Nasze Przedszkole bierze udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Spotkanie Tygrysków i Krasnali z Neciem

W ramach realizacji projektu Dzień Bezpiecznego Internetu grupa Tygrysków oraz grupa Krasnali wspólnie wzięły udział w zajęciach, podczas których poznały Necia. Dzieci obejrzały bajkę z nim w roli głównej.

Dowiedziały się, że z komputera i internetu należy korzystać tylko pod okiem rodziców. Wspólnie również śpiewały piosenkę Necia o internecie. Następnie każda grupa pokolorowała Necia według własnego pomysłu.

galeria...