Zamierzenia dyd.-wych.Język angielski


Witamy na stronie Mróweczek

Witamy na stronie naszej grupy. Jesteśmy przedszkolakami, mamy 3 i 4 lata. Lubimy bawić się, śmiać i radośnie spędzać czas ze sobą oraz z naszymi Paniami. A bawią się i uczą z nami nauczycielki: Pani Małgosia i Pani Agnieszka, która jest dyrektorem naszego Przedszkola. Pani Małgosia uczy nas też języka angielskiego.

Z Panią Małgosią i Panią Agnieszką można kontaktować się wysyłając wiadomość mailową na poniższe adresy:

Jest też z nami Pani Agnieszka, która pomaga nam we wszystkim, jeśli trzeba oraz Pani Krysia, która również nam pomaga oraz dba o naszą salę i przynosi nam pyszne posiłki z kuchni.

Na tej stronie pokazujemy, jak miło i ciekawie spędzamy czas w Przedszkolu. Prezentujemy tu też ogłoszenia i ważne informacje dla rodziców.

Zapraszamy do uważnego śledzenia wpisów.


Sprzątanie Świata

W piątek 18 września Mróweczki wzięły udział w zajęciach poświęconych dbaniu o środowisko. Dowiedziały się, że niektóre śmieci dostają drugie życie, są wykorzystywane wielokrotnie i dlatego należy je segregować. W ramach doświadczenia ze starej folii bąbelkowej zrobiły kładkę, po której chodziły ćwicząc równowagę. Następnie wspólnie wykonały z niej piłkę, którą bawiły się w ogrodzie. Na koniec mali bohaterowie wysprzątali teren przedszkola ze śmieci, segregując papier i metal.


Przedstawienie "Pinokio"

W czwartek 17 września Mróweczki obejrzały spektakl pt. "Pinokio" Teatru Forma, który został zakupiony w formie online dla dzieci przez Radę Rodziców. Maluszki dowiedziały się, kim są aktorzy oraz jak wygląda scena i widownia. Podczas oglądania nagrania zachowywały się grzecznie jak w prawdziwym teatrze.


Dzień Kropki

praca plastyczna wykonana przez dzieci
koszulka dziewczynki z napisem kocham kropki

We wtorek 15 września z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki grupa Mróweczek obejrzała znaną na całym świecie historię dziewczynki o imieniu Vashti, która poprzez malowanie kropek uwierzyła w siebie. Następnie maluszki poznawały nazwy kolorów w multimedialnym kole fortuny "Zakręć kropką!". Wyklejały kropkami sylwety mrówek według wylosowanych przez koło kolorów. Dopasowywały również kolory kropek do kolorów zwierząt. Na koniec wzięły udział w zabawach ruchowych, podczas których dobierały się w grupy ze względu na kolor kropek. Za aktywny udział w zajęciach każdy maluszek otrzymał kropkowy medal.

dzieci wykonujące wspólnie prace plastyczną na podłodze
dzieci przed monitorem kręcą kołem fortuny
dzieci wyklejają pracę plastyczną mrówki na podłodze

dziecko kręci multimedialnym kołem fortuny
dziecko przed monitorem
dziecko przed monitorem


Gimnastyka korekcyjna w ogrodzie


Tak pracujemy na co dzień

dzieci przy stole nakleją sylwety człowieka
dzieci malują palcami farbą
dzieci wyklejają karton bibułą


Nasze prace