Czterolatki to my – wesołe Krasnale!

Witamy na stronie naszej grupy. Jesteśmy radosnymi przedszkolakami, mamy 4 lata i drugi rok chodzimy do przedszkola. Lubimy bawić się, śmiać i radośnie spędzać czas ze sobą oraz z naszymi Paniami. A bawią się i uczą z nami nauczycielki: Pani Małgosia i Pani Edyta, która dołączyła do naszej drużyny w połowie stycznia. Jest z nami również Pani Krysia, która dba o naszą salę i przynosi nam pyszne posiłki z kuchni.

Na tej stronie pokazujemy, jak miło i ciekawie spędzamy czas w Przedszkolu.

A TO MY

ZABAWY Z KUBECZKAMI

Dzisiaj uczestniczyliśmy w kolejnej formie nauki kodowania. Bawiliśmy się z kubeczkami. Współpracowaliśmy w dwóch grupach. Najpierw mieliśmy za zadanie ułożyć kubeczki według poleceń na macie do kodowania, rozegrać mini sudoku oraz odkodować obrazek. Zadanie nie było łatwe, gdyż trzeba było współpracować oraz wzajemnie kontrolować, czy zadanie jest wykonane prawidłowo.

Następnie budowaliśmy z kubeczków budowle. Również pracowaliśmy tutaj w parach. Naszym zadaniem było dokładne odbudowanie wieży kolegi, najpierw według wzoru, potem z pamięci. Uczyliśmy się w ten sposób spostrzegawczości, skupienia oraz ćwiczyliśmy pamięć i zręczność, gdyż wieża z kubków to nie lada wyzwanie 🙂

WARSZTATY BALONOWE

W czwartek odwiedziła nas Pani Ewa, która przeprowadziła z nami warsztaty balonowe. Mieliśmy okazję samodzielnie spróbować zrobić cuda z balonów, opaski na głowę, kwiatki, zwierzaki itp.

Bardzo dziękujemy Pani Ewie za super zabawę!

galeria...

W BIBLIOTECE

W środę 13 czerwca, po raz ostatni w tym roku, odwiedziliśmy bibliotekę przed wakacjami.  Dowiedzieliśmy się, co należy wziąć ze sobą na wczasy oraz jak spędzić bezpiecznie wypoczynek. Obejrzeliśmy również mapę fizyczną Polski i ozdabialiśmy papierowe teczki.

Bardzo dziękujemy Paniom z biblioteki za ciekawe spotkania i zajęcia.

galeria...

ZABAWY Z GLINĄ

W piątek 25 maja odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie. Nasi goście przeprowadzili z nami zajęcia na temat gliny. Dowiedzieliśmy się, co można zrobić z gliną oraz jak w przeszłości była wykorzystywana. Tematem zajęć była wiosenna łąka.

galeria...

DZIEŃ RODZINY

22 maja w naszej grupie odbył się Dzień Rodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla rodziców krótki program artystyczny. Następnie wręczyliśmy im własnoręcznie wykonane upominki.

Po występie wspólnie z rodzicami wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych, podczas których mieliśmy do wykonania różne owocowo-warzywne zadania.

Wysłuchaliśmy też ciekawostek na temat zdrowych przepisów i przysmaków.

galeria...

W MUZEUM WARSZAWY

22 maja uczestniczyliśmy w wycieczce do Muzeum Warszawy. Dzielnie odbyliśmy podróż metrem oraz tramwajem 🙂 Po krótkim spacerze po starówce dotarliśmy do muzeum. Dowiedzieliśmy się tam, czym różni się bajka od animacji. W sali kinowej obejrzeliśmy "Przygody Bolka i Lolka".

Po seansie zeszliśmy na dół i zwiedziliśmy wystawy muzealne, które następnie mieliśmy za zadanie narysować... dodając im baśniowe, magiczne moce.

Serdecznie dziękujemy mamie Gabrysi za zorganizowanie wycieczki do muzeum
oraz mamie Zuzi za pomoc w opiece nad dziećmi 🙂

galeria...

MLECZNE, STAŁE, ZDROWE

W poniedziałek 21 maja odwiedziły nas panie stomatolog, które opowiedziały o tym,  jak dbać o higienę jamy ustnej. Na specjalnych modelach pokazały nam, jak należy poprawnie szczotkować zęby oraz nitkować je.

Następnie w parach ćwiczyliśmy na własnych rączkach (które pełniły rolę zębów:) nitkowanie oraz szczotkowanie zębów na modelach.

DRODZY RODZICE, SYMPATYCY, ZNAJOMI !

Bierzemy udział w plebiscycie na Najsympatyczniejszą Grupę Przedszkolną. I bardzo prosimy o głosy!
Każdy oddany głos jest dla nas bardzo ważny. I za każdy bardzo bardzo dziękujemy!

Zagłosuj!
Wyślij sms o treści PGP.53 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

Głosowanie będzie trwać do czwartku, 17 maja br. do godz. 21.00.

Aktualne wyniki głosowania

RODZICE CZYTAJĄ

9 maja odwiedziła nas mama Maritki,
która przeczytała nam wybrane Baśnie Braci Grimm.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny! 🙂

RODZICE CZYTAJĄ

W środę odwiedziła nas Mama Olka, która przeczytała nam dwie książeczki: "Psi Patrol" oraz "Kubusia Puchatka" 🙂

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

ZABAWY Z OZOBOTEM

Dzisiaj poznaliśmy ozobota, małego robota, który również pomaga dzieciom wejść w świat kodowania. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób można uczyć się z ozobotem poprzez zabawę. Rysowaliśmy mu różne trasy, dobieraliśmy kolory jego drogi oraz kodowaliśmy cel jego podróży. Wspólnie wymyśliliśmy trasę, podczas której ozobot miał dotrzeć do domku czarownicy 🙂

Zarówno zajęcia z kodowania na macie, jak i z ozobotem uczą dzieci logicznego i twórczego myślenia.

Przedszkolaki ćwiczą umiejętność skupiania uwagi, koordynację wzrokowo-ruchową oraz spostrzeganie. Ale przede wszystkim to świetna zabawa 🙂

galeria...

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "POLSKIE SYMBOLE NARODOWE W OCZACH DZIECKA"

W piątek 20 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie dzielnicowego międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego "Polskie Symbole Narodowe w oczach dziecka". Jako gospodarze, wspólnie z grupą Tygrysków wystąpiliśmy z krótkim programem artystycznym podczas uroczystości wręczenia dyplomów i nagród. Odbyła się ona w Bibliotece Multimedialnej nr XXXI przy ul. Tynieckiej.

Konkurs objęty został honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, a Naczelnik Tomasz Morawski osobiście zaszczycił spotkanie swoją obecnością, dzięki czemu podniósł rangę tego wydarzenia.

galeria...

ZAJĘCIA KOLEŻEŃSKIE W PRZEDSZKOLU NR 344

W czwartek 19 kwietnia nasza grupa wybrała się na zajęcia koleżeńskie do Przedszkola nr 344. Odwiedziliśmy grupę Sokołów, która gościła już u nas na zajęciach z kodowania na dywanie. Wspólnie z naszymi starszymi kolegami wzięliśmy udział w zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

Odtwarzaliśmy rytmy, odkodowaliśmy rysunki oraz trasę z punktu A do B. Następnie rozegraliśmy grę planszową na macie do kodowania. Oczywiście wygraliśmy 🙂 Następnie nasi gospodarze zaprosili nas do wspólnej zabawy w ogrodzie oraz na słodki poczęstunek.

galeria...

WIELKI SŁOŃ

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze spotkanie realizowane w ramach programu profilaktycznego "Wielki Słoń". Poznaliśmy panie, które przez kolejne dni będą nas odwiedzać.

Rozmawialiśmy o tym, co najlepiej potrafimy robić. Na koniec narysowaliśmy to, w czym czujemy się jak mistrzowie. Dostaliśmy również zadanie domowe dla rodziców: po drugiej stronie naszego rysunku rodzice muszą narysować to, w czym oni są najlepsi.

galeria...

WIOSENNE SPOTKANIE W BIBLIOTECE

5 kwietnia wybraliśmy się na zajęcia do biblioteki, gdzie obejrzeliśmy prezentację o wiośnie. Panie bibliotekarki opowiedziały nam o oznakach tej pory roku. Zapoznaliśmy się ze skowronkiem, bocianem i jaskółką. Obejrzeliśmy przebiśniegi, zawilce oraz pierwiosnki.

Panie opowiedziały nam również o tradycji topienia Marzanny. Sami również wykonaliśmy własne Marzanny.

galeria...

RODZICE CZYTAJĄ

W piątek 30 marca odwiedził nas ponownie tata Gabrysi H. Nasz gość przeczytał nam legendy warszawskie. Z ciekawością wysłuchaliśmy historii o Bazyliszku oraz Złotej Kaczce.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wizytę oraz wspólne czytanie 🙂

GODZINA DLA ZIEMI

W piątek 23 marca wspólnie z Mróweczkami uczestniczyliśmy w zajęciach z okazji "Godziny dla Ziemi". Wysłuchaliśmy listu od Pani Przyrody, która prosiła nas w nim, abyśmy o nią dbali.

Układaliśmy tulipana na macie edukacyjnej, śpiewaliśmy piosenkę ekologiczną, a potem wspólnie z naszymi młodszymi kolegami wykonaliśmy dwa plakaty przedstawiające naszą planetę. Wywiesiliśmy je w obu szatniach, aby zachęcić pozostałych przedszkolaków i ich rodziców do wyłączenia świateł w sobotę o godzinie 20.30 🙂

RODZICE CZYTAJĄ

21 marca odwiedziła nas mama Ani, która przeczytała nam aż trzy bajki: "Opowiadania dla przedszkolaków" Renaty Piątkowskiej, "Mój przyjaciel Szymon" Kitty Crowther oraz "Pan Brumm" Daniela Nappy.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny oraz za słodki poczęstunek 🙂

KODOWANIE NA DYWANIE

W poniedziałek 19 marca naszą grupę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 344. Nasi goście to 6-latki z grupy Sokołów. Wspólnie z nimi uczestniczyliśmy w zabawach z matą edukacyjną. Kodowaliśmy drogę, odtwarzaliśmy rytmy z kubeczków oraz budowaliśmy z nich wieże z pamięci.

Uczyliśmy się kodować i odkodowywać. Pracowaliśmy w parach ze starszymi kolegami kolorując odpowiednie pola w małej kratownicy. Powstały nam piękne tulipany.

Sokoły bardzo nam pomagały.  Następnym razem my wybieramy się do nich 🙂
Dziękujemy za wspólną zabawę!

galeria...

GÓRNIK W PRZEDSZKOLU

W piątek 9 marca pojawił się u nas niezwykły gość – prawdziwy górnik! Okazał się nim Dziadzio naszego kolegi Michała, który odwiedził nas, by opowiedzieć o pracy górnika, o wydobywaniu węgla i jego zastosowaniu. Poznaliśmy legendę o Skarbniku, której słuchaliśmy z zaciekawieniem. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska prawdziwy strój górnika, lampę, kilof oraz inne atrybuty związane z pracą w kopalni. Oglądaliśmy węgiel, który mogliśmy dotknąć, a nawet zabrać do domu. Na koniec spróbowaliśmy prawdziwych śląskich oblatów.

Bardzo dziękujemy Dziadziowi Michała za odwiedziny i bardzo ciekawe spotkanie 🙂

galeria...

KODUJEMY NA DYWANIE

W poniedziałek 5 marca zaczęliśmy kodować na dywanie. Wzięliśmy udział w zajęciach z wykorzystaniem maty edukacyjnej. Udało nam się napisać pierwsze kody, zaplanować trasę z punktu A do punktu B. Ponadto odtwarzaliśmy rytmy według wzoru, jak i z pamięci. Pracowaliśmy w grupach odtwarzając wzory, a na koniec jak zwykle gra pamięciowa – Memory 🙂

galeria...

RODZICE CZYTAJĄ

W czwartek 1 marca odwiedził naszą grupę Tata Gabrysi, Pan Ludosław Hołda, który przeczytał nam bajkę
o Kubusiu Puchatku, "Lokomotywę" oraz "Słonia Trąbalskiego". Wizyta ta bardzo nam się spodobała 🙂

Bardzo dziękujemy Panu Ludosławowi za odwiedziny
oraz zapraszamy innych rodziców do wspólnego czytania 🙂

SPOTKANIE Z NECIEM

Dzisiaj nasi starsi koledzy z grupy Tygrysków zaprosili nas na zajęcia poświęcone internetowi, w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę, której głównym bohaterem był Necio. Sympatyczny robot, który opowiadał nam, jak bezpiecznie korzystać z internetu i komputera. Tygryski nauczyły nas piosenki Necia, do której wspólnie potem zatańczyliśmy.

Mieliśmy też szansę wspólnie pokolorować Necia według własnego pomysłu.
Starszaki bardzo nam pomagały 🙂 Dostaliśmy również od nich kolorowanki.

galeria...

Z WIZYTĄ W ŻŁOBKU

16 lutego odwiedziliśmy Żłobek nr 5 w celu wspólnego świętowania Światowego Dnia Kota. Panie ze żłobka przygotowały ciekawe przedstawienie o łakomym kotku, który musiał wezwać doktora z powodu bólu brzucha. W ten sposób przypomnieliśmy sobie, że nie należy jeść zbyt dużo – zwłaszcza słodyczy.

Wzięliśmy też udział w dwóch konkursach z nagrodami w postaci łakoci. Jeden z nich dotyczył piosenki o kocie, drugi zaś szybkości picia mleka przez słomkę. Śpiewaliśmy z maluchami piosenki oraz wspaniale się bawiliśmy. Na koniec czekał na nas smaczny poczęstunek.​

Bardzo dziękujemy dzieciom i Paniom ze żłobka za super gościnę! 🙂

galeria...

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Nasze przedszkole odwiedziły panie wolontariuszki z Fundacji Koty z Grochowa działającej na rzecz kotów. Opowiadały nam właśnie o kocie. Poruszały temat jego zwyczajów, karmienia, pielęgnacji, bezpieczeństwa oraz zabawy.

Zobaczyliśmy kota o imieniu Melon
oraz różne atrybuty, związane z tymi zwierzętami: drapak, zabawki, miseczki i inne.

Wolontariuszkom i Melonowi bardzo dziękujemy za wizytę 🙂

RODZICE CZYTAJĄ

13 lutego odwiedziła nas Pani Monika, mama Tymka. Przeczytała nam jedną bajkę z książki pt. "100 bajek krasnoludka". Opowiadanie dotyczyło małego Stasia, któremu urodziła się siostrzyczka.

Potem Pani Monika porozmawiała z nami o naszym rodzeństwie, a Tymek poczęstował każdego cukierkami 🙂

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI MONICE ZA ODWIEDZINY I WSPÓLNE CZYTANIE! 🙂

KODOWANIE NA DYWANIE

Dzisiaj po raz pierwszy wzięliśmy udział w zajęciach z matą do kodowania. Pograliśmy w Wielkie Memory, podczas których ćwiczyliśmy pamięć i koncentrację. Uczestniczyliśmy również w zabawach matematycznych.

Przeliczaliśmy obiekty, układaliśmy je w kolejności rosnącej,
poznawaliśmy zapis cyfr oraz przede wszystkim dobrze się bawiliśmy.

galeria...

CO Z TYM POWIETRZEM? – ZABAWY BADAWCZE

W środę 7 lutego nasza sala zamieniła się w małe laboratorium. Wzięliśmy udział w zabawach badawczych dotyczących powietrza. Obserwowaliśmy zapalone świeczki w słoiku. Następnie zakręciliśmy słoik i próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego świeczka gaśnie? Kiedy już po bardzo intensywnej burzy mózgów ustaliliśmy, że nie ma powietrza 😉 sami próbowaliśmy wstrzymać powietrze jak najdłużej.

Następnie obserwowaliśmy pływającą, zakręconą butelkę. Wspólnie odpowiedzieliśmy na pytanie, dlaczego nie tonie? Co będzie jeśli odkręcimy korek?

Kolejnym doświadczeniem były fale ze słomki. Co je powoduje? Czy podobnie jest na jeziorze?

Próbowaliśmy również złapać powietrze do foliówek. Dowiedzieliśmy się, że podobnie działają spadochrony 😉

Na koniec odbyło się doświadczenie pt.: balon odrzutowiec. Obserwowaliśmy, co dzieje się z balonem, z którego nagle wypuścimy powietrze. Było przy tym sporo śmiechu, gdyż wydawał śmieszne dźwięki 😉 Wzięliśmy również udział w zabawach oddechowych z piórkami. Na koniec każdy namalował powietrze 😉

galeria...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

31 stycznia naszą grupę odwiedzili bardzo ważni goście. Nasze Babcie i Dziadkowie.
Zaprezentowaliśmy Im krótki program artystyczny przy akompaniamencie pianina.

Następnie zaprosiliśmy naszych gości na słodki poczęstunek oraz wręczyliśmy Im laurki.

JESZCZE RAZ WSZYSTKIEGO DOBREGO KOCHANE BABCIE I KOCHANI DZIADKOWIE 🙂

galeria...

 KONCERT NOWY ROCK

We wtorek 30 stycznia uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym pt. "Nowy Rock". Poznaliśmy brzmienie różnych instrumentów, tj. gitara, werbel oraz gitara elektryczna. Podłączyliśmy również kabel do gitary oraz uderzaliśmy w struny.

Wraz z Guciem i Dudusiem śpiewaliśmy piosenki pokazując między innymi, jak robi się ciasto.

Było dużo śmiechu, tańców i dobrej zabawy.

galeria...

ZABAWY Z FIGURAMI GEOMETRYCZNYMI

Dzisiaj wzięliśmy udział w kolejnych zabawach matematycznych. Tym razem bawiliśmy się figurami geometrycznymi. Na początku wysłuchaliśmy wierszyka o Pajacyku, który był zbudowany w figur geometrycznych. Następnie spróbowaliśmy ułożyć go na tablicy.

Poprzez zabawę utrwalaliśmy nazwy figur geometrycznych, ich wygląd oraz kolory.

Układaliśmy również figury z patyczków oraz z kijków na dywanie oraz przeliczaliśmy je.

galeria...

ZABAWY MATEMATYCZNE

Dzisiaj mieliśmy zabawy matematyczne, podczas których przeliczaliśmy kule śniegowe u bałwanków. Dodawaliśmy i odejmowaliśmy. Porównywaliśmy ich wysokość, a na koniec ułożyliśmy od najmniejszego do największego i ozdobiliśmy papierem kolorowym.

ZABAWY Z KLOCKAMI

Dzisiaj wspólnie zbudowaliśmy bardzo długą drogę z klocków. Zużyliśmy na budowę wszystkie klocki z pudełka. Najpierw podzieliliśmy się na małe zespoły. Każdy z nich miał swój kolor. Przeliczaliśmy elementy, porównywaliśmy długości kolorowych dróg i na koniec wszystkie je połączyliśmy.

Nasza długa droga stała się torem przeszkód.
Ćwiczyliśmy równowagę i robiliśmy wszystko, aby "nie wpaść do wody" 🙂

W BIBLIOTECE

18 stycznia odwiedziliśmy bibliotekę. Wzięliśmy udział w zajęciu poświęconym książkom. Dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje biblioteka, jak należy się w niej zachowywać oraz jak oznaczone są książeczki dla dzieci. Wysłuchaliśmy opowiadania czytanego przez panią bibliotekarkę oraz obejrzeliśmy bajkę o śwince Peppie, która również odwiedziła bibliotekę.

Mieliśmy też okazję pobuszować między regałami. Udało nam się odnaleźć książeczki ze specjalnymi oznaczeniami dla dzieci. Zobaczyliśmy również, gdzie wypożycza się książki, zakłada karty biblioteczne oraz co się dzieje, gdy ktoś za długo przetrzyma książkę 😉

Wzięliśmy również udział w bibliotecznych mini zawodach: slalomie między książkami oraz budowaniu wieży z książek. Zobaczyliśmy najstarszą książkę w bibliotece oraz wysłuchaliśmy jej historii. Obejrzeliśmy również specjalnie wybrane przez panie bibliotekarki najciekawsze książki dla dzieci.

Na koniec był czas wolny w kąciku z zabawkami 🙂

Wycieczka bardzo nam się podobała. Na pewno odwiedzimy bibliotekę jeszcze nie raz!

galeria

RODZICE CZYTAJĄ

W środę 17 stycznia odwiedziła nas Mama Jasia, która przeczytała nam bardzo wesołą historię
autorstwa Justyny Bednarek pt.: "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".

Niecodzienne przygody głównych bohaterek bardzo nas rozśmieszyły 😉

Serdecznie dziękujemy Mamie Jasia za wspólnie spędzony czas!
Zapraszamy innych Rodziców do nas na czytanie – chętnie posłuchamy kolejnych bajek 🙂

POROZMAWIAJMY O WODZIE

Dzisiaj rozmawialiśmy o wodzie. Gdzie można ją spotkać, jak wygląda, jak smakuje. Dowiedzieliśmy się, dlaczego woda jest potrzebna do życia. Wysłuchaliśmy historii "O Panu Kropelce" i jego podróżach. O tym, jak woda, a w tym Pan Kropelka krąży po świecie. Sami również wspólnie wykonaliśmy kropelki wody.

Porozmawialiśmy również o zwierzętach, jakie można spotkać w oceanach. O tym, czym różnią się ssaki od ryb. Obejrzeliśmy ilustracje przedstawiające morskie stwory. Na sam koniec wspólnie ułożyliśmy puzzle przedstawiające morski świat.

galeria...

W KRAINIE BAJEK

Dzisiaj przenieśliśmy się w świat bajek i baśni. Przynieśliśmy do przedszkola swoje ulubione książeczki, które wspólnie czytamy i omawiamy. Rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe i obrazkowe, nie tylko dotyczące współczesnych bajek, ale również tych tradycyjnych.

Obejrzeliśmy prezentacje na temat baśni oraz wysłuchaliśmy niektórych z nich.
Następnie rozwiązywaliśmy różnie zadania na tablicy interaktywnej.

WARSZTATY AKTORSKIE

W piątek 5 stycznia odwiedziła nas mama Tymka z grupy Mróweczek, pani Helena Siekierska,
która przeprowadziła u nas warsztaty aktorskie.

W czasie zajęć mieliśmy okazję wczuć się w rolę małych aktorów 🙂
Wyobraźnia działała na najwyższych obrotach.

Ciekawe zabawy i forma warsztatów wzbudziły w nas ogromne zainteresowanie.

Serdecznie dziękujemy Mamie Tymka! 🙂

BAL KARNAWAŁOWY

Dzisiaj w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszyscy byliśmy pięknie i bardzo pomysłowo poprzebierani.

Nie tylko wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się z innymi przedszkolakami, ale mieliśmy również szansę zobaczyć pokazy cyrkowe w wykonaniu suczki Lusi, która wraz ze swoim panem, Klaunem odwiedziła nasze przedszkole.

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii zdjęć! 🙂

galeria...

"MIESZKAŃCY LASU" – ZAJĘCIA STACJONARNO - TERENOWE W LESIE KABACKIM

W środę 3 stycznia wzięliśmy udział w wycieczce autokarowej do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie i Lasu Kabackiego, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach stacjonarno-terenowych pt. "Mieszkańcy lasu".

Podczas zajęć wysłuchaliśmy wielu ciekawostek na temat zwierząt leśnych oraz zobaczyliśmy, jak wygląda mrowisko od środka. Obejrzeliśmy pień drzewa obgryziony przez bobry oraz porysowany zębami łosia. Porównywaliśmy wygląd owadów i pająków oraz saren i jeleni. Dowiedzieliśmy się, jak zwierzęta spędzają zimę.

W drugiej części zajęć wyszliśmy na spacer do lasu. Obejrzeliśmy tam paśnik dla zwierząt. Dowiedzieliśmy się, które zwierzę je kasztany, a które lubi podjadać sól. Obejrzeliśmy również prawdziwe mrowisko. Wsłuchiwaliśmy się w odgłosy lasu. Jednak największą frajdę sprawił nam sam las i piękna pogoda 🙂

galeria...

WIZYTA STRAŻNIKA MIEJSKIEGO

W piątek 22 grudnia spotkaliśmy się ze strażnikiem miejskim.

galeria...

W BIBLIOTECE

Dzisiaj grupa Tygrysków zaprosiła nas do biblioteki na zajęcia. Jeszcze tam nie byliśmy, więc każdy starszak
wziął za rękę młodszego kolegę i koleżankę i razem spacerkiem powędrowaliśmy do biblioteki.

Na miejscu obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat Świąt Bożego Narodzenia.

Pani bibliotekarka przeczytała nam również opowiadanie wigilijne oraz wysłuchaliśmy kilku utworów świątecznych. Następnie wspólnie  z Tygryskami wykonaliśmy bardzo długi łańcuch choinkowy, który z dumą zabraliśmy ze sobą do przedszkola.

galeria...

UROCZYSTOŚĆ CHOINKOWA

19 grudnia odbyła się w naszej grupie Uroczystość Choinkowa, podczas której mieliśmy okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne oraz wyrecytować wierszyki. Każdy z nas spisał się na medal 🙂

Następnie wspólnie z rodzicami wykonaliśmy bałwanki ze skarpet, ryżu i guziczków. Pracę umilał słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy. W między czasie można było odwiedzić kiermasz świąteczny oraz zakupić niezwykłe ozdoby choinkowe wykonane przez nas  i przez naszych rodziców.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Uroczystości, w kiermaszu oraz za pomoc w przygotowaniach 🙂

galeria...

MILION DRZEW DLA WARSZAWY

PIERNICZKI NA SŁONO

Dzisiaj zrobiliśmy pierniczki. Krasnale doskonale wiedziały,
że przyprawa, którą pachnie masa to cynamon i dodaje się ją do pierników.

Foremki się podobały, ale zachwyt wzbudziły błyszczące cekiny, malusieńkie gwiazdki i choinki do ozdoby.

PRZYGOTOWANIA DO KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO

Dzisiaj wspólnie wykonaliśmy przepiękne ozdoby choinkowe na kiermasz świąteczny 🙂

GWIAZDKOWE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Dzisiaj po raz drugi odwiedził nas w przedszkolu Mikołaj. Chyba byliśmy bardzo grzeczni 😉 Tym razem nasz gość przyjechał do nas ze swoimi pomocnikami: Śnieżynką oraz Mrozkiem. Po krótkim przedstawieniu były tańce i zabawy. Wszyscy również złożyliśmy przyrzeczenie, że do Gwiazdki będziemy grzeczni 😉

Święty Mikołaj przyniósł nam również do przedszkola przepiękne zabawki.
Zestaw drewnianych torów oraz drewniany domek dla lalek i słodki upominek dla każdego.

Serdecznie dziękujemy Mikołajowi za wspaniałe prezenty 🙂

galeria...

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

W dniu swojego święta odwiedził nas Święty Mikołaj.
Przyniósł nam przepiękny regał na książki, które od razu samodzielnie ułożyliśmy na półkach.

Nasz niezwykły gość obdarował nas również czekoladowymi mikołajami.
Panie kucharki natomiast upiekły dla nas i Mikołaja przepyszne ciasto, które zjedliśmy ze smakiem.

My z kolei w prezencie dla Mikołaja narysowaliśmy laurki oraz zaśpiewaliśmy piosenkę.

galeria...

BO WSPÓŁPRACA SIĘ OPŁACA - ŚWIĄTECZNY ŁAŃCUCH

Dzisiaj Krasnale z zaangażowaniem wzięły się do pracy. Zadanie było bardzo ważne. Przedszkolnej choince brakowało łańcucha! Postanowiliśmy więc wykonać papierowy łańcuch.

Każdy Krasnal wykonał swoją część.

Następnie wspólnymi siłami połączyliśmy je w całość otrzymując jeden, piękny łańcuch.

Zdobi on już naszą choinkę. Naszym zdaniem jest najpiękniejsza!

ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Dzisiaj w naszej grupie gościło kilkoro dzieci z grupy IV. Była to wspaniała okazja, aby razem pouczyć się języka angielskiego, wspólnie powtórzyć wszystkie piosenki oraz zaśpiewać je razem z naszymi, starszymi kolegami.
Dzieci z grupy Tygryski Urwiski nauczyły nas również wesołego pożegnania:
"See you later, alligator.
Bye bye bye, butterfly"

Następnie ucząc się nazw zwierząt w języku angielskim rozwiązywaliśmy zadania na tablicy interaktywnej.
Mieliśmy również szansę sami coś pomalować, pomazać, postemplować 😉

PASOWANIE NA KRASNALA

29 grudnia oficjalnie staliśmy się Krasnalami 🙂 W naszej grupie odbyło się nadanie imienia.
W tym dniu oprócz zabaw razem z Panią Dyrektor, która nas odwiedziła wykonywaliśmy różne zadania.

Panie kucharki upiekły również dla nas pyszne, krasnalowe ciasto, które bardzo nam smakowało.

W podziękowaniu stworzyliśmy dla nich przepiękną laurkę
i następnego dnia odwiedziliśmy panie kucharki w kuchni wręczając im nasze rysunki.

galeria...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej grupie, jak i w całym przedszkolu
odbyło się wiele zabaw oraz zajęć poświęconych Pluszowemu Misiowi.

Zrobiliśmy też swoje figurki pluszowych misiów z rolek po papierze toaletowym 😉
oraz razem z innymi przedszkolakami obejrzeliśmy przygody chyba najsłynniejszego misia, Misia Uszatka

galeria...

WIEMY, JAK DBAĆ O ZDROWIE

Dziś odbyły się pierwsze w naszej grupie zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Uczestniczyliśmy w zajęciach poświęconych dbaniu o zdrowie i higienę. Obejrzeliśmy prezentację o zdrowym stylu życia, o tym co robić, aby być zdrowym oraz jak bronić się przed zarazkami. Na koniec rozwiązywaliśmy różne zagadki wzrokowe i dźwiękowe.

TAK BAWIMY SIĘ W PRZEDSZKOLU

UKŁADAMY GODŁO POLSKI

ZABAWY W OGRODZIE

IDZIE WĄŻ, IDZIE WĄŻ