DYŻUR WAKACYJNY

Nasze Przedszkole pełni dyżur wakacyjny w IV turnusie, tj. od 16 do 31 sierpnia 2018 r.

Prosimy rodziców o przygotowanie dla dziecka:

  • podpisanej kołderki/śpiworka o wymiarach 140/65 (tylko dla dzieci 3-letnich)
  • podpisanego ręcznika o wymiarach 60/35
  • podpisanego worka z kompletem ubrań na zmianę
  • kapci
  • nakrycia głowy
  • podpisanego kubeczka na wodę do picia.

Prosimy Rodziców dzieci o dostarczenie w pierwszym dniu dyżuru upoważnień do odbioru dziecka (tylko w przypadku, gdy dziecko będzie odbierała inna osoba niż rodzic).

Druk jest dostępny tu: Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola 2017/2018

ZABAWY NA POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA
MRÓWECZKI I KRASNALE

W środę 27 czerwca Krasnale i Mróweczki wspólnie pożegnały rok szkolny. Przedszkolaki razem uczestniczyły w zabawach na zakończenie pobytu w przedszkolu i na powitanie wakacji 🙂 Pracowały w parach, bawiły się z chustą animacyjną w rytm letniego walczyka oraz układały wieże z kubeczków. Na koniec mocno się uściskały i życzyły sobie nawzajem miłych wakacji... choć i tak potem spotkały się na szaleństwie w ogrodzie przedszkolnym 😉 W każdym razie było bardzo miło być sąsiadami w przedszkolu.

Do zobaczenia w przyszłym roku! 🙂

WYCIECZKA DO KURKOWA

W poniedziałek 25 czerwca odbyła się całodniowa wycieczka autokarowa do Kurkowa, w której uczestniczyły wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Na miejscu na naszych przedszkolaków czekało wiele niespodzianek. Po przyjeździe dzieci zjadły owoce i od razu ruszyły na zwiedzanie okolicy. Puszczały wielkie bańki mydlane na polanie, bawiły się na placu zabaw oraz zwiedzały tamtejsze zagrody z kurami i indykami. Jednak największą atrakcją był dla naszych przedszkolaków pokaz robienia lizaków. Następnie każdy mógł samodzielnie wykonać swojego lizaka. Po smacznym obiedzie, zupce i kiełbasce z grilla 😉 dzieci wzięły udział w poszukiwaniu jajek pochowanych w ogródku oraz w zawodach w przeciąganiu liny. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Było to wspaniałe zakończenie roku szkolnego 🙂

BIEDRONKI W BIBLIOTECE

W czwartek 21 czerwca Biedronki były na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu w bibliotece. Rozmawiały o miejscach, w których można spędzać wakacje i co zabrać ze sobą, by odpoczynek był udany. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa: jak się zachować, gdy się zgubimy, gdzie wolno się kąpać. Na zakończenie ozdabiały teczki, do których będą zbierać pamiątki z wakacji 🙂

DNI ADAPTACYJNE

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które od września tego roku rozpoczną przygodę z naszym Przedszkolem na zebranie informacyjne, które odbędzie się

18.06.2018 r. (poniedziałek), o godz. 17.00.

Dzieci natomiast wraz z rodzicami zapraszamy na dni adaptacyjne w dniach

19 – 22.06.2018 r. (wtorek – piątek) w godz. 16.00 – 17.00.

Prosimy, by dzieci oraz rodzice przynieśli obuwie na zmianę.

MECZ PRZYJAŹNI

We wtorek 19 czerwca grupa Biedronek odwiedziła Przedszkole nr 344, gdzie rozegrany został mecz piłki nożnej. Wszyscy grający bardzo dobrze sobie radzili, pojawiły się pierwsze talenty, zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek. Nasza grupa zwyciężyła 7:3

Brawo!!!!!

ZAKOŃCZENIE ROKU U TYGRYSKÓW

W piątek 15 czerwca w grupie IV odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego z udziałem rodziców. Dzieci tego dnia przygotowały wspaniały program artystyczny i tym razem było trochę inaczej niż zazwyczaj, ponieważ część artystyczna była krótka, ale za to co się działo później. To dopiero była zabawa! Rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w warsztatach muzyczno-tanecznych „KLANZA”. Dzieci tego dnia były najważniejsze podczas zabaw, wszyscy rodzice musieli uważnie słuchać swoich pociech, ponieważ zabawy polegały na obserwowaniu, co robią i pokazują dzieci, a następnie wiernie odwzorować to podczas tańców i do muzyki z płyty. Zabawa była wspaniała, wszyscy bardzo się starali, a rodzice spisali się na 5+. Na koniec imprezy Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za wspólnie spędzony czas i wręczyła dzieciom odchodzącym do szkoły dyplomy. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w szkole. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu 🙂
Jeśli tęsknota mnie ogarnie,
kiedy już będę uczniem w szkole –
to znajdę wyjście,
wiem, co zrobię:
Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole... 

MOKOTOWSKIE FORUM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

W środę 13 czerwca odbyło się IX Mokotowskie Forum Wychowania Przedszkolnego "Kodujące Dzieciaki"  2018, którego organizatorem było nasze Przedszkole, Przedszkole nr 344 oraz Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów. Konferencja objęta była honorowym patronatem Burmistrza Mokotowa Bogdana Olesińskiego. Forum skierowane było do placówek oświatowych z Mokotowa.

Tematem przewodnim tego wydarzenia było kodowanie. "Kodujące dzieciaki" to hasło, które pojawiało się tego dnia wielokrotnie i zainspirowało wiele osób do działania.

Podczas Forum swoje prelekcje wygłosili zaproszeni goście, między innymi: Pani Małgorzata Narożnik – ekspert i doradca metodyczny wychowania przedszkolnego, Pani Agnieszka Chomnicka-Bosy z grupy Mistrzowie Kodowania oraz przedstawiciele Firmy Synapia. Opowiedzieli oni o tym, jak kodują z dziećmi, jak wykorzystują maty edukacyjne oraz interaktywne programy. Podczas prelekcji słuchacze mieli okazję dowiedzieć się, jakie metody pracy wykorzystują zaproszeni goście podczas nauki kodowania, jak rozwijają wśród dzieci logiczne myślenie, kreatywność oraz zdolności matematyczne.

Nauczycielki: Małgorzata Bień z naszego Przedszkola oraz Agnieszka Bień i Magdalena Pliszka z Przedszkola nr 344, przedstawiły swoją prezentację, podczas której opowiedziały o tym, jak kodują z dziećmi, jak wygląda współpraca między naszymi placówkami, o tym, jak przedszkolaki wspólnie bawią się w kodowanie.

Podczas forum wszyscy goście mieli szansę wziąć udział w konkursie. Należało odkodować rysunek. Następnie odbyło się losowanie nagród. Dla szczęśliwych wygranych czekały wspaniałe nagrody, ufundowane przez Firmę Synapia, Moje Bambino oraz Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów. Były to między innymi maty do kodowania, głośniki, książki oraz szkolenia z kodowania.

galeria....

WARSZTATY BALONOWE

W czwartek grupę Krasnali i Biedronek odwiedziła Pani Ewa, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty balonowe. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie spróbować zrobić cuda z balonów, opaski na głowę, kwiatki, zwierzaki itp. 🙂 Pani Ewa również potańczyła z dziećmi, przeprowadziła zabawy ruchowe oraz gry integracyjne. Zajęcia bardzo się przedszkolakom podobały.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za odwiedziny 🙂

KRASNALE W BIBLIOTECE

13 czerwca Krasnale po raz ostatni odwiedziły bibliotekę. Przedszkolaki wzięły udział w pogadance, na temat bezpiecznych wakacji. Ponadto dzieci oglądały mapę, rozmawiały z panią bibliotekarką na temat gór, morza i rzek oraz co należy zabrać ze sobą na wczasy. Na koniec ozdabiały papierowe teczki.

WYSTĘP Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W czwartek Tygryski oraz Biedronki zaprezentowały swoje umiejętności podczas krótkiego występu w języku angielskim. Dzieci zaśpiewały wybrane piosenki, których tak chętnie uczyły się przez cały rok. Na koniec starszaki zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy.

TYGRYSKI W INSTYTUCIE PAMIĘCI NARODOWEJ

W poniedziałek 11 czerwca „Tygrysy” były po raz kolejny w IPN. Zajęcia tego dnia były bardzo ciekawe, ponieważ przedszkolaki rozmawiały o symbolach narodowych. Pan Jacek opowiadał o pierwszym Państwie Polskim, jak wyglądało nasze godło kiedyś. Nie obyło się bez pytań, zagadek i rebusów, ale jak już wiadomo starszaki na wszystkie pytania odpowiedziały śpiewająco, jak na uczniów przypadło 🙂 Dzieci oglądały też bajkę edukacyjną na temat Polskich Symboli i śpiewały wszystkie zwrotki polskiego hymnu.

Dziękujemy Panu Jackowi za super zabawę

TYGRYSKI W ZAJEZDNI AUTOBUSOWEJ ZTM

W środę 6 czerwca starszaki pojechały komunikacją miejską na wycieczkę do ZTM. Tam czekali na nich panowie, którzy bardzo miło przedszkolaki przywitali i załatwili tylko dla nich specjalny elektryczny autobus. Dzieci zwiedziły całą zajezdnię tym wspaniałym ekologicznym autobusem, były na specjalnej autobusowej myjce, robiły przegląd techniczny autobusu w kanale, sprawdzały, jak działają drzwi na fotokomórkę, dowiedziały się, jak tankuje się elektryczny autobus i najważniejsze, każdy miał osobisty bilet, który sam kasował. Tego dnia podczas wycieczki do ZTM przedszkolaki traktowane były jak celebryci, ponieważ oprócz Pana kierownika wycieczki był z nimi  Pan Rzecznik Prasowy ZTM.

TYGRYSKI W BIBLIOTECE

We wtorek 5 czerwca, już ostatni raz Tygryski spotkały się z Paniami z biblioteki. Spotkanie było bardzo ciekawe, ponieważ tematem przewodnim były bezpieczne wakacje, czyli m.in. o tym, jak trzeba zachować się podczas odpoczynku wakacyjnego i czego nie wolno robić na wakacjach. Dzieci rozmawiały również o tym, gdzie i czym chciałyby pojechać na wakacje. Na koniec zajęć wszyscy robili teczki personalne, w których będą zamieszczać pamiątki z wakacji.

HEJ, HO! ARTYSTA GRA!

Jeszcze pełni wrażeń po wczorajszym pikniku dzisiaj, tzn. we wtorek 5 czerwca przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu, które odbyło się w ogrodzie. Było bardzo wesoło, bo w przedstawieniu udział brały same dzieci i panie. Wszyscy wspólnie stworzyli orkiestrę, a na zakończenie każdy mógł z bliska obejrzeć i dotknąć instrumenty.

PIKNIK PIRACKI

W poniedziałek 4 czerwca w naszym przedszkolu odbył się rodzinny piracki piknik. Zarówno dzieci, jak i rodzice oraz opiekunowie bawili się wspólnie przy znanych utworach. Przedszkolaki tańczyły oraz uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach i zawodach. Wszyscy uczestnicy mieli szansę odwiedzić ciekawe stoiska przygotowane przez nauczycielki. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonywali pirackie czapki, okręty, czy malowali na folii. W przerwie na uczestników czekał przepyszny poczęstunek w postaci grilla, owoców i słodkich przekąsek. Wszystkie zebrane pieniądze w czasie pikniku zostały przeznaczone na Radę Rodziców.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji 🙂

Podczas pikniku rodzinnego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom konkursu przedszkolnego "Bohater mojej grupy". W konkursie wzięło udział 13 dzieci wraz z rodzicami, czego efektem jest 13 ciekawych i oryginalnych utworów literackich na temat "Mróweczek", "Krasnali", "Biedronek" i "Tygrysków".

.

Dyplomy za szczególne wyróżnienie otrzymali:

Adaś z mamą Martą z grupy Mróweczek

Basia z mamą Martą z grupy Mróweczek

Adaś z mamą Martą z grupy Biedronek

Stefan z prababcią Zofią z grupy Biedronek

Iga z mamą Martą i tatą Darkiem z grupy Tygryski

.

Dyplomy za wyróżnienie otrzymali:

Kornelia z mamą Martą z grupy Biedronek

.

Dyplomy za udział otrzymali:

Gustaw z Mamą Dorotą z grupy Mróweczek

Maritka z Tatą Piotrem z grupy Krasnali

Oliwia z Mamą Małgorzatą z grupy Biedronek

Marysia z Mamą Katarzyną z grupy Biedronek

Alicja z Mamą Joanną z grupy Tygryski

Kasia z Mamą Martyną i Tatą Markiem z grupy Tygryski

Zuzia z Siostrą Zofią z grupy Tygryski.

.

Wszystkim uczestnikom, "małym" i "dużym" serdecznie gratulujemy!

Wszystkie utwory zostały zebrane w specjalnym zbiorku "Bohater mojej grupy".

Zapraszamy do lektury!

KONCERT DUDUSIA I GUCIA

Dzisiaj, czyli we wtorek 29 maja, po raz kolejny gościliśmy Dudusia i Gucia. Jak zwykle była fajna zabawa. Przedszkolaki z różnym skutkiem uczyły się gwizdać na palcach, tańczyły i śpiewały. Podczas spotkania porównały instrumenty strunowe,  szarpane: gitarę i mandalę. Dowiedziały się gdzie gitara ma pudło rezonansowe, szyjkę, główkę, struny i klucze. Na zakończenie wysłuchały piosenki o słowniku.

DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE TYGRYSKÓW

W poniedziałek 28 maja grupa IV gościła zaprzyjaźnioną młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 157 przy ul. Tynieckiej wraz z Panią Beatką, opiekunem uczniów. Warsztaty zaczęły się od eksperymentów z mlekiem i barwnikami, potem była soda, olej i barwniki, a następnie badanie zasadowości wody papierkiem lakmusowym. Były też super balony z octem i z sodą. Przedszkolaki badały również czystość wody przez strzykawkę, a na koniec eksperymentów dostały gwiazdki do pokolorowania. Jak się je rozłoży w wodzie to będzie niespodzianka.

Dziękujemy Pani Beatce i uczniom ze szkoły
za niesamowity pokaz chemiczny.

DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE BIEDRONEK

W poniedziałek 28 maja grupę Biedronek odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 157 w Warszawie. Przeprowadzili oni z naszymi przedszkolakami różnego rodzaju doświadczenia chemiczne. Podczas zajęć wykonywały eksperymenty z mlekiem i barwnikami. Następnie była soda, olej i barwniki. Badały również zasadowość wody papierkiem lakmusowym, balony z octem. Zajęcia bardzo wszystkim się podobały.

Dziękujemy Pani Beatce i uczniom ze szkoły
za niesamowity pokaz chemiczny.

ARCHI – PRZYGODY – OSTATNIE SPOTKANIE

W piątek 25 maja odbyły się ostatnie zajęcia w ramach programu ARCHI – Przygody. Podsumowując wszystkie spotkania przedszkolaki wykonały makietę miasta. Każdy wykonał swój projekt, który został położony na planszy zaprojektowanej przez Piotra i Arka.

Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie za prowadzone zajęcia.

ZABAWY Z GLINĄ

W piątek 25 maja nasze przedszkole odwiedzili uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie. Nasi goście przeprowadzili ze wszystkimi przedszkolakami zajęcia na temat gliny. Dzieci dowiedziały się, co można zrobić z gliną oraz jak w przeszłości była wykorzystywana. Tematem zajęć była wiosenna łąka. Nasze przedszkolaki miały za zadanie ulepić wszystko, co kojarzy im się z tym miejscem. Piękne i ciekawe rzeźby owadów, myszek, ślimaków, kwiatków i wiele innych już schną na parapetach przedszkolnych 🙂 Niedługo wystawa!

DZIEŃ RODZINY U BIEDRONEK

W czwartek 24 maja z okazji Dnia Rodziny Biedronki gościły swoich rodziców. Po krótkim występie rodzice wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Wykorzystując zgromadzone produkty spożywcze zrobiły szaszłyki. Pani Renata zapoznała ze sposobem zrobienia sosu do polania zielonych warzyw. Wiele zabawy było podczas robienia kulek mocy z niespodzianką. Warsztaty zakończyły się degustacją owocowego koktajlu. Wszyscy dzielnie sobie poradzili. Rodziców czekało jeszcze jedno zadanie – odszukanie rodzinnego portretu.

DZIEŃ RODZINY U TYGRYSKÓW

W środę 23 maja w starszakach odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Rodziny” oraz warsztaty kulinarne dla dzieci i ich rodziców,  prowadzone przez Panią Renatkę, specjalistkę od zdrowego żywienia. Po krótkim występie Tygrysków Pani Dyrektor zaprosiła rodziców na warsztaty kulinarne, podczas których dzieci wraz z rodzicami robili pyszne sałatki polane magicznym sosem, kolorowe magiczne koreczki, słodkie kuleczki mocy, a na koniec naszych pysznych warsztatów wszyscy degustowali zdrowy koktajl z jogurtu, miodu i owoców.

OLIMPIADA SPORTOWA – BIEDRONKI

W środę 23 maja grupa Biedronek gościła dzieci z Przedszkola nr 344. Chcąc się poznać zorganizowane zostały zawody sportowe, podczas których przedszkolaki brały udział w różnych konkurencjach. Wiele radości sprawiło wszystkim przeciąganie liny i chodzenie z kubeczkiem napełnionym wodą.

DZIEŃ RODZINY U KRASNALI

22 maja u Krasnali odbył się Dzień Rodziny, podczas którego 4-latki najpierw zaprezentowały krótki program artystyczny, specjalnie przygotowany dla rodziców. Następnie wspólnie z nimi wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Podczas zajęć zarówno dzieci, jak i rodzice mieli do wykonania owocowo-warzywne zadania oraz wysłuchali ciekawostek na temat zdrowych przysmaków.

DZIEŃ RODZINY U MRÓWECZEK

W poniedziałek 21 maja grupa Mróweczek świętowała Dzień Mamy i Dzień Taty. Po krótkiej części artystycznej, wręczeniu laurek i złożeniu życzeń rozpoczęły się rodzinne warsztaty kulinarne. Pani Renata – specjalistka od zdrowego żywienia – podpowiadała, jak zrobić pyszne i zdrowe przekąski – kolorowe szaszłyki owocowo-warzywne, sałatę z sosem pełnym MOCY, słodkie kulki z niespodzianką w środku i jogurt z owocami i miodem. Była pyszna zabawa!

TYGRYSKI W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

22 maja Tygryski odwiedziły jeden z najpiękniejszych parków w Warszawie. Dzieci spacerując po parku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oglądały zabytki, między innymi Pałac Łazienkowski, Amfiteatr, podziwiały piękne aranżacje roślin i kwiatów, których szczególnie w tym okresie jest tutaj tysiące. Karmiły też kaczki, wiewiórki, ogromne karpie i przepięknego pawia, który przyszedł je przywitać.

KRASNALE W MUZEUM WARSZAWY

22 maja Krasnale wybrały się na wycieczkę do Muzeum Warszawy. Dzieci rozmawiały tam o różnicy między bajką, a animacją oraz obejrzały przygody Bolka i Lolka. Następnie miały okazję zwiedzić muzeum. Po obejrzeniu wystaw każdy musiał użyć wyobraźni i narysować to, co widział w muzeum... jednak rzecz ta musiała być w pewien sposób zaczarowana 🙂

MLECZNE, STAŁE, ZDROWE

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedziły panie stomatolog, które przeprowadziły rozmowę z dziećmi na temat dbania o zęby i higienę jamy ustnej. Panie zaprezentowały prawidłowy sposób szczotkowania oraz nitkowania zębów. Nasze przedszkolaki miały również okazję przećwiczyć prawidłowe szczotkowanie oraz nitkowanie na specjalnych modelach szczęki

Mróweczki

Krasnale

Biedronki

PRZYGODY W DŻUNGLI

W czwartek 17 maja wszystkie nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Przygody w dżungli". Bohaterkami spektaklu były dwie małpy, które uczyły się dobrych manier od innych zwierząt. Na koniec dwójka naszych reprezentantów wzięła udział w krótkim quizie na temat dobrych manier. Dzieci poradziły sobie świetnie 🙂

ZABAWY Z KODOWANIEM

We wtorek 16 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe oraz warsztaty dla nauczycieli z kodowania na macie edukacyjnej. Zaproszeni nauczyciele z innych przedszkoli mieli okazję obserwować, jak w prosty sposób można wykorzystywać matę w codziennej pracy z dziećmi. Spotkanie odbyło się we współpracy z Przedszkolem nr 344 oraz Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

TYGRYSKI W BIBLIOTECE

Tym razem w bibliotece Panie przywitały Tygryski pięknym i mądrym opowiadaniem o mamie. Każde dziecko mogło opowiedzieć o swojej mamie, za co ją kocham, jaka jest mama, co by dla niej zrobiło, by była szczęśliwa. Przedszkolaki rozwiązywały quiz o tym, jak pomagają w domu rodzicom. Na koniec wizyty wszyscy robili niespodzianki dla rodziców.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

W poniedziałek 14 maja w Domu Kultury Kadr odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Wiosna w zielonych okularach – przyroda Polski''.
I miejsce w kategorii dzieci czteroletnich zajęła Anielka z grupy Biedronek
II miejsce w kategorii dzieci pięcioletnich zajęła Helenka z grupy z Biedronek.

GRATULUJEMY!!!

ARCHI – PRZYGODY CZ. 8

Na kolejnym spotkaniu Pani Paulina pokazała Biedronkom i Tygryskom zdjęcia przedstawiające różne konstrukcje. Przedszkolaki same spróbowały stworzyć przejazd wykorzystując krzesełka i deskę. Na zakończenie spotkania w grupach wszyscy budowali własne budowle, które wyszły wspaniale.

BIEDRONKI W BIBLIOTECE

W czwartek 10 maja w ramach tygodnia bibliotek Biedronki uczestniczyły w przedstawieniu Teatru Arlekin. Murzynek Mambo po zamieszkaniu w dżungli chce znaleźć przyjaciela. Żadne zwierzę: papuga, wąż i małpka nie chcą się z nim zaprzyjaźnić. Sytuacja się zmienia, gdy Mambo wyciągnął cierń z łapy lwa Leona. Dzięki tej bajce przedszkolaki dowiedziały się, że każdy zasługuje, by mieć przyjaciół.

RODZICE CZYTAJĄ

W środę 9 maja grupę Krasnali odwiedziła mama Maritki, która przeczytała dzieciom wybrane Baśnie Braci Grimm.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny oraz za wspólne czytanie 🙂

KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY – BIEDRONKI

We wtorek 8 maja grupę Biedronek odwiedziła żyrafa Ola, z którą przedszkolaki tańczyły. Dzieci wysłuchały opowiadania o Małgosi, która chciała sama bawić się na zjeżdżalni i nie pozwalała innym bawić się w tym samym miejscu. 5-latki ułożyły ilustracje zgodnie z kolejnością zdarzeń. Każdy otrzymał pamiątkowy znaczek, a na zakończenie spotkania wszyscy tulili się do żyrafy. Chcąc pamiętać o spotkaniu chętne dzieci pokolorowały otrzymany rysunek.

 SKARBY WARSZAWSKIEGO RYNKU

W czwartek 26 kwietnia odbyło się przedstawienie teatralne pt. Skarby warszawskiego rynku. Przedszkolaki poznały legendy związane z Warszawą, mogły też zagrać na katarynce.

KONCERT WIŚNIOWE KWIATKI

We wtorek 24 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili Gucio i Duduś. Przedszkolaki bawiły się przy wiosennych piosenkach. Duduś zaprezentował grę na doniczkach.