To my, maluszki "Mróweczki". Poznajmy się!

Witamy na stronie naszej grupy. Jesteśmy maluszkami, mamy 3 lata i w tym roku pierwszy raz przyszliśmy do przedszkola. Lubimy bawić się, śmiać i radośnie spędzać czas ze sobą oraz z naszymi Paniami. A bawią się i uczą z nami nauczycielki: Pani Iwona, Pani Ewa i Pani Agnieszka, która jest dyrektorem naszego Przedszkola. Jest też z nami Pani Ania, która pomaga nam we wszystkim, jeśli trzeba oraz Pani Agnieszka, która również nam pomaga oraz dba o naszą salę i przynosi nam pyszne posiłki z kuchni.

Na tej stronie pokazujemy, jak miło i ciekawie spędzamy czas w Przedszkolu.

ZABAWY Z GLINĄ

W piątek 25 maja nasze przedszkole odwiedzili uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie. Nasi goście przeprowadzili ze wszystkimi przedszkolakami zajęcia na temat gliny. Dowiedzieliśmy się, co można zrobić z gliną oraz jak w przeszłości była wykorzystywana. Tematem zajęć była wiosenna łąka.

DZIEŃ RODZINY

W poniedziałek 21 maja w grupie Mróweczek świętowaliśmy Dzień mamy i Dzień Taty. Po krótkiej części artystycznej, wręczeniu laurek i złożeniu życzeń rozpoczęły się rodzinne warsztatu kulinarne.

Pani Renata – specjalistka od zdrowego żywienia – podpowiadała, jak zrobić pyszne i zdrowe przekąski – kolorowe szaszłyki owocowo-warzywne, sałatę z sosem pełnym MOCY, słodkie kulki z niespodzianką w środku i jogurt z owocami i miodem.

Była pyszna zabawa!

galeria...

MLECZNE, STAŁE, ZDROWE

W poniedziałek 21 maja naszą grupę odwiedziły panie stomatolog, które rozmawiały z nami na temat dbania o zęby i o higienę jamy ustnej. Panie zaprezentowały nam, jak prawidłowo szczotkować oraz nitkować zęby.

Mieliśmy również okazję przećwiczyć prawidłowe szczotkowanie
oraz nitkowanie na specjalnych modelach szczęki

MUZYKA NA WIOSENNEJ ŁĄCE

W czwartek grupa Tygrysków zaprosiła nas na zajęcia integracyjne pt. ”Muzyka na wiosennej łące”. Wszyscy wspólnie poznaliśmy mieszkańców łąki, rozpoznawaliśmy odgłosy wiosny, rozwiązywaliśmy zagadki o tym, co w trawie piszczy, tańczyliśmy do muzyki A. Vivaldiego „Cztery pory roku”.

Wszyscy mogliśmy przez chwilę przenieść się na  wiosenną łąkę,
ponieważ każdy z nas miał na głowie całą kolorową łąkę, nawet Panie.

Zajęcia zakończyły się zabawą z chustą animacyjną, wszyscy bawiliśmy się wspaniale i wiosennie.
Dziękujemy „Tygryskom” za zaproszenie i super zabawę 🙂

galeria...

DZIEŃ ZIEMI

W piątek 20 kwietnia z okazji Dnia Ziemi Biedronki zaprosiły nas na wspólne zajęcia. Odbył się quiz ekologiczny, podczas którego i my i Biedronki wykazaliśmy się dużą wiedzą, za co w nagrodę otrzymaliśmy kolorowanki. Doskonale poradziliśmy sobie z segregowaniem śmieci. Po południu poznaliśmy psa Pucusia, który pomógł przyjaciołom dbać o środowisko, pokolorowaliśmy rysunki z książki, a Adaś rozwiązał krzyżówkę.

galeria..

WIELKI SŁOŃ CZ. 3

Trzeciego dnia naszych spotkań wysłuchaliśmy opowiadania o tym, jak słonik pokonał swój strach przed potworem. Potem rysowaliśmy swoje propozycje na pokonanie lęków np. przed ciemnością.

WIOSENNIE

Po długiej, choć niemroźnej zimie w końcu przyszła do nas oczekiwana wiosna.
I od razu humorki u nas lepsze, a radości dodaje nam ciepłe słoneczko.

Jak widać sezon motorowo-rowerowy u nas też już otwarty 🙂

RODZICE CZYTAJĄ

W czwartek 29 marca naszym gościem była mama Maćka. Przeczytała nam dwie bajeczki: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek oraz „Z muchą na luzie ćwiczymy buzię” Marty Galewskiej-Kustry. Ta druga bajeczka była okazją do ćwiczeń logopedycznych.

Z mamą Maciusia wszyscy świetnie się bawiliśmy. Bardzo dziękujemy.

GODZINA DLA ZIEMI

W piątek 23 marca wspólnie z Krasnalami uczestniczyliśmy w zajęciach z okazji "Godziny dla Ziemi". Wysłuchaliśmy listu od Pani Przyrody, która prosiła nas w nim, abyśmy o nią dbali.

Układaliśmy tulipana na macie edukacyjnej, wysłuchaliśmy piosenki ekologicznej zaśpiewanej przez grupę Krasnali, a potem wspólnie z naszymi starszymi kolegami wykonaliśmy dwa plakaty przedstawiające naszą planetę. Wywiesiliśmy je w obu szatniach, aby zachęcić pozostałych przedszkolaków i ich rodziców do wyłączenia świateł w sobotę o godzinie 20.30 🙂

POZNAJEMY MATĘ DO KODOWANIA

W środę 21 marca mieliśmy pierwsze zajęcia z kodowania. Oswajaliśmy się z matą edukacyjną i zestawem obrazków w różnokolorowych ramkach. Na początku odnajdywaliśmy określone kolory na macie. W dalszej części dopasowywaliśmy otrzymane obrazki do odpowiadającego kolorem kwadratu na macie. Największą popularnością cieszył się kolor różowy – przewaga dziewcząt 🙂

Następne zajęcia z matą już wkrótce.

galeria...

GÓRNIK W PRZEDSZKOLU

W piątek 9 marca odwiedził nas prawdziwy górnik! To Dziadzio naszego kolegi z grupy Krasnali,
Michałka, który przyszedł do naszego Przedszkola na spotkanie z dziećmi.

Bardzo dziękujemy za wizytę oraz za pyszne śląskie oblaty 🙂

galeria...

SPOTKANIE Z TYGRYSKAMI

A PO BIAŁYM SZALEŃSTWIE... PAPIEROWY BAŁWANEK 🙂

galeria...

BIAŁE SZALEŃSTWO

W piątek w naszej sali zapanowało istne szaleństwo. A to za sprawą... śniegu. Bo śnieg za oknem jest, choć wcale nie dużo, za to duży mróz nie pozwala nam bawić się na dworze, dlatego znaleźliśmy inny sposób, by temu zaradzić. A to za sprawą papieru... z niszczarki Pani Dyrektor 😉

Papieru pociętego w paseczki było tak dużo, że pokrył on prawie całkowicie nasz dywan.

Podrzucanie, turlanie się i chowanie pod ten dziwny "śnieg" okazało się naprawdę fantastyczną zabawą.

Byli tacy, co bardzo skutecznie chowali się w białym "puchu" 😉

A śmiechu i zabawy było co nie miara!

ZABAWY JĘZYKIEM ANGIELSKIM

W czwartek 1 marca bawiliśmy się językiem angielskim. W sali rytmicznej obejrzeliśmy video do piosenek, które już znamy i wspólnie je zaśpiewaliśmy. Bawiliśmy się również w "Hide and seek" czyli Chowanego 🙂 oraz w graliśmy w angielskie Memory.

Również podczas zabaw ruchowych utrwalaliśmy nazwy wybranych zwierząt oraz ćwiczyliśmy liczenie do 10 w języku angielskim! 😉 Spisaliśmy się bardzo dobrze!

galeria...

RODZICE CZYTAJĄ

We wtorek 27 lutego odwiedził nas Tata Solany, Pan Olin Gutowski, który przyniósł ze sobą… sto bajek!
Był to oczywiście tom Jana Brzechwy „Sto bajek”.

Wysłuchaliśmy kilku wierszy, które opowiadały o tym, co przydarzyło się różnym zwierzętom: np. sowie, która czytała po ciemku, popsuł się wzrok, a kaczka-dziwaczka nie wiedziała, gdzie kupuje się różne rzeczy. Bawiliśmy się w naśladowanie odgłosów, więc nasza sala na chwilę stała się polaną na skraju lasu – słychać było pohukiwanie sów, kwakanie kaczek i rechot żab.

Bardzo dziękujemy Tacie Solany za odwiedziny i zapraszamy innych rodziców do czytania bajek!

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

W czwartek 15 lutego nasze Przedszkole odwiedziły panie z Fundacji Koty z Grochowa wraz z kotem Melonem. Chętnie i aktywnie uczestniczyliśmy w spotkaniu, z zainteresowaniem słuchając ciekawych informacji o kotach. Oglądaliśmy też zdjęcia oraz kocie zabawki, drapaki i miseczki.

Z ciekawością przyglądaliśmy się Melonowi podczas jego wędrówki po sali.

RODZICE CZYTAJĄ

Dzisiaj odwiedziła nas Mama Basi, Pani Marta Krysiak. Czytała nam bajkę Kena Kimury pt. "999 kijanek". Cała żabia rodzina miała nie lada kłopot – musiała się przeprowadzić i to z prawie tysiącem małych żabich dzieci. Po wysłuchaniu bajki oczywiście bawiliśmy się w żabki, skakaliśmy jak one, szukaliśmy domków i chowaliśmy się do nich przed drapieżnikami.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy innych rodziców do czytania bajek i wspólnych zabaw!

NASZE ZASADY

Wtorek 6 lutego był dla nas ważnym dniem, gdyż odwiedziła nas Mrówka Zosia,
która porozmawiała z nami o kodeksie grupowym i zawartych w nim zasadach.

Po dyskusji każdy z nas podpisał się pod zasadami własną dłonią 🙂

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

W poniedziałek 5 lutego świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka.
Najpierw Dziadkowie obejrzeli krótki program artystyczny.

Zaśpiewaliśmy kilka piosenek przy akompaniamencie pani od rytmiki oraz powiedzieliśmy dwa wierszyki.

Następnie zaprosiliśmy przybyłych gości na wspólny poczęstunek.

Na koniec wręczyliśmy swoim Babciom i Dziadkom wykonane przez nas laurki. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

GDY ZA OKNEM PADA DESZCZ...

My wesoło i kreatywnie spędzamy czas w przedszkolu.

Tym razem zamieniliśmy się w małych konstruktorów.

KONCERT NOWY ROCK

We wtorek 30 stycznia uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym pt. "Nowy Rock". Mieliśmy możliwość zapoznania się z brzmieniami różnych instrumentów, tj. gitara, werbel oraz gitara elektryczna. Mogliśmy też podłączyć kabel do gitary oraz uderzyć w struny.

Wraz z Guciem i Dudusiem śpiewaliśmy piosenki pokazując między innymi, jak robi się ciasto.

Było dużo śmiechu, tańców i dobrej zabawy.

galeria...

 KWIATY DLA BABCI I DZIADKA

W tym tygodniu dużo rozmawiamy o naszych Babciach i Dziadkach.
To z myślą o nich robiliśmy kwiaty, które przy okazji spotkania w przedszkolu będą mogli podziwiać.

Piękne te nasze kwiaty, nieprawdaż? 😉 Mamy nadzieję, że Babciom i Dziadkom się spodobają 🙂

PIASEK KINETYCZNY

Jeszcze w grudniu Mikołaj przyniósł nam kolorowy piasek kinetyczny.

Zabawa piaskiem jest naprawdę fantastyczna.

BAŁWAN ŚNIEGOWY

Biedronki ulepiły prawdziwego bałwana. Tak nam się on spodobał, że musieliśmy mu się przyjrzeć z bliska i zbadać. Sprawdzaliśmy więc, czy nos dobrze mu się trzyma i jak wielki jest jego uśmiech. Próbowaliśmy też policzyć wszystkie guziczki, ale było ich tak dużo, że się nie doliczyliśmy 😉

Mamy nadzieję, że bałwan jeszcze trochę postoi w naszym ogródku. A jak spadnie jeszcze śnieg to może uda nam się ulepić dla niego brata... 🙂

WARSZTATY TEATRALNE

W piątek odwiedziła nas mama Tymka, pani Helena Siekierska, która poprowadziła w naszej grupie warsztaty aktorskie. Rekwizytami były pięciopalczaste rękawiczki. Za pomocą rąk i całego ciała pokazywaliśmy różne emocje, uczucia i gesty. Każdy miał za zadanie wymyślić jakiś gest lub figurę, a pozostałe dzieci je odtwarzały.

Była super-zabawa! Dziękujemy!!!

BAL KARNAWAŁOWY

Dzisiaj świetnie bawiliśmy się podczas przedszkolnego balu karnawałowego. Były tańce i pokazy cyrkowe.

Mieliśmy okazję zobaczyć sztuczki prezentowane przez suczkę Lusię,
która wraz ze swoim panem, klaunem rozbawiała nas do łez.

Zapraszamy do obejrzenia całej galerii zdjęć ! 🙂

galeria...

ORYGINALNA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA

W piątek przed samymi świętami odwiedziła nas Pani Dyrektor,
która podziękowała nam za udział w przeglądzie pt. "Oryginalna ozdoba bożonarodzeniowa".

Każdy z nas, kto wziął udział w przeglądzie
i przygotował wspólnie z Rodzicami ozdobę świąteczną otrzymał podziękowanie.

Wszystkie ozdoby trafiły na kiermasz bożonarodzeniowy
i cieszyły się wielkim uznaniem naszych Pań oraz Rodziców.

galeria...

CHOINECZKI

"Stała pod śniegiem panna zielona..." - to słowa piosenki, które zaprosiły nas do wspólnej zabawy i rozmowy o choince. Wiemy już, że choinka to udekorowane kolorowymi bombkami, światełkami i innymi ozdobami drzewko iglaste. Piękną choinkę mamy w sali, a dziś robiliśmy choineczki wyklejając je z kolorowego papieru. A zaczęło się od... dużego zielonego trójkąta...

Były kolorowe kółeczka...

... oraz brązowy prostokąt i gwiazdeczka.

Gdy przykleiliśmy wszystko na kartce powstały piękne drzewka choinkowe.
Jesteśmy dumni z siebie, gdyż sami je zrobiliśmy i nawet pani nam nie pomagała 🙂

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE MRÓWECZEK

W poniedziałkowe popołudnie 18 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne grupy Mróweczki. Mieliśmy obawy, czy wszystko się uda, bo ostatnio bardzo chorowaliśmy. Na szczęście wirusy poszły precz i mogliśmy się cieszyć wspólną zabawą w licznym gronie

Na początku podczas pląsu „Sanna” trochę czarowaliśmy, tańcząc z dzwoneczkami, żeby na święta spadł śnieg. Potem podczas opowieści o wyprawie trzech króli sprzed wieków wykonaliśmy z rodzicami gwiazdę betlejemską i śpiewaliśmy wspólnie piosenki świąteczne

Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku - Kochani Rodzice – DZIĘKUJEMY! i kiermaszu ozdób świątecznych przygotowanych przez Rodziców, Babcie i Panie – oczywiście z naszą pomocą - dziękujemy – NAJBARDZIEJ na świecie, bo zebrane pieniążki będą przeznaczone na nasze potrzeby.

Już nie możemy się doczekać następnych zajęć z Rodzicami w przedszkolu!

galeria...

MILION DRZEW DLA WARSZAWY

PIERNICZKI NA SŁONO

Przed świętami robiliśmy pierniczki… na słono.

Własnoręcznie przygotowaliśmy masę solną; dodaliśmy do niej cynamon – przy okazji dowiedzieliśmy się, że to kora z drzewa, które rośnie w ciepłych krajach, poznaliśmy jego zapach.

Potem za pomocą foremek wykrawaliśmy „pierniczki” z masy i ozdabialiśmy je cekinami według własnych pomysłów – jedni woleli bardzo bogato zdobione, inni wybierali wersje minimalistyczne.

Była świetna zabawa i dłuuuugie mycie rąk.

GWIAZDKOWE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Dzisiaj całe przedszkole, w oczekiwaniu na Mikołaja, bawiło się z Mrozkiem i Śnieżynką. Było przedstawienie, wizyta w fabryce zabawek w Laponii, a potem wspólne zabawy i pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

Każdy dostał słodki upominek, a całej grupie Mikołaj podarował zestawy piasku kinetycznego z akcesoriami.

Mikołaju, bardzo dziękujemy za odwiedziny i za prezenty!

galeria...

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Dzisiaj, 6 grudnia, od samego rana mieliśmy gości. Najpierw byli u nas czterej chłopcy z grupy Tygrysków i pomagali nam skleić dłuuuugaśny łańcuch na choinkę – pomagali przewlekać paski papieru i przypominali trudniejsze nazwy kolorów.

Potem bawiliśmy się bardzo grzecznie i cicho, żeby nie przegapić pukania do drzwi i udało się! Mikołaj przyniósł nam wspaniały prezent – kącik czytelniczy z bardzo wygodnym siedziskiem i przegródkami na książki. Nie widać go na zdjęciach, bo od razu zaczęliśmy wszyscy sprawdzać, czy jest wygodny.

Wręczyliśmy Mikołajowi laurkę z serduszek z podziękowaniem, a potem jedliśmy wspaniałe ciasto
upieczone przez nasze Panie Kucharki, a także Mikołaje z czekolady od naszego Gościa.

galeria...

SAŁATKA OWOCOWA

W piątek, 1 grudnia, w towarzystwie kilku kolegów i koleżanek z grupy Tygrysków€“ Urwisków robiliśmy sałatkę owocową. Zanim zabraliśmy się do pracy to dowiedzieliśmy się, dlaczego jedzenie owoców jest tak ważne (witaminy!), które z owoców kupionych przez rodziców rosną w Polsce, a które nie, i przećwiczyliśmy wszystkie czynności od mycia rąk po degustację. a wszystko to przy skocznych melodiach.

Potem była jeszcze lepsza zabawa i przyjemność,
bo własnoręcznie kroiliśmy owoce i jedliśmy sałatkę, która€“ była pyszna!

DZIĘKUJEMY PANIOM KUCHARKOM

W naszym przedszkolu nie tylko spędzamy czas z rówieśnikami, bawimy się i zdobywamy nowe doświadczenia, lecz także jemy pyszne posiłki przygotowane przez trzy Panie: Małgosię, Irynę i Beatkę. Na specjalne okazje Pani Małgosia piecze też dla nas ciasta. Na uroczystość pasowania na przedszkolaka przygotowała pyszną drożdżową… mrówkę z polewą czekoladową! Postanowiliśmy podziękować Paniom za ich pracę i wykonaliśmy specjalną laurkę: Pani Iwona napisała podziękowania, a my ozdobiliśmy ją wydzieranką – mrówką z brązowej bibułki – i wręczyliśmy Paniom.

Bardzo bardzo dziękujemy! 🙂

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek 24 listopada w przedszkolu obchodziliśmy święto misiów.

galeria...

DZIŚ BYLIŚMY W PRZEDSZKOLNEJ KUCHNI

Poznaliśmy Panie pracujące w kuchni.

Pani Małgosia zapoznała nas z urządzeniami elektrycznymi
i innymi narzędziami przydatnymi przy spożywaniu posiłków.

JESIENNE LIŚCIE

Malujemy palcami jesienne liście.

Staramy się zapamiętać, jakie mają kolory.

BARDZO LUBIMY BAWIĆ SIĘ KLOCKAMI

Podczas zabawy klockami poznajemy kolory, wielkości, długości. Tworzymy prace przestrzenne.

UCZYMY SIĘ POPRZEZ ZABAWĘ

POZNAJEMY GODŁO POLSKI

W przedszkolu rozmawialiśmy o tym, kim jesteśmy. Jesteśmy Polakami i mieszkamy w Polsce. A Polska to kraj. Poznaliśmy flagę i godło Polski. Wiemy, że flaga jest biało-czerwona, a godło to biały orzeł na czerwonym tle.

Układaliśmy godło Polski z obrazków. Zadanie było bardzo trudne, ale z pomocą Pani udało nam się.

JESIENNE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Jesienią chętnie spędzamy czas na dworze, korzystając z zabawek na placu zabaw.

O tej porze roku jest bardzo kolorowo.
A to za sprawą spadających liści, które są świetne do wesołych i radosnych zabaw.

Bardzo lubimy nasz plac zabaw. I nie tylko jesienią. O każdej porze roku 🙂

BAWIMY SIĘ Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

W przedszkolu uczymy się języka angielskiego.
Pani Małgosia bawi się z nami, śpiewa piosenki, a my Jej pomagamy.

Dzięki tym zabawom poznajemy wiele angielskich słów
i staramy się zrozumieć, kiedy Pani do nas mówi właśnie po angielsku.

NASZ STARY DĄB

TAK SPĘDZAMY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Bawimy się z koleżankami i kolegami oraz z naszą Panią.

Jemy pyszne posiłki.

Śpiewamy i tańczymy.

W przedszkolu jest fajnie, miło i wesoło. Bardzo lubimy tu każdego dnia przychodzić.