praca płaska. 3. Uczestnik wykonuje jedną pracę w wybranej kategorii. 4. Podpisaną pracę należy przynieść do przedszkola i przekazać nauczycielkom. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 14.12.2022 r.

Obchody Święta Niepodległości

Logo akcji "Szkoła do hymnu"

W środę i w czwartek, 9 i 10 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w obchodach Święta Niepodległości. Jednym z elementów uroczystości było uroczyste odśpiewanie punktualnie o godz. 11.11 Hymnu Państwowego "Mazurek Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do Hymnu", zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dzieci i dorośli stoją na baczność. Mają na sobie stroje galowe. Za nimi na tablicy wisi granatowa płachta z dziećmi, trzymającymi flagi Polski.

Biedronki u strażaków

Dzieci wraz z dorosłymi i strażakiem pozują do zdjęcia na tle wozu strażackiego.

W czwartek 10 listopada grupa Biedronek wybrała się na wycieczkę metrem do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Relacja z tego wydarzenia dostępna w zakładce grupowej Biedronek.

Wycieczka do Dyniolandii

W czwartek 17 listopada br. dzieci z naszego przedszkola jadą na wycieczkę do Farmy dyń „Dyniolandii” (Bielany). Wycieczka finansowana jest z funduszu Rady Rodziców.

Wyjazd z przedszkola odbędzie się o godz. 9:30, w związku z tym śniadanie będzie o godz. 8:45.

Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do przedszkola w tym dniu odpowiednio wcześnie.

Powrót z wycieczki do przedszkola ok. godz. 13:30.

WAŻNE INFORMACJE!

Prosimy, by dzieci w tym dniu były odpowiednio ubrane, stosownie do warunków pogodowych i miały wygodne ubranie.

Prosimy nie dawać dzieciom żadnych plecaków, jedzenia, picia, zabawek.

Podczas wycieczki dzieci zjedzą bułeczkę drożdżową własnego wypieku, jabłuszko i ciepłą herbatę.

Po powrocie do przedszkola będzie obiad (I i II danie).

Rodziców dzieci, które źle znoszą podróż autokarem prosimy o zgłaszanie tego faktu nauczycielkom i zaopatrzenie dzieci w odpowiednie środki przeciw chorobie lokomocyjnej.

Prosimy o wypełnienie i dostarczenie do przedszkola zgody na udział dziecka w w/w wycieczce.

У четвер, 17 листопада 2022 р. діти нашого дитячого садка їдуть на екскурсію на Гарбузову ферму "Диньоландія" (Бєляни). Фінансування поїздки здійснюється за кошти фонду «Батьківського комітету».

Виїзд із дитячого садка відбудеться о 9:30, тому сніданок буде о 8:45.

Просимо батьків завчасно привести дітей у цей день до дитячого садка.

Повернення з екскурсії до дитячого садка о бл. 13:30.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

У цей день просимо, щоб діти були одягнені відповідно до погодних умов та мали зручний одяг.

Будь ласка, не давайте дітям рюкзаки, їжу, напої та іграшки.

Під час подорожі діти з'їдять дріжджову булочку домашнього приготування, яблуко та теплий чай.

Після повернення в садок буде обід (перші та другі страви).

Батьків дітей, яким важко пересуватися в автобусі, просимо повідомити про цей факт вчителів та забезпечити своїм дітям відповідні препарати проти заколисування.

Просимо заповнити та надати згоду на участь дитини в поході до дитячого садка.

Bezpieczny przedszkolak czyli Akcja „Mokotowskie Przedszkolaki na kółkach”

Nasze przedszkole przez cały październik brało udział w akcji „Mokotowskie Przedszkolaki na kółkach”, organizowanej przez Przedszkole nr 344. W związku z tym nasze przedszkolaki przyjeżdżały na rowerach i hulajnogach do przedszkola. Uczestniczyły w cyklu zajęć dydaktyczno-wychowawczych na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu miejskim. Na zajęciach przypomniane zostały im zasady bezpieczeństwa. Dzieci poznały i utrwaliły numery alarmowe oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Prowadziły rozmowy na temat tego, czy warto jeździć na rowerze i dbać o czyste powietrze. Obejrzały filmy i bajki edukacyjne na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, jako pieszy i rowerzysta. A także słuchały piosenek o ruchu drogowym, które pozwalały lepiej przyswoić im nowe treści.

Dziewczynka przykłada kartkę z 999 do ilustracji samochodu pogotowia.
Troje dzieci z nałożonymi kartonami z ilustracjami samochodów ratunkowych zmierza w stronę chłopca, który trzyma w dłoniach sygnalizator świetlny.
Troje dzieci stoi blisko siebie. Dziewczynka w czerwonej bluzce ma na ręku odblask, chłopiec ma odblaskową kamizelkę, a dziewczynka w sukience ma plecak z odblaskową zawieszką.
Dzieci siedzą na matach i spoglądają na monitor, na którym wyświetlana jest bajka.
Chłopiec siedzi przy stoliku i przykleja kawałki ilustracji z czerwonym samochodem.
Dzieci siedzą i stoją, trzymając w dłoniach czarne kartki z przyklejonymi plasteliną pasami.

Dyplom dla Przedszkola nr 148 w Warszawie za udział w październikowym konkursie Akademia Veolia - Zdrowie i Integracja na najciekawszą relację foto-video

W piątek 28 października nasze przedszkolaki wzięły udział w tegorocznej akcji #SzkołaPamięta. Podczas zajęć wspólnie obejrzały film, z którego dowiedziały się, jak obchodzi się święto zmarłych w różnych kulturach. Rozmawiały o ludziach, którzy odeszli oraz o sposobach uczczenia Ich pamięci. Dzieci z grupy Tygrysków i Biedronek wybrały się na spacer i zapaliły znicze pod tablicą upamiętniającą walki podczas Powstania Warszawskiego. Udały się również pod bramę i budynek, na którym widać było dziury po kulach.

Dzieci siedzą w siadzie skrzyżnym na podłodze przed monitorem. Na monitorze wyświetlana jest postać i napisy. Obok monitora stoi pani.
Dzieci stoją pod tablicą upamiętniającą, która znajduję się na filarze budynku. Dzieci i pani spoglądają na nią. Dzieci mają na sobie żółte i zielone kamizelki odblaskowe.
Pani w czarnej kurtce zapala zapałki. Dziewczynka w zielonej czapce trzyma w rękach znicz. Reszta dzieci w zielonych kamizelkach odblaskowych patrzy na nie.
Chłopiec w żółtej kamizelce i szarym kapturze na głowie, stawia znicz pod filarem. Za nim stoją dzieci w zielonych kamizelkach.
Dzieci w zielonych i żółtych kamizelkach oraz pani w czarnej kurtce stoją przed bramą metalową z dziurami.
Dzieci w zielonych i żółtych kamizelkach oraz dwie panie w czarnych kurtkach stoją przed budynkiem.

"Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Dyplom za udział w akcji "Szkoła pamięta"

Konkurs „Jesienne liście”

Dyplom dla Przedszkola 148 za udział w konkursie Jesienne liście.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Jesienne liście”, organizowanym przez Przedszkole nr 69 w Warszawie.

Dyplom dla Pani Hanny Kaczmarek za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie Jesienne liście.
Cztery dziewczynki stoją z dyplomami w rękach i uśmiechają się.
Dyplom dla Pani Patrycji Kuźmicz za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie Jesienne liście.

Przedszkolaki na start

W czwartek 27 października nasze przedszkolaki wzięły udział w zawodach sportowych. Musiały zmierzyć się z trzema konkurencjami: rzut woreczkiem, skok w dal i bieg wahadłowy. Wszyscy świetnie sobie poradzili z zdaniami. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medal.

Dzieci w strojach gimnastycznych trzymają w rękach dyplomy, na szyi mają zawieszone medale.
Dzieci w strojach gimnastycznych trzymają w rękach dyplomy, na szyi mają zawieszone medale.
Dzieci w strojach gimnastycznych trzymają w rękach dyplomy, na szyi mają zawieszone medale.

Koncert muzyczny – poznajemy instrumenty

W piątek 21 października nasze przedszkole odwiedził Pan, który przywiózł ze sobą akordeon. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać kilku utworów, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o samym instrumencie. Ci odważniejsi śpiewali dla innych piosenkę „Pieski małe dwa” przy akompaniamencie akordeonu.

Dzieci siedzą na matach. Przed nimi na krzesełku siedzi pan z akordeonem na kolanach. Przy nim stoi chłopiec, który dotyka akordeonu.
Dzieci siedzą na matach i patrzą w kierunku pana, który siedzi na krzesełku i gra na akordeonie.
Dzieci siedzą na matach. Przed nimi stoją trzy dziewczynki oraz siedzi Pan z akordeonem na kolanach.

Pierwsza pomoc

Pracownicy naszego przedszkola regularnie biorą udział w szkoleniach. Tym razem uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy, które odbyło się w środę 19 października.

Kobieta sprawdza puls poszkodowanego, mężczyzna stoi obok.
Kobieta robi uciski klatki piersiowej poszkodowanemu
Kobieta układa poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej
Mężczyzna układa poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej
Mężczyzna pokazuje sposób trzymania dziecka, które się zakrztusiło
Mężczyzna siedzi na krześle i klepie dziecko w plecy, by uwolnić ciało obce, którym dziecko się zakrztusiło

Królikarnia

Nasze przedszkolaki z grupy Tygrysków i Biedronek we wtorek 18 października udały się na spacer do Królikarni. Utrwalały wiadomości na temat poprawnego przechodzenia na drugą stronę ulicy oraz korzystania ze ścieżek rowerowych. W parku oglądały wystawę rzeźb oraz podziwiały uroki jesiennych kolorów drzew. Wspólnie zbierały liście i żołędzie. Na koniec wycieczki dzieci miały możliwość zabawy na placu zabaw, który bardzo im się spodobał.

Dzieci z paniami przechodzą przez pasy na zielonym świetle.
Dzieci w zielonych kamizelkach spoglądają na ścieżkę rowerową, na której jest namalowany biały rower.
Dzieci w zielonych i żółtych kamizelkach spoglądają na rzeźbę ustawioną na trawie.
Dzieci w zielonych i żółtych kamizelkach oraz pani w czarnej kurtce, zbierają liście z drzew
Dzieci w zielonych i żółtych kamizelkach zbierają żołędzie z ziemi.
Dzieci w żółtych kamizelkach bawią się na placu zabaw. Trzymają ręce i nogi na kolorowych kółkach. Jeden chłopiec wskazuje na nich palcem, drugi od nich odchodzi.
Dzieci w zielonych i żółtych kamizelkach bawią się na placu zabaw na metalowych zabawkach.
Dzieci w zielonych i żółtych kamizelkach bawią się na placu zabaw na metalowych zabawkach.
Dzieci w zielonych i żółtych kamizelkach bawią się na placu zabaw na metalowych zabawkach.

O brudasku oberwasku

We wtorek 11 października nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk „Złoty Dukat”. Przedszkolaki obejrzały opowieść o chłopcu, który nie lubił się myć. Często łapały go różne infekcje, takie, jak katar i kaszel. Na szczęście z pomocą przyszła jego siostra, która namówiła go do wykąpania się. Aktorzy wspólnie z dziećmi śpiewali piosenkę „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda”.

Dzieci siedzą na krzesełkach i matach. Przed nimi stoi aktor przebrany w ogrodniczki i perukę. Za nim znajdują się kurtyny sceniczne.
Dzieci siedzą na krzesełkach i matach. Przed nimi stoją aktorzy, którzy przebrani są w stroje sceniczne. Za nimi znajdują się kurtyny sceniczne.
Dzieci siedzą na krzesełkach i matach. Przed nimi stoją aktorzy, którzy przebrani są w stroje sceniczne. Przed aktorem stoi różowa miska. Zza kurtyny wyłania się żółty kubek ze szczoteczką.

Dzień Uśmiechu

Dzieci siedzą na podłodze w siadzie skrzyżnym z uśmiechami na twarzy.

W piątek 7 października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Uśmiechu. Początkowo wszystkie przedszkolaki bawiły się gumą ze swoimi Paniami w grupach i wykonywały różne aktywności. Następnie każda grupa otrzymała swoją buźkę do wyklejenia. Mróweczki tworzyły swoją wesołą minkę przy użyciu żółtych i czarnych karteczek, a Tygryski i Biedronki używały do tego krepiny. Przedszkolaki pięknie wykonały zadanie i ze sobą współpracowały. Na koniec zabaw dzieci obejrzały kolekcję filmów o Basi, którą zakupiła dla przedszkola mama Matyldy z Biedronek.

Dzieci stoją w podgrupkach i trzymają w rękach kolorową gumę. Schylają się w stronę podłogi.
Dzieci stoją w podgrupkach i trzymają placami kolorową gumę. Swoimi plecami rozciągają ją.
Dzieci w grupkach przyklejają żółtą krepinę do białej buźki. Chłopcy trzymają kleje.
Dzieci w grupkach przyklejają żółtą krepinę do białej buźki.
Dzieci w grupkach przyklejają żółte karteczki do białej buźki.
Dzieci siedzą przed panią, która w rękach trzyma uśmiechniętą buzię wyklejoną żółtymi i czarnymi karteczkami.
Dzieci siedzą przed uśmiechniętą buzią wyklejoną żółtymi i czarnymi kawałkami krepiny.
Dzieci stoją przed uśmiechniętą buzią wyklejoną żółtymi i czarnymi kawałkami krepiny.
Dzieci siedzą na podłodze na matach przed monitorem. Na monitorze wyświetlana jest postać rysunkowa dziewczynki i kobiety.
Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za miłą atrakcję na Dzień Uśmiechu!

Certyfikat dla Przedszkola nr 148 za aktywny udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego oraz starania włożone w promocję aktywności fizycznej wśród uczniów i całej społeczności szkolnej. 30/09/2022

Próbna ewakuacja

W czwartek 6 października w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Ogłoszony alarm spowodował podjęcie odpowiednich działań przez pracowników i dzieci. Akcja przebiegła sprawnie i prawidłowo.

Pani dyrektor dzwoni i telefonicznie zawiadamia służby o alarmie
Pani Dyrektor przez megafon ogłasza alarm
Dwóch panów dozorców bierze gaśnice
Dzieci i pracownicy przemieszczają się w bezpieczne miejsce zbiórki ewakuacyjnej
Pracownicy otulają dzieci kocami
Pani Dyrektor sprawdza i zapisuje liczebność dzieci i pracowników
Pracownicy wraz z dziećmi czekają na koniec akcji

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

W piątek 30 września w naszym przedszkolu odbył się Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Przedszkolaki rozpoczęły przygodę od dzikich dance'ów z Akademią Lamy i Krokieta. Jak zwykle było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Razem z Mary z Kamery ćwiczyły różne figury. Nie było łatwo, ale każdy dawał radę. Następnie należało pokonać tor przeszkód. Z każdej grupy do konkretnych zadań, wybieranych było po trzech ochotników, którzy wykonywali określone zadania. Rzut woreczkiem do kosza oraz mrówkowa praca, czyli toczenie piłki slalomem czworakując. Każdy chętny dawał z siebie wszystko, a reszta dzieci wspierała ich klaszcząc i wiwatując ich imiona. Na koniec zabawy sportowej, wspólnie wszystkie grupy integrowały się z Lamą i Krokietem, przy piosence "Głowa, ramiona, kolana, pięty" w wersji ukraińskiej.

Dzieci stoją w gromadce i wpatrują się w monitor. Na monitorze widać panią i małego psa.
Dzieci stoją ustawione w gromadzie i trzymają ręce zaciśnięte w pięść, udając, że grają na trąbce.
Dzieci opierają ręce o podłogę i unoszą jedną nogę do góry. Jeden chłopiec się temu przygląda.
grupka dzieci stoi przy Pani w kolejce. Reszta dzieci siedzi na podłodze i ławkach i patrzy na dziewczynkę, która rzuca woreczkiem do szarego kosza.
Grupka dzieci stoi w kolejce. Inne dzieci siedzą na podłodze i patrzą na dziewczynkę, która toczy piłkę między pomarańczowymi pachołkami.
Dzieci stoją w gromadce i wpatrują się w ekran monitora. Na monitorze wyświetlane są postaci Lamy i Krokieta.

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

30 września szkoły i przedszkola na terenie całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji obchodzić będą Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD).

W 2021 wzięło w nim udział blisko 40 krajów z całego świata, a w tym roku również nasza placówka będzie częścią tego międzynarodowego wydarzenia!

W planach mamy edukować nasze przedszkolaki w ruchu. Będziemy integrować się z Akademią Lamy i Krokieta, tworzyć tory przeszkód, a także świetnie się wspólnie bawić.

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

Diamentowa Akademia Przedszkolaka

Informujemy, że w piątek 30 września br. rozpoczną się zajęcia sportowe - druga edycja w ramach programu "Diamentowa Akademia Przedszkolaka", organizowane przez Diamonds Academy i współfinansowane przez m.st. Warszawę.

Zajęcia odbywać się będą w piątki zgodnie z harmonogramem:

Sprzątamy Świat

W piątek 16 września nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata, która w bieżącym roku przebiegała pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze". Dzieci rozmawiały o segregacji odpadów, wykonywały zadania, dotyczące produkowania śmieci, ich rodzajów oraz odpowiednim umieszczaniu ich we właściwych pojemnikach. Po zajęciach wszystkie przedszkolaki wybrały się w teren, gdzie sprzątały przedszkolny plac zabaw.

Wszawica? Nie zmora! Dzieci nie pokona!

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego ruszyła akcja profilaktyczna PPIS w m.st. Warszawie „Wszawica? Nie zmora! Dzieci nie pokona!”.

Celem akcji jest kształtowanie świadomości społecznej, szczególnie rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz przypomnienie, że systematycznie dokonywanie przeglądu czystości skóry głowy i włosów swoich pociech to skuteczny sposób ograniczający rozprzestrzenianie się wszawicy w placówce oświatowej oraz redukuje do minimum możliwość przenoszenia się tych pasożytów.

Akcja profilaktyczna „Wszawica? Nie zmora! Dzieci nie pokona!” ma również na celu przypomnienie podstawowych informacji dotyczących wszawicy.

W związku z powyższym zachęcamy Rodziców i Opiekunów do zapoznania się z materiałami informacyjno-edukacyjnymi zawartymi na stronie Wszawica

Zmiana adresów e-mail Przedszkola

Informujemy, że zmianie uległy adresy mailowe do administracji Przedszkola. Ewentualną korespondencję prosimy:

Przedszkolaki na start

Miło nam poinformować, że we wrześniu i w październiku br. w naszym przedszkolu będą kontynuowane zajęcia sportowe "Przedszkolaki na start", realizowane ze środków Dzielnicy Mokotów.

Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek od godz. 9:30 i będą realizowane w każdym oddziale przedszkolnym.

W związku z powyższym bardzo proszę rodziców dzieci, które od września będą uczęszczać do naszej placówki o podpisanie i dostarczenie do przedszkola (do środy 7 września br.) zgody na udział Państwa dziecka w zajęciach. Brak zgody spowoduje, że dziecko nie będzie mogło w w/w zajęciach uczestniczyć.

Druk zgody można również pobrać w przedszkolu.

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które we wrześniu br. po raz pierwszy przyjdą do przedszkola i rozpoczną u nas edukacyjną przygodę na zebranie, które odbędzie się w środę 31 sierpnia br. o godz. 17:00.

Spotkanie odbędzie się bez udziału dzieci.

Adaptacja

Rodzicu, jeśli Twoje dziecko dopiero rozpocznie przygodę z przedszkolem, pamiętaj!

 1. Z uśmiechem witaj wraz z dzieckiem każdy nowy dzień. Wstań wcześniej, nie popędzaj dziecka.
 2. Rano przychodź do przedszkola wcześniej, nie na „ostatnią chwilę”, unikaj pośpiechu i nerwowych sytuacji. Wyprawa do przedszkola powinna być raczej spacerem, a nie wyścigiem z czasem!
 3. Nie obiecuj swojemu dziecku nagród za pójście do przedszkola, dziecka nie można przekupywać!
 4. Nie przeciągaj pożegnania w szatni, pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je, przytul, odprowadź do sali, życz miłej zabawy i przekaż pod opiekę personelowi przedszkola.
 5. Nie ulegaj dziecku, nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko od rodziców wymusić.
 6. Nie obiecuj dziecku, że odbierzesz je po śniadaniu skoro wiesz na pewno, że nie będziesz w stanie tego uczynić.
 7. Postaraj się stopniowo wydłużać pobyt dziecka w przedszkolu.
 8. Jeżeli dziecko przy pożegnaniu płacze postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola drugi rodzic, ten, z którym rozstania są mniej bolesne.
 9. Kontroluj, co mówisz w obecności dziecka, zamiast "już" powiedz "teraz".
 10. Nie wypowiadaj się negatywnie w obecności dziecka na temat sytuacji dotyczącej pobytu w przedszkolu.
 11. Nie wymagaj od dziecka, by po przyjściu do domu natychmiast opowiadało o przedszkolu, poczekaj, aż samo zacznie mówić.
 12. Nie pytaj, co i ile dziecko zjadło, ale z kim i w co się bawiło oraz jak spędziło czas.
 13. Chwal dziecko jak najczęściej, np. za pięknie wykonany rysunek w przedszkolu, za powitanie z uśmiechniętą buzią (w czasie wychodzenia z przedszkola).
 14. Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem! Nie płacz w obecności dziecka!
 15. Systematycznie kontaktuj się z nauczycielami, pytaj!
 16. Maluszki nie powinny przynosić do przedszkola zabawek! Rodzicu, pamiętaj, maluszki nie potrafią się dzielić, unikajmy sytuacji powodujących stres (zagubienie zabawki, zepsucie itd.).

Więcej informacji na temat adaptacji znajdziecie Państwo w zakładce Adaptacja. Zachęcamy do lektury.

Zgłaszanie nieobecności dziecka

Zgłaszanie nieobecności dziecka w przedszkolu odbywa się poprzez wprowadzenie nieobecności w systemie iOpłaty do godz. 8:50 w dniu nieobecności.

Strona do logowania: https://ioplaty.progman.pl/ioplaty

W przypadku wystąpienia problemu z zalogowaniem się nieobecność dziecka można zgłosić poprzez system SMS na numer:

723 245 922

do godz. 8:50.

W treści SMS-a należy podać imię i nazwisko dziecka, grupę oraz datę nieobecności.

W przypadku braku zgłoszenia i nieobecności dziecka bądź zgłoszenie nieobecności po godz. 8:50 będzie naliczona opłata za żywienie w danym dniu.

Żywienie

Informujemy, że dzienna stawka za żywienie w przedszkolu wynosi 16,00 zł. Wpłat należy dokonywać do 10-ego dnia każdego miesiąca przelewem na konto bankowe:

14 1030 1508 0000 0005 5054 7082

W przypadku zgłoszonej nieobecności dziecka w przedszkolu opłaty za żywienie są odliczanie w kolejnym miesiącu.

Posiłki w przedszkolu

Z uwagi na tymczasowy brak możliwości przygotowywania całodziennego żywienia dla dzieci w przedszkolu nasze Panie kucharki przygotowują samodzielnie jedynie śniadania i podwieczorki. Obiad natomiast dostarcza nam firma cateringowa Bluebar. Posiłki podawane są następująco:

 • godz. 9:00 – śniadanie,
 • godz. 12:00 – obiad (II danie) + owoc,
 • godz. 14:30 – obiad (zupa) + podwieczorek.

Rada Rodziców

Środki funduszu Rady Rodziców gromadzone są na osobnym rachunku bankowym założonym w Banku Pekao S.A. Składka jest dobrowolna.

Numer rachunku bankowego (rachunek bieżący), na który można dokonywać wpłat tytułem składek na budżet Rady Rodziców to:

64 1240 1112 1111 0010 9952 9942

Prosimy o dokonywanie wpłat według następującego schematu:

Posiadacz rachunku/odbiorca:

Rada Rodziców Przedszkola nr 148 w Warszawie

ul. Kazimierzowska 45, 02-572 Warszawa

Tytuł wpłaty:

imię, nazwisko dziecka, grupa, składka za miesiąc …………

Wyprawka przedszkolaka

Już w czwartek, 1 września 2022 r. rozpoczniemy nowy rok szkolny, a wraz z nim dzieci, które będą kontynuować przygodę z nami oraz te, które dopiero ją rozpoczną. Rodziców prosimy o przygotowanie wyprawki dla każdego dziecka.

Wyprawka 3-latka – oddział I "Mróweczki"
 • podpisana kołderka/śpiworek o wymiarach (po złożeniu na pół) 140/65,
 • podpisana piżamka,
 • podpisany worek z kompletem ubrań na zmianę, w tym 2 pary majteczek,
 • kapcie,
 • 2 duże pudełka chusteczek higienicznych (tzw. "wyciąganych"),
 • 2 opakowania mokrych chusteczek,
 • 2 opakowania ręczników papierowych zz,
 • podpisany kubeczek na wodę do picia,
 • podpisana teczka tekturowa A4 na prace plastyczne.
Wyprawka 4, 5 i 6-latka – oddział II "Tygryski" i III "Biedronki"
 • podpisany worek z kompletem ubrań na zmianę,
 • podpisany worek ze strojem gimnastycznym (biały t-shirt i krótkie spodenki),
 • kapcie,
 • 2 duże pudełka chusteczek higienicznych (tzw. "wyciąganych"),
 • 2 opakowania mokrych chusteczek,
 • 2 opakowania ręczników papierowych zz,
 • podpisany kubeczek na wodę do picia,
 • podpisana teczka tekturowa A4 na prace plastyczne.

Ważne!

Prosimy Rodziców o dostarczenie w pierwszym dniu wypełnionych i podpisanych upoważnień do odbioru dziecka (tylko w przypadku, gdy dziecko będzie odbierała inna osoba niż rodzic) oraz zgód i oświadczeń.

Druk upoważnienia jest dostępny tu: Upoważnienie do odbioru dziecka P148
Druk zgód jest dostępny tu: Zgody rodziców P148
Druk oświadczeń jest dostępny tu: Oświadczenia rodziców P148

Rodziców dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przyjdą do naszego przedszkola prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną oraz ankietą o dziecku. Wypełnione i podpisane druki prosimy dostarczyć nauczycielkom w grupach.

Druk klauzuli jest dostępny tu: Informacja o przetwarzaniu danych osobowych w P148
Druk ankiety jest dostępny tu: Ankieta o dziecku

Godziny pracy przedszkola

Nasze Przedszkole otwarte jest w godzinach od 7:00 do 17:00. Oddziały przedszkolne czynne są w godzinach:

Oddział I "Mróweczki"
poniedziałek – piątek: 8:30 – 15:30.

Oddział II "Tygryski"
poniedziałek – piątek: 7:00 – 17:00.

Oddział III "Biedronki"
poniedziałek – piątek: 7:30 – 16:30.

Dzieci z oddziału "Mróweczek" i "Biedronek", które obecne będą poza godzinami pracy swojego oddziału będą przebywać w grupie łączonej.

Praca przedszkola od 1 września 2022 r.

W związku z trwającą inwestycją budowlaną "Przebudowa Przedszkola nr 148 w Warszawie wraz z zagospodarowaniem terenu" działalność naszego przedszkola w dalszym ciągu tymczasowo odbywa się w lokalizacji zastępczej przy ul. Abramowskiego 4. Powrót do macierzystej placówki przy ul. Kazimierzowskiej 45 nastąpi po ukończeniu w/w inwestycji.