Witamy na stronie Mróweczek

Logo grupy "Mróweczek"

Witamy na stronie naszej grupy. Jesteśmy przedszkolakami, mamy 3 lata. Lubimy bawić się, śmiać i radośnie spędzać czas ze sobą oraz z naszymi Paniami. A bawią się i uczą z nami nauczycielki: Pani Sylwia i Pani Agnieszka, która jest dyrektorem naszego Przedszkola. Języka angielskiego uczy nas Pani Marta.

Z Panią Sylwią i Panią Agnieszką można kontaktować się wysyłając wiadomość mailową na poniższe adresy:

Jest też z nami Pani Agnieszka, która pomaga nam we wszystkim, jeśli trzeba oraz druga Pani Agnieszka, która również nam pomaga oraz dba o naszą salę i przynosi nam pyszne posiłki z kuchni.

Gimnastyka z magiczną kostką

We wtorek 13 września bawiliśmy się z magiczną kostką, wykonując różne ćwiczenia gimnastyczne: przysiady, skłony, podskoki, pajacyki czy bieg w miejscu. Dzięki temu mogliśmy rozwijać swoją sprawność ruchową, ale również ćwiczyliśmy percepcję wzrokową i kształtowaliśmy umiejętność naśladowania ruchem różnych postaci.

Dzieci wykonują pajacyki naśladując panią.
Chłopcy w niebieskiej bluzie i zielonej bluzie z pieskami wykonują pajacyki.
Dziewczynka w różowej bluzce rzuca białą kostką z narysowanymi niebieskimi postaciami wykonującymi ćwiczenia gimnastyczne.
Dzieci wykonują pajacyki patrząc na panią.

Serce dla każdego

Kartki A4 z sercami pomalowanymi przez dzieci czerwoną farbą za pomocą gąbki.

W poniedziałek 12 września poznaliśmy nową technikę plastyczną - malowanie gąbką. Uczyliśmy się też rozpoznawać kolor czerwony. Po wysłuchaniu wiersza Czesława Janczarskiego pt. "Koledzy", każdy dowiedział się, w jaki sposób może zaprosić inną osobę do wspólnej zabawy. Wykonane przez nas serduszka przypominają nam o tym, że zawsze warto być życzliwym.

Dziecko maluje serce gąbką, maczając ją w czerwonej farbie.

Wspólne zabawy

Wspólne zabawy zaczęliśmy od poznania swoich imion i tego, co lubimy najbardziej. Zabawy z chustą animacyjną zawsze sprawiają najwięcej radości.

Na zdjęciu widać dzieci stojące w kółeczku, które trzymają w rękach chustę animacyjną i podrzucają ją do góry.

Pierwszy dzień w przedszkolu

Pierwszego dnia w przedszkolu wszyscy malowaliśmy swoje rączki farbami, by później odcisnąć je na arkuszu papieru, tworząc w ten sposób wspólnie "Drzewko Przyjaźni".

Drzewo z liśćmi w jesiennych kolorach w kształcie odciśniętych rączek dzieci.