Zamierzenia dyd.-wych.Język angielski
Witamy na stronie Tygrysków
Witamy na stronie naszej grupy. Jesteśmy wesołymi 4 i 5-latkami. Lubimy bawić się, śmiać i radośnie spędzać czas ze sobą oraz z naszymi Paniami. A bawi się i uczy z nami nauczycielka Pani Hania.
Z Panią Hanią można kontaktować się wysyłając wiadomość mailową na poniższe adresy:
Naszej nauczycielce i nam pomaga Pani Mariia, która porozumiewa się z nami w języku polskim i ukraińskim.
Jest z nami również Pani Ela, która dba o naszą salę i przynosi nam pyszne posiłki z kuchni.
Na tej stronie pokazujemy, jak miło i ciekawie spędzamy czas w Przedszkolu. Prezentujemy tu też ogłoszenia i ważne informacje dla rodziców.
Zapraszamy do uważnego śledzenia wpisów.
Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego
W piątek 23 czerwca Tygrysy odwiedziły park Królikarnia. Pod rozłożystym drzewem zjedliśmy bułki i napiliśmy się herbaty. Następnie udaliśmy się do budynku muzeum. Obejrzeliśmy rzeźby wykonane z różnych materiałów, poznaliśmy różnicę pomiędzy rzeźbą, a płaskorzeźbą. Mieliśmy okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość poprzez odszukiwanie rzeźb ze zdjęcia w sali. Na zakończenie sami wykonaliśmy rzeźby z gliny.
Warsztaty z Panią Karoliną
W czwartek 15 czerwca po raz kolejny odbyło się spotkanie z panią Karoliną. Tym razem dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o bakteriach i wirusach. Chociaż ich nie widać, sprawdziliśmy to przy użyciu lup, to są wszędzie. Dlatego utrwaliliśmy sposób mycia dłoni oraz prawidłowe wycieranie nosa, przestrzeganie dystansu. Sami wykonaliśmy bakterie z plasteliny.
Patyczaki
W środę 7 czerwca Pani Ania – psycholog pokazała nam swojego patyczaka. Pani Ania opowiedziała nam o ich budowie, przyzwyczajeniach żywieniowych. Dużo frajdy sprawiło nam trzymanie patyczaka na swojej dłoni. Zachwyceni tym spotkaniem każdy narysował patyczaka.
Wycieczka do Labiryntu
W poniedziałek 5 czerwca wzięliśmy udział w wycieczce autokarowej do Milanówka. Przed wejściem do labiryntu otrzymaliśmy kartę z narysowanymi obrazkami związanymi z zimą. Naszym zadaniem było przejść przez labirynt i odszukanie obrazków z otrzymanej karty. Po trudnym zadaniu zjedliśmy bułkę, a następnie ruszyliśmy do zabawy. Mieliśmy możliwość huśtania się na hamaku, wspinania na drabinki, przejścia przez mały labirynt.
Galaretka
Jedną z atrakcji na Dzień Dziecka miała być galaretka - my wybraliśmy kolor czerwony. Panie kucharki odwiedziły naszą grupę i pokazały, jak przygotowuje się galaretkę. Po jej ostygnięciu zobaczyliśmy, jak ze stanu wodnego zmieniła się w trzęsącą masę.
Święto Rodziny
Z okazji Dnia Rodziny, w ostatni dzień maja, naszą grupę odwiedzili Rodzice. Zaprezentowaliśmy występ artystyczny, śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze, tańczyliśmy. Na koniec był czas na wspólne chwile podczas poczęstunku.
Mniszek lekarski
W poniedziałek 22 maja Pani Kasia – logopeda odwiedziła nas, by porozmawiać o Mniszku lekarskim. Obejrzeliśmy film o etapach rozwoju rośliny, przemiany z mlecza w dmuchawiec. Układaliśmy obrazki w odpowiedniej kolejności, wspólnie ułożyliśmy puzzle. Podczas pracy w parach naszym zadaniem było zdmuchnięcie z kartki kawałków papieru.
Wiosna w zielonych okularach
Miło nam poinformować, że nasza koleżanka Natalka zdobyła wyróżnienie, w konkursie plastycznym "Wiosna w zielonych okularach", organizowanym przez Przedszkole nr 244 "Niegocińskie Skrzaty" w Warszawie.
Serdeczne gratulacje!
Konkurs „Moja Mama”
Część z nas wzięła udział w konkursie plastycznym „Moja Mama”, organizowanym przez Dom Kultury Dorożkarnia. Vlad i Tymofiy zdobyli nagrody. Natomiast pozostali z nas otrzymali wyróżnienie.
Serdecznie dziękujemy
Mamie Neli
za papier xero.
Serdecznie dziękujemy
Rodzicom Natalki
za dekoracje.
Drzewka
Serdecznie dziękujemy
Mamie Vlada
za zabawki.
Serdecznie dziękujemy
Mamie Dominika
za kolorowanki.
Cukierkowa tęcza
Na talerzu ułożyliśmy koło z kolorowych cukierków, utrwalaliśmy nazwy kolorów oraz liczyliśmy cukierki. Poznaliśmy sposób korzystania z pipety. Za jej pomocą na środek talerza wlewaliśmy ciepłą wodę. Po tych czynnościach nadszedł czas na obserwację zachodzących zmian.
Rzeżucha
Początek kwietnia to czas przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji postanowiliśmy posiać rzeżuchę. Najpierw obejrzeliśmy nasiona, rozmawialiśmy o tym, co jest potrzebne, by rośliny rosły. Następnie każdy wypełnił pojemnik watą, na którą po namoczeniu sypaliśmy nasiona.
Tęcza
Motyle
Wiosna obfituje w barwy, to nie tylko kwiaty, ale i owady. Chcąc poznać mieszkańców łąki obejrzeliśmy film edukacyjny, rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy owady na ilustracjach. Następnie w parach ozdobiliśmy kolorowymi elementami skrzydła motyla.
Biedronki
Wiosenne kwiaty
Podczas realizacji tematu o wiośnie poznaliśmy nazwy wiosennych kwiatów. Chcąc cieszyć się kolorami wiosny wykonaliśmy własne bukiety kwiatów.
Światowy Dzień wody
22 marca obchodzony jest Dzień Wody. Z tej okazji rozmawialiśmy na temat wykorzystania wody w życiu codziennym. Wykonaliśmy eksperymenty z wykorzystaniem wody. Podczas oglądania filmu edukacyjnego poznaliśmy sposób obiegu wody w przyrodzie.
Warsztaty ceramiczne
We wtorek 21 marca uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych. Najpierw wysłuchaliśmy bajki o żółwiu i tygrysie, poznaliśmy sposób łączenia glinianych elementów. Następnie zaczęliśmy tworzyć z gliny swoje zwierzęta. Po ulepieniu figurek ozdabialiśmy je rysując wzory. Na koniec każda figurka została pomalowana.
Teraz czekamy na wypalenie naszych prac w specjalnym piecu.
Zabawy logopedyczne
W poniedziałek 20 marca z okazji Dnia Szczęścia, Pani Kasia przygotowała dla nas i Biedronek, zabawy usprawniające nasze aparaty mowy. Były to zabawy wykonane w aplikacji Wordwall, takie jak: Koło emocji, Wiosenny quiz oraz Wiosenne memory. Zadania rozwiązywaliśmy uważnie i dokładnie, bawiąc się przy tym doskonale.
Wycieczka do Chatki Spełnionych Marzeń
We wtorek 14 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Chatki Spełnionych Marzeń w Głoskowie. Wzięliśmy udział w warsztatach pt. "Marzanna". Po zapoznaniu z różnymi rodzajami kukiełek sami wykonaliśmy swoją laleczkę. Do jej wykonania wykorzystaliśmy skrawki materiału, kolorowe druciki, cekiny oraz flamastry. Wykorzystując słomę i paski białej krepiny zrobiliśmy Marzannę. Pragnąc wygonić zimę powiedzieliśmy zaklęcie, a następnie kukła została spalona. Po tak emocjonujących wydarzeniach, nadszedł czas na zabawę na placyku, a następnie zjedliśmy pieczoną kiełbaskę oraz pyszny chleb.
Serdecznie dziękujemy
Mamie Vladyslava
za klocki.
Wykopaliska
W piątek 10 marca rozmawialiśmy na temat wykopalisk. Część dzieci wykazała się ogromną wiedzą na temat pracy paleontologa. Każdy otrzymał swój pędzelek, którym ćwiczył delikatne ruchy na swojej dłoni. Następnie w grupach zaczęliśmy odkopywać piasek znajdujący się w pudełku. Po wytrwałej pracy naszym oczom ukazał się szkielet dinozaura.
Wulkan
W środę 8 marca zaprosiliśmy grupę Biedronek na wspólne oglądanie wybuchu wulkanu. Najpierw omówiliśmy z nimi, czym jest wulkan, jak wygląda i co się z niego wydostaje. Przygotowaliśmy potrzebne materiały takie, jak: ocet, soda oczyszczona oraz barwniki spożywcze, które potem zostały dodane do makiety wulkanu. Sprawdziliśmy, jak pachnie ocet oraz jak wygląda soda oczyszczona. Gdy wszystkie składniki znalazły się już w naszym wulkanie, zobaczyliśmy wybuch.
Zakodowane dinozaury
W piątek 3 marca poznaliśmy zasady korzystania z maty do kodowania. Określaliśmy kierunki: do góry, na dół oraz w prawo, w lewo. Następnie według zakodowanej instrukcji doprowadziliśmy małego dinozaura do dużego.
Plastelinowe dinozaury
W czwartek 2 marca postanowiliśmy wykonać własne dinozaury z plasteliny. Najpierw ciężko pracowaliśmy ugniatając ją. Kiedy stała się plastyczna każdy zajął się tworzeniem własnego dinozaura. Swoje figurki umieściliśmy na tekturkach z narysowaną roślinnością.
Serdecznie dziękujemy
Rodzicom Juliana
za książeczki do kolorowania - Dinozaury.
Jajko dinozaura
We wtorek 28 lutego oglądaliśmy jajko dinozaura. Mówiliśmy o swoich spostrzeżeniach. Okazało się, że jest to jajko lodowe, a w środku – mały dinozaur.
Prace plastyczne
Dawno, dawno temu
W lutym postanowiliśmy zgłębić tajemnicę dinozaurów. Przynieśliśmy do przedszkola figurki dinozaurów, poznaliśmy ich nazwy, sposób żywienia. Swoją wiedzę poszerzaliśmy dzięki książkom, filmom edukacyjnym, układaliśmy puzzle. Swoje umiejętności manualne rozwijaliśmy dzięki pomocom sensorycznym: nawijaliśmy sznurek na rurkę, by przyciągnąć dinozaura, mocowaliśmy klamerki na grzbiecie dinozaura, rzucaliśmy kółka na głowę Triceratopsa.
Serdecznie dziękujemy
Rodzicom Igi i Majki
za kolorowanki.
Telefony komórkowe
Plastelinowa pizza
Masaż sensoryczny
Pani Kasia pokazała nam, jak można wykorzystać makaron do pływania podczas masażu sensorycznego. Chętne były oklepywane, cały czas informowały o swoich potrzebach – czy chcą uderzenia mocniejsze lub słabsze.
Dziękujemy Pani Kasi za wypożyczenie makaronu, którym będziemy masowani przez nasze panie.
Patyczkowy zamek
Świnki
W krainie bajek
W styczniu poznaliśmy krainę baśni i legend. Wysłuchaliśmy różnych bajek: „Czerwony Kapturek”, „Trzy świnki”, „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królowa Śniegu”. Po wysłuchaniu tekstu ocenialiśmy zachowanie bohaterów, wykonywaliśmy różne działania plastyczne, budowaliśmy z klocków zamki, tworzyliśmy z figur budowle. Zamalowaliśmy postać świnki z wykorzystaniem mokrej chusteczki oraz pędzelka na paluszek. Wykonaliśmy z rolki po papierze toaletowym smoka wawelskiego. Dużo radości sprawiło nam wykonanie domku Baby Jagi z bajki o Jasiu i Małgosi.
Warsztaty ze stomatologiem
W piątek 3 lutego spotkaliśmy się z panią stomatolog. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, jak dbać o nasze zęby, by nie pojawiała się na nich próchnica. Karmiliśmy Olka i Tosię zdrową żywnością oraz słodyczami. Bawiliśmy się w zabawę ruchową "Ząbki i wirusy" wskazując, kiedy wirusy mogą się pojawić. Dowiedzieliśmy się, jak prawidłowo myć zęby i mieliśmy okazję tego spróbować. Na koniec każdy z nas otrzymał ząbka, którego całego musiał umyć pastą do zębów.
Serdecznie dziękujemy
Mamie Valentyna
za wykonanie rysunków.
Prezenty dla Babć i Dziadków
Uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka
We wtorek 31 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Zaśpiewaliśmy Im piosenki, podczas jednej piosenki nasi goście uczestniczyli we wspólnej zabawie i na koniec zatańczyliśmy. Po obfitującym we wrażenia widowisku wszyscy zasiedli przy stołach z przygotowanym poczęstunkiem. Dzieci obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami.
Na placu zabaw
Maleńki Król
W środę 11 stycznia nasza koleżanka Adela przeczytała nam i Biedronkom, książkę "Maleńki Król", którą przyniosła z domu. Dziękujemy Adelko!
Renifery
Serdecznie dziękujemy
Wszystkim Rodzicom
za przygotowanie poczęstunku na spotkanie świąteczne.
Spotkanie świąteczne
We wtorek 20 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne. Zaprezentowaliśmy swoje umiejętności wokalne i taneczne. Wraz z rodzicami, babciami i rodzeństwem ozdobiliśmy papierowe choinki. Po tych emocjach wszyscy zasiedliśmy do stołu z poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców.
Dziękujemy wszystkim za przybycie na spotkanie.
Serdecznie dziękujemy
Mamie Igi
za kolorowanki.
Śnieg – lód
Grudniowa pogoda dostarczyła nam dużo śniegu i zimna. Korzystając z panujących warunków atmosferycznych sprawdziliśmy, jak skrzypi śnieg i czy da się z niego ulepić bałwana. Niestety, zbyt duży mróz nie pozwolił nam ulepić nawet najmniejszej kulki. Zabraliśmy śnieg do sali, gdzie obserwowaliśmy zachodzące zmiany. Sprawdziliśmy, czy w sali też śnieg jest zimny i jak szybko się rozpuści. Po rozpuszczeniu śniegu część wody przelaliśmy do plastikowej butelki, którą wystawiliśmy za okno. Następnego dnia obserwowaliśmy zmiany: woda zamieniła się w lód.
Nasze prace
Łańcuchy
Postanowiliśmy wykonać łańcuch na choinkę. Z kolorowych pasków robiliśmy kółka, które były elementami łańcucha. Po wykonaniu łańcuchów porównaliśmy ich długość, używaliśmy określeń: długi, krótki, najdłuższy.
Zajęcia sportowe
W piątek 16 grudnia odbyło się ostatnie spotkanie w ramach rozgrywek piłkarskich. Nasze ostatnie spotkanie upamiętniliśmy pamiątkowym zdjęciem.
Kalendarz adwentowy
W oczekiwaniu na święta postanowiliśmy zrobić swój kalendarz adwentowy. Każdy wybrał sobie kształt i kolor bombki, który został ozdobiony według własnych pomysłów. Następnie losowo zawiesiliśmy papierowe bombki ponumerowane od 1 do 23, na czubku choinki zawieszona została gwiazdka z liczbą 24. Teraz codziennie odkrywamy jedną bombkę i liczymy dni do świąt.
Pudełko mocy
W poniedziałek 28 listopada pani Kasia zaprosiła naszą grupę oraz Biedronki na zajęcia grupowe. Z Pudełka mocy każdy z nas mógł wybrać jeden przedmiot, który zachęcał nas do wykonywania ćwiczeń buzi.
W przestrzeni kosmicznej
W poniedziałek 28 listopada reprezentanci naszej grupy uczestniczyli w rozstrzygnięciu konkursu gier planszowych. Nasz pomysł na grę zajął drugie miejsce, oprócz dyplomu otrzymaliśmy grę „Emocje kodowane”.
Serdecznie dziękujemy
Wszystkim Rodzicom
za przyniesione ryzy papieru.
Wycieczka do Dyniolandii
W czwartek 17 listopada wzięliśmy udział w wycieczce do Dyniolandii. Największą atrakcją było karmienie zwierząt wiejskich: kaczek, gęsi, kóz, królików. Zwiedziliśmy szklarnię, w której rozpoznaliśmy kalarepę, sałatę, pomidory oraz arbuza. Po takich wrażeniach zjedliśmy słodką bułeczkę i napiliśmy się ciepłej herbaty. Po posiłku ruszyliśmy do zabawy. Bawiliśmy się w oktagonie, gdzie były różne huśtawki i drabinki. Przeszliśmy labirynt, lecz najwięcej radości sprawiło nam przejście parku linowego.
Święto Niepodległości
Chcąc uczcić Święto Niepodległości obejrzeliśmy film o polskich symbolach narodowych – „Polak mały”. Rysowaliśmy flagę Polski, rozwiązywaliśmy zadania edukacyjne na tablicy: gra memory „Flagi”, wskazywaliśmy budowle w Polsce oraz w innych krajach Europy.
Miś Uszatek
We wrześniu i w październiku wysłuchaliśmy opowiadań z książki Czesława Janczarskiego pod tytułem „Miś Uszatek”. Obejrzeliśmy animowaną bajkę o misiu Uszatku i rysowaliśmy swojego bohatera.
Straż Miejska
W poniedziałek 7 listopada naszą grupę odwiedziła Pani ze Staży Miejskiej. Obejrzeliśmy mundur strażnika oraz przedmioty, które są mu potrzebne do pracy: notes, legitymacja, krótkofalówka, lizak, kamizelka odblaskowa. Najwięcej emocji było podczas oglądania kajdanek, chętne dzieci nawet je przymierzyły. Na zakończenie spotkania pochwaliliśmy się znajomością numeru alarmowego: 112.
Muchomory
Podczas rozmów o jesieni poznaliśmy grzyby trujące i jadalne. Najbardziej spodobał nam się muchomor, którego postanowiliśmy zrobić. W małych zespołach kolorowaliśmy kapelusz grzyba, a następnie przykleiliśmy po 3 kropki. Ostatnim zadaniem było porwanie krepiny i przyklejenie jej jako trawy.
Jesienne drzewa
Zachwyceni kolorami jesieni postanowiliśmy sami stworzyć kolorowe drzewa. Białe kartki papieru posmarowaliśmy klejem, na który przykleiliśmy kolorowe paski papieru – tak powstała korona drzewa.
Jesienne prace plastyczne
Spotkanie z architektem
W środę 28 września naszą grupę i grupę Biedronek odwiedziła mama Rozalki. Pani Magdalena opowiedziała nam o swojej pracy. Obejrzeliśmy projekty rozrysowane na papierze, ale i rysunek wykonany na komputerze. Dowiedzieliśmy się, jak należy być ubranym idąc na budowę. Rozwiązaliśmy quiz, dotyczący nazw różnych maszyn budowlanych. Na zakończenie naszego spotkania sami zaprojektowaliśmy swoje pokoje.
Zabawy z ciastoliną
We wtorek 27 września zajęcia rozpoczęliśmy od dzikich dance'ów z Biedronkami. Wspólnie tańczyliśmy i poruszaliśmy się do muzyki wraz z Akademią Lamy i Krokieta. Następnie mieliśmy okazję polepić ciekawe kształty z ciastoliny. Bawiliśmy się przy tym doskonale.
Dzień Kropki w Bibliotece
15 września nasza grupa odwiedziła Bibliotekę nr XXXIII. Pan oprowadził nas po poszczególnych pomieszczeniach. Poznaliśmy zasady obowiązujące podczas oglądania i czytania książek, oglądaliśmy różne książki. Wspólnie obejrzeliśmy książkę pt. „Naciśnij mnie”, następnie z kolorowych kółek wyczarowaliśmy własne obrazki. Na zakończenie spotkania pobawiliśmy się zabawkami.
Przedszkolaki na start
Wzmacniamy nasze mięśnie podczas zajęć sportowych.