Witamy na stronie Mróweczek

Logo grupy "Mróweczek"

Witamy na stronie naszej grupy. Jesteśmy przedszkolakami, mamy 3 lata. Lubimy bawić się, śmiać i radośnie spędzać czas ze sobą oraz z naszymi Paniami. A bawią się i uczą z nami nauczycielki: Pani Hania i Pani Agnieszka, która jest dyrektorem naszego Przedszkola. Języka angielskiego uczy nas Pani Małgosia.

Z Panią Hanią i Panią Agnieszką można kontaktować się wysyłając wiadomość mailową na poniższe adresy:

Jest też z nami Pani Agnieszka, która pomaga nam we wszystkim, jeśli trzeba oraz druga Pani Agnieszka, która również nam pomaga oraz dba o naszą salę i przynosi nam pyszne posiłki z kuchni.

Sprzątanie Świata

W piątek 17 września obchodziliśmy Dzień Sprzątania Świata. Z tej okazji wspólnie z innymi przedszkolakami obejrzeliśmy film o segregacji śmieci. Po powrocie do naszej sali okazało się, że wszędzie rozrzucone są papiery i plastikowe opakowania. Zaczęliśmy zbierać i segregować puste opakowania do odpowiednich pojemników. Dużo radości sprawiło nam zgniatanie butelek. Dowiedzieliśmy się, że w przedszkolu zbierane są plastikowe korki. Po południu graliśmy w grę – segregowanie odpadów.

Dzieci siedzą przed ekranem tablicy multimedialnej i oglądają film rysunkowy. Na ekranie widać czworo dzieci , a wokół są pojemniki na śmieci.
Dzieci chodzą po Sali i zbierają papiery, plastikowe opakowania. Na podłodze ustawione są dwa pojemniki: niebieski z napisem papier oraz żółty z napisem plastik.
Dziecko wrzuca plastikową butelkę do żółtego pojemnika.
Na podłodze leżą butelki które dzieci zgniatają poprzez stawanie na nich.
Dzieci stoją wokół pojemnika w którym są plastikowe korki.
Dzieci siedzą przy stoliku, na blacie ułożone są kartki z rysunkami. Dziewczynka kładzie jeden obrazek.

Uczymy się wiersza

"Mam trzy latka…"

Mam trzy latka, trzy i pół,
sięgam głową ponad stół,
mam fartuszek z muchomorkiem,
do przedszkola chodzę z workiem.
Zjadam wszystko z talerzyka,
tańczę kiedy gra muzyka.
Umiem wierszyk o koteczku,
o tchórzliwym koziołeczku
i o piesku, co był w polu
nauczyłam się w przedszkolu.

Uczymy się piosenki

"Kotek Puszek"

Kotek Puszek z czarną łatką.
Dziś w przedszkolu był z Agatką.
A z kieszeni u fartuszka
wyglądały małe uszka.

Nagle ruszył się fartuszek.
Na podłogę skoczył Puszek.
Teraz kotku będziesz z nami.
My już ciebie nie oddamy.

Kolorowa piłka

Na kartce A3 wyklejona jest piłka w czterech kolorach: niebieskim, czerwonym, żółtym, zielonym. Na górze kartki jest napis PIŁKA, a po lewej i prawej stronie kartki wypisane są imiona dzieci

W piątek 10 września rozwiązaliśmy zagadkę o piłce. Następnie ćwiczyliśmy swoją zręczność poprzez łapanie i rzucanie piłki. Przy stoliku każdy z nas otrzymał fragment białej kartki, którą wyklejaliśmy kolorowymi kawałkami papieru. Po złożeniu wszystkich elementów powstała nasza kolorowa piłka. Na zakończenie zajęć uczestniczyliśmy w zabawie „Odszukaj kolor”.

Dwie dziewczynki przykładają żółte klocki do żółtego kawałka papieru.
Przy dwóch stolikach siedzą dzieci. Przed każdym dzieckiem stoi żółty pojemnik z kolorowymi papierami. Dzieci przyklejają je do kawałków białego papieru.