Wesołe przedszkolaki – Biedroneczki to my!
Witamy na stronie naszej grupy. Jesteśmy wesołymi 5-latkami, chodzimy trzeci rok do Przedszkola. Lubimy bawić się, śmiać i radośnie spędzać czas ze sobą oraz z naszymi Paniami. A bawią się i uczą z nami nauczycielki: Pani Hania i Pani Teresa. Jest z nami również Pani Ela, która dba o naszą salę i przynosi nam pyszne posiłki z kuchni.
Na tej stronie pokazujemy, jak miło i ciekawie spędzamy czas w Przedszkolu.
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE
W piątek 20 kwietnia naszą grupę odwiedziła pani Dyrektor, od której otrzymaliśmy gratulacje za otrzymanie wyróżnienia w konkursie plastycznym pt. "Nasze symbole narodowe''. Przedstawiciele Biedronek odebrali dyplomy i nagrody dla całej grupy. Pani Dyrektor osobiście każdemu gratulowała oraz poczęstowała cukierkami.
WIELKI SŁOŃ CZ. 5
W środę 18 kwietnia odbyło się piąte spotkanie w ramach programu "Wielki słoń''. Podczas wysłuchania opowiadania o nowej przygodzie słonika dowiedzieliśmy się, jak zaprotestował, gdy hipopotam zabrał jego łopatkę. Chętne dzieci przećwiczyły umiejętność protestowania, gdy ktoś nas zaczepia.
Na kartkach obrysowaliśmy swoją dłoń i śpiewaliśmy słowo STOP.
WIELKI SŁOŃ CZ. 4
W poniedziałek 16 kwietnia odbyło się czwarte spotkanie z rodziną słoni. Na początku obejrzeliśmy rysunki wykonane przez naszych rodziców. Wysłuchaliśmy opowiadania, jak słonik się zdenerwował i jak poradził sobie ze swoją złością, a następnie narysowaliśmy: jak my radzimy sobie ze swoją złością.
ARCHI – PRZYGODY CZ. 7
Podczas dzisiejszych zajęć spacerowaliśmy po okolicy i szukaliśmy miejsc nam znanych.
Na mapie zaznaczyliśmy m.in.: dom Michała i Stefana,
Sztukarnię, Szkołę Główną Handlową, lodziarnię Malinową.
WIELKI SŁOŃ CZ. 3
Podczas trzeciego spotkania wysłuchaliśmy opowiadania o tym, co zrobił słonik, gdy się wystraszył.
Następnie na kartkach papieru narysowaliśmy to.
Jesteśmy bardzo ciekawi, jak nasi rodzice radzą sobie ze strachem.
STRÓJ WILANOWSKI Z NADWIŚLAŃSKIEGO URZECZA
W czwartek 12 kwietnia uczestniczyliśmy w zajęciach etnograficznych pt. "Stój wilanowski z nadwiślańskiego Urzecza". Dowiedzieliśmy się, jak kiedyś ubierali się mieszkańcy Wilanowa. Sami ubraliśmy postać mężczyzny i kobiety, dowiedzieliśmy się, co to jest czepek, zapaska, surdut.
Na zakończenie spotkania wycinaliśmy elementy ubrania, którymi ozdobiliśmy własne figurki.
WIELKI SŁOŃ CZ. 2
Na drugim spotkaniu rozmawialiśmy z paniami na temat: Co należy robić, aby się nie zgubić? Wysłuchaliśmy bajki o słoniku, który zgubił swoją mamę w sklepie i jak sobie poradził.Omawialiśmy również rysunki rodziców z poprzednich zajęć 🙂
WIELKI SŁOŃ
Dziś w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze spotkanie realizowane w ramach programu profilaktycznego "Wielki Słoń". Poznaliśmy panie, które przez kolejne dni będą nas odwiedzać.
Rozmawialiśmy o tym, co najlepiej potrafimy robić. Na koniec narysowaliśmy to, w czym czujemy się jak mistrzowie. Dostaliśmy również zadanie domowe dla rodziców: po drugiej stronie naszego rysunku rodzice muszą narysować to, w czym oni są najlepsi.
KODUJEMY: CYFRA - LICZMAN
Dziś na zajęciach wzięliśmy udział w zabawach z matą. Bawiliśmy się klockami z cyframi i liczmanami. Uczestniczyliśmy również w zabawie ruchowej "Podskocz, kucnij".
Układaliśmy "Magiczne schodki" z kolorowych kwadratów opisując, o ile kwadratów schodki się od siebie różnią. Ponadto budowaliśmy wieżę, doskonaliliśmy umiejętności przeliczania, rozpoznawania i nazywania cyfr.
ZACZAROWANE SŁOWA
W środę 4 kwietnia rozstrzygnięta została XII edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Zaczarowane Słowa – polscy poeci uczą dzieci", w którym wyróżnienie otrzymała nasza koleżanka Oliwia.
GRATULUJEMY!
ARCHI – PRZYGODY CZ. 6
Na piątkowym spotkaniu z panią Pauliną, które odbyło się 30 marca, rozmawialiśmy o barwach ciepłych i zimnych. W trzech kubkach z wodą rozpuściliśmy barwnik do tkanin: żółty, czerwony i niebieski. Pani Paulina dostawała trzy kolejne kubki i włożyła do nich zwinięte ręczniki papierowe. Obserwowaliśmy, jak barwy "przesuwają" się po ręczniku i mieszają, tworząc nowy kolor: pomarańczowy, zielony i fioletowy.
Przykładając kolorowe folie obserwowaliśmy zmiany barwy, dowiedzieliśmy się, że są barwy ciepłe i zimne. Sami układaliśmy kolorowe kartki z podziałem na barwy ciepłe i zimne, z czym poradziliśmy sobie doskonale. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy projekt pokoju; oprócz kredek wykorzystaliśmy różne tkaniny.
OZDOBY WIELKANOCNE
Dzisiaj na zajęciach wykonaliśmy przepiękne ozdoby wielkanocne
RODZICE CZYTAJĄ
Dzisiaj naszą grupę odwiedziła mama Helenki,
która przeczytała nam historię Calineczki oraz bajkę pt. "Mrówka wychodzi za mąż".
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny oraz wspólne czytanie.
ARCHI – PRZYGODY CZ. 5
Podczas piątkowych zajęć z panią Pauliną dowiedzieliśmy się, co to jest skala. Mierzyliśmy odległość wykorzystując stopy i łokcie. Każdy został zamierzony, porównaliśmy nasz wzrost.
Wykorzystując miarkę mierzyliśmy zaznaczone wysokości. Wiele radości sprawiło nam odrysowanie swojego ciała na dużym kartonie – powstało bardzo ciekawe dzieło. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy z plasteliny, którego umieściliśmy w kwadracie. Tak powstało dzieło wzorowane na pracy Leonarda da Vinci.
GODZINA DLA ZIEMI
W sobotę 24 marca przypada akcja społeczna angażująca ludzi do oszczędzania prądu. Chcąc zaprosić rodziców do udziału w tej akcji wykonaliśmy plakat. I każdy pokolorował jedną literę, z której ułożyliśmy napis: GODZINA DLA ZIEMI. W tym roku hasłem przewodnim jest dbanie o Puszczę Karpacką. Chętne dzieci układały puzzle – Parki Narodowe.
ARCHI – PRZYGODY CZ. 4
Na kolejnych zajęciach z „Archi-przygód”, które odbyły się w piątek 16 marca słuchaliśmy, jak Pani Paulinka opowiadała o materiałach, używanych się do budowy domków, jak rozważnie je wykorzystywać i chronić zasoby naturalne w budownictwie przed wpływem żywiołów. Pani Architekt zaprezentowała nam niektóre z nich: cegłę, kamień, słomkę, drewno, glinę i inne.
Pracując w grupach, zainspirowani przez Panią budowaliśmy modele schronień.
Jak widać na zdjęciach wszyscy bawiliśmy się znakomicie.
Po skończonej pracy mieliśmy nowe pomysły na schronienia dla zwierząt,
proponując sposoby ich wykonania.
Dziękujemy Pani Architekt i czekamy na kolejne zajęcia.
KODOWANIE NA DYWANIE
W czwartek uczestniczyliśmy w zajęciach z wykorzystaniem maty edukacyjnej.
Udało nam się "odkodować" tulipana 😉
Graliśmy również w różnego rodzaju gry matematyczne. Odtwarzaliśmy rytmy oraz wzory z pamięci.
W MUZEUM GEOLOGICZNYM
We wtorek 13 marca odwiedziliśmy Muzeum Geologiczne. Oglądaliśmy różne skamieniałości, dowiedzieliśmy się, że soli jest wiele rodzajów i są różnego koloru. Najwięcej czasu spędziliśmy oglądając odtworzone dinozaury. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy jaskinię i pustynię.
Obejrzeliśmy też wnętrze wulkanu, a w środę wykonaliśmy własną erupcję wulkanu. Każdy z nas narysował swojego dinozaura, którego po wycięciu przykleiliśmy na papierze. By naszym dinozaurom było fajnie przykleiliśmy wulkany, wielkie drzewa, trawę, niebo.
POCZYTAJMY O MIGRACJACH
W piątek 9 marca odbyło się ostatnie spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 157
i bohaterami książki "Chłopiec z Lampasy".
Po przeczytaniu ostatniego fragmentu książki odpowiadaliśmy na zadawane pytania dotyczące jej treści.
Od dziewczynek otrzymaliśmy rysunek lwa, który symbolizuje odwagę.
Na zakończenie spotkania wręczyliśmy podziękowania dla pani Beaty Siwiec oraz uczniów klasy VIIa.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie.
ARCHI – PRZYGODA
W piątek 9 marca uczestniczyliśmy w trzecim spotkaniu z panią Pauliną, która tym razem przyniosła różne materiały potrzebne do wykonania domu. Oglądaliśmy blachę do krycia dachów, cegły, płytki, wykładziny, panele. Pani architekt pokazała nam też zdjęcia przedstawiające domy z różnych rejonów świata.
My również postanowiliśmy stworzyć własne budowle,
do wykonania których użyliśmy plasteliny, patyczków i sznurka.
Budowanie pochłonęło nas całkowicie, ale nie zapomnieliśmy o koleżeńskiej pomocy.
W BIBLIOTECE
W czwartek 8 marca byliśmy po raz kolejny w bibliotece, gdzie tym razem rozmawialiśmy o wiośnie. Porównywaliśmy krajobraz zimowy z wiosennym, poznaliśmy nazwy pierwszych wiosennych kwiatów: przebiśniegi, pierwiosnki, wysłuchaliśmy śpiewu skowronka.
W oczekiwaniu na pożegnanie zimy zrobiliśmy kukiełki Marzanny
– każda wyszła wyjątkowo ładnie i niepowtarzalnie.
ZACZAROWANE SŁOWA
W środę 7 marca w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Odyńca odbył się XII Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. "Zaczarowane słowa – polscy poeci uczą dzieci", organizowany przez Przedszkole nr 145 w Warszawie, w którym wzięła udział nasza koleżanka Oliwia.
Oliwia pięknie zaprezentowała wiersz Elizy Rozdoby pt. "Zostań moim przyjacielem". Teraz czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki 🙂
LEKARZ ZEGARÓW
We wtorek 6 marca odwiedziliśmy zakład zegarmistrzowski. Pan zegarmistrz, z zawieszonym stetoskopem, opowiedział nam i pokazał, jak zbudowane są różne zegary.
Zobaczyliśmy zegary nowoczesne, ale najciekawsze były te stare, ręcznie nakręcane. Dużo radości sprawiło nam słuchanie dźwięków wydawanych przez budziki.
Panu zegarmistrzowi bardzo dziękujemy za spotkanie.
ARCHI-PRZYGODA
W piątek 2 marca odbyło się drugie spotkanie z panią architekt, podczas którego obejrzeliśmy makiety architektoniczne. Następnie sami weszliśmy w rolę architektów. W grupach tworzyliśmy własne projekty.
Wykorzystując tekturowe opakowania, rolki po papierze, papier kolorowy, flamastry stworzyliśmy: plac zabaw, domy wraz z ulicami, przedszkole, wieżowce, hotel.
Oto niektóre nasze dzieła:
Już nie możemy się doczekać następnego spotkania.
BIEDRONKI WOLĄ WODĘ
W ramach realizacji programu "Mamo, tato, wolę wodę" wysłuchaliśmy tekstu E. Stadmuller pt. "Przygody pana Kropelki", a następnie zrobiliśmy ilustracje i wybieraliśmy rysunki do poszczególnych fragmentów tekstu. Na koniec Michał złączył wszystkie prace w całość. Teraz możemy oglądać i czytać naszą książkę w szatni.
Życie pod wodą
Układaliśmy puzzle przedstawiające życie pod wodą. Rozmawialiśmy o przedstawionych zwierzętach, obejrzeliśmy koralowce zgromadzone w kąciku przyrody.
Co to co? To H2O
Dzięki tym słowom piosenki dowiedzieliśmy się, jak wygląda cząsteczka wody.
W BAWIALNI KSIĘCIA PEPI
W poniedziałek 26 lutego po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych pt. "W bawialni księcia Pepi" w Zamku Królewskim. Zwiedzaliśmy komnaty w Pałacu pod blachą. Pan przewodnik przebrany w mundur oprowadzał nas po salach i opowiadał, jak dawniej wyglądało życie księcia Józefa Poniatowskiego.
Widzieliśmy salonik, w którym książę przyjmował gości, sypialnię oraz gabinet. Obejrzeliśmy uzbrojenie żołnierzy: szpady i muszkiet oraz mundury.
Na zakończenie spotkania kolorowaliśmy rysunek przedstawiający portret księcia Józefa Poniatowskiego.
POCZYTAJMY O MIGRACJACH CZ. 5
W piątek 23 lutego znowu odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 157 i zapoznali nas z dalszymi losami Andżeliki i Tadzika. Pokolorowaliśmy rysunki zwierząt, mieliśmy do wyboru rysunek kota, psa, żyrafy.
Na pamiątkę wspólnych zajęć zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
ARCHI-PRZYGODY
W piątek 23 lutego rozpoczęły się zajęcia edukacji architektonicznej "Archi-przygody" w ramach projektu opracowanego i realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Odwiedziła nas pani architekt, która opowiedziała nam o swojej pracy. Obejrzeliśmy przyrządy potrzebne w pracy architekta.
Wykonaliśmy zadanie: na połowie kartki rysowaliśmy własny portret.
Wysłuchaliśmy fragmentu książki o chłopcu, który zwiedzał Łazienki Królewskie. Następnie każdy rysował miejsce, w którym lubi przebywać.
SPOTKANIE Z NECIEM
Dzisiaj uczestniczyliśmy w zajęciach poświęconych internetowi. Odbyły się one w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Obejrzeliśmy bajkę, której głównym bohaterem był Necio – sympatyczny robot, który opowiadał nam, jak bezpiecznie korzystać z internetu i komputera.
Następnie samodzielnie narysowaliśmy Necia na tablicy interaktywnej. Słuchaliśmy również piosenki o głównym bohaterze, do której trochę potańczyliśmy.
ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
Z okazji Światowego Dnia Kota nasze przedszkole odwiedziły wolontariuszki z Fundacji Koty z Grochowa wraz z kotem Melonem. Panie pokazały nam akcesoria potrzebne do pielęgnacji kotów oraz działań pracowników fundacji.
Na zakończenie spotkania mogliśmy obserwować kota Melona, który spacerował po sali i bacznie nas obserwował.
Melon w nagrodę za odwiedziny otrzymał od Ninki pyszne przysmaki.
Bardzo dziękujemy wolontariuszkom i Melonowi za wizytę 🙂
POCZYTAJMY O MIGRACJACH
Dzisiaj, czyli w piątek 9 lutego, gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 157, którzy czytali nam o dalszych losach Andżeliki. Każdy pokolorował rysunek według własnego pomysłu, w grupach układaliśmy pocięte obrazki.
W BIBLIOTECE
W czwartek 8 lutego rozmawialiśmy o prawidłowym odżywianiu. Pani przeczytała nam o Tadku Nienacki, po czym dowiedzieliśmy się, które produkty należy jeść, a których unikać.
Następnie każdy z nas przykleił produkty w odpowiednich miejscach Piramidy Żywieniowej.
Na zakończenie zajęć, z okazji Tłustego czwartku, panie bibliotekarki poczęstowały nas pączkami.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W środę 31 stycznia gościliśmy Babcie i Dziadków. Podczas występu zaprezentowaliśmy swoje umiejętności artystyczne: śpiewając piosenki, mówiąc wiersze, grając na kołatkach i klawesach, tańcząc Koziorajkę.
Dzięki wspólnej zabawie wiemy, że nasze Babcie i Dziadkowie są SUPER, bo potrafią robić to, co my.
Po poczęstunku każdy wręczył swoim bliskim prezenty. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
KONCERT "NOWY ROCK"
We wtorek 30 stycznia odbył się koncert muzyczny pt. "Nowy Rock". Na zakończenie karnawału odwiedzili nas Duduś i Gucio.
Wspólnie tańczyliśmy przy rytmach samby i rock' n' rolla. Zuzia połączyła kabel do gitary elektrycznej, na której zagraliśmy.
SPOTKANIE ZE ZDROJKIEM
24 stycznia razem z Tygryskami mieliśmy okazję poznać Zdrojka, który odwiedził nas w przedszkolu, aby promować picie wody oraz zdrowy styl życia. Wspólnie z naszymi paniami odśpiewaliśmy i zatańczyliśmy na powitanie hymn programu "Mamo, tato, wolę wodę!".
Obejrzeliśmy również prezentację dotyczącą zdrowego odżywiania oraz stylu życia. Adaś z naszej grupy odczytał nam list od Zdrojka, w którym wyjaśnia on, jak ważne są zdrowe, regularne posiłki oraz jaki wpływ na organizm człowieka ma woda.
LEPIMY BAŁWANA
Dzisiaj, czyli w środę 17 stycznia, spadło dużo śniegu, dlatego postanowiliśmy ulepić bałwana.
Na pamiątkę tego wydarzenia zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Zabawa była super.
ZABAWY MATEMATYCZNE
W tym tygodniu rozmawialiśmy o pomocy ptakom podczas zimy.
Kawałkami gazet wypełniliśmy rysunek wróbelka, który po wycięciu posłużył nam do zabaw matematycznych.
POCZYTAJMY O MIGRACJACH
W piątek odbyło się trzecie spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 157. Wysłuchaliśmy o dalszych losach bohaterów książki pt. "Chłopiec z Lampasy".
Dużo radości sprawiła nam zabawa, która polegała na podawaniu imienia dziecka z drugiej grupy. Oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające uciekinierów na łodziach.
Na zakończenie Michał narysował postać Tadżina tak, jak sobie go wyobraża.
WARSZTATY AKTORSKIE
W piątek 12 stycznia mama Tymka z grupy Mrówek poprowadziła dla nas warsztaty aktorskie.
Podczas spotkania wykorzystaliśmy rękawiczki, które raz były meduzą, raz pieskiem, a nawet pająkiem. Wyruszyliśmy też w zimową podróż: jeździliśmy na nartach, łyżwach, ulepiliśmy bałwana.
Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za spotkanie i super zabawę 🙂
SPOTKANIE W BIBLIOTECE
W czwartek odbyły się zajęcia w bibliotece. Rozmawialiśmy o rodzicach naszych rodziców – babciach i dziadkach.
Obejrzeliśmy telefony i telewizory, z których korzystali nasi dziadkowie. Poznaliśmy zasady gier z młodości babci i dziadka – skakanie w gumę, gra w kapsle, zabawy na trzepaku.
Na zakończenie każdy z nas wykonał laurkę dla naszych najbliższych.
RODZICE CZYTAJĄ
W środę 10 stycznia odwiedziła nas mama Kornelki i przeczytała fragmenty książki Ł. Wierzbickiego pt. "Afryka Kazika".
Poznaliśmy niektóre przygody jego dziadka Kazika, który podróżował po Afryce na rowerze.
Bardzo dziękujemy naszemu czytającemu gościowi. Zapraszamy innych Rodziców do nas – chętnie posłuchamy kolejnych bajek 🙂
W POWSINIE
We wtorek 9 stycznia pojechaliśmy do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie.
Pani pokazała nam tablicę, na której narysowane były leśne zwierzęta. My musieliśmy wskazać zwierzę po usłyszeniu wydawanego odgłosu.
W sali znalazła się zamknięta skrzynia, do której szukaliśmy klucza. Klucz znalazła Ninka i razem z panią otworzyła ją. W środku były pluszaki – zwierzaki, które sobie wzięliśmy.
Poznaliśmy różnice pomiędzy sikorką modrą, a sikorką bogatką. Pluszaki podzieliliśmy na owady, pajęczaki, ptaki i ssaki. Odważni włożyli dłonie do skrzynki, gdzie były kawałki sierści dzika; zobaczyliśmy różnice pomiędzy sierścią zimową, a letnią.
Dużo radości sprawiło nam przechodzenie przez pajęczynę oraz gra na drewnianych żabkach, ale tylko wtedy, gdy widzieliśmy zdjęcie żaby.
Po tylu atrakcjach chwilę odpoczęliśmy i zjedliśmy kanapki.
Po posiłku udaliśmy się na spacer do lasu, gdzie znaleźliśmy ślady zwierząt: kopce kreta, mrowisko, ślady kornika. Oglądaliśmy paśnik i lizawkę.
NA ZAMKU KRÓLEWSKIM
W poniedziałek 8 stycznia wzięliśmy udział w lekcji muzealnej pt. "Zamek od kuchni, czyli król i jego dwór". Każdy z nas wcielił się w rolę służącego króla: był kucharz, cukiernik, lekarz, ogrodnik, stajenny, krawiec, strzelec, odźwierny, strażak, zegarmistrz.
Poznaliśmy obowiązki poszczególnych służących oraz ich charakterystyczne akcesoria.
Na zakończenie zajęć zrobiliśmy swoje portrety i atrybuty poszczególnych służących.
BAL KARNAWAŁOWY
Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wspólnie z naszymi kolegami i koleżankami z innych grup tańczyliśmy i bawiliśmy się w rytm karnawałowych utworów.
Między tańcami obejrzeliśmy pokazy cyrkowe w wykonaniu suczki Lusi oraz jej pana, Klauna. Nagrodziliśmy ich występ gromkimi brawami.
Zapraszamy do obejrzenia całej galerii zdjęć! 🙂
WIZYTA STRAŻNIKA MIEJSKIEGO
W piątek 22 grudnia odwiedził nas strażnik miejski.
ORYGINALNA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA
WIGILIA Z RODZICAMI
19 grudnia 2017 z okazji Świąt Bożego Narodzenia odwiedzili nas rodzice. Zaśpiewaliśmy specjalnie dla nich piosenki związane ze świętami.
Następnie razem z rodzicami ozdabialiśmy choinki - stojaki.
W spotkaniu wzięła udział pani Dyrektor, która złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
Wspólnie spędzony czas zakończył się poczęstunkiem i wspólną zabawą.
SERCE ZA ODWAGĘ
MILION DRZEW DLA WARSZAWY
POCZYTAJMY O MIGRACJACH
Dzisiaj odbyło się drugie spotkanie z uczniami z klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej nr 157, którzy zapoznali nas z dalszymi losami Andżeliki.
Na mapie zobaczyliśmy, gdzie znajduje się wyspa Lampedusa, w parach pokazywaliśmy, jakie to zwierzę – okazało się, że nie jest to łatwe.
Na zakończenie rozpoznawaliśmy dźwięki, które były związane z czytaną książką.
CUDAKI ROZŚMIESZAKI
Dzisiaj zrobiliśmy swoje Cudaki-Rozśmieszaki, każdy wyszedł wyjątkowo ładnie.
SPOTKANIE W BIBLIOTECE
Dzisiaj ostatni raz w tym roku odwiedziliśmy bibliotekę. Wysłuchaliśmy tekst pani Strzałkowskiej pt. "Boże Narodzenie" i rozmawialiśmy o tradycjach związanych ze świętami oraz rozpoznaliśmy potrawy wigilijne.
Z kawałków papieru kolorowego każdy wykonał swój fragment łańcucha.
Po wykonaniu swoich łańcuchów wszystkie kawałki zostały połączone w jeden BARDZO DŁUGI ŁAŃCUCH.
Panie bibliotekarki poczęstowały nas pysznymi ciasteczkami, my złożyliśmy najlepsze życzenia z okazji świąt, a zrobiony łańcuch powiesiliśmy na naszej choince.
GWIAZDKOWE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
We wtorek 12 grudnia do przedszkola zawitała Śnieżynka i Mrozek.
Wspólnie z bohaterami przedstawienia oczekiwaliśmy na Mikołaja, który przywiózł wspaniałe prezenty.
Nasza grupa otrzymała piasek kinetyczny wraz z akcesoriami.
Zabawa jest na 102!
Mikołaju, bardzo dziękujemy!
NASZE PRZEDŚWIĄTECZNE ROBÓTKI
W oczekiwaniu na spotkanie wigilijne z rodzicami wykonaliśmy lampiony oraz stroik.
KARTKA ŚWIĄTECZNA
Dzieci z naszej grupy wykonały kartki świąteczne. Nie zdobyliśmy żadnej nagrody, ale cieszymy się, że nasze prace zostaną podarowane organizatorom Wigilii dla Osób Samotnych w Katowicach.
POCZYTAJMY O MIGRACJACH
W piątek odwiedziły nas uczennice Szkoły Podstawowej nr 157 i czytały nam książkę R.Witek pt. "Chłopiec z Lampasy''. Na mapie oglądaliśmy różne miejsca, do których przybywają ludzie, aby lepiej żyć.
Czy wiecie, czyja jest to flaga? Adaś wie, to flaga Erytrei. Na kartkach rysowaliśmy to, co nam się podoba, o czym marzymy.
Już nie możemy się doczekać następnego spotkania.
MIKOŁAJ BYŁ NASZYM GOŚCIEM
W dniu Mikołajek nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Ponieważ w naszej grupie są tylko grzeczne dzieci, dlatego każdy otrzymał czekoladowego mikołaja, a my podarowaliśmy Mikołajowi kartkę świąteczną.
Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Mikołaj podarował nam szafkę na książki, do której ochoczo poukładaliśmy książki. Czekał nas również słodki poczęstunek.
Było super.
SPOTKANIE Z ZOFIĄ STANECKĄ
We wtorek 5 grudnia uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z panią Zofią Stanecką, autorką książek z serii o Basi. Pani Zofia przeczytała nam fragment przygód Basi, a następnie odpowiadaliśmy na pytanie: co jest potrzebne do napisania książki?
Każdy narysował swojego kota, o którym opowiadaliśmy pisarce.
Na pożegnanie podarowaliśmy pani Zofii świąteczną świeczkę (może będzie rekwizytem w następnej książce o Basi), a Aniela i Hana otrzymały autografy do swoich książek.
UBIERAMY CHOINKĘ
W poniedziałek 4 grudnia pomagaliśmy ubrać choinkę, która będzie w naszej sali.
Chcąc uwiecznić tę chwilę każdy z nas narysował swoją choinkę.
Wykonane prace będą czekać na wizytę Mikołaja.
KALENDARZ ADWENTOWY
W oczekiwaniu na święta wykonaliśmy gwiazdki, z których ułożyliśmy kształt choinki.
Teraz codziennie przyklejamy na gwiazdkach naklejki, które pomagają nam odliczać czas do świąt.
WARSZAWA W OCZACH DZIECI
Gratulujemy Oliwii za udział w konkursie plastycznym pt. "Warszawa w oczach dzieci".
NADANIE IMIENIA GRUPIE III - BIEDRONECZKI
30.11.2017r. odbyło się uroczyste nadanie imienia naszej grupie. Przebrani w stroje przywitaliśmy się z maskotką Biedronką, przyniesioną przez Anielkę. Po powitaniu uczestniczyliśmy w zabawach z chustą animacyjną. Dużo radości sprawiła nam zabawa "Biedronki w kwiatku".
Pani Dyrektor przy użyciu różdżki - biedronki nadała każdemu dziecku imię – Biedronki.
Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymaliśmy dyplomy i zawieszki biedronki.
Po pamiątkowym zdjęciu udaliśmy się na poczęstunek – pyszny tort BIEDRONKĘ, wykonane przez mamę Zuzi R.
Na zakończenie pracując w zespołach wykonaliśmy biedronki, kawałkami papieru wykleiliśmy sylwety biedronek, a każda wyszła super.
WIZYTA CIEKAWYCH GOŚCI
Dzisiaj gościliśmy Dyzia i Gucia, którzy pokazali nam instrument ud.
Mogliśmy również wysłuchać i zatańczyć podczas gry na patykach.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Obchodząc Dzień Pluszowego Misia wykonaliśmy prace plastyczne, m.in. kolorowaliśmy misie i rysowaliśmy misia przy muzyce relaksacyjnej.
Wiele radości przyniosło nam wykonanie własnych misi, a każdy był wyjątkowy.
Na zakończenie do przedszkola przynieśliśmy swoje pluszaki, które wraz z nami obejrzały bajkę pt. "Miś Uszatek".
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE NR XXX
Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia odwiedziliśmy Bibliotekę nr XXX. Panie przygotowały wystawę z książkami i Przytulankami.
Układaliśmy puzzle z misiami.
Na zakończenie, w grupach, wyklejaliśmy części misia kulkami z krepiny. Po złożeniu i przyklejeniu na karton zabraliśmy go do Przedszkola.
Nasz miś nazywa się KLAPEK.
STOLICZKU, NAKRYJ SIĘ
We wtorek 7 listopada pojechaliśmy do Zamku Królewskiego.
Po wejściu do środka uczestniczyliśmy w warsztatach "Stoliczku, nakryj się". Pani przewodnik powitała nas w stroju służącej. To od niej dowiedzieliśmy się o obowiązkach służących i dlaczego musiały nosić fartuszki i czepki.
Zwiedziliśmy jadalnię króla Augusta Poniatowskiego, gdzie podziwialiśmy zastawę stołową, a w kredensie srebrne wazy. W sali wystawowej zobaczyliśmy talerze z różnych krajów oraz kolekcję figurek porcelanowych.
Na zakończenie pani zaprowadziła nas do pracowni, gdzie z gliny wykonaliśmy naczynia według własnych pomysłów. Wykonane naczynia po wypaleniu zabierzemy do domu.
Przechodząc przez różne komnaty spotkaliśmy Bazyliszka i Złotą Kaczkę.
MASKI DYNIOWE
W Halloween wykonaliśmy maski dyniowe.
Prawda, że SUPER WYGLĄDAMY 😉
SPOTKANIE Z LEŚNICZYM
W poniedziałek 30 października odwiedziła nas mama Marysi, która opowiedziała nam o pracy leśnika. Obejrzeliśmy mundur leśnika i dowiedzieliśmy się o bardzo ważnych obowiązkach leśników, dzięki, którym możemy korzystać z uroków lasów.
Obejrzeliśmy bardzo szczegółowo gablotę z owadami – szkodnikami.
Na koniec spotkania otrzymaliśmy kolorowanki, z których wykonaliśmy plakat pt. "Co robi leśniczy".
Mamie Marysi bardzo dziękujemy za wizytę.
DRZEWKO DLA SĄSIADÓW
W czwartek 26 października nasze przedszkole odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 142. Opowiedzieliśmy im o akcji "Milion drzew dla Warszawy".
Nasi goście obejrzeli drzewko, które zostało przekazane dla ich przedszkola w celu posadzenia go w ogródku przedszkolnym.
Nasi rówieśnicy z Przedszkola nr 142 zasadzili otrzymane drzewko w swoim ogrodzie przedszkolnym.
Teraz dbają o nie, pielęgnują i obserwują, jak rośnie.
SADZIMY DRZEWA
We wtorek 24 października sadziliśmy drzewa na terenie naszego ogrodu przedszkolnego w ramach akcji "Milion drzew dla Warszawy". Pan Tadzio wykopał dwa dołki, do których posadziliśmy buki.
Dowiedzieliśmy się, jak należy dbać o posadzone drzewka, sypaliśmy ziemię i ugniataliśmy ją.
Teraz będziemy obserwować, jak drzewka rosną razem z nami.
WARZYWNE SEKRETY JASIA I MAŁGOSI
We wtorek 24 października oglądaliśmy przedstawienie teatralne pt. "Warzywne sekrety Jasia i Małgosi".
ZWIERZĘTA ŻYJĄCE W LESIE
W czwartek 19 października uczestniczyliśmy w zajęciach w Bibliotece nr XXX, poświęconych zwierzętom żyjącym w lesie.
Poznaliśmy zwyczaje zwierząt, rodzaje ich domów, sposoby odżywiania. Wysłuchaliśmy odgłosów wydawanych przez poszczególne zwierzęta. Mogliśmy też dotknąć rogów jelenia. Na zakończenie każdy z nas ulepił z plasteliny własne zwierzątko.
JESIENNE LIŚCIE
Jesień to pora kolorowych liści. Nawiązując do nich nauczyliśmy się układu tanecznego do tekstu:
Lecą, lecą liście. Lecą, lecą wszystkie. I szurają pod nogami, My za nimi wciąż biegamy.
Zgniataliśmy kartki papieru w kulki, które wykorzystaliśmy do odbicia liści klonu i dębu.
Nasze liście wyszły jak prawdziwe.
POZNAJEMY DRZEWA
W przedszkolu uczymy się nie tylko w sali, ale również poza nią, m.in. podczas spacerów i pobytu w ogrodzie. Tym razem oglądaliśmy korę dębu i kasztanowca, a następnie odciskaliśmy ją wykorzystując kartkę papieru i kredki świecowe.
Obserwowaliśmy również materiał przyrodniczy wykorzystując do tego lupy. Dzięki temu zobaczyliśmy, jak wygląda liść i jak jest zbudowany.
JESIENNE ZABAWY Z MAMĄ I TATĄ
W piątek 13 październiku w naszym przedszkolu odbył się piknik rodzinny pt. "Jesienne zabawy z Mamą i Tatą". Były tańce integracyjne z Rodzicami. Robiliśmy m.in. maski dyniowe.
Bawiliśmy się klockami, jeździliśmy na nartach i uczestniczyliśmy w wielu innych atrakcjach. Bardzo podobało nam się malowanie twarzy, gdyż mogliśmy choć na chwilę zamienić się np. w Spidermana .
To była bardzo udana impreza.
SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ
W środę 11 października odwiedziła nas mama naszej koleżanki Marysi, która jest policjantką. Na spotkaniu utrwaliliśmy wiadomości na temat prawidłowego zachowania się podczas poruszania się po ulicy. Otrzymaliśmy odblaski, które od tej chwili będą nas chroniły podczas poruszania się po ulicach.
Mamie Marysi bardzo dziękujemy za wizytę i niezwykle edukacyjną lekcję na temat bezpieczeństwa.
SAŁATKA OWOCOWA
W czwartek 5 października robiliśmy sałatkę owocową. Każdy z nas miał swój udział w jej przygotowaniu, gdyż samodzielnie przygotowaliśmy owoce myjąc je, kroiliśmy je na drobne kawałki bezpiecznie posługując się nożem, mieszaliśmy.
Gotową sałatkę zjadaliśmy z wielkim apetytem.
Robienie sałatki było dla nas dużym doświadczeniem kulinarnym. A sama sałatka okazała się smaczna i oczywiście bardzo zdrowa.
W BIBLIOTECE
W poniedziałek 28 września byliśmy w Bibliotece nr XXX przy ul. Melsztyńskiej. Zapoznaliśmy się z zasadami obowiązującymi podczas poruszania się po ulicy w mieście i po za nim.
Obejrzeliśmy film o prawidłowych zachowaniach na drodze i bezpiecznie przeprowadziliśmy Marka z domu do szkoły.
Na zakończenie zajęć każdy z nas pokolorował sygnalizator świetlny.
DRZEWO
Podczas zajęć w przedszkolu o tematyce przyrodniczej poznaliśmy poszczególne elementy budowy drzewa: korzenie, pień, konary, gałęzie.
Z papieru wydarliśmy elementy drzew, które przykleiliśmy na kartonach.
Podczas zabawy tanecznej przy piosence "Lecą liście" pozbieraliśmy liście klonu i dębu i umieściliśmy je na przygotowanych planszach.