W BIBLIOTECE

To już ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. Rozmawialiśmy o miejscach, w których można spędzać wakacje, co zabrać ze sobą, by odpoczynek był udany. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa: jak się zachować, gdy się zgubimy, gdzie wolno się kąpać. Na zakończenie ozdobiliśmy teczki do których będziemy zbierać pamiątki z wakacji.

galeria...

MECZ PRZYJAŹNI

We wtorek 19 czerwca odwiedziliśmy Przedszkole nr 344, gdzie rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Wszyscy bardzo dobrze sobie radziliśmy. Pojawiły się nawet pierwsze talenty, zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek. Nasza grupa zwyciężyła 7:3.

galeria...

BRAWO!!!

RODZICE CZYTAJĄ

Dzisiaj odwiedziła nas mama Anielki i przeczytała nam bajkę w języku angielskim pt. "The Gruffalo", napisaną przez Julię Donaldson. Dzięki niej poszerzyliśmy swoje słownictwo, a dodatkowo było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Serdecznie dziękujemy mamie Anielki za odwiedziny 🙂

WARSZTATY BALONOWE

W czwartek 14 czerwca odwiedziła nas Pani Ewa, która przeprowadziła z nami warsztaty balonowe. Mieliśmy okazję samodzielnie spróbować zrobić cuda z balonów, opaski na głowę, kwiatki, zwierzaki itp.

Pani Ewie bardzo dziękujemy za super zabawę!

galeria...

DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE

W poniedziałek 28 maja odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 157 w Warszawie. Przeprowadzili oni z nami różnego rodzaju doświadczenia chemiczne.

galeria...

ZABAWY Z GLINĄ

W piątek 25 maja odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie. Nasi goście przeprowadzili z nami zajęcia na temat gliny. Dowiedzieliśmy się, co można zrobić z gliną oraz jak w przeszłości była wykorzystywana. Tematem zajęć była wiosenna łąką.

galeria...

ARCHI-PRZYGODY CZ. 9

W piątek 25 maja odbyły się ostatnie zajęcia w ramach programu ARCHI - Przygoda. Podsumowując wszystkie spotkania wykonaliśmy makietę miasta. Każdy wykonał swój projekt, który został położony na planszy zaprojektowanej przez Piotra i Arka.

Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie za prowadzone zajęcia.
Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

galeria...

DZIEŃ RODZINY

W czwartek 24 maja z okazji Dnia Rodziny gościliśmy naszych rodziców. Po krótkim występie rodzice wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Wykorzystując zgromadzone produkty spożywcze zrobiliśmy szaszłyki. Pani Renata zapoznała nas ze sposobem zrobienia sosu do polania zielonych warzyw.

Wiele zabawy było podczas robienia kulek mocy z niespodzianką. Warsztaty zakończyły się degustacją owocowego koktajlu. Wszyscy dzielnie sobie poradziliśmy.

Naszych rodziców czekało jeszcze jedno zadanie – odszukanie rodzinnego portretu.

galeria...

OLIMPIADA SPORTOWA

Dzisiaj gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 344. Chcąc się poznać zorganizowane zostały zawody sportowe, podczas których braliśmy udział w różnych konkurencjach. Wiele radości sprawiło nam przeciąganie liny i chodzenie z kubeczkiem napełnionym wodą.

Nasza pani Dyrektor wręczyła nam  medale i pogratulowała wspaniałej zabawy.
Po poczęstunku zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie 🙂

Już nie możemy się doczekać następnego spotkania.

galeria...

MLECZNE, STAŁE, ZDROWE

Dzisiaj gościliśmy panią stomatolog.
Rozmawialiśmy o zębach mlecznych i stałych oraz o tym, jak należy o nie dbać.

Pani pokazała nam prawidłowe mycie zębów oraz jak należy je nitkować.
W parach przećwiczyliśmy prawidłowe nitkowanie zębów.

ARCHI – PRZYGODY CZ. 9

W piątek 18 maja mieliśmy kolejne spotkanie z cyklu Archi-przygody. Tym razem na mapie przedszkola zaznaczaliśmy kolorowymi chorągiewkami znane nam miejsca, opowiadaliśmy, co nam się podoba, a co byśmy zmienili.

Mówiliśmy też o rodzajach terenów zielonych w mieście, do czego nam są potrzebne. Jednak najbardziej podobało nam się robienie własnego ogródka w słoiku.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

W poniedziałek 14 maja w Domu Kultury Kadr odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Wiosna w zielonych okularach – przyroda Polski'', organizowanego przez Przedszkole nr 244 "Niegocińskie skrzaty" w Warszawie.

I miejsce w kategorii dzieci czteroletnich zajęła Anielka.

II miejsce w kategorii dzieci pięcioletnich zajęła Helenka.

GRATULUJEMY!!!

ARCHI – PRZYGODY CZ. 8

Pani Paulina pokazała nam zdjęcia przedstawiające różne konstrukcje.
Sami spróbowaliśmy stworzyć przejazd wykorzystując krzesełka i deskę.

Na zakończenie spotkania w grupach budowaliśmy własne budowle, które wyszły wspaniale.

galeria...

BIEDRONKI W BIBLIOTECE

W czwartek 10 maja, w ramach tygodnia bibliotek, uczestniczyliśmy w przedstawieniu Teatru Arlekin. Murzynek Mambo, po zamieszkania w dżungli chce znaleźć przyjaciela. Żadne zwierzę: papuga, wąż i małpka nie chcą się z nim zaprzyjaźnić.

Sytuacja się zmienia, gdy Mambo wyciągnął cierń z łapy lwa Leona.

Dzięki tej bajce dowiedzieliśmy się, że każdy zasługuje, by mieć przyjaciół.

KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY

We wtorek naszą grupę odwiedziła żyrafa Ola, z którą zatańczyliśmy. Wysłuchaliśmy opowiadania o Małgosi, która chciała sama bawić się na zjeżdżalni i nie pozwalała innym dzieciom bawić się w tym samym miejscu.

Ułożyliśmy ilustracje zgodnie z kolejnością zdarzeń. Każdy otrzymał pamiątkowy znaczek, a na zakończenie spotkania przytuliliśmy się do żyrafy. Chcąc pamiętać o spotkaniu chętne dzieci pokolorowały otrzymany rysunek.

galeria...

DZIEŃ ZIEMI

W piątek 20 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi zaprosiliśmy Mróweczki na wspólne zajęcia. Odbył się quiz ekologiczny, podczas którego zarówno my, jak i maluszki wykazaliśmy się dużą wiedzą, a w nagrodę otrzymaliśmy kolorowanki. Doskonale też poradziliśmy sobie z segregowaniem śmieci.

Po południu poznaliśmy psa Pucusia, który pomógł przyjaciołom dbać o środowisko.
Pokolorowaliśmy rysunki z książki, a Adaś rozwiązał krzyżówkę.

galeria...

W BIBLIOTECE

W czwartek 19 kwietnia odwiedziliśmy bibliotekę. Na mapie wskazywaliśmy miejsca występowania wody słodkiej i słonej. Dowiedzieliśmy się o mieszkańcach Ghany, gdzie wody pitnej jest bardzo mało. Po obejrzeniu filmu o losach Aiszy, dziewczynki spróbowały utrzymać na głowie butelkę wody. Poznaliśmy przygody zwierząt, które straciły dom po wycięciu drzew.

Na zakończenie spotkania ozdobiliśmy skrzydła motyla i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wracając do przedszkola nasze motyle pięknie poruszały skrzydłami na wietrze.

galeria...

WIELKI SŁOŃ CZ. 6

W środę 18 kwietnia odbyło się piąte spotkanie w ramach programu "Wielki słoń". Podczas wysłuchania opowiadania o nowej przygodzie słonika dowiedzieliśmy się, jak zaprotestował, gdy hipopotam zabrał jego łopatkę. Chętne dzieci przećwiczyły umiejętność protestowania, gdy ktoś nas zaczepia. Na kartkach obrysowaliśmy swoją dłoń i śpiewaliśmy słowo STOP.

WIELKI SŁOŃ CZ. 4

W poniedziałek 16 kwietnia odbyło się czwarte spotkanie z rodziną słoni. Na początku obejrzeliśmy rysunki wykonane przez naszych rodziców. Wysłuchaliśmy opowiadania, jak słonik się zdenerwował i jak poradził sobie ze swoją złością, a następnie narysowaliśmy, jak my radzimy sobie ze swoją złością.