To my – starszaki – Tygryski Urwiski

Witamy na stronie naszej grupy. Jesteśmy najstarszymi dziećmi w Przedszkolu, mamy 5 i 6 lat, większość z nas chodzi czwarty rok do przedszkola. Lubimy bawić się, śmiać, uczyć i radośnie spędzać czas ze sobą oraz z naszymi Paniami. A bawią się i uczą z nami nauczycielki: Pani Olga, Pani Dorota i Pani Ania, które w grudniu i w styczniu dołączyły do naszej tygryskowej drużyny. Jest z nami również Pani Beata, która dba o naszą salę i przynosi nam pyszne posiłki z kuchni.

Na tej stronie pokazujemy, jak miło i ciekawie spędzamy czas w Przedszkolu.

ZAKOŃCZENIE ROKU

Chociaż słońce jasno świeci,
trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas.
Teraz wakacje czekają nas.

W piątek 15 czerwca w naszej grupie odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego z udziałem rodziców. Tego dnia przygotowaliśmy wspaniały program artystyczny. Tym razem było trochę inaczej niż zazwyczaj, ponieważ część artystyczna była krótka, ale za to co się działo później to dopiero była zabawa! Rodzice wraz z nami wzięli udział  w warsztatach muzyczno-tanecznych „KLANZA”.

Tego dnia to my, Tygryski, byliśmy najważniejsi podczas zabaw. Wszyscy rodzice musieli uważnie nas słuchać, ponieważ zabawy polegały na obserwowaniu tego, co robimy i pokazujemy dzieci, a następnie wiernie odwzorować to podczas tańców do muzyki z płyty. Zabawa była wspaniała, wszyscy bardzo się staraliśmy, a rodzice spisali się na 5+. Na koniec imprezy Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za wspólnie spędzony czas i wręczyła wszystkim nam odchodzącym do szkoły dyplomy.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w szkole. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom i rodzicom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu 🙂
Jeśli tęsknota mnie ogarnie,
kiedy już będę uczniem w szkole –
to znajdę wyjście,
w
iem, co zrobię:
Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole... 

galeria...

WIZYTA W INSTYTUCIE PAMIĘCI NARODOWEJ

W poniedziałek 11 czerwca po raz kolejny odwiedziliśmy IPN. Zajęcia tego dnia były bardzo ciekawe, ponieważ rozmawialiśmy o symbolach narodowych. Pan Jacek opowiadał nam o pierwszym Państwie Polskim, jak wyglądało nasze godło kiedyś. Nie obyło się bez pytań, zagadek i rebusów, ale jak już wiadomo my na wszystkie pytania odpowiedzieliśmy śpiewająco, jak na uczniów przypadło 🙂 Oglądaliśmy bajkę edukacyjną na temat Polskich Symboli i śpiewaliśmy wszystkie zwrotki naszego hymnu.

Dziękujemy Panu Jackowi za super zabawę.

galeria...

DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE

28 maja, w poniedziałek gościliśmy zaprzyjaźnioną młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 157 przy ul. Tynieckiej wraz z Panią Beatką, opiekunem uczniów. Warsztaty zaczęliśmy od eksperymentów z mlekiem i barwnikami, potem była soda, olej i barwniki, następnie badaliśmy zasadowość wody papierkiem lakmusowym. Balony z octem i z sodą były super.

Badaliśmy też czystość wody przez strzykawkę, a na koniec naszych eksperymentów dostaliśmy gwiazdki do pokolorowania. Jak się je rozłoży w wodzie to będzie niespodzianka.

Dziękujemy Pani Beatce i uczniom ze szkoły za niesamowity pokaz chemiczny.

galeria...

ZABAWY Z GLINĄ

W piątek 25.05.2018r gościliśmy w naszej grupie ”Tygryski” młodzież z Liceum plastycznego w Warszawie. Pani nauczycielka z grupy „Mróweczki” pani Ewa zorganizowała dla wszystkich grup bardzo ciekawe warsztaty plastyczne. Tematem spotkania  młodzieży z liceum plastycznego była „Wiosna w lesie”, dzieci pod kierunkiem zdolnych młodych plastyków lepiły ze specjalnej gliny plastycznej różne zwierzątka żyjące w lesie.

Dowiedzieliśmy się do czego służy glina, gdzie można ją wykorzystywać i co z niej ciekawego robić. Po skończonych warsztatach nasze prace plastyczne można było zabrać do domu.

Dziękujemy zdolnej i grzecznej młodzieży z liceum plastycznego za wspaniałe i ciekawe warsztaty.

ARCHI-PRZYGODY CZ. 9

W piątek 25 maja odbyły się ostatnie zajęcia w ramach programu ARCHI - Przygoda. Podsumowując wszystkie spotkania wykonaliśmy makietę miasta. Każdy wykonał swój projekt 🙂

Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie za prowadzone zajęcia.
Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

galeria...

DZIEŃ RODZINY

W czwartek 23 maja w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Rodziny” oraz warsztaty kulinarne dla nas i dla naszych rodziców, prowadzone przez Panią Renatkę, specjalistkę od zdrowego żywienia. Po krótkim występie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnych kulinarnych zmagań.

Pod kierunkiem Pani Renatki robiliśmy pyszne sałatki, polane magicznym sosem, kolorowe magiczne koreczki, słodkie kuleczki mocy, a na koniec naszych pysznych warsztatów wszyscy degustowaliśmy zdrowy koktajl z jogurtu, miodu i owoców. Wszyscy bawiliśmy się przy tym wspaniale, ale to zasługa naszych kochanych rodziców, bo przecież bez nich na pewno te pyszności  nie smakowały by tak wyśmienicie.

galeria...

DZIĘKUJEMY WAM MAMO I TATO ZA TO, ŻE JESTEŚCIE  !!!

W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

We wtorek 22 maja odwiedziliśmy jeden z najpiękniejszych parków w Warszawie. Spacerując po parku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oglądaliśmy zabytki, między innymi Pałac Łazienkowski, Amfiteatr, podziwialiśmy piękne aranżacje roślin i kwiatów, których szczególnie w tym okresie jest tutaj tysiące. Karmiliśmy też kaczki, wiewiórki, ogromne karpie i przepięknego pawia, który przyszedł nas przywitać.

Po zwiedzeniu pięknego parku odpoczywaliśmy na polance, gdzie napiliśmy się wody, a po krótkim odpoczynku poszliśmy na super plac zabaw, gdzie mogliśmy wyszaleć się do woli.

Trochę szkoda, że byliśmy tak krótko, ale po takim spacerku zgłodnieliśmy, a jak wiadomo w przedszkolu czekał na nas pyszny obiadek ugotowany przez nasze panie kucharki.

galeria...

CD NASZYCH "PRZYPOMINAJEK"

Tym razem utrwalaliśmy monografię liczb, tzn. liczyliśmy, klasyfikowaliśmy i łączyliśmy przedmioty w zbiory. Nie zabrakło przy tym dodawania i odejmowania w zakresie nawet do 100. A co, tacy jesteśmy mądrzy, przecież mamy już  7 lat, a to zobowiązuje 🙂 (Cd nastąpi…)

ARCHI – PRZYGODY CZ. 9

W piątek 18 maja mieliśmy kolejne spotkanie z cyklu Archi-przygody. Tym razem na mapie przedszkola zaznaczaliśmy kolorowymi chorągiewkami znane nam miejsca, opowiadaliśmy, co nam się podoba, a co byśmy zmienili.

Mówiliśmy też o rodzajach terenów zielonych w mieście, do czego nam są potrzebne. Jednak najbardziej podobało nam się robienie własnego ogródka w słoiku.

DRODZY RODZICE, SYMPATYCY, ZNAJOMI !

Bierzemy udział w plebiscycie na Najsympatyczniejszą Grupę Przedszkolną. I bardzo prosimy o głosy!
Każdy oddany głos jest dla nas bardzo ważny. I za każdy bardzo bardzo dziękujemy!

Zagłosuj!
Wyślij sms o treści PGP.57 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

Głosowanie będzie trwać do czwartku, 17 maja br. do godz. 21.00.

Aktualne wyniki głosowania

NASZE OSIĄGNIĘCIA W PRZEDSZKOLU

Dzisiaj powtarzaliśmy sobie głoskowanie, sylabizowanie wyrazów, czytaliśmy podpisy pod obrazkami, poznaliśmy także pisownię si-ś, ci-ć, ni-ń. Wiemy już też jaką wartość mają pieniądze, dlaczego na banknotach jest znak wodny i jak rozpoznać prawdziwe pieniądze od fałszywych. Wiemy też, że na banknotach jest umieszczony alfabet  Braille’a… 🙂

Ciekawe co nas jeszcze czeka…?

W BIBLIOTECE

Tym razem w bibliotece Panie przywitały nas pięknym i mądrym opowiadaniem o mamie. Każdy z nas mógł opowiedzieć o swojej mamie: za co ją kochamy, jaka jest nasza mama, co byśmy dla niej zrobili, żeby była szczęśliwa.

Rozwiązywaliśmy quiz o tym, jak pomagamy w domu rodzicom .
Na koniec naszej wizyty robiliśmy niespodzianki dla naszych kochanych rodziców.

galeria...

MUZYKA NA WIOSENNEJ ŁĄCE

W czwartek zaprosiliśmy „Mróweczki” na zajęcia integracyjne pt. ”Muzyka na wiosennej łące”. Wszyscy wspólnie poznaliśmy mieszkańców łąki, rozpoznawaliśmy odgłosy wiosny, rozwiązywaliśmy zagadki o tym, co w trawie piszczy, tańczyliśmy do muzyki A. Vivaldiego „Cztery pory roku”.

Wszyscy przez chwilę przenieśliśmy się na  wiosenną łąkę, ponieważ każdy z nas miał na głowie całą kolorową łąkę, nawet Panie. Zajęcia zakończyły się zabawą z chustą animacyjną, wszyscy bawiliśmy się wspaniale i wiosennie.

Dziękujemy „Mróweczkom” za odwiedziny i zapraszamy częściej.

galeria...

ZABAWY Z OZOBOTEM

W ostatnich dniach mieliśmy okazję przekonać się, jak nauka może być przyjemna 🙂 A to za sprawą małego ozobota, którego należało tak zaprogramować, by pokonał drogę do wyznaczonego celu. Nie trzeba było nas poganiać ani przypominać o pracy, bo każdy chciał sprawdzić, czy robocik pojedzie zgodnie z wytyczoną mu trasą.

Bardzo przydatna była umiejętność określania kierunków w przestrzeni i na płaszczyźnie kartki, a przede wszystkim logiczne myślenie, no ale kto by o tym myślał, gdy tak świetnie się bawiliśmy 🙂

MATEMATYKA KRÓLOWA NAUK

Już nie długo idziemy do szkoły i dlatego powtarzamy sobie, utrwalamy i przypominamy to, czego nauczyliśmy się w przedszkolu. Dzisiaj to matematyka, ale kolejne zajęcia jeszcze przed nami.

Ciekawe co będziemy powtarzać jutro?

WIZYTA W BIBLIOTECE

Kolejna wizyta w bibliotece to kolejna przygoda, jaką możemy przeżyć dzięki paniom z biblioteki. Oglądaliśmy historię dzieci z wioski w odległej Ghanie, gdzie żyją dzieci, które nie mają wody. Każdy ich dzień to walka o przeżycie, dlatego wiemy, żeby oszczędzać wodę, ponieważ każda kropla to życie dla tych dzieci, które są nam wdzięczne za to, że im pomagamy.

Po obejrzeniu edukacyjnej bajki próbowaliśmy różnych smaków wody oraz robiliśmy ciekawe prace plastyczne. Były to piękne motylki zrobione przez nas własnoręcznie.

KWIATKI W NASZYM OGRÓDECZKU

Upiększamy nasz ogródek, sadzimy kwiatki, bratki i stokrotki. Dzięki Panu Tadziowi nasza koleżanka Jagna z pomocą naszego pana dozorcy posadziła kolejne kwiatki w ogródku. Zachęcamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do upiększania naszego ogródka.

Jest pięknie. Dziękujemy!

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

"POLSKIE SYMBOLE NARODOWE W OCZACH DZIECKA"

W piątek 20 kwietnia w Bibliotece Multimedialnej nr XXXI przy ul. Tynieckiej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów w ramach rozstrzygnięcia dzielnicowego międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego "Polskie Symbole Narodowe w oczach dziecka". Nasze Przedszkole jako gospodarz i organizator imprezy przygotowało krótki montaż słowno-muzyczny. Zaprezentowaliśmy zaproszonym gościom nasze umiejętności w postaci wierszy oraz tradycyjnych polskich piosenek. Wspólnie odśpiewaliśmy również hymn.

Konkurs objęty został honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej, a Naczelnik Tomasz Morawski osobiście zaszczycił spotkanie swoją obecnością, dzięki czemu podniósł rangę tego wydarzenia.

galeria...

RUCH TO ZDROWIE

W związku z tematem tygodnia "Ruch to zdrowie" dużo rozmawialiśmy na temat znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia. Żeby nie być gołosłownym we czwartek 19 kwietnia zrobiliśmy sobie zawody na boisku. Gratulujemy drużynie Pieski zwycięstwa 🙂

Rozegraliśmy też mecz piłki nożnej, który wzbudził wiele emocji. Co prawda wynik był 0:0, ale brawa za grę zgodnie z zasadami fair play.

Wszystkim dzieciom tak bardzo się podobało (nawet tym, które zarzekały się, że w piłkę nożną grać nie będą), że planujemy wkrótce powtórkę 🙂

V MOKOTOWSKI KONKURS PIOSENKI O WARSZAWIE

We wtorek 17 kwietnia szóstka Tygrysów: Patryk, Wiktoria, Ala C., Ala J., Zuzia i Krzysio wzięli udział w V Mokotowskim Konkursie Piosenki o Warszawie. Było dużo emocji, ale nie daliśmy się zjeść tremie i daliśmy z siebie wszystko godnie reprezentując nasze Przedszkole z piosenką "Czerwony autobus". Otrzymaliśmy dyplomy oraz nagrodę dla Przedszkola.

galeria...

Z WIZYTĄ W INSTYTUCIE PAMIĘCI NARODOWEJ

W poniedziałek 16 kwietnia byliśmy na wycieczce w Instytucie Pamięci Narodowej na warsztatach dotyczących odzyskania przez Polskę niepodległości. O tamtych wydarzeniach opowiadała nam... niedźwiedzica Baśka Murmańska, która przywędrowała z Rosji wraz z batalionem Murmańczyków i która podała łapę samemu marszałkowi Piłsudskiemu.

Sympatyczny miś w bardzo przystępny sposób przedstawił nam historię zaborów i odzyskania niepodległości naszego kraju. Tak nam się podobały warsztaty, że postanowiliśmy jeszcze tam wrócić, by poznać kolejne ciekawe wydarzenia z naszej historii.

MAMA JAGNY Z WIZYTĄ U NAS

W piątek gościliśmy mamę Jagny, która opowiadała nam o swojej pracy, która polega na leczeniu dzieci i młodzieży. Mama Jagny jest lekarzem, mówiła o pracy lekarza psychiatry, co robi, jak ważny jest ten zawód i bardzo potrzebny dzieciom i młodzieży w każdym wieku, a  szczególnie w wieku dorastania.

Nasz gość w tym dniu miał urodziny i z tej okazji zaśpiewaliśmy Pani doktor "Sto lat" i złożyliśmy życzenia.

Dziękujemy mamie Jagny za miłą pogadankę i zapraszamy częściej.

galeria..

ARCHI – PRZYGODY

Piątek trzynastego okazał się dla nas dniem szczęśliwym, ponieważ ku naszej uciesze okazało się, że pani Paulina zabrała nas na wycieczkę po okolicy. A właściwie to my ją zabraliśmy i pokazywaliśmy, gdzie są znajome nam miejsca: ulubiona lodziarnia, fotograf, poczta, Sztukarnia, itp.

Celem naszej wycieczki tak na prawdę okazało się nauczenie czytania mapy i odnajdywania miejsca, w którym się właśnie znajdujemy.

WIELKI SŁOŃ

W naszym przedszkolu realizowany jest autorski program profilaktyczny "Wielki Słoń". Swoim działaniem obejmuje trzy grupy odbiorców: dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola. Program składa się z trzech modułów; pierwsze spotkanie z dziećmi odbyło się w poniedziałek, drugie w środę, a na następne czekamy już z utęsknieniem.

WIOSENNE ŻABY

Malarstwo farbami wyzwala w nas emocje – prace przez nas wykonane farbami są bardzo ekspresywne.

Nasze prace to emocje ukryte w żabkach.

PANI ANIA 🙂

W naszej  grupie, jak wiadomo, jest Pani Ania – nauczyciel wspomagający. Dzięki Niej możemy liczyć na wsparcie podczas zajęć edukacyjnych i nie tylko. Pani Ania prowadzi i realizuje zintegrowane działania i zajęcia określone w programie, wspiera nas adekwatnie do naszych dziecięcych potrzeb.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Ani za dobre serce, opiekę nad nami, wyrozumiałość, cierpliwość i empatię.
Dziękujemy Pani Aniu. Jest Pani nieoceniona 🙂

MÓJ BOHATER Z DOBRANOCKI REKSIO

Nasze przedszkole bierze udział w wielu konkursach. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" – "Mój bohater z dobranocki Reksio" udział wzięła nasza koleżanka Julka, która otrzymała wyróżnienie za swoją pracę.

Gratulujemy!

NAUKA I ZABAWA PRZY STOLIKACH I NA DYWANIE

U dzieci i dorosłych obowiązuje ta sama zasada – nauka jest przyjemna, ciekawa i skuteczna, jeśli zaangażujemy w nią wszystkie zmysły. Pamiętajmy o tym szczególnie wymyślając zabawy dla naszych dzieci.

Aktywności angażujące zmysły pozwalają na budowanie połączeń w mózgu,
rozwijają koordynację, procesy poznawcze i  kreatywność.

ZAJĘCIA KOLEŻEŃSKIE W GRUPIE II

W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia koleżeńskie, dzięki którym możemy uczyć się czegoś nowego. Ostatnio zostaliśmy zaproszeni na takie zajęcia do gr. II, czyli do Krasnali, które prowadziła Pani Małgosia. Tematem zajęć było "Kodowanie na dywanie".
Mieliśmy okazję zintegrować się podczas spotkania, nauczyć się współpracy, ćwiczyć umiejętności społeczne, wyrażać własne zdanie. Bawiliśmy się przy tym wspaniale. Dziękujemy grupie II za super zabawę.

ARCHI – PRZYGODY CZ. 6

Na piątkowym spotkaniu z panią Pauliną, które odbyło się 30 marca, rozmawialiśmy o barwach ciepłych i zimnych. W trzech kubkach z wodą rozpuściliśmy barwnik do tkanin: żółty, czerwony i niebieski. Pani Paulina dostawała trzy kolejne kubki i włożyła do nich zwinięte ręczniki papierowe. Obserwowaliśmy jak barwy "przesuwają" się po ręczniku i mieszają, tworząc nowy kolor: pomarańczowy, zielony i fioletowy.

Przykładając kolorowe folie obserwowaliśmy zmiany barwy, dowiedzieliśmy się, że są barwy ciepłe i zimne. Sami układaliśmy kolorowe kartki z podziałem na barwy ciepłe i zimne, z czym poradziliśmy sobie doskonale. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy projekt pokoju; oprócz kredek wykorzystaliśmy różne tkaniny.

galeria...

ARCHI – PRZYGODY CZ. 5

Podczas piątkowych zajęć z panią Pauliną dowiedzieliśmy się, co to jest skala. Mierzyliśmy odległość wykorzystując stopy i łokcie. Każdy został zamierzony, porównaliśmy nasz wzrost.

Wykorzystując miarkę mierzyliśmy zaznaczone wysokości. Wiele radości sprawiło nam odrysowanie swojego ciała na dużym kartonie – powstało bardzo ciekawe dzieło. Na zakończenie zajęć lepiliśmy z plasteliny, a prace umieściliśmy w kwadracie. Tak powstało dzieło wzorowane na pracy Leonarda da Vinci.

galeria...

WYCIECZKA DO MUZEUM GEOLOGICZNEGO

W czwartek 22 marca poszliśmy na wycieczkę do Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego. Oglądaliśmy najprzeróżniejsze skały, również takie, na których odcisnęły się skamieniałości roślin i innych organizmów żywych. Najbardziej podobał się nam szkielet mamuta z imponującymi kłami, ale także zrekonstruowane dinozaury.

Zafascynował nas wulkan, który ku naszemu zaskoczeniu zaczął nagle wypuszczać kłęby dymu. Długo buszowaliśmy w sali z pomocami naukowymi oraz ogromnym globusem. Nie mieliśmy najmniejszej ochoty opuszczać muzeum, a wycieczkę uznaliśmy za bardzo udaną 🙂

galeria...

ARCHI – PRZYGODY CZ. 4

Na kolejnych zajęciach z „Archi-przygód”, w piątek 16 marca słuchaliśmy opowieści Pani Paulinki o tym, jakich materiałów używa się do budowy domków, jak rozważnie je wykorzystywać i chronić zasoby naturalne w budownictwie przed wpływem żywiołów. Pani Architekt zaprezentowała nam niektóre z nich: cegłę, kamień, słomkę, drewno, glinę itp.

Pracując w grupach, zainspirowani przez Panią budowaliśmy modele schronień,
przy czym bawiliśmy się znakomicie.

Po skończonej pracy już mieliśmy nowe pomysły na schronienia dla zwierząt
i proponowaliśmy sposoby ich wykonania.

Dziękujemy Pani Architekt i już czekamy na kolejne spotkanie.

galeria...

WIELKANOCNA WIZYTA W BIBLIOTECE

W czwartek 15 marca kolejny raz odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną Bibliotekę na ulicy Melsztyńskiej. Jednak tym razem było inaczej, niż zwykle. Oglądaliśmy przedstawienie teatralne pt. ”Zwyczaje wielkanocne dawniej”.

Dowiedzieliśmy się, jak dawniej na wsi obchodzone były Święta Wielkanocne, jakie były zwyczaje i obrzędy, co oznaczają symbole świąteczne. Braliśmy udział w występach razem z aktorami i przez chwilę poczuliśmy się, jak prawdziwi aktorzy.

Było bardzo fajnie, wesoło i każdy na zakończenie występów dostał pyszne czekoladowe jajeczko wielkanocne. Dziękujemy  paniom z biblioteki za miłe przyjęcie i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych.

galeria...

WESOŁE ZABAWY Z LITERKAMI

Plansze edukacyjne z alfabetem, które zakupiła dla nas Pani Dyrektor to nieoceniona pomoc dydaktyczna w nauce drukowanych i pisanych wielkich i małych liter, w przyjazny i łatwy sposób wprowadzą nas w świat liter.

Według nowej Podstawy Programowej należy dzieci kształcić, aby osiągnąć cele wychowania przedszkolnego jest tworzenie warunków do doświadczeń językowych i komunikacyjnych w zakresie reprezentatywnej i komunikatywnej funkcji języka (ze szczególnym uwzględnieniem nabywania umiejętności czytania).

Kończąc edukację przedszkolną dziecko powinno znać drukowane litery, wielkie i małe. Nasze nowe plansze są nieocenioną pomocą w osiągnięciu tego celu – dodatkowo oswoją dziecko z wyglądem liter pisanych, które już niebawem będzie poznawać w szkole.

WIOSNA W NASZEJ SALI

W naszym przedszkolu na dobre zagościła wiosna.
Już na początku tygodnia rozpoczęliśmy urządzanie wiosennego kącika przyrody.

Wiosna to najlepsza pora, by rozbudzać zainteresowania zmianami zachodzącymi w przyrodzie, dlatego też sadziliśmy oraz sialiśmy różnorodne nasiona: owies, rzeżuchę, pszenicę, cebulkę, rzodkiewkę, fasolę, czy pietruszkę.

W naszym kąciku pojawiły się również piękne kwiaty oraz pnącza.

Teraz codziennie dbamy o nasze roślinki oraz prowadzimy liczne obserwację.

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 70

We wtorek 13 marca udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 70 na ul. Bruna, by zobaczyć, co nas czeka w przyszłym roku, gdy już zostaniemy uczniami. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez nauczycielki oraz uczniów klasy 1e. Wzięliśmy aktywny udział w lekcji o oznakach wiosny. Dowiedzieliśmy się skąd się wziął i jak wyglądał dawniej zwyczaj topienia marzanny. Wspólnie z pierwszoklasistami wykonaliśmy z kolorowego papieru hiacynta.

Pracowaliśmy tak ładnie i grzecznie, że w nagrodę otrzymaliśmy pieczątki za super pracę. Zwiedziliśmy różne zakamarki szkoły poczynając od kuchni poprzez pokój nauczycielski, sale dla młodszych i starszych klas, salę sportową, bibliotekę, kończąc na szatni. Najważniejsze, że wyszliśmy ze szkoły z pragnieniem, by tu jak najszybciej wrócić 🙂

galeria...

ARCHI - PRZYGODA

W piątek 9 marca odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Archi-przygody. Tym razem poznawaliśmy różne materiały, z których powstają domy. Dowiedzieliśmy się również, z czego buduje się schronienia w różnych częściach świata.

Mieliśmy także możliwość zbudowania własnego wymarzonego domku z patyczków, plasteliny i sznurka. Ponieważ dziecięca wyobraźnia nie zna granic, powstały budowle, które swoją pomysłowością zaskoczyły nawet panią architekt.

galeria...

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 157

We wtorek 6 marca wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do Szkoły Podstawowej Nr 157 im. Adama Mickiewicza. Głównym celem spotkania było zapoznanie z obiektem oraz nawiązanie kontaktów z przyszłymi wychowawcami.

Podczas wizyty poznaliśmy sale lekcyjne, szatnie, łazienki, zwiedziliśmy bibliotekę, świetlicę komputerową, stołówkę oraz salę gimnastyczną, na której klasy I-IV przygotowały wspaniały występ muzyczny oraz piękne przedstawienie pt. „Calineczka”.

galeria...

SPOTKANIE Z MRÓWECZKAMI

ARCHI-PRZYGODA

W piątek 2 marca odbyło się drugie spotkanie z panią architekt, podczas którego obejrzeliśmy makiety architektoniczne. Następnie sami weszliśmy w rolę architektów. W grupach tworzyliśmy własne projekty.

Wykorzystując tekturowe opakowania, rolki po papierze, papier kolorowy, flamastry stworzyliśmy
plac zabaw, domy wraz z ulicami, przedszkole, wieżowce, hotel.

Oto niektóre nasze dzieła:

 Już nie możemy się doczekać następnego spotkania 😉

galeria...

WULKAN

W poniedziałek 26 lutego w naszej sali doszło do eksplozji... Na szczęście kontrolowanej 🙂 Najpierw ulepiliśmy wulkan z masy solnej, a potem ze środków dostępnych w każdej kuchni zrobiliśmy lawę. Erupcja wulkanu wywołała spore emocje i z wielkim żalem musieliśmy zakończyć eksperyment z braku środków lawo-twórczych.

Ponieważ wykazaliśmy się wielką chęcią kontynuowania zabawy w domu podajemy przepis na lawę: 100g kwasku cytrynowego, 100 g sody oczyszczonej, 200 ml ciepłej wody oraz opcjonalnie barwnik spożywczy; wersja druga: soda oczyszczona oraz ocet w proporcji 1:2. Chętnym spróbowania życzymy miłej zabawy 🙂

W ŚWIECIE LITER I GŁOSEK

W świecie liter i głosek ćwiczymy poprawną wymowę głosek i samogłosek. Poznajemy litery, utrwalamy ich kształty poprzez czytanie prostych sylab, aż po układanie ich w krótkie wyrazy, a przy okazji prowadzimy ćwiczenia logopedyczne.

galeria....

ZABAWY MATEMATYCZNE

W nauczaniu matematyki według E. Gruszczyk-Kolczyńskiej obowiązują dwa pojęcia: edukacja poprzez zrozumienie oraz edukacja poprzez trening i nieustanne ćwiczenia. Tak właśnie ćwiczymy rozwijając zdolność wzrokowo-przestrzenną.

POCZYTAJMY O MIGRACJACH CZ. 5

Dzisiaj  nasze Przedszkole odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 157 i zapoznali nas z dalszymi losami Andżeliki i Tadzika. Pokolorowaliśmy rysunki zwierząt, mieliśmy do wyboru rysunek kota, psa, żyrafy.

Na pamiątkę wspólnych zajęć zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

galeria...

ARCHI-PRZYGODY

W piątek 23 lutego rozpoczęły się zajęcia edukacji architektonicznej "Archi-przygody" w ramach projektu opracowanego i realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Odwiedziła nas pani architekt, która opowiedziała nam o swojej pracy i pokazała przyrządy potrzebne w pracy architekta.

Na połowie kartki rysowaliśmy własny portret.
Wysłuchaliśmy fragmentu książki o chłopcu, który zwiedzał Łazienki Królewskie.

Następnie każdy narysował miejsce, w którym lubi przebywać.

galeria....

SPOTKANIE Z NECIEM

Dzisiaj zaprosiliśmy na wspólne zajęcia naszych młodszych kolegów z grupy Krasnali.
Spotkanie i zajęcie odbyło się w ramach realizacji projektu Dzień Bezpiecznego Internetu.

Obejrzeliśmy bajkę o Neciu, sympatycznym robocie, który opowiedział nam o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Razem z Krasnalami śpiewaliśmy piosenkę Necia oraz tańczyliśmy.

galeria...

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

W czwartek 15 lutego w związku ze Światowym Dniem Kota odwiedziły nas wolontariuszki z Fundacji Koty z Grochowa oraz ich podopieczny kot Melon. Dowiedzieliśmy się, jakie zadania ma Fundacja oraz jak można pomóc bezdomnym kotom.

Co prawda Melon był już bardzo zmęczony oraz przestraszony i nie pozwolił się pogłaskać, ale panie ciekawie opowiedziały nam o kocich zwyczajach, tajnikach kociej komunikacji. Dowiedzieliśmy się też jak należy dbać o kota i jak go pielęgnować. 

Wolontariuszkom i Melonowi bardzo dziękujemy za odwiedziny 🙂

W BIBLIOTECE

W czwartek 15 lutego uczestniczyliśmy w warsztatach w Bibliotece nr XXX.

Dowiedzieliśmy się o pochodzeniu zwyczaju tłustego czwartku,
a także o tym, co powinno znaleźć się w zdrowej diecie.

Wykonaliśmy piramidę zdrowego żywienia, która wisi w naszej sali
i przypomina nam, co należy jeść, a jakich produktów unikać.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

W piątek 9 lutego uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy przygotowując własną pizzę. Najpierw zagnietliśmy ciasto, potem obserwowaliśmy, jak rośnie. Wspólnie pokroiliśmy i przygotowaliśmy dodatki.

Oczywiście nie mogło się obyć przy tej okazji bez nauki przeliczania, dodawania i odejmowania w zakresie do 10 oraz analizy głoskowej wyrazów. Dowiedzieliśmy się też, czym trzeba "nakarmić" drożdże, żeby urosły.

Byliśmy zachwyceni, że możemy przygotować swoją pizzę zupełnie samodzielnie.
Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że pizza była przepyszna.

galeria...

POCZYTAJMY O MIGRACJACH

Dzisiaj, czyli w piątek 8 lutego, gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 157, którzy czytali o dalszych losach Andżeliki. Każdy pokolorował rysunek według własnego pomysłu, w grupach układaliśmy pocięte obrazki.

galeria...

ZABAWY MAGICZNYM PIASKIEM

Integracja sensoryczna ma duży wpływ na postrzeganie świata przez dzieci. Kształtuje ich rzeczywistość i wpływa na rozwój i zachowanie, dlatego bardzo ważne są ćwiczenia, wspieranie i zachęcanie do wspólnych zabaw, które pozwolą na pogłębianie relacji z rówieśnikami.

galeria...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka  w naszej grupie odbyła się uroczystość.

Z tej okazji przygotowaliśmy krótki program artystyczny, konkursy oraz warsztaty,
w których wspólnie ze swoimi Dziadkami i Babciami robiliśmy prezenty.

Wszystkiego najlepszego kochane Babcie i kochani Dziadkowie!

galeria...

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W środę 31 stycznia odwiedził nas tata Julki i opowiedział o pracy funkcjonariusza policji.
Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy o różnych aspektach policyjnej pracy.

Z jeszcze większym zainteresowaniem obejrzeliśmy i przymierzaliśmy wyposażenie funkcjonariusza. Przypomnieliśmy też sobie, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze oraz dowiedzieliśmy się, za jakie przestępstwa można dostać mandat, a za jakie zostać aresztowanym.

DZIĘKUJEMY ZA PRZYBYCIE! 🙂

galeria...

KONCERT "NOWY ROCK"

We wtorek 30 stycznia odbył się w naszym przedszkolu koncert pt. "Nowy Rock".
Uwielbiani przez nas Duduś i Gucio w rytmach samby i rock'n'rolla uczcili karnawał.

galeria...

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Samodzielnie zagnietliśmy masę solną, zaplanowaliśmy i wykonaliśmy tor dla piłeczki, którą należało jak najszybciej doprowadzić do mety dmuchając przez słomkę. Świetnie się bawiąc rozwijaliśmy swoją sprawność manualną konieczną do nauki pisania.

Wykonywaliśmy ćwiczenie logopedyczne, utrwaliliśmy zapis już poznanych liter, rozwijaliśmy logiczne myślenie, już nie mówiąc o korzyściach dla naszego rozwoju społecznego.

WYCIECZKA DO POWSINA

W poniedziałek 29 stycznia uczestniczyliśmy w wycieczce do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych stacjonarno-terenowych o tematyce przyrodniczej pt. "W zimowym lesie – czy cały las zimą śpi?"

galeria...

TYGRYSKI TEŻ WOLĄ WODĘ!

Woda to właśnie to, co Tygryski lubią najbardziej 🙂 Dlatego też z radością wzięliśmy udział w zajęciach promujących picie wody. Choć było nas mało, to sprawnie wykonaliśmy karty pracy, które podarował nam Zdrojek. Jak zwykle porozmawialiśmy o znaczeniu wody i jak zachęcić innych, aby też pili wodę.

SPOTKANIE ZE ZDROJKIEM

24 stycznia razem z Biedronkami mieliśmy okazję poznać Zdrojka, który odwiedził nas w przedszkolu, aby promować picie wody oraz zdrowy styl życia. Na powitanie wspólnie z naszymi paniami odśpiewaliśmy i zatańczyliśmy hymn programu "Mamo, tato, wolę wodę!".

Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą zdrowego odżywiania oraz stylu życia. Adaś z grupy Biedronek odczytał nam list od Zdrojka, w którym wyjaśnia on, jak ważne są zdrowe, regularne posiłki oraz jaki wpływ na organizm człowieka ma woda.

galeria...

POCZYTAJMY O MIGRACJACH

W piątek odbyło się trzecie spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 157.
Wysłuchaliśmy o dalszych losach bohaterów książki pt. "Chłopiec z Lampasy".

Dużo radości sprawiła nam zabawa, która polegała na podawaniu imienia dziecka z drugiej grupy.
Oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające uciekinierów na łodziach.

Na zakończenie Michał narysował postać Tadżina tak, jak sobie go wyobraża.

galeria....

ZABAWY MATEMATYCZNE METODĄ EDYTY GRUSZCZYK-KOLCZYŃSKIEJ

Zajęcia dydaktyczne w naszej grupie odbywają się codziennie.
Ostatnio uczyliśmy się matematyki według metody Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

Zabawy z królową nauk są dla nas bezcenne: uczymy się dodawać, odejmować,
a przy tym bawimy się wszyscy doskonale.

galeria...

BAL KARNAWAŁOWY

4 stycznia odbył się u nas w przedszkolu bal karnawałowy.
Wszyscy byliśmy przepięknie i bardzo pomysłowo poprzebierani.

Tańczyliśmy oraz bawiliśmy się wspólnie w rytm karnawałowej muzyki.
Między tańcami oglądaliśmy pokazy cyrkowe, których główną bohaterką była suczka Lusia.

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii zdjęć! 🙂

galeria...

WIZYTA STRAŻNIKA MIEJSKIEGO

W piątek 22 grudnia odwiedził nas strażnik miejski.

galeria...

ORYGINALNA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA

W piątek przed świętami spotkaliśmy się z Panią Dyrektor,
która podziękowała nam za udział w przeglądzie świątecznym pt. "Oryginalna ozdoba świąteczna".

Każdy, kto przyniósł ozdobę na przegląd otrzymał podziękowanie i gratulacje.

Wszystkie ozdoby trafiły na kiermasz świąteczny i bardzo się podobały naszym Paniom i Rodzicom.

galeria...

W BIBLIOTECE

Dzisiaj byliśmy w bibliotece. Poprosiliśmy naszych młodszych kolegów z grupy Krasnali, aby nam towarzyszyli. Każdy z nas wziął za rękę młodszego kolegę i koleżankę i razem powędrowaliśmy do biblioteki.

Na miejscu obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat Świąt Bożego Narodzenia.

Pani bibliotekarka przeczytała nam opowiadanie wigilijne oraz wysłuchaliśmy kilku utworów świątecznych.

Następnie wspólnie  z Krasnalami wykonaliśmy bardzo długi łańcuch choinkowy,
który z dumą zabraliśmy ze sobą do przedszkola.

galeria...

SPOTKANIE WIGILIJNE TYGRYSKÓW

W poniedziałek 18 grudnia odbyło się w naszej grupie spotkanie wigilijne,
podczas którego śpiewaliśmy przed rodzicami piosenki o tematyce bożonarodzeniowej.

Następnie podczas słodkiego poczęstunku rodzice wspólnie z nami wzięli udział w kiermaszu świątecznym, gdzie można było zakupić przepiękne ozdoby choinkowe wykonane przez nas samych i przez naszych rodziców, jak i panie z przedszkola.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w kiermaszu 🙂

galeria...

MILION DRZEW DLA WARSZAWY

POCZYTAJMY O MIGRACJACH

W piątek 15 grudnia, po raz drugi odwiedzili nas uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 157,
którzy przyszli przeczytać nam o dalszych losach Andżeliki.

Nasi goście pokazali nam na mapie, gdzie znajduje się wyspa Lampedusa.

Bawiliśmy się w naśladowanie: w parach pokazywaliśmy, jakie to zwierzę - okazało się, że nie jest to takie łatwe.

galeria...

GWIAZDKOWE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Dzisiaj odwiedzili nas niezwykli goście. Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami: Śnieżynką i Mrozkiem, którzy umilali nam czas zabawami i tańcami. Po krótkim przedstawieniu sam Święty Mikołaj poprowadził również w rytm muzyki zimowy kulig. Następnie każdy miał okazję zrobić sobie z naszym gościem pamiątkową fotografię.

Święty Mikołaj przyniósł nam również wspaniały prezent do naszej sali oraz słodki upominek dla każdego z nas.

Dziękujemy Ci Święty Mikołaju!

galeria...

POCZYTAJMY O MIGRACJACH

W piątek odwiedziły nas uczennice Szkoły Podstawowej nr 157
i czytały nam książkę R.Witek pt. "Chłopiec z Lampasy''.

Na mapie oglądaliśmy różne miejsca, do których przybywają ludzie, aby lepiej żyć. Czy wiecie, czyja jest to flaga? Adaś wie, to flaga Erytrei. Na kartkach rysowaliśmy to, co nam się podoba, o czym marzymy.

Już nie możemy się doczekać następnego spotkania.

galeria...

OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, dlatego u nas praca wre. Sami, z niewielką pomocą naszych Pań, wykonujemy ozdoby na kiermasz świąteczny. Bardzo się staramy, by były one piękne i kolorowe.

ŁAŃCUCH NA CHOINKĘ

Dzisiaj od rana gościliśmy w różnych grupach, również u maluszków.
Pomagaliśmy Mróweczkom w klejeniu łańcucha na choinkę.

ODWIEDZIŁ NAS MIKOŁAJ!

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Z okazji Mikołajek przyniósł nam wspaniały prezent.
Przepiękny regalik na książki oraz wygodne siedzisko. Mamy teraz wspaniały kącik czytelniczy!

Wspólnie poukładaliśmy i uporządkowaliśmy wszystkie książeczki. Rozmawialiśmy również na temat książek. Dlaczego są takie ważne i jak należy o nie dbać. Panie kucharki upiekły dla nas jak zwykle pyszne ciasto w kształcie Mikołaja. Oprócz tego nasz gość poczęstował nas czekoladowymi Mikołajkami.

Dziękujemy Mikołaju!

galeria...

SPORTOWE MIKOŁAJKI PRZEDSZKOLAKÓW

We wtorek 5 grudnia byliśmy gośćmi w Szkole Podstawowej nr 85, gdzie odbyła się impreza pt. "Sportowe Mikołajki Przedszkolaków" i gdzie w kolorowych okolicznościach spotkaliśmy prawdziwego Mikołaja!

Na dużej sali gimnastycznej czekało na nas wiele ciekawych zabaw i zadań sprawnościowych.
Graliśmy więc w hokeja, skakaliśmy w workach...

Graliśmy w ogromne gry podłogowe, "jeździliśmy" na nartach, graliśmy w memory...

Oglądaliśmy magiczne przedstawienie, chodziliśmy na szczudełkach, "łowiliśmy" prezenty...

Ścigaliśmy się, układaliśmy drewniane konstrukcje, turlaliśmy kulkami w labiryncie...

Skakaliśmy na dmuchanym zamku i robiliśmy jeszcze wiele innych ciekawych rzeczy 🙂
Na koniec Mikołaj osobiście spotkał się z nami i wręczył nam wszystkim ogromne torby z prezentami.

To była naprawdę bardzo fajna impreza 🙂

galeria...

W OCZEKIWANIU NA MIKOŁAJA

Mikołaj już wędruje po świecie obdarowując dzieci prezentami.
Czekając na Niego postanowiliśmy zrobić Jego portret.

A oto nasze prace. Śliczne te portrety, nieprawdaż 🙂

RYTMIKA

Na zajęciach z rytmiki bawimy się przy muzyce z Panią Lidką.
Często gramy na instrumentach muzycznych, tańczymy i śpiewamy.

Słuchając uważnie dźwięków muzyki bawimy się reagując ruchem na muzykę
cichą, głośną, spokojną, skoczną, słuchamy, kiedy cichnie i rozbrzmiewa.

MAMY SWOJĄ NAZWĘ!

W czwartek 30 listopada odbyła się u nas bardzo ważna uroczystość.
Nasza grupa otrzymała nazwę, dla nas wyjątkową: TYGRYSKI - URWISKI.

Zanim jednak otrzymaliśmy tę nazwę musieliśmy wykonać kilka bardzo ważnych zadań. Rozwiązywaliśmy zagadki, bawiliśmy się przy muzyce i z chustą animacyjną oraz malowaliśmy tygryska - nasz nowy symbol grupowy.

Na koniec każdy z nas został uroczyście pasowany na Tygryska - Urwiska i otrzymał pamiątkowy dyplom.

galeria...

BUDUJEMY DOM

8 listopada wykonaliśmy wspólną pracę przestrzenną „Dom”.

Dzieliliśmy się na zespoły: jedni z nas wycinali, inni przyklejali. Oto efekty naszej współpracy.

ZAJĘCIA TEATRALNE

MASKI DYNIOWE

DRZEWO DOMEM DLA ZWIERZĄT

galeria...

NADCHODZI JESIEŃ

25 września rozpoczęliśmy przygotowania do jesieni. Patryk razem ze swoim tatą przygotowali kącik przyrody.

Estetyka oraz świeżość przygotowanej pracy wywołała w nas ogromny zachwyt.