Zamierzenia dyd.-wych.Język angielski

Witamy na stronie Mróweczek

Logo grupy "Mróweczek"

Witamy na stronie naszej grupy. Jesteśmy przedszkolakami, mamy 3 lata. Lubimy bawić się, śmiać i radośnie spędzać czas ze sobą oraz z naszymi Paniami. A bawią się i uczą z nami nauczycielki: Pani Sylwia i Pani Agnieszka, która jest dyrektorem naszego Przedszkola.

Z Panią Sylwią i Panią Agnieszką można kontaktować się wysyłając wiadomość mailową na poniższe adresy:

Jest też z nami Pani Agnieszka, która pomaga nam we wszystkim, jeśli trzeba i Pani Iryna, która porozumiewa się z nami w języku polskim i ukraińskim.oraz druga Pani Agnieszka, która również nam pomaga oraz dba o naszą salę i przynosi nam pyszne posiłki z kuchni.

Na tej stronie pokazujemy, jak miło i ciekawie spędzamy czas w Przedszkolu. Prezentujemy tu też ogłoszenia i ważne informacje dla rodziców.

Zapraszamy do uważnego śledzenia wpisów.

Dzień Babci i Dziadka

W czwartek 26 stycznia w naszej grupie odbyła się uroczystość przedszkolna z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na początku były występy, składanie życzeń i wręczenie upominków, a na zakończenie słodki poczęstunek.

Trzy dziewczynki w białych sukienkach i jedną w czerwonej oraz sześciu chłopców w niebieskich koszulach tańczą i śpiewają

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na spotkanie z nami!

Siedmiu chłopców w niebieskich koszulach oraz trzy dziewczynki w białych sukienkach i jedną w czarnej tańczą i śpiewają.
Odświętnie ubrane dzieci tańczą w parach lub w kółeczku z panią w biało-czarnej sukience.
Trójka dzieci: w środku chłopiec, po lewej i po prawej stronie dziewczynki w jasnych sukienkach siedzą przy stole i jedzą poczęstunek.

Bal karnawałowy

We wtorek 24 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na który przebraliśmy się za swoje ulubione postacie, świetnie się bawiliśmy do piosenek, zabaw i tańców o tematyce karnawałowej. Do radosnej zabawy zachęcali nas Państwo z Teatru Złoty Dukat.

Piątka dzieci przebranych za: policjanta, wróżkę, tygrysa, księżniczkę i spidermana tańczy w sali.
Grupka dzieci przebranych za: policjanta, księżniczki, wróżki, spidermana i tygrysa tańczy.
Dwóch chłopców tańczy. Jeden ma zielony strój, a drugi czarny.
Pani przebrana za wróżkę tańczy w parze z chłopcem w stroju tygryska.
Dziewczynki przebrane w stroje księżniczek i wróżek tańczą w kole.
Chłopiec w stroju tygrysa oraz pani w sukni balowej trzymają się za ręce.
Czwórka dzieci tańczy w kole przebranych w stroje karnawałowe: księżniczki, wróżki, spidermana i tygrysa oraz panie przebrane za wróżkę i czarownicę.

Renifery

Prace plastyczne dzieci, które leżą na stoliku. Na niebieskich kartkach zrobione są renifery z szarego papieru, naklejek z oczami oraz tekturowych paseczków.

Spotkanie świąteczne

Dwie panie siedzą obok dzieci. Wszyscy ubrani są w świątecznym klimacie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie na spotkanie świąteczne.

Ośmioro dzieci ubranych świątecznie, tańczą i śpiewają.
Pani nauczycielka w jasnobeżowej sukience, podpowiada dzieciom gesty. Obok niej siedzi rodzic, który robi zdjęcia występującym na scenie dzieciom.
Siedmioro dzieci ubranych świątecznie, tańczą do piosenki. W tle widać świąteczną dekoracje.

Wszyscy są ważni

Od 5 do 9 grudnia realizowaliśmy w naszej grupie temat pt. "Wszyscy są ważni". Zapoznaliśmy się z zawodem kucharki i sprzedawcy. Z tej okazji odwiedziliśmy naszą przedszkolną kuchnię i panie kucharki: Agnieszkę i Joannę. Panie opowiedziały nam o tym, jak wygląda praca kucharza i pokazały, jak wyrasta ciasto na bułeczki drożdżowe, które specjalnie przygotowały dla nas na podwieczorek. Oprócz tego stworzyliśmy w naszej sali kącik kuchenny i sklepowy, gdzie mogliśmy wcielać się w różne role podczas zabawy swobodnej. Samodzielnie też projektowaliśmy nasze ulubione dania: przyklejając odpowiednie elementy na papierowe talerze. Uczyliśmy się rozpoznawać akcesoria kuchenne za pomocą dotyku.

Grupka dzieci, ogląda pomieszczenie kuchenne, w którym znajduje się kuchenka gazowa oraz waga kuchenna.
Grupka dzieci, ogląda przedszkolną kuchnię. W tle widać krajalnicę.
3 dzieci: chłopiec w czarnej bluzie i jasnoszarych spodniach, dziewczynka w żółtej bluzce i żółtych spodniach oraz jeszcze jedna dziewczynka w różowej bluzie z kotkiem i czarnych spodniach, z opaską na oczach, która za pomocą dotyku rozpoznaje akcesoria kuchenne znajdujące się w magicznym worku.
Dwie dziewczynki wykonują prace plastyczną przy stoliku. Jedna ma na sobie bluzkę w kolorze pomarańczowym, a druga w żółtym.
Dwa papierowe talerze, wyklejone są czerwonymi i czarnymi kwadracikami z papieru oraz żółtymi paskami.

Pasowanie na Przedszkolaka

Pani Dyrektor w sukience w kwiaty pasuje dużym czerwonym ołówkiem dziewczynkę w żółtym birecie i granatowej spódniczce oraz bluzce na przedszkolaka.

Pierwszy występ artystyczny w naszym wykonaniu za nami! Udało nam się oswoić z tremą i występ przed publicznością nie był taki straszny. Obecność rodziców dodawała nam odwagi, za co gorąco dziękujemy!

Nauczycielka w szarej marynarce w kratkę i szarej spódnicy prowadzi dzieci za ręce, które idą gęsiego i śpiewają piosenkę.
Dzieci ustawione w pociąg idą za nauczycielką.
Dzieci tańczą w parach, a w tle siedzą rodzice oglądający występ i robią zdjęcia aparatem w telefonie.
Przy stoliku siedzą 2 dziewczynki w granatowych sukienkach i jedna w sukience w czerwoną - czarną kratkę oraz zielonym birecie.
Przy stołach siedzą dzieci z rodzicami i jedzą poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Pani Dyrektor oraz nauczycielka stoją obok dzieci w czerwonych, żółtych, zielonych oraz niebieskich biretach i trzymających dyplomy. Za nimi napis pasowanie i kolorowe balony.
Bardzo dziękujemy Mamie Marcela za piękne "Mróweczkowe" medale,
wykonane własnoręcznie specjalnie dla nas.

2 złote medale, z jednej strony jest wygrawerowana mróweczka, a z drugiej strony napis Przedszkole nr 148 oraz data: 2022 rok.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom,
którzy przynieśli pyszności na stoły i uświetnili tym uroczystość.

Serdecznie dziękujemy

Wszystkim Rodzicom

za przyniesione ryzy papieru.

Wycieczka do Dyniolandii

Nasza pierwsza wycieczka udała się znakomicie. Na początek doiliśmy krowy, z niewielką pomocą "Pani Przewodniczki", a następnie mieliśmy czas na zabawę: zjeżdżaliśmy na tyrolce, wspinaliśmy się po parku linowym, huśtaliśmy na huśtawce, szukaliśmy wyjścia z labiryntu. Po dniu pełnym wrażeń - zasnęliśmy w mgnieniu oka.

Chłopiec w granatowej kurtce i czapce oraz żółtej kamizelce doi krowę.
Dziewczynka w białej czapce, srebrnej kurtce oraz żółtej kamizelce, znajduję się w labiryncie.
3 chłopców i 1 dziewczynka w żółtych kamizelkach, idą po wiszącej na linach drewnianej kładce.
Piątka dzieci w żółtych kamizelkach, wspina się po siatce.
Chłopiec w żółtej kurtce i dziewczynka w różowej kurtce, śpią w autokarze zmęczeni po podróży.

Przygotowania do zimy

Od 2 do 18 listopada  skupiliśmy się na tematyce, dotyczącej przygotowania się do zimy. Poznaliśmy ptaki, które odlatują na zimę do ciepłych krajów i te, które zostają w Polsce. Bawiliśmy się piórkami - rozwijając prawidłowe gospodarowanie oddechem. Wykonaliśmy również prace plastyczne: "Ptaszki z plasteliny" oraz "Jesienny nastrój" , tworząc, za pomocą białej i czarnej farby, jesienną szarugę.

Chłopiec w żółtej bluzce w czarne gwiazdki za pomocą białej i czarnej farby maluje pędzelkiem jesienną szarugę.
Prace plastyczne wykonane przez dzieci: kontury ptaków wyklejone żółtą i pomarańczową plasteliną.
Chłopiec w niebieskiej bluzce z misiem oraz dziewczynka w szarej bluzce w czarne kropeczki i serduszka, przekazują sobie niebieskie piórko za pomocą oddechu.

Dary Jesiennej Wróżki

W październiku  poznawaliśmy "Dary Jesiennej Wróżki" za pomocą dotyku, próbując odgadnąć, co takiego kryje się w magicznym worku. Układaliśmy pierwsze rytmy, dowiedzieliśmy się, że istnieją grzyby jadalne i trujące, rysowaliśmy grzybki po śladzie na monitorze multimedialnym, a także lepiliśmy je z plasteliny i kasztanów. Udało nam się też wykonać piękne prace plastyczne: "Panią Jesień" oraz "Gruszkę".

Na podłodze widać ciemnoniebieskie chmury i błękitne kropelki wody ułożone w rytmie naprzemiennym.
Na podłodze siedzą 3 dziewczynki. Po lewej stronie siedzi dziewczynka w bluzce w gwiazdki, w środku siedzi dziewczynka w bluzce z myszką Miki i kaczorem Donaldem, a po prawej stronie dziewczynka w żółtej bluzce z trójkącikami. Dziewczynka po prawej stronie wyjmuje z worka jesienne dary przyrody.
Trójka dzieci siedzi przy stole i lepi grzyby z plasteliny i kasztanów. W środku siedzi dziewczynka w bluzce z Elsą "Z krainy Lodu".
Trójka dzieci siedzi przy stole: po lewej stronie dziewczynka z warkoczykiem i kokardą we włosach w białej bluzce, chłopca w pomarańczowej bluzce, a po prawej stronie dziewczynka w białej bluzce w żółte paski. Dzieci lepią grzyby z plasteliny i kasztanów.
Grupka dzieci siedzi na podłodze i ogląda filmik edukacyjny o grzybach jadalnych i trujących na monitorze.
Na parapecie widać grzyby, ulepione przez dzieci z kasztanów i białej plasteliny.
Praca plastyczna wykonana przez dzieci: Pani Jesień w czerwonych włosach wykonanych z włóczki, zielonej sukience z motywem jarzębiny na żółtym tle.
Prace plastyczne dzieci: Gruszki pomalowane żółtą farbą za pomocą gąbki.
Chłopiec w pomarańczowej bluzce, rysuje grzyby po śladzie na monitorze multimedialnym.

Gimnastyka z magiczną kostką

We wtorek 13 września bawiliśmy się z magiczną kostką, wykonując różne ćwiczenia gimnastyczne: przysiady, skłony, podskoki, pajacyki, czy bieg w miejscu. Dzięki temu mogliśmy rozwijać swoją sprawność ruchową, ale również ćwiczyliśmy percepcję wzrokową i kształtowaliśmy umiejętność naśladowania ruchem różnych postaci.

Dzieci wykonują pajacyki naśladując panią.
Chłopcy w niebieskiej bluzie i zielonej bluzie z pieskami wykonują pajacyki.
Dziewczynka w różowej bluzce rzuca białą kostką z narysowanymi niebieskimi postaciami wykonującymi ćwiczenia gimnastyczne.
Dzieci wykonują pajacyki patrząc na panią.

Serce dla każdego

Kartki A4 z sercami pomalowanymi przez dzieci czerwoną farbą za pomocą gąbki.

W poniedziałek 12 września poznaliśmy nową technikę plastyczną - malowanie gąbką. Uczyliśmy się też rozpoznawać kolor czerwony. Po wysłuchaniu wiersza Czesława Janczarskiego pt. "Koledzy", każdy dowiedział się, w jaki sposób może zaprosić inną osobę do wspólnej zabawy. Wykonane przez nas serduszka przypominają nam o tym, że zawsze warto być życzliwym.

Dziecko maluje serce gąbką, maczając ją w czerwonej farbie.
Dziecko maluje serce gąbką, maczając ją w czerwonej farbie.

Wspólne zabawy

Wspólne zabawy zaczęliśmy od poznania swoich imion i tego, co lubimy najbardziej. Zabawy z chustą animacyjną zawsze sprawiają najwięcej radości.

Na zdjęciu widać dzieci stojące w kółeczku, które trzymają w rękach chustę animacyjną i podrzucają ją do góry.

Pierwszy dzień w przedszkolu

Pierwszego dnia w przedszkolu wszyscy malowaliśmy swoje rączki farbami, by później odcisnąć je na arkuszu papieru, tworząc w ten sposób wspólnie "Drzewko Przyjaźni".

Drzewo z liśćmi w jesiennych kolorach w kształcie odciśniętych rączek dzieci.