ZWROTY ZA DYŻUR WAKACYJNY

Informujemy, że zwrot za nieobecność dziecka w przedszkolu podczas dyżuru wakacyjnego należy odebrać w naszej placówce u kierownika gospodarczego w dniach od 26.08.2019 r. do 06.09.2019 r.

PRZYJAŹŃ JEST BARDZO WAŻNA
– BIEDRONKI I KRASNALE

Ostatniego dnia dyżuru, czyli w piątek 26 lipca,  grupa Biedronek i Krasnali wspólnie wzięła udział w zajęciach na temat przyjaźni. Dzieci rozmawiały o zawartych przyjaźniach w czasie dyżuru wakacyjnego. Przedszkolaki wymieniały cechy, jakie według nich powinien mieć prawdziwy przyjaciel. Następnie wyklejały figurami geometrycznymi kontury obrysowanej postaci. Na koniec razem wspólnie zatańczyły.

galeria...

KUCHNIA MOLEKULARNA TYGRYSKÓW

W piątek 26 lipca Zuzia W. zaskoczyła grupę Tygrysków niesamowitymi zajęciami, przeprowadzonymi z okazji jej urodzin. Tygrysy uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, podczas których miały okazję dowiedzieć co nieco na temat kuchni molekularnej oraz poeksperymentować z potrawami. Samodzielnie wykonały lody molekularne, wypiły parującego drinka, spróbowały listków bazylii zalanej ciekłym azotem (który był największą frajdą podczas zajęć. Przedszkolaki przyrządziły makaron z soku Kubuś, zobaczyły, co dzieje się z balonem i dywanem zalanym ciekłym azotem.

Bardzo dziękujemy Zuzi i jej Rodzicom za wspaniałe zajęcia!

galeria...

MALOWANIE W OGRODZIE

W czwartek 25 lipca przedszkolaki miały okazję zamienić się w małych artystów. Dzieci malowały w ogrodzie farbami, kredkami oraz kredą na małych, większych i całkiem dużych powierzchniach.

galeria...

EKSPERYMENTY

W środę 24 lipca w naszym przedszkolu odbył się dzień eksperymentów. W każdej grupie dzieci przeprowadzały doświadczenia. Przedszkolaki obserwowały miedzy innymi reakcję barwników na kontakt z sodą oczyszczoną oraz olejem, przekuwały balon wykałaczką, zobaczyły, jak olej zamienia się miejscami z wodą w szklance, jak jajko przeciska się przez wąską szyjkę od butelki, a następnie wybucha. Wykonały doświadczenie ze znikającym pieprzem oraz butelkową korbkę.

Mróweczki

Tygrysy i Biedronki

DISNEY ENGLISH

W środę 24 lipca w każdej grupie odbyły się zajęcia pokazowe Disney English, podczas których dzieci utrwaliły liczby oraz zwroty w języku angielskim.

galeria...

ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

We wtorek 23 lipca wszystkie nasze przedszkolaki miały okazję przejść się przedszkolną ścieżką sensoryczną. Bosymi stopami  spacerowały po korze, kamieniach, piasku, makaronie, piankach, woreczkach, orzechach, drewnie, ryżu i wielu innych materiałach. Dla najbardziej odważnych czekały szyszki.

Ze ścieżki dzieci będą również korzystać na placu zabaw.

galeria...

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKAMI MIEJSKIMI

W poniedziałek 15 lipca nasze przedszkolaki spotkały się ze strażnikami miejskimi. Panowie przeprowadzili z dziećmi zajęcia dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci dowiedziały się, gdzie można bezpiecznie korzystać z kąpielisk. Zobaczyły film edukacyjny, przedstawiający sposób, w jaki psy pomagają ludziom, policjantom, strażakom, czy dzieciom. Utrwaliły również prawidłowe zachowania podczas kontaktu z obcym psem.

Biedronki i Tygrysy

DYŻUR WAKACYJNY

Nasze Przedszkole pełni dyżur wakacyjny w II turnusie, tj. od 15 do 26 lipca 2019 r.

Prosimy rodziców o przygotowanie dla dziecka:

 • podpisanego cienkiego kocyka lub prześcieradła do przykrycia podczas leżakowania o wymiarach 140/65 (tylko dla dzieci 3-letnich),
 • podpisanego małego ręcznika o wymiarach 60/35,
 • podpisanego worka z kompletem ubrań na zmianę,
 • kapci,
 • nakrycia głowy,
 • podpisanego kubeczka na wodę do picia
 • chusteczki higieniczne "wyciągane" – duże opakowanie 100 szt.
 • chusteczki mokre.

Prosimy Rodziców dzieci (tylko tych niebędących naszymi wychowankami) o dostarczenie w pierwszym dniu dyżuru:

ZGŁASZANIE NIEOBECNOŚCI

Zgłaszanie nieobecności dziecka w przedszkolu odbywa się poprzez system SMS na numer: 723 245 922 do godz. 8.30. W treści SMS-a należy podać imię i nazwisko dziecka, grupę oraz datę nieobecności. W przypadku braku zgłoszenia i nieobecności dziecka bądź zgłoszenie nieobecności po godzinie 8.30 będzie naliczona opłata za żywienie w danym dniu.

Dyplom z podziękowaniami dla przedszkola nr 148 za udział w akcji Nakrętka

Plakat promujący akcję Nakrętka Dyplom z podziękowaniami za udział w akcji Nakrętka

DNI ADAPTACYJNE

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które od września tego roku rozpoczną przygodę z naszym Przedszkolem na zebranie informacyjne, które odbędzie się

24.06.2019 r. (poniedziałek), o godz. 17.00.

Dzieci natomiast wraz z rodzicami zapraszamy na dni adaptacyjne w dniach

25 – 26.06.2019 r. (wtorek – środa) w godz. 16.00 – 17.00.

Prosimy, by dzieci oraz rodzice przynieśli obuwie na zmianę.

ZABAWY W DIGILOO

W środę 19 czerwca Rada Rodziców przygotowała dla naszych przedszkolaków niespodziankę na zakończenie roku szkolnego – zabawa w Fun Parku Digiloo. Po przybyciu na miejsce dzieci od razu rozbiegły się na zjeżdżalnie, trampoliny, samochody, tunele i drabinki.

Po udanej i aktywnej zabawie i po powrocie do przedszkola na wszystkie dzieci czekała jeszcze jedna, tym razem  słodka niespodzianka: lody!

galeria...

ZABAWY W OGRODZIE

Przedszkolaki bardzo lubią zabawy na powietrzu, spędzają więc w ogrodzie sporo czasu korzystając z wiosenno-letniej pogody w otoczeniu drzew. Bardzo spodobały im się również podwieczorki pod chmurką.

galeria...

BIEDRONKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 157

W piątek 14 czerwca Biedronki, jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego odwiedziły Szkołę Podstawową nr 157, gdzie zobaczyły, jak pracują uczniowie, jak wyglądają sale oraz jak przebiega nauka. Wkrótce przecież sami będą uczniami.

galeria...

INDIANIE  I KOWBOJE W OKAPI TRAVEL

W środę 12 czerwca wszystkie dzieci z naszego przedszkola pojechały na całodzienną  wycieczkę do "Okapi Travel" w Dębe Wielkim, gdzie czekało na nie mnóstwo ciekawych atrakcji pod hasłem "Indianie i kowboje". Był więc kręty labirynt, kręcenie wielkiego koła, tor przeszkód, zabawa na wozach z dalekiego zachodu, przeciąganie liny, sprawnościowe konkurencje grupowe i inne. Nie zabrakło oczywiście dużej ilości wody i coś smacznego na ząb, m.in. ulubiona "pomidorówka" i kiełbasa z grilla.

To był bardzo ciekawy i intensywny dzień.

Mróweczki

Krasnale

Tygrysy

Biedronki

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO TYGRYSKÓW

We wtorek 11 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie roku szkolnego u Tygrysków. Przedszkolaki przedstawiły zgromadzonym rodzicom montaż słowno-muzyczno-taneczny o tematyce pirackiej. Było wesoło, kolorowo i zabawnie. Następnie dzieci wraz z rodzicami obejrzeli prezentację – migawki z życia grupy z minionego roku. Było dużo radości, zaskoczenia i... łez wzruszenia.

Po części artystycznej rodzice, którzy aktywnie i w szczególny sposób aktywnie działali na rzecz grupy i całego przedszkola otrzymali symboliczne podziękowania. Natomiast dzieci, które żegnają się z przedszkolem, by we wrześniu rozpocząć przygodę ze szkołą odebrali z rąk Pani dyrektor i nauczycielki pamiątkowe dyplomy oraz książki.

Na koniec wszyscy udali się na pyszny poczęstunek, gdzie królowała pizza oraz owoce.

galeria...

ZABAWY Z ANGIELSKIM W OGRODZIE

We wtorek 11 czerwca nasze przedszkolaki nietypowo bawiły się w ogrodzie przedszkolnym – Pani Małgosia zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy z piosenkami w języku angielskim. Dzieci ze wszystkich grup chętnie i z radością integrowały się śpiewając i ilustrując treści ulubionych utworów ruchem.

galeria...

WYCIECZKA DO OKAPI TRAVEL

W środę 12 czerwca br. dzieci z naszego Przedszkola jadą na wycieczkę do „Okapi Travel” w Dębe Wielkim.

Wyjazd planowany jest o godz. 9:00, w związku z tym śniadanie będzie o godz. 8:15.

Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do przedszkola w tym dniu odpowiednio wcześnie.

Powrót z wycieczki do przedszkola ok. godz. 16.00.

 

WAŻNE INFORMACJE!

Prosimy, by dzieci w tym dniu były odpowiednio ubrane, stosownie do warunków pogodowych, tj. miały wygodne, najlepiej dresowe ubranie, obuwie „pełne” (NIE typu klapki),

KONIECZNIE czapkę na głowę.

Prosimy nie dawać dzieciom żadnych plecaków, jedzenia, picia, zabawek.

Prowiant w pełni zapewnia przedszkole.

Rodziców dzieci, które źle znoszą podróż autokarem prosimy o zgłaszanie tego faktu nauczycielkom i zaopatrzenie dzieci w odpowiednie środki przeciw chorobie lokomocyjnej.

DZIEŃ MAMY I TATY
ORAZ ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA BIEDRONEK

W poniedziałek 10 czerwca najstarsze przedszkolaki uroczyście świętowały Dzień Mamy i Taty oraz zakończenie edukacji przedszkolnej i z tej okazji zaprezentowały specjalny program artystyczny przed widownią, na której zasiedli rodzice. Biedronki pięknie zatańczyły Poloneza, po czym recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach muzycznych  i tańczyły.

Po występie wręczono podziękowania rodzicom, którzy z dużym zaangażowaniem udzielali się i uczestniczyli w życiu przedszkola, po czym każdy przedszkolak, który od września rozpocznie przygodę ze szkołą otrzymał dyplom ukończenia przedszkola i wyprawkę w postaci książek. Każde dziecko z grupy otrzymało też pamiątkowe tablo grupowe.

Na koniec wszyscy udali się na pyszny poczęstunek.

Wszystkim przedszkolakom, kończącym nasze przedszkole,
życzymy samych sukcesów w szkole.

galeria...

DZIEŃ MAMY I TATY U KRASNALI

W poniedziałek 10 czerwca Krasnale gościły w przedszkoli swoich rodziców na uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny śpiewając piosenki, recytując wiersze i tańcząc. Na koniec złożyły życzenia i wręczyły swoim bliskim prezenty samodzielnie przygotowane w przedszkolu.

Wszystkim Mamusiom i Tatusiom życzymy 1OO lat!

galeria...

PIZZA W OGRODZIE

W piątek 7 czerwca przedszkolaki, korzystając z uroków słonecznej pogody, piknikowo spędziły czas po obiedzie w ogrodzie. Wielką atrakcją okazał się podwieczorek na powietrzu i pyszna pizza. Radości było co niemiara.

galeria...

DZIEŃ MAMY I TATY

W poniedziałek 3 czerwca odbyły się dwie uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty: w Mróweczkach i w Tygryskach. Przedszkolaki zaprezentowały ukochanym Rodzicom piękne programy artystyczne, w których recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i grały na instrumentach. Małe pociechy wręczyły też swoim bliskim prezenty, przygotowane specjalnie na tę okoliczność w przedszkolu. Było więc miło, radośnie i wesoło.

Kochani Rodzice, jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Mróweczki

Tygryski

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

W trosce o bezpieczeństwo naszych wychowanków zostały opracowane system oraz procedury bezpieczeństwa, obowiązujące w naszym Przedszkolu. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią, zawartą w niżej prezentowanych dokumentach:

Dyplom za udział w akcji Góra Grosza
Pisemne podziękowanie za udział w akcji Góra Grosza

BIEDRONKI I TYGRYSY W BIBLIOTECE

W czwartek 30 maja Tygrysy i Biedronki odwiedziły bibliotekę, gdzie spotkały się z autorką opowiadań dla dzieci, Panią Moniką Oworuszko. Autorka opowiedziała przedszkolakom o tym, w jaki sposób powstają książki oraz przybliżyła im bohaterów swoich opowiadań “Walenty i spółka”. Pani Monika poprowadziła również z dziećmi rozmowę na temat zdrowego odżywiania.

UKWIECAMY TEREN WOKÓŁ PRZEDSZKOLA

Maj to miesiąc pełen kwiatów. Nie może więc i u nas ich zabraknąć. Dlatego też wspólnie z naszymi przedszkolakami ukwiecamy teren przy naszym przedszkolu.

Dziękujemy rodzicom za zakup kwiatów,
a dzieciom za samodzielne ich sadzenie.

galeria...

ZAKOŃCZENIE ANGIELSKIEGO W BIEDRONKACH

W środę 29 maja Biedronki zaprezentowały swoim rodzicom program muzyczno-taneczny, będący podsumowaniem tego, czego nauczyły się w przedszkolu na zajęciach z języka angielskiego. Do wspólnej zabawy zostali również zaproszeni goście. Było wesoło, śmiesznie i zabawnie.

Dziękujemy rodzicom za super zabawę.

galeria...

KONCERT DUDUSIA I GUCIA

We wtorek 28 maja nasze przedszkole odwiedzili Duduś oraz Gucio, którzy opowiedzieli dzieciom legendę o chmurce, dzięki której na pustyni powstała oaza. Opowieść umilali graniem na kieliszkach z wodą oraz instrumencie wykonanym z kaktusa “Deszcz”.

Mróweczki i Krasnale

Biedronki i Tygrysy

PIKNIK RODZINNY “WIOSENNA ORKIESTRA”

W poniedziałek 27 maja odbył się w naszym przedszkolu Piknik Rodzinny. Zabawę umilali dzieciom i rodzicom Gucio i Duduś 🙂 Podczas pikniku zostały również wręczone nagrody i dyplomy za udział w konkursie na najciekawszy instrument muzyczny “Wiosenna Orkiestra”. Uczestnicy konkursu wspólnie z Guciem i Dudusiem zagrali na własnoręcznie wykonanych instrumentach piękny koncert.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim rodzicom za wspólną zabawę oraz za pomoc przy organizacji pikniku.

galeria...

Plakat zapraszający na piknik rodzinny

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

"MAŁY EUROPEJCZYK"

W poniedziałek 20 maja w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzydzielnicowego Konkursu Plastycznego “Mały Europejczyk”, organizowanego przez naszą placówkę. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy na temat Unii Europejskiej. Gospodarzem spotkania były grupy Biedronek oraz Tygrysów. Przedszkolaki zaprezentowały dla przybyłych gości krótki występ związany z Unią Europejską, po czym każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplomy i nagrody.

Miło nam również poinformować, że Nina K. z grupy Biedronek zajęła w konkursie II miejsce, a Maritka z Tygrysów zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy również sponsorom uroczystości Centrum Edukacji Europejskiej oraz sieci sklepów Selgros.

galeria...

plakat zachęcający rodziców do przynoszenia roślin do ogrodu

TYGRYSKI I BIEDRONKI W SZKOLE POŻARNICZEJ

W poniedziałek 13 maja Tygrysy i Biedronki odwiedziły Szkołę Służby Pożarniczej przy ulicy Słowackiego. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Przypomniały sobie numery alarmowe oraz jak zachować się w razie pożaru. Jednak największe emocje wzbudził pokój do ćwiczeń. Przedszkolaki miały szansę zobaczyć, jak wygląda zadymiony pokój w czasie pożaru. Dzieci przećwiczyły również prawidłowy sposób ewakuacji z takiego miejsca.

Tygrysy

Biedronki

logo rowerowego maja

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce, promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji pro rowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach, czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat grupowy; w przypadku maluszków liczy się przyjazd z rodzicem wspólnie na rowerze 🙂 Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy na stronę kampanii, by poznać więcej szczegółów: Rowerowy Maj

Zachęcamy wszystkich naszych przedszkolaków wraz z rodzicami do aktywnego udziału w kampanii Rowerowy Maj. Nasz parking rowerowy czeka.

WIOSNA W ZIELONYCH OKULARACH

W czwartek dwie reprezentantki naszego przedszkola z grupy Biedronek uczestniczyły w rozstrzygnięciu XI konkursu „Wiosna w zielonych okularach – Przyroda Muzyką Malowana”.

W kategorii 5 latków

I miejsce zdobyła Gabrysia H.

W kategorii 6 latków

III miejsce zdobyła Kornelia

Gratulujemy!

galeria...

KRASNALE, TYGRYSY I BIEDRONKI W BIBLIOTECE

W czwartek 9 maja nasze przedszkolaki odwiedziły wspólnie Bibliotekę nr XXX, gdzie obejrzały przedstawienie pt. ”Magiczne kalosze”. Dzieci poznały losy Pawełka, który był okropnym niegrzeczniuchem. Na szczęście spotkał on na swojej drodze dobrą czarownicę, dzięki której wyciągnął bardzo ważną, życiową lekcję.

CO SŁYCHAĆ U PRZEDSZKOLNYCH DRZEWEK?

Dziś, we wtorek 7 maja, Biedronki i Tygryski poszły na spacer odwiedzić nasze przedszkolne drzewka, posadzone w ramach akcji Warszawskie Święto Drzewa w październiku 2018 r. Drzewka mają się dobrze, przyjęły się starannie pielęgnowane przez Sabinkę i jej rodziców.

Serdecznie dziękujemy za opiekę nad Dębem Tygrysów, Sosną Biedronek, Bukiem Krasnali i Lipą Mróweczek.

II MOKOTOWSKI PRZEGLĄD

PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

W piątek 26 kwietnia w Przedszkolu nr 140 w Warszawie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Mokotowskiego Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej, w którym wzięły udział nasze przedszkolaki. Naszą placówkę reprezentowali: Ania, Maritka i Tosia z Tygrysków oraz Adaś i Helenka z Biedronek przygotowani przez nauczycielkę Małgosię Bień.

Konkurencja była bardzo silna, więc radość nasza jest ogromną, gdyż nasza reprezentacja zajęła II miejsce!

Serdecznie gratulujemy!

galeria...

życzenia wielkanocne od pracowników przedszkola

RODZICE CZYTAJĄ

Dziś, w środę 3 kwietnia, grupę Tygrysów odwiedziła babcia Natalki, Pani Krysia, która przeczytała, ale również zaśpiewała z dziećmi tradycyjne przyśpiewki, wierszyki i wyliczanki ze swojego dzieciństwa.

Serdecznie dziękujemy Pani Krysi za odwiedziny
i bardzo ciepłą atmosferę podczas spotkania.

galeria...

podziękowanie dla przedszkola numer 148 za udział w konkursie plastyczny, Komendy stołecznej Policji

POLICJANT I JA

Dzieci z grupy Biedronek, reprezentując nasze przedszkole, wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Policjant i ja", zorganizowanym przez Komendę Stołeczną Policji w Warszawie.

Starszakom gratulujemy pomysłowości i kreatywności!

BIEDRONKI W MUZEUM CECHU RZEMIOSŁA SKÓRZANEGO

W środę 27 marca, ramach metody projektu – BUTY – grupa Biedronek pojechała na Starówkę, gdzie starszaki odwiedziły Muzeum im. J. Kilińskiego. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom o niezwykłych butach, zgromadzonych jako eksponaty. Przedszkolaki dotykały but lekki, jak piórko, dowiedziały się, co to kopyto i jak jest ono wykorzystywane do produkcji butów. Po powrocie do przedszkola Biedronki narysowały but, który podobał się im najbardziej – wygrał but w kształcie samolotu.

galeria...

KONCERT DUDUSIA I GUCIA

We wtorek 26 marca Gucio i Duduś porozmawiali z dziećmi na temat segregacji śmieci. Przedszkolaki przypomniały sobie, do jakich kontenerów należy wrzucać posegregowane śmieci. Następnie z puszek wykonali instrument muzyczny – Puszkowiec, na którym dali dzieciom ciekawy koncert.

Mróweczki i Krasnale

Tygrysy i Biedronki

ZACZAROWANE SŁOWA

Nasze przedszkole, godnie reprezentowane przez Ninę Rz. i Helenkę z grupy Biedronek wzięło udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim pt. "Zaczarowane Słowa – Mój ulubiony wiersz", organizowanym przez Przedszkole nr 145 "Czterolistna Koniczynka".

Dziewczynkom dziękujemy i gratulujemy wspaniałego występu!

galeria...

MARZANNA 2019

Nasze starszaki wykonały piękną Marzannę i wzięły udział w konkursie "Marzanna 2019", który organizowany był przez Przedszkole nr 67 "Służewiaczek" w Warszawie. W czwartek 21 marca, czyli w pierwszy dzień Wiosny, odbyło się spotkanie wszystkich uczestników ww konkursu, na którym obecni byli również przedstawiciele naszej placówki z grupy Biedronek. W podziękowaniu dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz książeczkę z zagadkami.

Biedronkom oczywiście gratulujemy!

DYŻUR WAKACYJNY

Informujemy, że w dniach 14 marca – 01 kwietnia br. można składać wnioski o wydanie hasła dostępu do konta dziecka w systemie elektronicznego zapisu na dyżury wakacyjne – hasła wydawane są tylko rodzicom, którzy hasła nie posiadają i nie mają możliwości zalogowania się do w/w systemu. Formularze wniosków dostępne są na stronie elektronicznego systemu rekrutacji oraz u nauczycielek w grupie.

W dniach 19 marca – 01 kwietnia br. można rejestrować dzieci w systemie wniosków o przyjęcie na dyżur wakacyjny.

Jednocześnie informujemy, że dzieci obecnie uczęszczające do naszej placówki mają zagwarantowane miejsca podczas dyżuru wakacyjnego w naszym przedszkolu (15 – 26.07.2019 r.), po uprzedniej rejestracji wniosku o przyjęcie w systemie.

UWAGA! KONKURS!

plakat zachęcający do udziału w konkursie Wiosenna Orkiestra

TYGRYSY SADZĄ ROŚLINKI

W poniedziałek 18 marca Tygrysy zamieniły się w małych ogrodników. Dzieci stworzyły swój własny ogródek. Posadziły cebulę, cebulkę szalotkę, trzy rodzaje bazylii, rzodkiewkę oraz kiełki rzodkiewki. Przy okazji dowiedziały się, czego roślina potrzebuje do życia oraz jak prawidłowo dbać o ogród. Przed Tygrysami jeszcze sadzenie aksamitek.

galeria...

BIEDRONKI I TYGRYSY W BIBLIOTECE

W czwartek 14 marca Biedronki i Tygrysy odwiedziły razem bibliotekę, gdzie uczestniczyły w spotkaniu z bajkopisarzem "Panem Poetą", który przeczytał im swoje książeczki. Następnie przedszkolaki miały szansę wcielić się w bohaterów opowiadań Pana Poety podczas różnych zabaw.

galeria...

BIEDRONKI W MUZEUM NARODOWYM

W piątek 8 marca starszaki odwiedziły Muzeum Narodowe, w którym uczestniczyły w zajęciu "Polak Mały". Oglądając obrazy przedszkolaki szukały symboli związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

galeria...

JAK SZCZUPAK RADOSNY BYŁ O WIOSNĘ ZAZDROSNY

Podczas kolejnego spotkania z Warszawskim Teatrzykiem "Koliberek", które odbyło się we wtorek 5 marca, aktorzy zaprezentowali przedszkolakom historię Lulusia, który za wszelką cenę chciał zatrzymać zimę. Na szczęście nie udało mu się to. Podczas teatrzyku dzieci wysłuchały również ciekawostek o różnych rybach słono i słodkowodnych.

galeria...

"KARNAWAŁOWE MASKI"

W czwartek 28 lutego w  Przedszkolu nr 311 został rozstrzygnięty międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. "Karnawałowe Maski". Nasza Maska "Biedronka" zajęła I miejsce. Bardzo się cieszymy z sukcesu.

Gratulujemy twórcom z grupy Biedronek!

galeria...

TYGRYSY W MUZEUM GEOLOGICZNYM

W środę 27 lutego Tygrysy odwiedziły Muzeum Geologiczne. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały szkielety Mamuta, Nosorożca włochatego oraz Niedźwiedzia jaskiniowego. Zobaczyły również model Dilofozaura oraz prawdziwe tropy dinozaurów odnalezionych w Polsce. Inne eksponaty zgromadzone w muzeum również spodobały się przedszkolakom. Np. wielki globus oraz model wulkanu.

galeria...

KRASNALE W BIBLIOTECE

W środę 27 lutego Krasnale odwiedziły bibliotekę. Poznały historię znanego poety Juliana Tuwima oraz kilka jego wierszy. Wysłuchały oraz obejrzały krótkie filmiki przedstawiające wiersze takie, jak "Rzepka", "Pan Hilary" oraz "Słoń Trąbalski". Dzieci odgadywały kolejność zdarzeń oraz odpowiadały na pytania. Na koniec narysowały zawartość lokomotywy. To był bardzo miło spędzony czas.

galeria...

KONCERT DUDUSIA I GUCIA

We wtorek 26 lutego ponownie odwiedzili nasze przedszkole znani muzycy, Duduś i Gucio. Tym razem goście zaprezentowali dzieciom instrument afrykański – korę. Przedszkolaki dowiedziały się, że kora jest zbudowana z dużej tykwy rozciętej w połowie i pokrytej krowią skórą. Dzieci wysłuchały również ciekawostek o Innuitach zamieszkujących Arktykę. Jak zwykle podczas spotkania z Dudusiem i Guciem nie zabrakło też tańców i wygłupów.

Krasnale i Mróweczki

Tygrysy i Biedronki

BIEDRONKI W PUNKCIE KRAWIECKIM

W piątek 22 lutego Biedronki odwiedziły punkt krawiecki. Pan krawiec pokazał dzieciom różne maszyny do szycia. Były to: stębnówka, overlock, podszywanka. Przedszkolaki zobaczyły również jak porusza się igła i w jaki sposób wykonuje ściegi.

galeria...

BAL KARNAWAŁOWY

W czwartek 21 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Przedszkolaków ponownie odwiedził Pan Sopelek i Pani Śnieżynka, którzy poprowadzili imprezę. Dzieci pięknie poprzebierane bawiły się na całego oraz uczestniczyły w wielu śmiesznych konkursach.

galeria...

RODZICE CZYTAJĄ BIEDRONKOM

W piątek 15 lutego grupę starszaków odwiedziła ciocia Helenki. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przedszkolaki wysłuchały śmiesznych opowiadań D. Inkiowej pt. "Ja i moja siostra Klara". Śmiechu było co nie miara.

Serdecznie dziękujemy cioci Helenki za wspólne czytanie.

galeria...

STOPAMI MALOWANE – TYGRYSY

15 lutego w piątek Tygryski zamieniły salę rytmiczną w studio malarskie. Dzieci malowały stopami. Na wielkich kartonach mieszały kolory, stemplowały oraz przede wszystkim wygłupiały się, tworząc niezwykłe obrazy. Na koniec, na pamiątkę, każdy odbił swoje stopy na kartce. Przy myciu piętnastu par stóp też było baaardzo wesoło.

galeria...

MASAŻ CMC – Biedronki i Krasnale

W czwartek 14 lutego Biedronki zaprosiły swoich młodszych kolegów do wspólnych zajęć, podczas których dzieci wykonały masażyki CMC.

galeria...

TYGRYSY W BIBLIOTECE

W czwartek 14 lutego Tygrysy wzięły udział w zajęciach poświęconych Julianowi Tuwimowi. Wysłuchały kilku wierszy tego autora oraz poznały ciekawostki z jego życia. Na koniec wspólnie wykonały słynną lokomotywę.

galeria...

MASAŻ CMC W BIEDRONKACH

W środę 13 lutego odbyło się zajęcie otwarte z udziałem rodziców w grupie Biedronek, podczas którego dorośli dowiedzieli się o masażu CMC (Children Massaging Children) = 4 x D (Dzieci Dzieciom Dar Dotyku) wg metody E. Scherer. Na spotkaniu starszaki masowały swoich rodziców, po czym rodzice masowali dzieci.

Zapraszamy na stronę Child Connection – Touch is a universal language, gdzie dowiedzą się Państwo więcej o masażu CMC.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy uczestniczyli w spotkaniu.

galeria...

DYŻUR WAKACYJNY

EUREKA ! – BADAM I DOŚWIADCZAM – "Mali Detektywi"

We wtorek  12 lutego Tygrysy wzięły udział w zabawach z lupą. Dowiedziały się, z czego jest zrobiona lupa i w jaki sposób działa. Mali detektywi z ciekawością oglądali swoje linie papilarne. Zauważyli, że różnią się one od siebie oraz mają kształt spirali. Dzieci dowiedziały się, że każdy człowiek ma inne odciski palców, co pomaga w pracy policjantom. Wysłuchały ciekawostek o liniach papilarnych (stwierdzono je również u koali). Mali detektywi uważnie studiowali również mapę obszarów leśnych Warszawy. Za pomocą lup odnajdywali punkty zaznaczone w legendzie mapy: metro, place zabaw, pomniki itp.

galeria...

BIEDRONKI I TYGRYSY W POWSINIE

W poniedziałek 11 lutego Tygrysy i Biedronki pojechały razem na wycieczkę do Powsina. Nasze przedszkolaki po raz kolejny odwiedziły Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, gdzie wzięły udział w niezwykle ciekawych zajęciach. Dzieci odkrywały przyrodę poprzez swoje zmysły. Rozpoznawały odgłosy zwierząt leśnych, wysłuchały o nich ciekawostek oraz wykonywały różne zadania. Nasze przedszkolaki dowiedziały się między innymi, że zapach cytryny można odnaleźć w polskim lesie. Należy rozetrzeć igliwie daglezji, iglaka podobnego do jodły. Dowiedziały się, w jaki sposób wiewiórki radzą sobie zimą oraz że ich przysmak to nie tylko orzechy, ale również małe zwierzęta. Dzieci pokonały ścieżkę sensoryczną – leśną 😉 oraz obejrzały film o lisie, który polując zimą skacze na główkę w śnieg. Same przedszkolaki miały szansę rozegrać bitwę na śnieżki... Niestety, kule były papierowe, gdyż za oknem już nie było widać śniegu. Pogoda jednak dopisała. Po zajęciach Tygrysy i Biedronki ruszyły w teren poznawać las, gdzie również wysłuchały ciekawostek o tamtejszej przyrodzie.

Tygrysy

Biedronki

DZIEŃ PIZZY U TYGRYSKÓW  I BIEDRONEK

W piątek 8 lutego Tygrysy i Biedronki wspólnie świętowały Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji przedszkolaki obejrzały prezentację o historii pizzy, wysłuchały ciekawostek na jej temat. Skąd pochodzi? Jak się ją wykonuje? Jak wyglądała największa i najdłuższa pizza? Co oznaczają barwy na najbardziej znanej pizzy Marghericie? Zielony - bazylia, biały - mozzarella, czerwony - sos pomidorowy. Flaga Włoch.

Następnie samodzielnie wykonały ciasto. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały kostkę drożdży.... a może raczej glinę do ciasta? Tak bowiem nazywały ją nasi mali kucharze. Kiedy ciasto podrosło, przedszkolaki wykonały pizze własnego pomysłu. Kroiły i układały składniki, posypywały serem, polewały sosem. Następnie wymyśliły własne nazwy dla swoich wypieków: Ultrarita, Mamma mia, Elsa, Kolorowanka i wiele innych. No i czas zajadania... Mniam! Nie zostało nic! Była to najpyszniejsza pizza, a raczej pizze, by wyszło nam kilka blach, bo zrobione przez nas własnoręcznie. To było miłe zakończenie ferii.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przynieśli składniki.

galeria...

WYCIECZKA DO CEPL W POWSINIE

W poniedziałek 11 lutego br. dzieci z gr. III – Tygryski oraz gr. IV – Biedronki
jadą na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie.
Wyjazd planowany jest o godz. 10.00, powrót ok. godz. 13.30.

WAŻNE INFORMACJE!

Prosimy, by dzieci w tym dniu były odpowiednio ubrane, stosownie do warunków pogodowych i leśnych.

Prosimy nie dawać dzieciom żadnych plecaków, jedzenia, picia, zabawek.

Prowiant w pełni zapewnia przedszkole – w czasie trwania wycieczki, w przerwie na posiłek, dzieci zjedzą bułeczkę; będą miały też ciepłą herbatę. Obiad zjedzą w przedszkolu po powrocie.

Rodziców dzieci, które źle znoszą podróż autokarem prosimy o zgłaszanie tego faktu nauczycielkom i zaopatrzenie dzieci w odpowiednie środki przeciw chorobie lokomocyjnej.

DRODZY RODZICE

Informujemy, że od dnia 28 stycznia 2019 r. (poniedziałek) zgłaszanie nieobecności dzieci w przedszkolu odbywać się będzie TYLKO poprzez system SMS. W związku z tym prosimy o przesyłanie informacji o nieobecności dziecka/dzieci w danym dniu w wiadomości SMS na numer:

723 245 922

do godz. 8:30.

W wiadomości SMS prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka, grupy oraz daty nieobecności.

W przypadku braku zgłoszenia poprzez SMS i nieobecności dziecka/dzieci bądź zgłoszenie nieobecności po godzinie 8:30 będzie naliczona opłata za żywienie w danym dniu.

HARMONOGRAM DNI OTWARTYCH

Na stronie internetowej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy umieszczony jest

harmonogram dni otwartych do oddziałów przedszkolnych i  klas pierwszych w szkołach podstawowych

Prosimy o zapoznanie się z w/w informacjami.

RODZICE CZYTAJĄ – BIEDRONKI

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" grupę Biedronek odwiedził Tata Helenki. Podczas spotkania przedszkolaki poznały bajki Słowian zachodnich z książki pt. "Śpiewająca lipka".

Serdecznie dziękujemy Tacie Helenki za odwiedziny.

galeria...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U BIEDRONEK

W środę 23 stycznia u Biedronek odbyło się chyba ulubione święto, a mianowicie Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji Biedronki zaprezentowały swoim gościom program artystyczny, a następnie zaprosiły Dziadków i Babcie na słodki poczęstunek.

galeria...

RODZICE CZYTAJĄ

We wtorek 22 stycznia grupę Krasnali odwiedziła Mama Marianki, która porozmawiała z dziećmi na temat Smerfów, a następnie przeczytała przedszkolakom książeczkę o ich przygodach.

Bardzo dziękujemy Mamie Marianki za miło spędzony czas.

WSPÓLNE ZABAWY KRASNALI I TYGRYSKÓW

We wtorek 22 stycznia Tygrysy zaprosiły swoich młodszych kolegów z grupy Krasnali na wspólne zajęcia. Dzieci wzięły udział w różnego rodzaju zabawach słuchowych i rytmicznych. Wyklaskiwały rytm oraz wystukiwały go na pałeczkach do sushi. Następnie uczestniczyły w zabawach matematycznych z matą do kodowania i kubeczkami.

galeria...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U TYGRYSKÓW

W poniedziałek 21 stycznia w grupie Tygrysków odbyła się uroczystość z okazji bardzo ważnego święta: Dnia Babci i Dziadka. Tygrysy zaprezentowały swoim gościom krótki program artystyczny, a  następnie wspólnie z nimi wykonały instrument z kubeczków i gumek recepturek. Tego dnia również Dziadkowie i Babcie mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności podczas występu dla dzieci na wykonanych przez siebie instrumentach.

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym gościom
za przybycie i wspólną zabawę.

galeria...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W MRÓWECZKACH

W poniedziałek 21 stycznia odbyła się uroczystość w grupie Mróweczki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zabawiały swoich gości piosenki i tańcami, wzruszały recytując wierszyki, aż niektórym babciom zakręciła się łza w oku. Potem dzieci wręczyły zrobione przez siebie upominki, aż w końcu nastał ulubiony moment dzieci, czyli słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie.

galeria...

TYGRYSY I BIEDRONKI W BIBLIOTECE

Podczas styczniowych zajęć w bibliotece Tygrysy i Biedronki spotkały się  z panią, która opowiedziała im o Wilamowicach, niewielkim mieście w południowej Polsce. Nasze przedszkolaki wysłuchały krótkiej historii Wilamowian, czym się zajmowali i skąd przybyli. Dzieci obejrzały tradycyjne stroje mieszkańców oraz poznały kilka słów w języku wilamowskim, takich, jak: ju – tak, ny – nie.

Biedronki

Tygrysy

Miło nam poinformować Państwa, że zakończyliśmy zbiórkę monet w ramach akcji "Góra Grosza". Nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami oraz rodzeństwem uzbierały prawie 150 zł, czyli ok. 15 kg monet. Najwięcej groszy uzbierała grupa IV Biedronki.

Gratulujemy i dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

Mróweczki

Krasnale

Tygrysy

Biedronki

Zebrane monety już zostały przekazane na pocztę, skąd zostaną doręczone Fundacji "Towarzystwo Nasz Dom", której głównym centrum działań są dzieci, znajdujące się w trudnej sytuacji rodzinnej.

PINGWINEK Z ANTARKTYDY

We wtorek 15 stycznia ponownie odwiedzili nas aktorzy z Warszawskiego Teatrzyku "Koliberek". Dzieci obejrzały przedstawienie o małym pingwinku, który podczas swoich niezwykłych przygód nieświadomie zdał test przyjaźni. Uratował foczkę z tarapatów. Jak zwykle nasze przedszkolaki również mogły stać się częścią przedstawienia, wcielając się tym razem w rolę pór roku.

galeria...

ZWROTY ZA ŻYWIENIE

Informujemy, że u kierownika gospodarczego są do odebrania zwroty
tytułem odpisów za żywienie w grudniu 2018 r.
Zapraszamy wszystkich rodziców od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.

Pieniądze należy odebrać do 15.01.2019 r.

ZEBRANIE Z RODZICAMI

W dniu 8 stycznia 2019 r. (wtorek) o godz. 17.00 w sali rytmicznej
odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci ze wszystkich grup.

Po zebraniu ogólnym odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

Serdecznie zapraszamy.

EUREKA! BADAM I DOŚWIADCZAM

Jeszcze jedno doświadczenie odbyło się tuż przed Nowym Rokiem. Biedronki i Tygrysy dowiedziały się co dzieje się z kością kurczaka, kiedy będziemy ją przez kilka dni trzymać w occie. Staje się miękka i elastyczna. Można ją nawet pokroić nożem.

galeria...

EUREKA! BADAM I DOŚWIADCZAM

Tuż przed Świętami Tygrysy przeprowadziły doświadczenie pt. "Rodzynkowa łódź podwodna". Dzieci obserwowały, jak gaz wpływa na rodzynki wrzucone do wody. Co się z nimi dzieje? Kiedy się unoszą, a kiedy opadają? Mali naukowcy dowiedzieli się również, jak powstają rodzynki. Dzieci obejrzały krótki filmik, a na koniec zjadły wszystkie rodzynki wykorzystane w doświadczeniach.

galeria...

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W KRASNALACH

W czwartek 20 grudnia w grupie Krasnali odbyło się spotkanie z rodzicami, podczas którego przedszkolaki przedstawiły krótki program słowno-muzyczny o tematyce świątecznej oraz wspólnie z gośćmi zaśpiewały kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Po części artystycznej wszyscy udali się do drugiej sali, gdzie kleili kolorowy łańcuch. Po połączeniu wszystkich fragmentów, przygotowanych przez rodziny powstał imponująco długi łańcuch, który został zawieszony na choince w sali. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy
za wspólną zabawę i miło spędzony czas.

galeria...

UROCZYSTOŚĆ CHOINKOWA BIEDRONEK

W środę 19 grudnia w grupie Biedronek odbyła się Uroczystość Choinkowa. Po krótkim występie Biedronki wspólnie z rodzicami ozdabiały papierowe choinki.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za miło spędzony czas.

galeria...

UROCZYSTOŚĆ CHOINKOWA TYGRYSKÓW

W środę 19 grudnia w grupie Tygrysków odbyła się Uroczystość Choinkowa, podczas której Tygrysy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne podczas krótkiego programu artystycznego. Następnie wspólnie z rodzicami dzieci wykonały najdłuższy na świecie łańcuch choinkowy, który wspólnymi siłami został powieszony na przedszkolnej choince.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za miło spędzony czas.

galeria...

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

We wtorek 18 grudnia naszych przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj i jego pomocnicy. Spotkanie urozmaiciły zabawy zorganizowane przez elfy Mikołaja. Dzieci nie tylko tańczyły i bawiły się, ale również wzięły udział w bitwie na śnieżki. Następnie nasz gość spotkał się indywidualnie z każdą grupą przekazując im życzenia świąteczne oraz rady, jak być dobrym człowiekiem. Nie tylko w święta, ale i przez cały rok. Nasze przedszkolaki nie zorientowały się nawet, kiedy Mikołaj wymknął się do sal i podrzucił worek z prezentami dla każdej grupy.

galeria...

SPOTKANIE CHOINKOWE MRÓWECZEK

W poniedziałek 17 grudnia w grupie Mróweczek odbyło się spotkanie świąteczne z rodzicami. Maluszki z radością tańczyły, śpiewały kolędy i recytowały o Świętym Mikołaju. Na koniec występu rodzice zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Koniec występu nie oznaczał jednak końca zabawy. Świętujących czekały następnie warsztaty plastyczne, podczas których rodzice tworzyli drzewko świąteczne, a dzieci kolorowe i barrrdzo błyszczące bombki. Nastąpiło też tradycyjne dzielenie się opłatkiem oraz wyczekiwana przez dzieci chwila zjedzenia wszystkich smakołyków przygotowanych przez rodziców. Parafrazując piosenkę można powiedzieć, że był to bardzo ciepły dzień, choć grudniowy.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

galeria...

Serdecznie zapraszamy

do wzięcia udziału w kiermaszu świątecznym,
który odbędzie się w środę 19 i czwartek 20 grudnia br.

W godz. 7.00 – 15.00 obsługę kiermaszu prowadzić będzie sekretarka, osoby zainteresowane zrobieniem zakupów zapraszamy więc do sekretariatu. W godz. 15.00 – 17.00 obsługę kiermaszu prowadzić będą rodzice, zapraszamy więc bezpośrednio do "wózkarni".

Podczas kiermaszu będzie można zakupić przepiękne stroiki oraz ozdoby świąteczne
wykonane przez rodziców i dzieci z naszego przedszkola.

galeria...

Chętnych rodziców prosimy o przyniesienie na kiermasz różnego rodzaju przekąsek na sprzedaż,
np: babeczek, ciasta, pierogów itp.
Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Radę Rodziców.

Dziękujemy!

GÓRA GROSZA

Nasze przedszkole bierze udział w XIX edycji "Góry Grosza".
Zachęcamy wszystkie dzieci, rodziców, dziadków, przyjaciół i znajomych do włączenia się w akcję.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki z rodzinami lub tym, które są zagrożone, a w szczególności:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej,
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej,
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej,
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych,
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia,
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.
Za każdy grosz bardzo dziękujemy!

EKOCHOINKA – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

W poniedziałek 17 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego "EKOchoinka", organizowanego przez nasze przedszkole przy wsparciu Rady Rodziców. Zadaniem uczestników było wykonanie choinki przestrzennej z materiałów ekologicznych i odpadów. Na konkurs wpłynęło 41 pięknych i oryginalnych prac. Komisja konkursowa miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców, dlatego też uznała, że wszystkie prace i ich twórcy zasługują na to miano. Każdy uczestnik otrzymał więc dyplom i piękną książkę o tematyce ekologicznej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

galeria...

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

W czwartek i w piątek 13-14 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty świąteczne z rodzicami, podczas których dorośli i dzieci tworzyli świąteczne prace zarówno z naturalnych, jak i sztucznych materiałów. Powstały piękne bożonarodzeniowe stroiki i dekoracje, które będzie można zakupić na kiermaszu świątecznym, który odbędzie się w najbliższą środę i czwartek w naszej placówce.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców
za pomoc w organizacji warsztatów i zakup materiałów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom,
którzy wzięli udział w warsztatach.

galeria...

 

13 i 14 grudnia 2018 r. o godzinie 17.00

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Dzieci

Podczas spotkania będziemy wspólnie wykonywać ozdoby choinkowe oraz stroiki świąteczne, które następnie będzie można zakupić na Kiermaszu Świątecznym. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na Radę Rodziców.

Rada Rodziców zakupiła już niezbędne materiały i pomoce jednak nadal jest potrzebna Państwa pomoc. Chętnych Rodziców prosimy o przyniesienie:

Przykładowe materiały. 

kawałki kory, świeżo ścięte gałęzie iglaków, głównie jodła i sosna, ładne gałęzie drzew liściastych, (w miarę wysuszone, tj. nie po deszczu), różne bombki (nietłukące), ozdoby świąteczne, figurki, dzwoneczki, gwiazdki (drewniane, plastikowe), świeczki, kokardki, suszone cytrusy, cynamon itp., orzechy włoskie, sztuczny śnieg, brokat w sprayu, sztuczne dekoracje florystyczne, np. jarzębina, gwiazda betlejemska itp., wianuszki z gałęzi lub inne podkłady pod stroiki, rafia, filc, skarpetki całe białe (nowe), brokat, cekiny, pistolet do kleju, klej magiczny, nitki igła, ew. rękawiczki ochronne przed gałęziami iglaków.

Serdecznie zapraszamy do współpracy i dziękujemy! 

TYGRYSY W BIBLIOTECE

W czwartek 13 grudnia, podczas wizyty w bibliotece Tygrysy obejrzały przygotowaną przez panie bibliotekarki prezentację na temat Świąt Bożego Narodzenia. Wysłuchały ciekawostek dotyczących tradycji związanych z tymi świętami, a następnie ozdobiły swoje choineczki.

galeria...

Serdecznie dziękujemy

Wszystkim Rodzicom, którzy wspomogli Fundację Zwierzęta Niczyje z Suwałk.

Dziękujemy za Państwa zaangażowanie,
wszystkie dostarczone karmy dla zwierząt, koce, legowiska i zabawki.

galeria...

EUREKA ! – TĘCZA TYGRYSKÓW

W poniedziałek 10 grudnia, podczas kolejnego spotkania w ramach realizacji programu Eureka! Tygryski rozmawiały na temat słodyczy. O tym, że duża ilość szkodzi zębom oraz zdrowiu. Na własne oczy mogły przekonać się również, ile kolorowych barwników znajduje się w cukierkach... Efekt doświadczenia był jednak przyjazny dla oka, gdyż pod wpływem ciepłej wody powstała na talerzu cukierkowa tęcza.

galeria...

BIEDRONKI W KRÓLIKARNI

W poniedziałek 10 grudnia, podczas pobytu w Muzeum im. X. Dunikowskiego starszaki zwiedziły magazyny ze zgromadzonymi tam rzeźbami. Dzieci obejrzały świecącą instalację i na jej podstawie same wykonały swoje. Rzeźby przedszkolaków wyszły wspaniale i też świeciły.

galeria...

PIERNIKOWE CUDA BIEDRONEK

W piątek 7 grudnia Mama Zuzi i mama Anielki przygotowały wspaniałe pierniki, które starszaki mogły udekorować. Do wyboru dzieci miały własnoręcznie przygotowane lukry oraz różnego rodzaju  posypki. Każdy piernik jest wyjątkowy, o czym będzie można się przekonać podczas świątecznego kiermaszu. Mama Anielki przeczytała również Biedronkom, w języku angielskim, przygodę piernikowego ludzika.
Dziękujemy za wspólną i pyszną zabawę.

galeria...

MIKOŁAJ  W PRZEDSZKOLU

W Mikołajki do naszego przedszkola zawitał długo oczekiwany gość. Święty Mikołaj. W sumie to pomocnik Świętego Mikołaja, bo jak sam przyznał, prawdziwy Mikołaj jest bardzo zapracowany przed świętami, więc ma wielu pomocników, którzy odwiedzają przedszkolaków z prezentami. Nasz gość jednak wzbudził wśród dzieci zachwyt. Wręczył każdej grupie gry w prezencie, a dla każdego przedszkolaka miał słodkiego, czekoladowego Mikołaja. Oj... Wiele z tych czekoladowych figurek nie zdążyło opuścić przedszkola, lądując w brzuchach małych łakomczuchów.

Serdecznie dziękujemy naszemu niezwykłemu gościowi
za odwiedziny.

Mróweczki i Krasnale

Tygryski i Biedronki

ZABAWY MIKOŁAJKOWE TYGRYSÓW

W czwartek 6 grudnia Tygrysy odwiedziły Szkołę Podstawową nr 85. Zostały tam zorganizowane pokazy cyrkowe dla dzieci z okazji Mikołajek. Nasze przedszkolaki obejrzały niezwykłe występy trupy cyrkowej oraz same wzięły udział w kliku sztuczkach. Na przedszkolaków czekały również niezwykłe atrakcje w postaci dmuchanych zjeżdżalni, torów przeszkód oraz trampolin. Na zakończenie każdy Tygrys otrzymał od Mikołaja Świąteczną paczkę ze słodyczami.

galeria...

UWAGA! POMAGAMY!

Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice!

Nasze Przedszkole organizuje zbiórkę darów dla zwierząt, będących pod opieką Fundacji Zwierzęta Niczyje z Suwałk.

Zachęcamy i prosimy o przynoszenie do przedszkola wszystkiego, co możemy przekazać dla psów i kotów, przede wszystkim karmę, koce, posłania, zabawki. Zgromadzone dary zostaną przekazane wolontariuszom, którzy zawiozą wszystko do Suwałk.

Zbiórkę prowadzimy do 7 grudnia br.

Fundacja Zwierzęta Niczyje

FB Fundacja Zwierzęta Niczyje

UWAGA! KONKURS!

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców Przedszkola Nr 148
serdecznie zaprasza wszystkie nasze przedszkolaki wraz z rodzicami
do udziału w rodzinnym konkursie świątecznym pt.

Cele konkursu:
 • przybliżenie dzieciom tradycji świątecznych,
 • rozwijanie świadomości i wrażliwości ekologicznej,
 • propagowanie wykorzystywania surowców wtórnych,
 • rozwijanie zdolności twórczych i wrażliwości artystycznej,
 • wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie w twórczy sposób czasu.
Przedmiot konkursu:

Choinka w formie przestrzennej, wykonana z surowców wtórnych.

Warunki konkursu:
 • Prace należy składać u nauczycieli w grupach.
 • W konkursie wezmą udział prace w formie przestrzennej wykonane dowolną techniką, koniecznie zrealizowane z surowców wtórnych.
 • Praca powinna być opatrzona metryczką, zawierającą imię i nazwisko dziecka, nr grupy oraz współtwórcę (np. Jan Kowalski gr II z mamą).
 • Wszystkie prace zostaną przekazane na świąteczny kiermasz, organizowany przez Radę Rodziców Przedszkola nr 148.
 • Dochód ze sprzedaży EKOchoinek zostanie przeznaczony na fundusz Rady Rodziców naszego Przedszkola.
Terminy konkursu:
 • EKOchoinki należy dostarczyć do przedszkola do 10 grudnia 2018 r. do nauczycielek w grupach.
 • Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 17 grudnia 2018 r.
Ocena i nagrody:
 • Prace będzie oceniać komisja powołana przez organizatora.
 • EKOchoinki będą oceniane według następujących kryteriów:
  • inwencja twórcza i pomysłowość
  • wykorzystanie surowców wtórnych
  • ogólne wrażenia artystyczne
 • Autorzy wszystkich prac otrzymają dyplomy.
Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW

W środę 5 grudnia w Krasnalach odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Rozpoczęło się od wspólnych zabaw integracyjnych przy muzyce, gdzie dzieci i rodzice ruchem ilustrowali treść piosenek. Potem wszyscy zostali zaproszeni do stolików, gdzie przygotowywali elementy, z których ułożyli wspólną choinkę, ozdobioną kolorowymi bombeczkami.

Rodzicom bardzo dziękujemy za aktywność i wspólną zabawę.

galeria...

NA MISIOWYCH URODZINACH NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA

W poniedziałek 3 grudnia dzieci obejrzały przedstawienie teatralne, którego bohaterami były zwierzęta leśne. Każde z nich zostało zaproszone do misia na urodziny, jednak żaden z gości nie miał na nie czasu. Jednak przy pomocy naszych przedszkolaków leśni mieszkańcy zrozumieli, że to rodzina, a nie praca lub prezenty są najważniejsze.

galeria...

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE MRÓWECZEK

Do rozwoju mowy konieczna jest stymulacja wszystkich zmysłów, a także poszerzanie zasobu słownictwa, dlatego Pani Kasia stara się wprowadzać Mróweczkom jak najwięcej zabaw z integracji sensorycznej. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

galeria...

ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW

W czwartek 29 listopada do Biedronek zawitali goście w osobach rodziców, by zobaczyć jak starszaki w przedszkolu spędzają czas i "pracują" bawiąc się i jednocześnie ucząc. Pani Kasia przeprowadziła część logopedyczną, podczas której dzieci bawiły się buzią i językiem, Pani Hania poprosiła, by przedszkolaki pokazały, jak dzielą wyrazy na sylaby i jaką poznały ostatnią literkę, a Pani Teresa zaprosiła dzieci wraz z rodzicami do wspólnego odkodowania obrazka.

Bardzo dziękujemy Rodzicom
za obecność i aktywność podczas wspólnej zabawy.

galeria...

KRASNALE ROZMAWIAJĄ O DESZCZU

W czwartek 29 listopada Krasnale rozmawiały o deszczu, bo jeszcze jesień mamy na dworze. Dzieci wysłuchały wiersza o deszczyku i odpowiadały na pytania dotyczące jego treści, wystukiwały rytm, w jakim pada deszcz i deszczyk, wskakiwały do "kałuż", a na koniec malowały to, co kojarzy im się właśnie z deszczem.

galeria...

MRÓWECZKI POZNAJĄ TRÓJKĄT

W środę 28 listopada najmłodsze przedszkolaki poznały trójkąt. Dzieci dowiedziały się, ile ma boków, rogów, odszukiwały figurę na obrazkach i rysowały w powietrzu wiele trójkątów małych i dużych. Radośnie bawiły się z trójkątem w "tle".

Mróweczki potrafią już znaleźć i wskazać trójkąt. A Ty?

galeria...

PODRÓŻ PO POLSCE

W środę 28 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom konkursu gier planszowych, pt. "Podróż po Polsce", związanego z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość odbyła się w siedzibie organizatora, czyli w Przedszkolu nr 142 w Warszawie.

Nasze przedszkolaki z grupy Biedronek, biorące w konkursie udział wykazały się ogromną inwencją, kreatywnością, pomysłowością i pracowitością, za co zostały nagrodzone, zdobywając zasłużone pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy dzieciom i nauczycielkom!

galeria...

LEŚNA KOŁYSANKA – KONCERT MUZYCZNY

We wtorek 27 listopada nasze przedszkole ponownie odwiedzili Duduś i Gucio. Tym razem zaprezentowali Erkhu – chińskie skrzypce. Nasi goście krótko przedstawili dzieciom historię tego instrumentu, następnie uraczyli nas przepięknym koncertem na zwykłych drewnianych patyczkach. Prócz występu Gucio i Duduś jak zwykle porwali przedszkolaków do wspólnego tańca, zabawy i wygłupów.

Mróweczki i Krasnale

Tygrysy i Biedronki

WIZYTA STRAŻY MIEJSKIEJ – TYGRYSY I BIEDRONKI

W poniedziałek 26 listopada grupę Tygrysków i Biedronek odwiedziły panie ze Straży Miejskiej. Nie, nie, nikt nic nie przeskrobał. Panie strażniczki opowiedziały dzieciom o swojej pracy. Przypomniały przedszkolakom o numerach alarmowych oraz jak powinny zachowywać się w sytuacjach zagrażających życiu lub bezpieczeństwu. Dzieci wysłuchały również opowiadania, przygotowanego przez panie strażniczki. Panie porozmawiały z przedszkolakami o prawidłowych zachowaniach w danych sytuacjach oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Dzieci miały okazję zobaczyć również  podstawowe wyposażenie strażnika miejskiego oraz przymierzyć kamizelkę. Tygrysy i Biedronki z wielkim zainteresowaniem podsłuchały zgłoszenie z radio pań strażniczek oraz obejrzały kajdanki.

Dziękujemy serdecznie naszym gościom za wizytę.

Tygrysy

Biedronki

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W poniedziałek 26 listopada nasze przedszkole odwiedziły Pluszowe Misie. Każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swojego ulubionego pluszaka. Dzieci wspólnie wykonały sylwetę misia oraz obejrzały o nim bajkę.

galeria...

WARSZTATY CUKIERNICZE – BIEDRONKI

W piątek 23 listopada mama Roksany z Biedronek przyniosła własnoręcznie wykonane babeczki, kremy z białej i mlecznej czekolady oraz serka mascarpone. Po nałożeniu masy puściliśmy wodze fantazji dekorując babeczki przygotowanymi ozdobami. Na koniec przyszedł czas na degustację.

Dziękujemy, było  pyszne!

galeria...

EUREKA! – doświadczenia Tygrysów

W piątek 23 listopada Tygrysy ponownie zamieniły się w małych naukowców. Tym razem przedszkolaki wykonywały doświadczenia z powietrzem. Dowiedziały się, w jaki sposób ciepłe powietrze oddziałuje na balon. Tygrysy przeprowadziły eksperyment z suszarką do włosów i balonami. Wykonały balonową karuzelę, która obracała się w powietrzu dzięki podmuchowi ciepłego powietrza z suszarki. Efekt nie był jednak tak zadowalający, jak życzyli sobie tego mali naukowcy, którzy do sprawy podeszli bardzo poważnie. W poniedziałek zostanie przyniesiona sporo większa suszarka.

Dzieci obserwowały również, co dzieje się z balonem, kiedy wbijemy w niego igłę, ale po wcześniejszym naklejeniu na niego taśmy klejącej. Ku rozczarowaniu nie było wielkiego bum. Ponadto mali naukowcy łapali powietrze w worki na śmieci oraz wysłały inny worek pod sam sufit.

galeria...

LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM

W piątek 23 listopada odbyło się zajęcie koleżeńskie dla nauczycieli naszego przedszkola, podczas którego Tygryski wybrały się w podróż do Krakowa...

galeria...

WSPÓŁPRACA I ZAUFANIE

W czwartek 22 listopada u Biedronek odbyło się zajęcie otwarte dla nauczycieli, podczas którego przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą, umiejętnościami i sprawnościami podczas pracy, zabaw i zadań, które otrzymały do wykonania. Na koniec starszaki wysunęły bardzo ważny wniosek twierdząc, że zarówno współpraca, jak i zaufanie jest ogromnie ważne i potrzebne w każdej grupie i zespole.

galeria...

TYGRYSY W BIBLIOTECE

W czwartek 22 listopada Tygryski ponownie odwiedziły bibliotekę. Tym razem panie bibliotekarki rozmawiały z dziećmi o bohaterach. Zarówno tych fikcyjnych, jak i tych zapisanych w historii Polski. Panie przybliżyły dzieciom postać Józefa Piłsudskiego, Jana III Sobieskiego oraz Wandy Rutkiewicz. Poznały również historię dzieci, które stały się bohaterami, ratując czyjeś życie. Na koniec Tygrysy wysłuchały opowiadania o słoniu Elmerze oraz samodzielnie wykonały jego sylwetkę z kolorowego papieru.

galeria....

PASOWANIE NA MRÓWECZKĘ

W środę 21 listopada w grupie Mróweczek odbyło się bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka, czyli pasowanie. Zaczęło się nietypowo, bo od niespodzianki, którą Rodzice przygotowali dla swoich pociech, czyli wręczenia im koszulek z logo naszej grupy. Dzięki temu wyglądaliśmy nie tylko uroczyście, ale też jak zgrana drużyna. Później Mróweczki dzielnie śpiewały, recytowały, odpowiadały na wszystkie pytania, które prawdziwy przedszkolak znać powinien. Po złożeniu ślubowania zostaliśmy uroczyście pasowani przez panią Dyrektor na przedszkolaka, dostaliśmy przy tym dyplomy oraz pamiątkowe książki. Zaprosiliśmy też do zabawy rodziców i już razem mogliśmy bawić się i tańczyć. Na koniec zostało nam jeszcze tylko to, co Mróweczki lubią najbardziej, czyli zjedzenie wszystkich słodkich smakołyków przygotowanych przez Rodziców.

galeria...

Serdecznie gratulujemy

Oli z grupy Tygrysków wyróżnienia w konkursie,

Kornelii z grupy Biedronek oraz Basi z grupy Krasnali udziału w konkursie.

ROZSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

"POLSKIE SYMBOLE NARODOWE W NOWEJ ODSŁONIE"

W środę 21 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu międzyprzedszkolnego organizowanego przez Przedszkole nr 344, który został objęty patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

Pomimo ogromnej konkurencji, nasza Ola z grupy Tygrysków zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

galeria...

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

We wtorek 20 listopada nasze przedszkole ponownie odwiedził Warszawski Teatrzyk Koliberek. Podczas przedstawienia przedszkolaki poznały historię konika, który za wszelką cenę chciał zaorać pole, aby młynarz mógł zrobić chleb. Dowiedziały się również, jak wygląda powstawanie chleba oraz jak kiedyś wyglądało młócenie ziaren.

galeria...

NADANIE NAZW GRUPOWYCH

W piątek 16 listopada odbyło się uroczyste i oficjalne nadanie nazw grupowych. Wydarzeniom towarzyszyły zabawy i zadania, w których przedszkolaki wykazały się swoimi wiadomościami, umiejętnościami i sprawnościami. Było dużo dobrej zabawy, po której każdy z grupy II został pasowany na Radosnego Krasnala, każdy z grupy III na Dzielnego Tygrysa i każdy z grupy IV na Super Biedronkę.

Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz znaczki grupowe.

Krasnale

Tygryski

Biedronki

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE TYGRYSKÓW

W piątek 16 listopada Tygryski ponownie odwiedziła pani Kasia logopeda, która przeprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe zajęcia. Najpierw (ku radości dzieci) były ćwiczenia z chrupkami. Przedszkolaki masowały podniebienie i dziąsła. Bawiły się również bibułą, w którą miały za zadanie dmuchać. Następnie wykonały pomoce do zajęć – kolorowe smoki z rolek po papierze oraz bibuły.

Dziękujemy Pani Kasi za wspólne zajęcia.

galeria...

BIEDRONKI W BIBLIOTECE

W czwartek 15 listopada Biedronki ponownie odwiedziły bibliotekę.
Podczas spotkania w rozmawialiśmy o bohaterach, tych fikcyjnych, ale głównie o osobach , które swoimi czynami uratowały kogoś. Poznaliśmy przygodę Elmera i hipopotamów, dzielny słoń pomógł usunąć zaporę z kamieni, dzięki czemu hipopotamy mogły wrócić do swojej rzeki. Układaliśmy puzzle z których powstał słoń Elmer.

galeria...

AKADEMIA PRZEDSZKOLNA
Z OKAZJI 100 – LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

W środę 14 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia, mająca na celu upamiętnienie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji nasze przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny. Na początku wszystkie dzieci, nauczycielki, pani dyrektor oraz pracownicy przedszkola zaśpiewali Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Następnie każda z grup zaprezentowała swoje piosenki, tańce i wierszyki nawiązujące do symboli narodowych naszego kraju, stolicy i tego, co polskie.

Ten dzień był również wspaniałą okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego zorganizowanego przez nasze przedszkole – "Jestem sobie Polak mały". Każdy uczestnik konkursu okazał się być wygrany. Dzieci otrzymały dyplomy oraz upominek.

Gratulujemy uczestnikom
i zapraszamy do udziału w innych konkursach.

galeria...

TYGRYSY NA OLIMPIADZIE

We wtorek 13 listopada Tygrysy uczestniczyły w XVI Mokotowskiej Olimpiadzie Przedszkolnej. Nasze przedszkolaki dzielnie walczyły, z zaangażowaniem i bez problemu radząc sobie w zawodach sportowych. Świetna współpraca między dziećmi, doping kolegów i pań oraz przede wszystkim dobra zabawa zapewniły nam zaszczytne drugie miejsce. Każdy uczestnik otrzymał w nagrodę medal, a Tygrysy super grę planszową.

Gratulujemy Tygrysom!

galeria...

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

W piątek 9 listopada o godz. 11.11 całe Przedszkole wzięło udział w niezwykłym i podniosłym wydarzeniu, jakim było bicie Rekordu dla Niepodległej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uroczyście odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Polskiego "Mazurek Dąbrowskiego" – Mróweczki, Krasnale i Tygryski w przedszkolu, Biedronki w Królikarni.

Rekord dla Niepodległej

BIEDRONKI W KRÓLIKARNI

W piątek 9 listopada Biedronki były na kolejnym spotkaniu w Królikarni, tym razem na zajęciach pt. "Idą zmiany". Dzieci obejrzały rzeźby wykonane z surowca naturalnego, jakim jest drewno. Każdy chętny wypowiedział się na temat tego, co widzi i co według niego dana rzeźba przedstawia. Przedszkolaki podzieleni na grupy stworzyły własne rzeźby – wykonane były z drewnianych klocków, sznurka, kamieni i gumek. Po tych zajęciach starszaki wiedzą, że ich wyobraźnia jest wielka.

galeria...

TYGRYSY W MUZEUM WARSZAWY

W czwartek 8 listopada Tygrysy ponownie odwiedziły Muzeum Warszawy. Tym razem nasze przedszkolaki wysłuchały legend warszawskich. O syrence, gryfie i bazyliszku. Dzieci obejrzały różne oblicza warszawskiej syrenki. Dowiedziały się o jej miłości do gryfa oraz o tym, że w niektórych legendach syrenka miała dwa ogony, co pozwalało jej dzielnie walczyć o Warszawę.
Nasze przedszkolaki odegrały również scenkę. Przez chwilę Tygrysy poczuły się jak Halszka, Maciek oraz Waluś, którzy zeszli do piwnicy, w której mieszkał bazyliszek 😉 Na koniec przedszkolaki narysowały wybrane przez siebie postacie z wysłuchanych legend. Wyobraźnia Tygrysów nie ma sobie równych. Pośród bazyliszków i syrenek zagościł również... robot.

galeria...

DZIEŃ DOBREGO JEDZENIA I PICIA

W czwartek 8 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w Dniu Dobrego Jedzenia i Picia. Z tej okazji w każdej grupie dzieci przygotowywały zdrowe przekąski: sałatki, szaszłyki oraz soki. Przedszkolaki przypomniały sobie, że należy jeść dużo warzyw i owoców, rozmawiały na temat witamin oraz przede wszystkim porządnie się nimi objadły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom,
którzy przynieśli owoce i warzywa.

Mróweczki

Krasnale

Tygrysy

Biedronki

SZUKAJ ZYSKU Z ODZYSKU
– 100 SAMOCHODÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁEJ POLSKI

BIEDRONKI NA ZAMKU KRÓLEWSKIM

W poniedziałek 5 listopada Biedronki ponownie odwiedziły Zamek Królewski. Przedszkolaki wyruszyły na poszukiwanie królewskich bibelotów. Kierując się wskazówkami na mapie szukały w poszczególnych komnatach przedmiotów, których używał król. Za każde odnalezione miejsce na mapie dzieci otrzymały klucz, który pozwolił im rozwiązać zagadkę. Na pamiątkę pobytu w zamku starszaki ozdobiły ramkę z portretem króla.

galeria...

EUREKA! – doświadczenia Tygrysków i Biedronek

30 i 31 października odbyły się pierwsze zajęcia w ramach realizacji programu Eureka! Biedronki i Tygryski zamieniły się na jeden dzień w małych naukowców, a sala przedszkolna w prawdziwe laboratorium. Dzieci poznały podstawowe słownictwo związane z doświadczeniami. Następnie same wzięły się za eksperymentowanie. Nasi naukowcy przeprowadzili doświadczenia na kurzych jajkach. Co dzieje się z surowym jajkiem kiedy wrzucimy go do zimnej osolonej wody? Co kiedy do ciepłej osolonej wody? Czy wypłynie? Czy się ugotuje? Czy pęknie? Hipotez było wiele.

Kolejne doświadczenia polegało na wrzuceniu surowego jajka do naczynia z octem. Ponieważ zapach octu był dość nieprzyjemny nasi naukowcy w specjalnych maseczkach oraz rękawiczkach wykonywali doświadczenie. Efekty dzieci zobaczyły następnego dnia, kiedy to ocet rozpuścił skorupkę jajka i zamienił je w galaretowatą piłkę.

Biedronki

Tygrysy

BAL HALLOWEENOWY TYGRYSÓW I BIEDRONEK

W środę 31 października Tygrysy i Biedronki bawiły się wspólnie podczas balu z okazji Halloween. Wspaniale poprzebierane przedszkolaki śpiewały piosenki oraz tańczyły do halloweenowych utworów. Odbył się również pokaz strojów, podczas którego wszystkie czarownice, nietoperze, potwory oraz wiele innych stworów miały szansę postraszyć kolegów oraz zaprezentować swój niezwykły ubiór.

galeria...

Z MUZYCZNEJ SPIŻARNI – KONCERT

We wtorek nasze przedszkole ponownie odwiedzili Gucio i Duduś. Tym razem nasi goście zaprezentowali piosenki o warzywach. Wszystkie przedszkolaki tańczyły i bawiły się do tych zabawnych piosenek. Na koniec Duduś i Gucio pokazali, jak zrobić domowy klarnecik z balona, drucika oraz rurki prysznicowej. Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć prawdziwy klarnet. Dowiedziały się, z jakiego drewna jest zrobiony oraz jak należy na nim grać.

Mróweczki i Krasnale

Biedronki i Tygryski

RODZICE CZYTAJĄ – BIEDRONKI

W poniedziałek starszaki odwiedziła mama Helenki, która przeczytała dzieciom opowiadanie Elizy Piotrowskiej "Z cyklu ciocia Jadzia."

Mamie Helenki serdecznie dziękujemy za wspólne czytanie.

WYRAŹNI NA DRODZE

Nasze Tygryski i Biedronki brały udział w akcji edukacyjnej "Wyraźni na drodze", której celem było kształtowanie odpowiedzialnych i bezpiecznych postaw w ruchu drogowym. Za udział w działaniach przedszkolaki otrzymały zasłużony dyplom.

Tygryskom i Biedronkom gratulujemy.

SADZIMY DRZEWA

W czwartek 25 października wszystkie nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji "Milion drzew dla Warszawy". Z tej okazji, dzięki pomocy rodziców Sabinki z grupy Tygrysków, dzieci posadziły drzewka na pobliskim skwerku. Każde drzewko otrzymało tabliczkę z nadanym imieniem.

Lipa "Mróweczka"

Buk "Krasnal"

Dąb "Tygrys"

Sosna "Biedronka"

Mimo deszczu przedszkolaki spisały się na medal.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom Sabinki
za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

KRASNALE W BIBLIOTECE

W środę 24 października Krasnale po raz pierwszy cała grupą odwiedziły bibliotekę. Poznały jej funkcjonowanie, mogły samodzielnie sięgnąć po książeczkę oraz ją obejrzeć. Dzieci zobaczyły bajkę o śwince Peppie, która również udała się do biblioteki, poznając panujące w niej zasady. Wysłuchały historii najstarszej książeczki ze zbioru, dowiadując się, w jaki sposób nie należy traktować książek. Następnie budowały wieżę oraz pokonywały tor z piłeczką na łyżce uważając, aby nie spadła. Atrakcji nie brakowało. Pomimo niesprzyjającej pogody wycieczka była bardzo udana.

Serdecznie dziękujemy rodzicom An
za pomoc w opiece podczas wycieczki.

galeria...

PRZEDSZKOLAKI NA FARMIE DYŃ

W poniedziałek 22 października wszystkie dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę na Farmę Dyń do Powsina. Ach, co to był za dzień! Już na samym początku na wszystkich ogromne wrażenie zrobił widok ogromnej ilość dyń, która była dookoła. Przedszkolaki więc je oglądały, podziwiały. Dowiedziały się, jak się je sadzi i ile czasu trzeba, by urosły bardzo duże. Obejrzały pokaz "tworzenia" dyniowej buzi i były na polu dyniowym, gdzie samodzielnie wybierały dynie, które mogły zabrać do domu.

Były też inne atrakcje: chodzenie po labiryncie ze słomy i dyskoteka w nim, karmienie królików, gęsi i alpak oraz zabawy na trampolinie i huśtawkach. W międzyczasie było również małe co nieco, by nikt głodny nie był i miał siłę na wszystkie atrakcje.

Mróweczki i Krasnale

Tygrysy

Biedronki

PRZEPOWIEDNIA KSIĘCIA JÓZEFA

W piątek 19 października Biedronki po raz kolejny były w Zamku Królewskim, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. "Przepowiednia księcia Józefa" i oglądały przedstawienie teatralne.

W Pałacu pod Blachą niania księcia Józefa oprowadziła przedszkolaki po komnatach, w których książę mieszkał. Dzieci dowiedziały się, jak wówczas spędzano wolny czas – grano w karty, wystawiano sztuki, czytano, grano na instrumentach, rozmawiano. Według  przepowiedni książę miał strzec się sroki. Jak podają źródła, zginął w nurcie rzeki Estera – sroka. Zajęcia zakończyły się kolorowaniem postaci żołnierza z pułku księcia Józefa.

galeria...

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE – TYGRYSKI

W piątek 19 października Tygryski Ponownie odwiedziła Pani Kasia logopeda, która spotkała się z dziećmi, aby poćwiczyć wymowę głosek szumiących. Pani Kasia przygotowała również kilka zagadek słuchowych oraz przyniosła ciekawe materiały, z których przedszkolaki starały się wydobyć szumiące dźwięki.

Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za wspólne zajęcia.

galeria...

PIKNIK Z ALPAKAMI

W czwartek 18 października w naszym przedszkolu odbył się rodzinny piknik, na którym mieliśmy specjalnych gości. Alpaki. Między wspólnymi tańcami i zajęciami plastycznymi każdy miał szansę podejść i pogłaskać te niezwykle miłe zwierzaki oraz wyszczotkować ich puchate futerko. Piknik umilały przekąski z bufetu przygotowanego przez rodziców z naszego przedszkola. Pieniądze zebrane w czasie pikniku zostały przeznaczone na Fundusz Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji pikniku, za przyniesione smakołyki do bufetu oraz przede wszystkim za dobrą zabawę.

galeria...

TYGRYSY W BIBLIOTECE

W czwartek 18 października Tygrysy ponownie odwiedziły bibliotekę. Dzieci wysłuchały opowiadania o Grzesiu Kłamczuszku. Porozmawiały z panią bibliotekarką na temat kłamstwa. Kiedy kłamiemy i dlaczego? I jak się z tym czujemy? Następnie dzieci obejrzały bajkę pt. "Kozucha Kłamczucha".

galeria...

UWAGA! KONKURS!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami
do udziału w przedszkolnym przeglądzie plastycznym pt.

Cele konkursu:
 • uwrażliwienie na wartości patriotyczno – narodowe,
 • stworzenie okazji do działalności plastycznej i przedstawienie w formie płaskiej odpowiedzi na pytanie: Co to znaczy być Polakiem?
 • rozwijanie zainteresowań plastycznych pobudzających do twórczego wykorzystania czasu wolnego wspólnie z rodzicami.
Wykonanie pracy:
 • praca wykonana przez dziecko z pomocą rodzica,
 • format: A3,
 • technika dowolna.

Na prace, które składać prosimy u nauczycielek w grupach,
czekamy do piątku 26 października 2018 r.

Uroczyste rozdanie dyplomów odbędzie się 14 listopada 2018 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

Liczymy na dużą aktywność i kreatywność małych i dużych.

RADA RODZICÓW

Informujemy wszystkich Rodziców dzieci uczęszczających do naszej placówki, że Rada Rodziców Przedszkola nr 148 w Warszawie dysponuje Funduszem Rady Rodziców, gromadzonym na odrębnym rachunku bankowym. Zgromadzone środki przeznaczane są na różnego rodzaju atrakcje dla dzieci, m.in. teatrzyki, koncerty, wycieczki, bale. We wszystkich tych wydarzeniach biorą udział wszystkie przedszkolaki, z czego czerpią wiele radości i zabawy. Dlatego też zwracamy się z prośbą do wszystkich Rodziców o comiesięczne regularne wpłaty (we wrześniu do 25-ego dnia miesiąca i do 10-ego dnia każdego miesiąca kolejnego) na poniższy rachunek:

Bank Pocztowy S.A.

91132011047850038920000001

Prosimy o dokonywanie wpłat według następującego schematu:

Posiadacz rachunku/odbiorca:

Rada Rodziców Przedszkola nr 148 w Warszawie
ul. Kazimierzowska 45, 02-572 Warszawa

Tytuł wpłaty:

imię i nazwisko dziecka, grupa, składka za miesiąc …

W przypadku jednorazowych wpłat za dłuższy okres, np. za kilka miesięcy, prosimy o taką informację w tytule wpłaty.

TEATRZYK "WITAMINA – JARZĘBINA"

We wtorek 16 października odwiedził nas teatrzyk. Nasze przedszkolaki miały okazję poznać historię włoszczyzny. Kto przywiózł ją do Polski i dlaczego. Aktorzy opowiedzieli dzieciom historię kota i myszy oraz wspólnie z dziećmi porozmawiali na temat warzyw i dlaczego należy je jeść. Również nasze przedszkolaki mogły wcielić się w rolę aktorów. Dzieci zagrały warzywa i wspólnie z zaproszonymi gośćmi ugotowały rosół na włoszczyźnie.

galeria...

RZEŹBA – CO TO TAKIEGO?

W piątek 12 października Biedronki uczestniczyły w drugim spotkaniu w Królikarni, gdzie dowiedziały się, co to jest rzeźba, z czego się ją wykonuje – kamień, drewno, metal, gips. W magazynie muzeum dzieci oglądały zgromadzone eksponaty, dowiedziały się też, co to jest płaskorzeźba. Na zakończenie sami zamienili się w artystów i stworzyli z gliny postać ludzką.

galeria...

RODZICE CZYTAJĄ – MRÓWECZKI

W piątek 12 października Mróweczki odwiedził tata Zuzi i przeczytał książkę pt. "Ponury dzień Kłapouchego". W podziękowaniu tata Zuzi otrzymał prawdziwie ciepły grupowy uścisk.

Bardzo dziękujemy tacie Zuzi za wspólne czytanie.

galeria...

ZWIERZYNIEC KRÓLA JEGOMOŚCI

We wtorek 9 października Biedronki i Tygryski wybrały się do Zamku Królewskiego, gdzie w Pałacu pod Blachą uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. "Zwierzyniec Króla Jegomości". Pani przewodnik oprowadzała przedszkolaki po zamkowych komnatach i opowiadała o zwierzętach "ukrytych w zamku". Zadawała zagadki, których bohaterami były zwierzęta, które po odgadnięciu trzeba było odnaleźć. Bystre oczy naszych przedszkolaków wypatrzyły je na ścianach zamkowych, gobelinach, a nawet na talerzach z królewskiej zastawy.

Po spacerze wszyscy udali się do pracowni zamkowej, gdzie każdy ulepił wybrane przez siebie zwierzątko z gliny. Wszystkie wyszły fantastycznie. Po wypaleniu ich w specjalnym piecu przyjadą do przedszkola, by każdy mógł zabrać swoją pracę do domu na pamiątkę.

Bardzo dziękujemy Rodzicom z obu grup
za pomoc w opiece podczas wycieczki.

Biedronki

Tygryski

BIEDRONKI W KRÓLIKARNI

W piątek 5 października starszaki zwiedziły Muzeum im. X Dunikowskiego w Królikarni, gdzie uczestniczyły w zajęciach pt. "Na tropie rzeźby". Chodząc po parku przedszkolaki szukały rzeźb, poznały różne materiały, z których zostały one wykonane. Na zakończenie dzieci wykonały własne rzeźby z gliny.

galeria...

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

W piątek 5 października wszystkie grupy odwiedziła Pani Kasia – logopeda. Przeprowadziła w każdej grupie zabawy i zajęcia logopedyczne.

Biedronki bawiły się gazetami. Odgadywały odgłosy wydawane przez gazetę podczas jej zgniatania, tarcia, uderzania w nią. Dzieci ćwiczyły prawidłowy oddech nosem, wydech ustami.

Tygrysy z kolei bawiły się samogłoskami. Pani Kasia przeczytała im wierszyk o pociągu, który wiózł samogłoski. Dzieci rozpoznawały dźwięki, nazywały wskazane samogłoski oraz rozpoznawały samogłoski po ustawieniu ust.

Pani Kasi serdecznie dziękujemy
i już czekamy na kolejne spotkanie.

Tygryski

Biedronki

SPOTKANIE Z PANIĄ JESIENIĄ

W piątek 5 października nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Jesień, w której rolę wcieliła się Pani Ela Furmańska – trener Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Rzeszowie. Pani Ela jest również dyrektorem Przedszkola Miejskiego nr 4 w Leżajsku. Podczas spotkania przeprowadziła w każdej grupie zabawy o tematyce jesiennej – dzieci tańczyły, słuchały wiersza o listkach, rozmawiały o obecnej porze roku, a na koniec wykonały wspaniałe jesienne drzewa.

Dziękujemy Pani Eli za wspólną zabawę.

Mróweczki

Krasnale

Tygryski

Biedronki

RODZICE CZYTAJĄ – MRÓWECZKI

W poniedziałek najmłodsze przedszkolaki odwiedził tata Leopolda i przeczytał dzieciom książeczkę "Pucio i ćwiczenia z mówienia". Wszyscy wraz z gościem świetnie się bawili.

Serdecznie dziękujemy tacie Leopolda
za wspólne czytanie.

galeria...

WYRAŹNI NA DRODZE

We wtorek 2 października grupa Tygrysków oraz Biedronek wzięła udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu "Wyraźni na drodze" Fundacji Marsz Zebry. Dzieci rozmawiały na temat prawidłowego poruszania się w ruchu drogowym. Utrwaliły wygląd i znaczenie poszczególnych znaków drogowych, rozwiązywały zagadki, wypowiadały się na temat niebezpieczeństw płynących z nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego. Dowiedziały się też, jak ważną rolę pełnią odblaski oraz jak należy z nich korzystać. Każdy przedszkolak na koniec otrzymał książeczkę edukacyjną oraz breloczek odblaskowy.

galeria...

MRÓWECZKOWA TĘCZA

W piątek Mróweczki utrwalały i rozpoznawały nazwy kolorów w niezwykle przyjemny sposób: odbijały ślady swoich pomalowanych farbami rączek. W ten sposób wyszła piękna Mróweczkowa tęcza, która będzie nam ubarwiać pochmurne jesienne dni.

galeria...

BIEDRONKI I TYGRYSY W BIBLIOTECE

W środę 26 września Tygryski, a w czwartek 27 września Biedronki odwiedziły Bibliotekę nr XXX. Dzieci wysłuchały tam opowiadania "Mirabelka" Cezarego Harasimowicza. Poznały historię tego drzewka, które przetrwało bardzo wiele, w tym II Wojnę Światową. Zajęcia odbyły się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Biedronki

Tygryski

KRASNALE ĆWICZĄ

W naszym przedszkolu w każdy wtorek i czwartek odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjne, które prowadzi Pani Ania we wszystkich grupach. Są one bardzo energetyczne, dają dużo radości i dużą dawkę ruchu poprzez wspólne zabawy i ćwiczenia. Krasnale bardzo lubią te spotkania, podczas których świetnie się bawią, a na dodatek na koniec dostają super pieczątki.

galeria...

SPECJALIŚCI W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu zatrudniony jest logopeda, Pani mgr Katarzyna Roszkowska-Świerczek, która prowadzi terapię logopedyczną z dziećmi 3, 4, 5 i 6-letnimi z wadami wymowy. W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia prowadzone są regularnie każdego dnia.

Godziny pracy logopedy:

poniedziałek: 8.00 – 12.30
wtorek: 8.00 – 12.30
środa: 8:00 – 12:30
czwartek: 8.00 – 12.30
piątek: 8.00 – 12.00

Począwszy od października, w każdy piątek, oprócz terapii indywidualnej, odbywać się będą zajęcia grupowe w każdej grupie przedszkolnej.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy ze specjalistą: logopeda.p148@gmail.com

Nasze przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 7
ul. Narbutta 65/71, Warszawa – Mokotów

Specjalista psycholog mgr Olga Jakacka-Papis z w/w poradni
pełni dyżur w naszej placówce w każdy wtorek w godz. 9:00 – 13:00.

Telefon kontaktowy: 22 849 99 98

Adres strony internetowej: http://www.ppp7.pl/

KONCERT "WESOŁE POWROTY"

We wtorek 25 września nasze przedszkolaki ponownie odwiedzili Gucio i Duduś wraz z koncertem "Wesołe powroty". Wszystkie dzieci miały okazję pobawić się w rytm piosenek na pożegnanie wakacji oraz powitanie przedszkola. Poznały również Bombardę, francuską piszczałkę.

galeria...

RODZICE CZYTAJĄ MRÓWECZKOM

Mróweczki serdecznie dziękują mamie Leopolda za przeczytanie książeczki "Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal" w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Leopold był szczęśliwy i dumny z mamy, a nas zainteresowała historia Tupcia, który nie chciał iść do przedszkola, dopóki nie odkrył, jak ciekawie i wesoło może w nim być.

Bardzo dziękujemy!

galeria...

BIEDRONKI W MZA

W piątek 21 września Biedronki uczestniczyły w wycieczce do zajezdni autobusowej przy ulicy Woronicza. Jeżdżąc autobusem elektrycznym dzieci zwiedziły stacje obsługi pojazdów. Następnie przeszły kanałem oglądając podwozie autobusu. Najwięcej jednak frajdy sprawił wszystkim przejazd przez myjnię.

galeria...

AKCJA – SEGREGACJA

W piątek 21 września nasze przedszkolaki wzięły udział w Jubileuszowej Akcji Sprzątania Świata "2x więcej 2x czyściej!" Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, co to znaczy segregacja oraz do jakich pojemników należy wrzucać odpowiednie śmieci. Tygrysy wybrały się na spacer do pobliskiego parku, gdzie ubrane w rękawiczki z workami w ręku pozbierały śmieci. Krasnale i Mróweczki natomiast pozbierały żołędzie z ogrodu przedszkolnego.

Mróweczki

Krasnale

Tygryski

WARSZAWSKIE ŚWIĘTO DRZEWA – TYGRYSKI

W czwartek 20 września grupę Tygrysków odwiedziła wolontariuszka Polskiej Organizacji Ekologicznej "Gaja Club". Przeprowadziła ona zajęcia z dziećmi na temat roli drzew w przyrodzie. Spotkanie odbyło się w ramach akcji edukacyjnej "Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew dla Warszawy". Celem spotkania, jak i całej akcji, jest aktywizacja mieszkańców Warszawy, w szczególności dzieci i młodzieży w zakresie sadzenia drzew oraz promowanie postaw proekologicznych.

galeria...

ZAJĘCIA OTWARTE U TYGRYSKÓW

We wtorek 18 września w grupie Tygrysków odbyły się zajęcia otwarte "Pobawmy się razem", podczas których dzieci wraz z rodzicami miały okazję pobawić się kolorowymi kubeczkami. Uczestnicy budowali wieże: według wzoru, z pamięci oraz za pomocą "recepturkowego chwytaka", co okazało się nie lada wyzwaniem. Następnie wszyscy razem ułożyli kolorową, kubeczkową mandalę. Na zajęciach pojawił się również element kodowania oraz trochę gimnastyki na krzesełkach.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

galeria...

SEKRETY ROPUCHY KLUCHY

W wtorek 18 września wszystkie nasze przedszkolaki obejrzały historię Ropuchy Kluchy, która odwiedziła nasze przedszkole wraz z teatrzykiem. Bohaterka przedstawienia uwielbiała słodycze, dlatego też pragnęła odnaleźć cukierkową krainę. Jednak po wielu przygodach oraz z pomocą dzieci zrozumiała, że to nie słodycze dają siłę, ale warzywa i owoce.

galeria...

"Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna..."

DZIEŃ KROPKI

Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów i wiele wiele innych niesamowitych dzieł i wydarzeń.

Również nasze przedszkolaki obchodziły swój Dzień Kropki. Dzieci wysłuchały opowiadania "Kropka" Petera Reynoldsa, która opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Przedszkolaki bawiły się, tańczyły, rozwiązywały zagadki i zadania związane z kropkami. Przede wszystkim używały wyobraźni tworząc wspaniałe prace z kropek.

Biedronki i Tygryski

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Wrzesień to bardzo ważny miesiąc w życiu każdego trzylatka, rozpoczynającego swoją nową przygodę z przedszkolem. Wszystko, co dzieje się dookoła i w przedszkolu jest dla niego nowe, nieznane, tajemnicze i pełne niespodzianek.

Nasze Maluszki od pierwszego dnia w przedszkolu dzielnie mierzą się z nową dla nich rzeczywistością. Każdego dnia przekraczają próg sali i choć czasem łezka w oku się zakręci nie poddają się i korzystając z uroków bycia przedszkolakiem miło spędzają czas na zabawie i nauce.

galeria...

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych będą uczestniczyć w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej. Zajęcia odbywać się będą według poniższego grafiku:

WTOREK CZWARTEK
Biedronki: godz. 13.40 – 14.20

Tygryski: godz. 14.20 – 15.00

Krasnale: godz. 15.00 – 15.20

Mróweczki: godz. 15.20 – 15.40

Mróweczki: godz. 9.30 – 9.50

Krasnale: godz. 9.50 – 10.10

Tygryski: godz. 10.10 – 10.50

Biedronki: godz. 10.50 – 11.30

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

Już w poniedziałek, 3 września 2018 r. serdecznie zapraszamy po wakacyjnej przerwie do Przedszkola wszystkie dzieci – te, które będą kontynuować przygodę z nami oraz te, które dopiero ją rozpoczną. Rodziców zaś prosimy o przygotowanie wyprawki dla każdego dziecka.

WYPRAWKA 3 I 4-LATKA – GRUPA I i II
 • podpisana kołderka/śpiworek o wymiarach (po złożeniu na pół) 140/65
 • podpisana piżamka
 • podpisany mały ręcznik o wymiarach 60/35
 • podpisane szczoteczka, pasta, kubek do mycia zębów (grupa I od półrocza)
 • podpisany worek z kompletem ubrań na zmianę, w tym 2 pary majteczek
 • kapcie
 • 2 duże pudełka chusteczek higienicznych (tzw. "wyciąganych")
 • 2 opakowania mokrych chusteczek
 • podpisany kubeczek na wodę do picia
 • przytulanka do spania.
WYPRAWKA 5 I 6-LATKA – GRUPA III i IV
 • podpisany mały ręcznik o wymiarach 60/35
 • podpisane szczoteczka, pasta, kubek do mycia zębów
 • podpisany worek z kompletem ubrań na zmianę
 • podpisany worek ze strojem gimnastycznym
 • kapcie
 • 2 duże pudełka chusteczek higienicznych (tzw. "wyciąganych")
 • 2 opakowania mokrych chusteczek
 • podpisany kubeczek na wodę do picia.

Prosimy Rodziców dzieci o dostarczenie w pierwszym dniu upoważnień do odbioru dziecka (tylko w przypadku, gdy dziecko będzie odbierała inna osoba niż rodzic).

Druk jest dostępny tu: Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola 2018/2019

GODZINY PRACY PRZEDSZKOLA

Nasze Przedszkole otwarte jest w godzinach od 7:00 do 17:00. Oddziały przedszkolne czynne są w godzinach:

 • grupa I:

poniedziałek 7:00 – 17:00
wtorek 7.00 – 16:00
środa 7:00 – 17:00
czwartek 7:00 – 16:00
piątek 7:00 – 16:00

 • grupa II:

poniedziałek 7:00 – 16.00
wtorek 7:00 – 16.00
środa 7:00 – 16.00
czwartek 7:00 – 17.00
piątek 7:00 – 17.00

 • grupa III:

poniedziałek 8:00 – 16:00
wtorek 8:00 – 17.00
środa 8:00 – 16.00
czwartek 8:00 – 17.00
piątek 8:00 – 17.00

 • grupa IV:

poniedziałek 8:00 – 17:00
wtorek 8:00 – 17:00
środa 8:00 – 17:00
czwartek 8:00 – 15:30
piątek 8:00 – 15:30

Sale grupy I i III znajdują się w lewym skrzydle, natomiast sale grupy II i IV w prawym skrzydle budynku.

Dzieci z grupy I i III w godz. 7.00 – 8:00 oraz 16.00 – 17.00 są w sali grupy I (na parterze), natomiast dzieci z grupy II i IV w sali grupy II (na parterze).

JUŻ WKRÓTCE W PRZEDSZKOLU...